Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 148

Θέμα: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

  1. #61
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Οι τιμες εκει παιζουν πανω κατω, μη σου πω οτι μου φαινονται και λιγα εμενα..
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  2. #62
    ναι ρε,δεν ειπα οτι αρχισατε κραξιμο και φωνες κλπ.
    πιστευω οτι κανατε οτι πρεπει και οτι οφειλατε να κανετε.
    εγω ειχα στο μυαλο μου να κανω λιγο στην ακρη την μηχανη και να βγαλω το διπλωμα,απλα επρεπε να το ακουσω και απο μερικα αλλα ατομα που ξερω οτι ασχολουνται,ξερουν κατι παραπανω και θα με παρακινουσαν να το κανω. γι αυτο εξαλου και εγραψα εδω στο φορουμ..

    οσον αφορα το διπλωμα εμενα μου φαινονται παρα πολλα τα 500 ευρω,αλλα ολοι τοσο μου ελεγαν πανω κατω...και για καλη μου τυχη βρηκα μια καρτα απο μια σχολη οδηγησης στο κεντρο στην αθηνα που λεει διπλωμα μηχανης με 250 ευρω.
    πηρα τηλ αλλα δεν τον βρηκα τον ανθρωπο αλλα ειναι και σαββατο σημερα. τη δευτερα θα τον ξαναπαρω.βεβαια επειδη ολοι οι αλλοι ολοι ελεγαν 500 ευρω και αυτος 250 ευρω, εγω ο καχυποπτος σκεφτομαι οτι κατι μαλακια παιζει,αλλα αμα ειναι να μου μεινουν 250 ευρω δε παει να παιζει οτι θελει...θα δουμε!

  3. #63
    Wannabe......rider Το avatar του/της timotas
    Εγγραφή
    30/07/2010
    Μηνύματα
    40
    Αφου εισαι απο το Λεβιδι , αν και η σχολη σου ειναι κλειστη λογω καταληψεων,θα σου προτεινα στην Τριπολη να το βγαλεις εκει ζητανε 250-350Ε και σε 10 το πολυ μερες θα εχεις ξεμπερδεψει.

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    ναι ρε ,δεν ειπα οτι αρχισατε κραξιμο ...
    Τόλμησες; τώρα να δεις τι σημαίνει κράξιμο μικρέ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #65
    Τρικαλινός Το avatar του/της SoulGR
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    701
    Αρχικά δημιουργήθηκε από timotas
    Αφου εισαι απο το Λεβιδι , αν και η σχολη σου ειναι κλειστη λογω καταληψεων,θα σου προτεινα στην Τριπολη να το βγαλεις εκει ζητανε 250-350Ε και σε 10 το πολυ μερες θα εχεις ξεμπερδεψει.
    +400
    Τρικαλα 250 και σε μαματο δασκαλο!
    open your mind and your ass will follow
    for sale!
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=146280

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    ναι ρε,δεν ειπα οτι αρχισατε κραξιμο και φωνες κλπ.
    πιστευω οτι κανατε οτι πρεπει και οτι οφειλατε να κανετε.
    εγω ειχα στο μυαλο μου να κανω λιγο στην ακρη την μηχανη και να βγαλω το διπλωμα,απλα επρεπε να το ακουσω και απο μερικα αλλα ατομα που ξερω οτι ασχολουνται,ξερουν κατι παραπανω και θα με παρακινουσαν να το κανω. γι αυτο εξαλου και εγραψα εδω στο φορουμ..

    οσον αφορα το διπλωμα εμενα μου φαινονται παρα πολλα τα 500 ευρω,αλλα ολοι τοσο μου ελεγαν πανω κατω...και για καλη μου τυχη βρηκα μια καρτα απο μια σχολη οδηγησης στο κεντρο στην αθηνα που λεει διπλωμα μηχανης με 250 ευρω.
    πηρα τηλ αλλα δεν τον βρηκα τον ανθρωπο αλλα ειναι και σαββατο σημερα. τη δευτερα θα τον ξαναπαρω.βεβαια επειδη ολοι οι αλλοι ολοι ελεγαν 500 ευρω και αυτος 250 ευρω, εγω ο καχυποπτος σκεφτομαι οτι κατι μαλακια παιζει,αλλα αμα ειναι να μου μεινουν 250 ευρω δε παει να παιζει οτι θελει...θα δουμε!
    Το δίπλωμα του αυτοκινήτου το έχεις? Αν έχεις δίπλωμα αυτοκινήτου τότε έχεις ήδη πληρώσει τα παράβολα κλπκλπ για τα θεωρητικά του ερασιτεχνικού διπλώματος. Οπότε μένουν τα έξοδα μόνο του διπλώματος της μηχανής. Οπότε ναι θα βρεις με 250 ευρώ το δίπλωμα, αλλά να ξέρεις θα πρέπει να πληρώσεις και 2 παράβολα (αν θυμάμαι καλά, 30 και 33 ευρώ) + κανα 10ευρω οι φωτογραφίες "διαβατηρίου" για το νέο δίπλωμα. οπότε πας στα 320.

    Τώρα αν δεν έχεις καθόλου δίπλωμα τότε πρέπει να πληρώσεις για μαθήματα θεωρητικά για το ερασιτεχνικό + τα παράβολα αυτού οπότε φαντάζομαι τότε πάει στα 500+ευρώ. Βεβαια μετά που θα βγάλεις για αυτοκίνητο τα γλυτώνεις τότε. Γενικά συμφαίρει να βγάλεις και για τα 2 μαζί και για αν ξεμπερδεύεις και για να παζαρέψεις καλύτερη τιμή από το δάσκαλο + να γλυτώσεις το διπλοπλήρωμα του νέου διπλώματος και των φωτογραφιών. Αυτό γιατί στα "νέου τύπου" διπλώμαατα (κάρτα) αν προσθέσεις κάποια κατηγορία πρέπει να πληρώσεις νέα κάρτα.
    Yamaha FZS 600

  7. #67
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Εχει και παλι θεωρια, ακομα και με το διπλωμα αυτοκινητου. Το βιβλιαρακι εκεινο της πλακας που λεγεται ΜΟΤΟ, οποτε εχει και συμπληρωματικη θεωριτικη εξεταση ακομα και αν εχει περασει ΚΟΚ με το αυτοκινητο.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  8. #68
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    να βοηθησω λιγο στην ωριμοτητα...?

    πας ομορφα και ωραια στο δρομο σου.δεν κανεις καγκουριες,δεν τρεχεις,φορας το κρανος σου.ξαφνικα ενας τυπος περναει κοκκινο και σε κοπαναει.σπας χερια,ποδια.
    γλιτωνεις τη ζωη σου αλλα βρισκεσαι σε ενα νοσοκομειο.ενημερωνονται οι γονεις σου.παθαινει εγκεφαλικο ο πατερας σου και νοσηλευεται και αυτος.
    η ασφαλεια του αλλου δεν σε αποζημιωνει γιατι δεν εχεις διπλωμα και ασφαλεια.τραβιεσαι στα δικαστηρια.και το μονο που καταφερνεις ειναι να χασεις τη μοτοσυκλετα σου που τοσο αγαπας για παντα,την υγεια σου για μεγαλο χρονικο διαστημα,διακοπτεις απο τη σχολη σου,εξοντωνεστε οικονομικα σαν οικογενεια και ο πατερας σου μενει μισος εξ αιτιας του εγκεφαλικου.

    το σεναριο ειναι πραγματικο και το εχω δει λογω δουλειας (ειμαι φυσικοθεραπευτης).

    μη γαμησεις τη ζωη σου και οσων αγαπας
    Επειδη τρακαρε περυσι φιλος με τα ιδια ''χαρακτηριστικα'' (δεν ειχε διπλωμα και ασφαλεια),χωρις παρεξηγηση θα πω πως αυτο που εγραψες ειναι ΑΚΥΡΟ.Πληρωνει οποιος αποδεδειγμενα φτιαει ακομα και αν ο αλλος δεν εχει τιποτα απο χαρτια.Το τι κυρωσεις,προστιμα κτλ εχει να λαβαινει ο μη εχον τα παραπανω χαρτια ειναι αλλη ιστορια.

  9. #69
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από yiannis172
    Επειδη τρακαρε περυσι φιλος με τα ιδια ''χαρακτηριστικα'' (δεν ειχε διπλωμα και ασφαλεια),χωρις παρεξηγηση θα πω πως αυτο που εγραψες ειναι ΑΚΥΡΟ.Πληρωνει οποιος αποδεδειγμενα φτιαει ακομα και αν ο αλλος δεν εχει τιποτα απο χαρτια.Το τι κυρωσεις,προστιμα κτλ εχει να λαβαινει ο μη εχον τα παραπανω χαρτια ειναι αλλη ιστορια.
    θεωρω τουλαχιστον προσβλητικο χωρις να με γνωριζεις να με αποκαλεις ψευτη.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
    Εχει και παλι θεωρια, ακομα και με το διπλωμα αυτοκινητου. Το βιβλιαρακι εκεινο της πλακας που λεγεται ΜΟΤΟ, οποτε εχει και συμπληρωματικη θεωριτικη εξεταση ακομα και αν εχει περασει ΚΟΚ με το αυτοκινητο.
    Ναι πάλι έχει θεωρία αλλά περιλαμβάνεται στην τιμή του διπλώματος μηχανής. Επειδή έτσι έβγαλα εγώ πέρσυ και βγάζει αυτές τις μέρες και ο αδερφός μου το δίπλωμα... Αν έχεις του αυτοκινήτου πληρώνεις μόνο τα χρήματα για την εκπαίδευση της μοτοσυκλέτας (στου Ζωγράφου τώρα παίρνει 250ε ο δάσκαλος) + 30 το ένα παράβολο + 33 το άλλο παράβολο + 10ευρώ οι φωτογραφίες.

    Αν ΔΕΝ έχεις του αυτοκινήτου τότε πληρώνεις την τιμή της εκπαίδευσης της μοτοσυκλέτας (η οποία περιλαμβάνει τα θεωρητικά της μοτοσυκλέτας) + τα απαραίτητα παράβολα + τη θεωρητική εκπαίδευση του "ερασιτεχνικού" διπλώματος.
    Yamaha FZS 600

  11. #71

    Re: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    ...

    Εισαι πραγματικος rocknrollas τελικα



    κοιτα να τους το πεις ομως... ενηλικας εισαι πλεον, ασφαλεια κ διπλωμα εννοειται ΑΜΕΣΑ, αλλιως την γαμησες (ακομα κ στο χωριο)

    Σκεψου οτι με την παραμικρη πτωση ο μπατσος σου κοβει προστιμο 500ρα μεχρι να πας την ασφαλεια (το ποιο απλο σου αναφερω, οχι τιποτα το ιδιαιτερο οπως.. ατυχημα με δικη σου υπαιτιοτητα...)

  12. #72
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    θεωρω τουλαχιστον προσβλητικο χωρις να με γνωριζεις να με αποκαλεις ψευτη.
    Ενώ εάν σε γνωρίσει θα είναι απλά περιττολογία...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #73
    ΛΟΙΠΟΝ,

    αρχισα μαθηματα και τα πραγματα εχουν ως εξης.
    150 κανουν τα πρακτικα και τα θεωρητικα μαθηματα.(11 ωρες πρακτικα 11 ωρες θεωρητικα)
    150 κανει η παρασταση
    30 το ενα παραβολο
    33 το αλλο παραβολο

    και ολα αυτα επειδη εχω διπλωμα αυτοκινητου.
    αν δεν εχει καποιος διπλωμα αυτοκινητου τα πραγματα ειναι διαφορετικα και πιο ακριβα.
    την δευτερα δινω σηματα και την αλλη παρασκευη μαλλον δινω για διπλωμα. το πολυ σε 15 μερες δηλαδη θα εχω ξεμπερδεψει.

    οποιος ενδιαφερεται για διπλωμα μηχανης να προσεξει οταν παει να βγαλει τα παραβολα.
    θελει ενα παραβολο των 30 ευρω απο μια εθνικη τραπεζα και ενα παραβολο των 33 ευρω απο την εφορια. αλλα στην εφορια μου εδωσαν λαθος παραβολα.θελει ειδικα παραβολα για το διπλωμα μηχανης.να το τονισετε αυτο! εγω τους το τονισα γιατι με ειχε προειδοποιησει ο δασκαλος,αλλα και παλι λαθος παραβολα μου εδωσαν. ενταξει δεν εγινε και τιποτα, απλα τζαπα τρεξιμο. τα πηγα πισω και μου εδωσαν αλλα.


    στους γονεις δε το πα ακομα. το ανακοινωσα στον αδερφο βεβαια. ολα καλα...


    και ακουστε τι εμαθα οσον αφορα διπλωμα και ασφαλεια.
    βρηκα εναν ασφαλιστη που θα μου ασφαλιζε τη μηχανη χωρις να εχω διπλωμα.μου λεει ο ασφαλιστης,χαζος εισαι ρε και πας και βγαζεις διπλωμα?θα σε ασφαλισω εγω χωρις διπλωμα και ααααααν σε πιασουν θα πας να βγαλεις τοτε... τι λαμογιες πανε και κανουνε..
    φυσικα και δε θα την ασφαλισω σε αυτον,αλλα κοιτα τι πανε και κανουνε.δεν εχουν το θεο τους.

    αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι σε 2 βδομαδες θα κυκλοφορω και δε θα χεζομαι πανω μου οταν θα βλεπω αστυνομια...θα ανεβαινω στη μηχανη και θα το φχαριστιεμαι ακομη περισσοτερο.
    θα περναω απο μπροστα τους και δε θα χρειαζεται να κοβω και να γυριζω αλλου το κεφαλι..
    μονο και μονο γι αυτο το λογο αξιζει να εισαι νομιμος..χωωωωωωρια ολα τ αλλα που γραφετε πιο πανω..



    υ.γ τροοπερ δεν ειδα προχτες να ανοιξετε θεμα για συναντηση στο παλπ. εγω ειχα ετοιμασει κρανος ψυχολογια κλπ για βολτα με τον γρηγοριδη του φορουμ..αλλα παπαλα..φοβηθηκες μην ερθω με το φζρ και σε κερασω τσαι ε?? αφου τα παμε ρε συ,ειναι παρακαρισμενη η μηχανη. μη φοβασαι. για 2 βδομαδες να βαζεις κοντρες στα φαναρια ελευθερα. μετα να την παρκαρεις για να μη σε πετυχω πουθενα!!χαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχα(πλακα κανω παιδια,ηρεμηστε...)

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από RocknRollas
    [...]στους γονεις δε το πα ακομα.[...]
    Όταν μεγαλώσεις, τους το λές
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #75
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Ωραίος! άντε να ξεμπερδέψεις και να τη χαρείς!
    Α!,και 4 πράγματα να τηρείς:

    -ΟΠΟΥ ΚΙ ΑΝ ΟΔΗΓΕΙΣ,να είσαι πάντα ψυλλιασμένος με τους γύρω χρήστες του δρόμου,
    ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΚΟΜΑ!!!

    -Έχε το μηχανάκι σου σε άριστη λειτουργική κατάσταση,μέχρι και τη μέρα που θα το δώσεις!

    -Αν δεν έχεις κέφια ή είσαι κακοδιάθετος,κάτσε σπίτι ή πάρε ταξί...για κανένα λόγο ΜΗΝ ΟΔΗΓΑΣ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΑΓΓΑΡΕΙΑ,ακόμα και κούριερ μες στο κρυο... το δίτροχο θελει κέφια για να γυρίσεις ζωντανός....

    -Αν είσαι βόλτα για καφέ κλπ,να έχεις ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ 1000% όπου κι αν την αφήνεις,και πάντα το βράδι ασφαλισμένη/κλειδωμένη ή σε γκαράζ κλειστό.

    καλές βόλτες!
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

Σελίδα 5 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επιτελουσ!!!!
    από BOMBIERE στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 12:13
  2. Ποτε Επιτελουσ???
    από pablack στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2004, 16:32
  3. Επιτελουσ Πανελληνια !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 14:48
  4. Επιτελουσ Κανονισα Μπαλιτσα!!!!!!!!!!
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 09:20
  5. Επιτελουσ ΜηΧανη !!!!
    από gediak στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF