Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 56

Θέμα: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

  1. #1
    Νέος και ωραίος Το avatar του/της apoman13
    Εγγραφή
    18/05/2010
    Μηνύματα
    24

    Talking Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Χαιρετώ τα μέλη του Forum..

    Δεν θελω να ειμαι κουραστικός. εψαξα σε διαφορα posts οσον αφορα την Ζ750 σαν ενδιαφερομενος προς αγορα. Διαβασα διαφορα αν στριβει δεν στριβει φρενα κλπ. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν θα μπορέσω να ευχαριστιθώ ταξιδακια εκτος Αττικης. Απο μπαγκαζια ενα tankbag και σαμαρια μου ειναι αρκετά και 90% μονοκαβαλο.. Εχουν περασει απο τα χερια μου παπακια 50 , 125 και εχω για 25.000χλμ ενα ybr 125. Ξερω τι εστι κινδυνος και τουμπα. Αυτο που ζητάω ειναι απλα αν υπαρχει κανενας αλλος ανώμαλος σαν και εμε (z750 για ταξιδια) να μου πει την γνώμη του.

  2. #2
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.169

    Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από apoman13
    Χαιρετώ τα μέλη του Forum..

    Δεν θελω να ειμαι κουραστικός. εψαξα σε διαφορα posts οσον αφορα την Ζ750 σαν ενδιαφερομενος προς αγορα. Διαβασα διαφορα αν στριβει δεν στριβει φρενα κλπ. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν θα μπορέσω να ευχαριστιθώ ταξιδακια εκτος Αττικης. Απο μπαγκαζια ενα tankbag και σαμαρια μου ειναι αρκετά και 90% μονοκαβαλο.. Εχουν περασει απο τα χερια μου παπακια 50 , 125 και εχω για 25.000χλμ ενα ybr 125. Ξερω τι εστι κινδυνος και τουμπα. Αυτο που ζητάω ειναι απλα αν υπαρχει κανενας αλλος ανώμαλος σαν και εμε (z750 για ταξιδια) να μου πει την γνώμη του.
    Δεν κάνει για ταξίδια εκτός κι αν πηγαίνεις μεχρι 140-150 το πολύ και κάνεις και γερό σβέρκο.
    Παρε αλλο, καλύτερο θα είναι ετσι κι αλλιώς από το Ζ.

    evi ακούει?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #3

    Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

    Παρε αλλο, καλύτερο θα είναι ετσι κι αλλιώς από το Ζ...

    Αυτό το πράγμα με το Ζ σ'αυτό το φόρουμ, το θεωρώ λίγο παρατραβηγμένο!
    Εγώ το αγαπάω το μηχανάκι μου, για αυτό που είναι, με τα καλά του και με τα κακά του.

    Και όχι δεν αγοράζω ασχημόσφιγγα με ήχο ραπτομηχανής. :o

    @apoman13
    Tαξιδάκια μια χαρά κάνει, για γυμνό, καθώς είναι πολύ σταθερό, ευθύβολο και με σχετικά ξεκούραση θέση οδήγησης.
    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Αμα σου αρεσει παρ'το. Ενταξει δεν ειναι οτι καλυτερο για ταξιδι, αλλα μια χαρα θα σε παει με λιγες υποχωρησεις ανεσης. Εξαλλου οσοι εχουν γυμνα, την βρισκουν με τον αερα.

    Επισης αν σε ενδιαφερει εχω ακουσει οτι τα z750 τα αφηνουν να μπουν και στις πιστες.

  5. #5
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586

    Re: Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    @apoman13
    Tαξιδάκια μια χαρά κάνει, για γυμνό, καθώς είναι πολύ σταθερό, ευθύβολο και με σχετικά ξεκούραση θέση οδήγησης. [/B]

    όπως και όλα τα μηχανάκια της κατηγορίας...αλλά αυτό το ευθυβολο με μπέρδεψε λιγάκι.

  6. #6

    Re: Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer
    με ήχο ραπτομηχανής. :o
    Αφού γαζώνει το εργαλείο μιλάμε :rotflmao:

    Δεν το έχεις ακούσει στα ψηλά έτσι?
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472

    Re: Re: Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από manhunter
    ...αλλά αυτό το ευθυβολο με μπέρδεψε λιγάκι.
    Κατι σαν το M1 που ειχαμε στο στρατό.


    (Για οσους τα προλάβαν)

  8. #8
    Νέος και ωραίος Το avatar του/της apoman13
    Εγγραφή
    18/05/2010
    Μηνύματα
    24

    Re: Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer

    Αυτό το πράγμα με το Ζ σ'αυτό το φόρουμ, το θεωρώ λίγο παρατραβηγμένο!
    Εγώ το αγαπάω το μηχανάκι μου, για αυτό που είναι, με τα καλά του και με τα κακά του.

    Και όχι δεν αγοράζω ασχημόσφιγγα με ήχο ραπτομηχανής. :o

    @apoman13
    Tαξιδάκια μια χαρά κάνει, για γυμνό, καθώς είναι πολύ σταθερό, ευθύβολο και με σχετικά ξεκούραση θέση οδήγησης.
    Ευχαριστω φιλε giuzer Πηγαινα για f800r αλλα μαλλον τα χρηματα ειναι πολλα για οτι προσφερει. Ειδα και το er6n αλλα δεν με επεισε (sorry για τους εχοντες) Δεν θελω να το στιψω (εκτος οτι δεν μπορω κιολας καθοτι νεος σε μεγαλου κυβισμου ) απλα θελω να ευχαριστηθω ταξιδακια. Εχεις βαλει ζελατινα? κανει δουλεια? ειμαι 1.75 ολος κι ολος. θα εχω θεμα?

  9. #9
    Το μηχανάκι δεν στρίβει εύκολα χωρίς να το πιέσεις αρκετά και είναι και σχετικά βαρύ,
    δηλαδή το στήσιμό του είναι τέτοιο, που σου δίνει μια σταθερότητα στην ευθεία, π.χ. στην Εθνική.
    Για αυτό "ευθύβολο".




    Δηλαδή είναι φτιαγμένο για cruising, χωρίς όμως να έχει fairing ...


    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  10. #10
    Νέος και ωραίος Το avatar του/της apoman13
    Εγγραφή
    18/05/2010
    Μηνύματα
    24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    Αμα σου αρεσει παρ'το. Ενταξει δεν ειναι οτι καλυτερο για ταξιδι, αλλα μια χαρα θα σε παει με λιγες υποχωρησεις ανεσης. Εξαλλου οσοι εχουν γυμνα, την βρισκουν με τον αερα.
    Παντα μου αρεσανε τα γυμνα, ο αερας να σκαει στη μουρη μου (μυγακια και λοιπα εντομα εξαιρουνται αλλα ενας απο τους λογους ειναι οτι εχω ψυχολογικο θεμα με το fairing .. εχω δει busa να σκαει κατω και σε γωνια πεζοδρομιου απο σπρωξιματακι αυτοκινητου και να σπανε τα ΠΑΝΤΑ.

  11. #11
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer
    Το μηχανάκι δεν στρίβει εύκολα χωρίς να το πιέσεις αρκετά και είναι και σχετικά βαρύ,
    δηλαδή το στήσιμό του είναι τέτοιο, που σου δίνει μια σταθερότητα στην ευθεία, π.χ. στην Εθνική.
    Για αυτό "ευθύβολο".




    Δηλαδή είναι φτιαγμένο για cruising, χωρίς όμως να έχει fairing ...


    Στο υπογράφω, πως όχι



  12. #12
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Όταν λες ταξίδια πόσα χλμ εννοείς και με τι ταχύτητες στην ευθεία;
    Give me fuel, Give me fire

  13. #13

    Re: Re: Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από apoman13
    Ευχαριστω φιλε giuzer Πηγαινα για f800r αλλα μαλλον τα χρηματα ειναι πολλα για οτι προσφερει. Ειδα και το er6n αλλα δεν με επεισε (sorry για τους εχοντες) Δεν θελω να το στιψω (εκτος οτι δεν μπορω κιολας καθοτι νεος σε μεγαλου κυβισμου ) απλα θελω να ευχαριστηθω ταξιδακια. Εχεις βαλει ζελατινα? κανει δουλεια? ειμαι 1.75 ολος κι ολος. θα εχω θεμα?

    Ζελατίνα δεν έχω βάλει, από ότι έχω δει σε φίλους όμως, δεν κάνει και τρελή διαφορά στη κάλυψη από τον αέρα.

    Τώρα βέβαια, χωρίς συναισθηματισμούς, εάν το θες κατά κύριο λόγο για ταξίδια, ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρεις φερινγκάτο μηχανάκι.

    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  14. #14
    Νέος και ωραίος Το avatar του/της apoman13
    Εγγραφή
    18/05/2010
    Μηνύματα
    24

    Re: Re: Re: Re: Re: Z750 ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer
    Ζελατίνα δεν έχω βάλει, από ότι έχω δει σε φίλους όμως, δεν κάνει και τρελή διαφορά στη κάλυψη από τον αέρα.

    Τώρα βέβαια, χωρίς συναισθηματισμούς, εάν το θες κατά κύριο λόγο για ταξίδια, ίσως θα ήταν καλύτερα να πάρεις φερινγκάτο μηχανάκι.

    η αλήθεια ειναι οτι με μπέρδεψες! δηλαδ στα 140 - 150 km/h θα τρωω ξυλο ε?

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer
    Το μηχανάκι δεν στρίβει εύκολα χωρίς να το πιέσεις αρκετά
    Όντως.
    Το ειχε ενας φιλος και μια μερα πήγε να στρίψει απο Ακαδημιας στην Βασιλισης Σοφιας και δεν εστριβε. Ηλεκτροκόλληση λεμε.

    Κι ενας αλλος που ηθελε να παει Επιδαυρο , εκει στις στροφες ,σαν κολλημενο το τιμονι , δεν εστριβε , αγκύλωση.Ενα περιεργο πραγμα.


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τι μηχανη να παρω για ταξιδια?
    από koursaros123 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2010, 00:44
  2. Βοήθεια σε επιλογή μοτοσυκλέτας για ταξίδια
    από thanos23 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 15:46
  3. on-off ή soupermoto για ταξιδια?
    από tigionapas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2008, 21:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF