Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 148

Θέμα: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Καλώς ήρθες.

    Τρέξε για δίπλωμα όπως έιπαν τα παιδιά έχουν πέσει και οι τιμές,κάντε όλα και μετά... ξεσκίσε τα .Βγάλε οτι τρέλα θες.

    ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ το λάθος και δεν έχεις δίπλωμα και ασφάλεια, κάν'το και μετά θα είσαι άνετος.Θα τα έχεις όλα...

    Κράνος,ασφάλεια,δίπλωμα,μηχανή , θα το έχεις πει γονείς,και θα ηρεμήσεις και με το άγχος σου ...γιατί μόνο άγχος φαίνετε να έχεις.

    Καλούς δρόμους.

  2. #47
    SoulGR αμα εβλεπα τον πατερα μου να καβαλαει μηχανη μετα θα μπορουσα να πεθανω!τοσο απιθανο το εχω να δει μηχανη και να γουσταρει. ποτε δε ξερεις βεβαια,μακαρι και να ναι ετσι οπως τα λες.
    και οταν λεω της εχω παρει τον αερα του πρωταρη εννοω.δεν ειμαι για μαγκιες εξαλου.αυτον τον αερα θα αργησω πολυ να τον αποκτησω.

    και τελος, Cpt. Haddock κατι μου λεει οτι με παιζεις στα ισια και στην ηλικια αλλα και στην μαλακια που εκανα... μπορει να εκανες και μεγαλυτερη χοντραδα εσυ ετσι οπως το φανταζομαι..

    παιδια, τη μηχανη την αφησα σε μια πυλωτη σημερα και αυριο το βραδυ θα την παω σε ενα κλειστο γκαραζ ενος φιλου. ελπιζω να μην μεινει για πολυ μονη της..
    Σας ευχαριστω ολους και για το καλοσορισμα και για τα υπολοιπα...

    αν σε κανω μηνα βγαλω αγγελια οτι την πουλαω τα πραγματα με τους γονεις δε θα εχουν παει οπως τα φανταζομαι..

    καλο βραδυ σε ολους!

  3. #48
    αυτη τη μαλακια την εχω κανει και εγω
    πηγα πηρα μηχανη ο μαλακας και δεν ηξερε κανεις τιποτα ,
    και φυσικα δεν ειχα διπλωμα,
    αφου πιστευα οτι σε εμενα δεν θα γινει κατι στραβο
    οσπου μια μερα μετα απο ενα εξαμηνο αποφασησε ενας τρομπας να ξεπαρκαρει καθως
    περνουσα την πλαπουτα,
    του επεσα στην πορτα και μετα κατελειξα στο κρασπεδο
    και αντι να τον πλακωσω στις μπουνιες του ελεγα συγνωμη κιολλας
    και οτι δεν ειναι τιποτα για να φυγω να μην προλαβει να ερθει η αστυνομια.
    την επομενη μερα το πρωι η μηχανη μπηκε στο γκαραζ και εγω ξεκινησα για διπλωμα

    γιαυτο επειδη ποτε δεν ξερεις τι μπορει να γινει ....
    καλα εκανες .

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas


    και τελος, Cpt. Haddock κατι μου λεει οτι με παιζεις στα ισια και στην ηλικια αλλα και στην μαλακια που εκανα... μπορει να εκανες και μεγαλυτερη χοντραδα εσυ ετσι οπως το φανταζομαι..

    ειναι ο γεροπαραξενος του φορουμ ρε συ αυτος, μη του δινεις σημασια!


  5. #50
    Βρε καλώςτοναααααα....


    Ψιτ, οι γέροι απο πάνω έχουν δίκιο στα περισσότερα που λένε. Σωστά πάρκαρες προσωρινά.

    Αλλά να θυμάσαι ότι και νόμιμος να είσαι, το ρημάδι μας στηρίζεται σε λίγα εκατοστά του
    ελαστικού και χωρίς κανένα προστατευτικό που να σε κρατάει μακρυά από τα άλλα οχήματα,
    εκτός από το τι φοράς.

    Κυρίως θέλει να έχεις το μυαλό σου στο δρόμο και να αποκτήσεις έκτη αίσθηση, ώστε ΟΤΑΝ πέσεις,
    να τη βγάλεις καθαρή.






    Α! και καλορίζικο.


  6. #51
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ειναι ο γεροπαραξενος του φορουμ ρε συ αυτος, μη του δινεις σημασια!

    +1

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  7. #52
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    θα την πω την αμαρτια μου οτι κ γω καποτε τα ιδια ειχα κανει.. Ειχα παρει το πρωτο μου παπι, 18χρονων, γονεις σε μαυρα σκοταδια, μονο ο αδερφος μου το ηξερε, και μου πλασαρε το κρανος του. Διπλωμα μηδεν κ γω μεσα στη κ@υλα. Δε γαμιεται ελεγα, σε μενα θα κατσει. Ωσπου ενας .. κωφαλαλος παππους παραβιασε στοπ και γω βρεθηκα 3 δευτερολεπτα μετα, 2 στενα πιο κατω απο τα κωλοτουμπιδια και το μηχανακι αλλα τοσα, ενω 10 ωρες μετα ημουν στο νοσοκομεο με βαρεια διασειση παραμονη χριστουγεννων. Χμ... οχι και τοσο ωραιος τροπος να μαθουν οι δικοι σου οτι πηρες μηχανακι, δε νομιζεις ?
    Εμενα βεβαια δεν το εμαθαν απο αυτο, ελειπαν διακοπες οταν εγινε και την περασα με φιλους στο κρεβατι του πονου.

    Μετα απο λιγες μερες ομως το πηρα αποφαση και τους το ανακοινωσα και δεν με πολυενδιεφερε τιποτα. Δεν εισαι πιτσιρικι στη τελικη, ολοκληρος αντρας εισαι. Πες τους το απλα να το ξερουν. Θα φωναξουν, θα απειλησουν στο τελος θα το παρουν αποφαση και θα το συνηθησουν. Ποτε δε θα παψουν να ανησυχουν ετσι κ αλλιως κ ας πας και 50 χρονων. Παντα θα τρεμουν μην παθεις τιποτα, οπως ολοι οι γονεις για τα παιδια τους οταν καβαλανε, οσα χρονια κ αν περασουν, να εισαι σιγουρος για αυτο.

    Το πρωτο παραδειγμα παραπανω ηταν για να σου τονισω και εγω την αναγκαιοτητα του διπλωματος, οσο δευτερευον.... και αν σου φαινεται τωρα. Ενω φαινεσαι λογικος και ωριμος απορησα οταν διαβασα οτι προτεραιοτητα σου ηταν το.. μπουφαν και μετα το διπλωμα και η ασφαλεια. Πηρες τη σωστη αποφαση και το αφησες (αν το αφησες ) λιγο στην ακρη μεχρι να βγαλεις διπλωμα. Αν ειχα εγω διπλωμα οταν μου πεταχτηκε παρανομα ο παππους, ακομα θα με επιανε πονοκεφαλος και πληρωνε. Δεν εχει σχεση αν προσεχεις η οχι, το οτι θα πεσεις, να το εχεις δεδομενο. Οποιος εχει μηχανακι και λεει οτι δεν εχει πεσει ποτε, ψευδεται ασυστολως

    Παλικαρι μπροστα μου στη λεωφωρο σχιστου δικαβαλος με ενα τελειωμενο cbr ηθελε κοντρες, ωσπου καρφωθηκε σε μια νταλικα απο κατω και παρεσυρε και εναν μοτοσυκλετιστη με ενα gs. Ακρανωτοι και οι δυο και εγω νομιζα πως τον χασαμε ετσι οπως στουκαρε διπλα μου. Οταν σηκωθηκε εκανα το σταυρο μου και ειπα "μεγαλε.. ολους τους αγιους κουβαλας μαζι σου". Οταν ηρθαν τροχαια και ασθενοφορα και τα σχετικα, αποκαλυφθηκε πως ουτε διπλωμα ειχε για το cbr, ειχε το Α1. Περα απο τις σωματικες βλαβες, που ειτε ειχε διπλωμα ειτε οχι, θα ηταν ιδιες, σκεψου τωρα τι εβγαλε απο τη τσεπη του και πλερωνε το παλικαρι, εκτος απο δικαστηρια και τα σχετικα. Ο κινδυνος παραμονευει σε καθε γωνια για μας, βαλτο καλα στο κεφαλι σου. Ειτε προσεχεις ειτε οχι, παραφυλαει.

    Ειτε μικρο τουμπιδι ειτε μεγαλο, εισαι κυριος και καλυμενος με το διπλωματακι σου και τα ολα σου.

    Καλοταξιδος, καλες βολτες και παντα ορθιος μεγαλε!
    να την χαιρεσαι την κουκλα σου, που ειναι κ αυτη κυρια με τα ολα της !
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis79
    Εγγραφή
    06/08/2009
    Μηνύματα
    110
    Όταν ημουν 13 χρονων , εφερε ο πατερας μου σπιτι , ενα παπι , ψιλοχρεπι ηταν .
    Το εφερε για τον αδερφο μου, 17 χρονων αυτος τοτε .
    Το μαζεψε σε ενα μηχανικο και εστειλε τον αδερφο μου για διπλωμα .
    Το εβγαζε εξω καθε 2-3 μερες και μας εδειχνε πως πρεπει να κινουμαστε .
    Μην φανταστειτε κανενας μηχανοβιος , μια BMW με καλαθι στα νιατα του και αργοτερα βεσπα .
    Στο τελος την εδωσε και αυτη γιατι με 3 παιδια δεν την παλευε . Οποτε αυτοκινητακι .
    Δεν ηθελε να ανεβει κανεις μας σε ξενο μηχανακι .Ουτε ομως να ανεβαζουμε φιλους .

    Στα 15,5 ηρθε και δευτερο παπι, δικο μου πια .
    Η αναμονη μεχρι να βγαλω το διπλωμα μαρτυρικη .
    Δεν το κυκλοφορουσα ομως , μονο βολτες με τον αδερφο μου και οδηγο εκεινον.
    Περιτο να γραψω που πηγαινε ολο το χαρτζιλικι . Και τα δυο παπια ηρθαν χρεπια και εφυγαν κουκλια , μετα απο καποια χρονια .
    Στα γενεθλια στα 16 , πηρα δωρο απο τον πατερα μου , ενα κρανος .
    Βουρ για διπλωμα !!!!!!!!!!

    Μεχρι τα 32 μου σημερα δεν ειχα ποτε την κ@υλα για καγκουριες .
    Ειχα απο νωρις στο μυαλο μου τις συνεπειες αυτων .

    Να εισαι καλα πατερα εκει ψηλα που βρησκεσαι τωρα.
    Μακαρι να εχω και εγω το κουραγιο να κανω το ιδιο στα παιδια μου .

    Υ.Γ. sorry για το σεντονι
    ουδείς αχαριστότερος του ευεργετηθέντος

  9. #54
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Εγω πηρα τωρα στο ανηψακι μου, 4.5 χρονων, ενα μινι μοτο απο αυτα που ανεβαινεις ανθρωπος και κατεβαινεις γαλλικο 8, χεστηκε απτη χαρα του, του καναμε και μια μοντα στον μηχανικο και του βαλαμε βοηθητικες ροδες να γκαζωνει ελευθερα.
    Τερμα τελειωσε, αυτος θα γινει σαν τα μουτρα μου.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  10. #55
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.261
    καλως ηρθες και καλοριζικο το μηχανακι!
    στα εγραψαν οι προηγουμενοι μην λεμε συνεχεια τα ιδια, τσεκαρε και τα λαστιχα που φορας σε τι κατασταση ειναι μηπως ειναι παλια,ξεραμενα,ακαταληλα.
    να θυμασαι οσα φερνει η ωρα δεν τα φερνει ο χρονος.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Ή υπάρχουν νέοι με το μυαλό στο κεφάλι τους, ή έμαθαν πλέον (πως πρέπει) να μας λένε αυτά που θέλουμε να ακούσουμε. Εύχομαι να είναι το πρώτο.

    Κούκλα το μηχανάκι σου. Βγάλε όμως πρώτα το δίπλωμά σου, κάνε και μία ασφάλεια, και όσο για τους γονείς σου... όπως είπε και κάποιος μερικά ποστ πιο πάνω, αν δουν πως έχουν να κάνουν με υπεύθυνο άνθρωπο, θα μαλακώσουν. Δεν θα σταματήσουν να ανησυχούν, αλλά θα μαλακώσουν.

    Με τη μοτοσικλέτα μπορεί να σκοτωθείς είναι αλήθεια, αλλά δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να ζήσεις το χρόνο που σου έχει παραχωρηθεί

    Άντε γεια... Blog

  12. #57
    καλημερα σε ολους!

    παιδια επειδη ειδα που γραφετε ΑΝ και καλα την εβαλα στην ακρη, θελω να πω την μηχανη δεν την εβαλα στην ακρη επειδη μου το ειπατε ολοι εσεις. ουτε την εβαλα στην ακρη για να σας κανω την χαρη ουτε για να σταματησετε να κραζετε και να φωναζετε ουτε τιποτα.. δε σας ξερω στο κατω κατω.
    μπορω να καταλαβω οτι τη χαρη σε μενα την κανω που την εβαλα στην ακρη..


    και αν καποιος εβγαλε προσφατα διπλωμα στο κεντρο της αθηνας (η ξερει καποιον που να εβγαλε)με μια λογικη τιμη ας μου στειλει ενα πμ σας παρακαλω,γιατι οι τιμες που μου λενε εμενα μου φαινονται εξωφρενικες.κατι 500αρικα και κατι τετοια. ειναι οντως πολλα τα λεφτα για το διπλβωμα η ειναι ιδεα μου?

  13. #58
    Δυστυχώς εκεί θα παίξεις, οι εποχές είναι δύσκολες και ο καθένας ζητάει ότι θέλει...

  14. #59
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    καλημερα σε ολους!

    παιδια επειδη ειδα που γραφετε ΑΝ και καλα την εβαλα στην ακρη, θελω να πω την μηχανη δεν την εβαλα στην ακρη επειδη μου το ειπατε ολοι εσεις. ουτε την εβαλα στην ακρη για να σας κανω την χαρη ουτε για να σταματησετε να κραζετε και να φωναζετε ουτε τιποτα.. δε σας ξερω στο κατω κατω.
    μπορω να καταλαβω οτι τη χαρη σε μενα την κανω που την εβαλα στην ακρη..

    σωστοτατος απλα μια διευκρυνιση.

    κανεις δεν σε εκραξε (απλα νοιωθουμε κι εμεις οτι καπως ισως να βοηθησαμε λιγακι) και ολοι χαιρομαστε οταν μας πλησιαζουνε μελλοντικοι συναδελφοι μοτοσυκλετιστες σαν εσενα.



    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  15. #60
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    καλημερα σε ολους!

    παιδια επειδη ειδα που γραφετε ΑΝ και καλα την εβαλα στην ακρη, θελω να πω την μηχανη δεν την εβαλα στην ακρη επειδη μου το ειπατε ολοι εσεις. ουτε την εβαλα στην ακρη για να σας κανω την χαρη ουτε για να σταματησετε να κραζετε και να φωναζετε ουτε τιποτα.. δε σας ξερω στο κατω κατω.
    μπορω να καταλαβω οτι τη χαρη σε μενα την κανω που την εβαλα στην ακρη..

    σωστοτατος απλα μια διευκρυνιση.

    κανεις δεν σε εκραξε (απλα νοιωθουμε κι εμεις οτι καπως ισως να βοηθησαμε λιγακι) και ολοι χαιρομαστε οταν μας πλησιαζουνε μελλοντικοι συναδελφοι μοτοσυκλετιστες σαν εσενα.



    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 4 από 10 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιτελουσ!!!!
    από BOMBIERE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 12:13
  2. Ποτε Επιτελουσ???
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2004, 16:32
  3. Επιτελουσ Πανελληνια !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 14:48
  4. Επιτελουσ Κανονισα Μπαλιτσα!!!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 09:20
  5. Επιτελουσ ΜηΧανη !!!!
    από gediak στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF