Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 98

Θέμα: Ψευτικη Κληση - Ιδεες?

  1. #46
    Να ρωτήσω κάτι που δεν κατάλαβα?Γνωρίζεις ποιος το έκανε ή θέλεις να πληρώσει όλη η πολυκατοικία μέχρι να μαρτυρήσουν τον καταδότη?

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
    Και πως αποδεικνύει ότι ήταν εκεί 30μέρες;

    Μπορεί ο άλλος να το πήρε και να το ξανάβαλε στο ίδιο σημείο...

    Αμάξι με πληρωμένα τέλη κυκλοφορίας δεν σηκώνεται αν είναι νόμιμα παρκαρισμένο.

    Το ρεζουμέ είναι απο στην Ελλαδάρα πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα έχει κάποιο λαμόγιο γνωστό που θα κάνει τη παρανομία για να τον εξυπηρετήσει (λαμόγιο μπάτσος στη συγκεκριμένη περίπτωση).

    Εγώ στη θέση σου θα το έπαιρνα απο εκεί και κάθε βράδυ πριν πάω για τρέξιμο θα άφηνα τα σκουπίδια της ημέρας μπροστά στην είσοδο τους...καφρίλα στην καφρίλα... αλλιώς ξέχνα το...

    Αφού το γήπεδο για το τρέξιμο είναι 200 μέτρα όπως είπες... πήγαινε με τα πόδια...
    Κανονικά τραβάει υπάλληλος του δήμου φωτογραφία με ημερομηνία το αυτοκίνητο και μετά απο 30+1 μέρες ξανατραβάει φωτογραφία. Αν φαίνεται ότι είναι εγκαταλελημένο εκεί σου κολάει ειδοποιητήριο (κανονικά) να το διώξεις, αλλιώς κατάσχεται και πάει στον ΟΔΔΥ (τον οποίο η τρόικα θα κλείσει τώρα, οπότε σιγά μη γίνει τπτ).

    Έχουν ακουστεί φήμες ότι από τότε που βγήκαν οι εταιρίες με άδεια απόσυρσης-ανακύκλωσης έχουν φάει έτσι αρκετά αυτοκίνητα καλά τζάμπα. (αλλά μπορεί να είναι φήμες ξαναλέω, δεν έχω δει τπτ εγώ)
    Yamaha FZS 600

  3. #48
    Για αρχη εξηγησε στα μπασταρδακια οτι ειχες μεινει απο βενζινη, μετα (χωρις να ασχολεισαι κ πολυ) οταν βλεπεις κατι.. "παρανομο" να καλεις την αστυνομια κ να κοβει χαρτια.


    (κ αφου το αμαξι σου ειναι για πεταμα κ η μηχανη ΔΕΝ ειναι στον δρομο... Παρε κανεναν καθρευτη αυτοκινητου για ενθυμιο, ανωριμο ξερω )

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ΓΝΩΜΗ μου, προσπαθησε για αρχη να μαθεις ποιος το εκανε....

    ...μετα συζηταμε τα υπόλοιπα!


  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
    Σατανικό!!!:a29:

    Απλά θα την πληρώσουν πολλοί άμαχοι έτσι....
    Αν μάθεις ποιος το έκανε, τότε παίρνεις όπως σου είπα πατάτες όσες είναι τα αυτοκίνητα εκεί, αλλά τις βάζεις ΟΛΕΣ στο τελικό αυτού που στο έκανε...Να πάει για αλλαγή εξάτμισης μετά!
    Yamaha FZS 600

  6. #51
    Πριν ακολουθήσεις τις παραπάνω εξτρεμιστικές λύσεις.

    Δοκίμασε να κουβεντιάσεις ήρεμα με τον διαχειριστή σαν γείτονας προς γείτονα και με βάση την κοινή
    λογική.

  7. #52
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Πρώτον.. έχεις μεγάλη όρεξη αδερφέ για να μπλέξεις. Το οτι έφαγες κλήση είσαι σίγουρος οτι προέρχεται απο την πολυκατοικία ή είναι δική σου θεωρία; Πρόσεξε γιατί ακόμα και αν μερικές φορές όλα δείχνουν προς κάποιον , τελικά μπορεί να είναι και απλά τυχαίο γεγονός η κλήση σου.


    Οχι, αν το θετεις ετσι, δεν πηγα στους ενοικους εναν εναν να τον ρωτησω αν μου εκοψε κληση αυτος ή καποιος δικος του. Συζητουσαμε ομως με εναν ενοικο για το συμβαν και απεξω απεξω αφησε να εννοειθει πως γνωριζει ποιος την εκανε την μανουρα, χωρις να επεκταθω παραπανω μαζι του και να του ζητησω να μου πει. Οτι τι δηλαδη, καποιος απο διπλα παραδιπλα απεναντι ενοχληθηκε που παραπερα απο το σπιτι του ειναι ενα αμαξι παρκαρισμενο?







    Δεύτερον .. όπως ειπώθηκε πολλές φορές, ο κάδος απο τον Δήμο μπαίνει σε ειδικές εσοχές ή σε ορισμένο χώρο (μέσα σε κάγκελα.. θα έχεις δεί στο κέντρο φαντάζομαι).

    Με το συγκεκριμενο θεμα δεν ξερω τι ισχυει, αν και μιλησα και με τον Δημο σημερα. Ειναι πολυ θολα τα πραγματα. Καταρχην εχε υποψην σου πως σε ολο το δρομο καθως και στα γυρω στενα δεν υπαρχει ειδικος χωρος με εσοχη για τους καδους των απορριματων. Οποτε ειναι ολοι χυμα στο κυμα. Ζητησα ομως απο τον δημο να μου πει που κ με ποιον τροπο μπορω να μαθω τα προκαθορισμενα σημεια που ειναι τοποθετημενοι οι καδοι σε καθε δρομο. Κ αυτο επειδη στα δημοτικα προστιμα διαβασα και ενα προστιμο για μετακινηση καδου απο το "προκαθορισμενο" σημειο που εχει τοποθετηθει. Πηρα λοιπον κ γω στον Δημο, βρηκα μετα απο 5-6 τηλεφωνα τον τομεα που ανηκω για να μιλησω με τον τομεαρχη και να μου πει. Μου ειπε πως καταγεγραμμενα δεν ειναι πουθενα τα σημεια που ειναι οι καδοι τοποθετημενοι. Τον ρωτησα λοιπον πως μπορει να βεβαιωθει τοτε η παραβαση της μετακινησεις αν δεν υπαρχει καποιο χαρτι που να βεβαιωνει πως ο Δημος τον αφησε εκει και καποιος τον μετακινησε απο εκει. Πληρης ασαφεια σε αυτο το θεμα.







    Τρίτον... Όπως ειπώθηκε και πάλι πολλές φορές, το πάρκινγκ κάθε οικίας έιναι προσδιορισμένο στην πολεοδομία (δεν χρειάζεται να πάρεις τίποτα απο τον διαχειριστή. Θεωρητικά υπάρχει αντίγραφο στην πολεοδομία, αλλά καλή τύχη για να το βρείς). Επίσης οι πινακίδες απαγόρευσης στάσης/στάθμευσης αναγράφουν πάνω και την άδεια απο τον Δήμο .. σκέτες πινακίδες χωρίς αντίστοιχη αναγραφή είναι απλά διακοσμητικές. Στην φωτό που έβαλες, βλέπω το απόλυτο ... τίποτα.. ούτε καν διακοσμητικές.


    Ετσι ακριβως ειναι, δεν υπαρχει πινακιδα "P" πουθενα σε ολοκληρο το σημειο. Θα το συνεχισω με τον πολεοδομια και τα σχετικα αν καποιοι απο εκει συνεχισουν και βρω και καμμια αλλη κληση.




    Πέμπτον... Το να αφήσεις το Ι.Χ. σου εκεί πάνω απο 30 μέρες μπορεί να δώσει αφορμή για καταγγελία στον Δήμο και να στείλουν γερανό για να το πάνε ΟΔΔΥ... στις 30+1 μέρες σου κολλάνε ενα αυτοκόλητο που αναφέρει εγκαταλελειμένο και σου αφαιρούν πινακίδες. Στις 45 μέρες και αφού δεν πάει κάποιος να τις αναζητήσει, πάει για ΟΔΔΥ. Φυσικά μπορείς κάθε 5-6 μέρες να το παίρνεις απο εκεί και να το γυρνάς την 7η-8η και πάλι.

    Μα αυτο ακριβως θα κανω. Αν ο δημος μου αφησει σημειωμα, θα το παρω απο εκει και θα βαλω καποιο αλλο κουτι στο ιδιο σημειο. Εχουμε εδω περα 4-5 δεν υπαρχει προβλημα. Τελος τελος αφηνω ενα χρεπι παπι που υπαρχει εδω περα να κανει την ιδια δουλεια ακριβως. Και μετα απο λιγο παλι εκει το Puntaki.







    Όσον αφορά την κλήση.. απο την στιγμή που γράφει Α.Τ. Αλεξάνδρας (οχι ΓΑΔΑ) και στην κόψανε Πειραιά (που συνήθως είναι εκτός τομέα τέτοιες αποστάσεις για τροχαίο ή πλήρωμα Α.Δ. μάλλον κάποιος τοπικός εκεί είναι....

    Οχι το χαρτι δεν εγραφε ΑΤ Αλεξανδρας, εγραφε Αμεση Δραση, τις οποιας τα κεντρικα ειναι εκει.



    Πάντως όπως σου είπα.. μάλλον έχεις πολυ χρόνο φίλε μου και όρεξη για φασαρίες. Μιλώ για την σκέψη του να τους πικάρεις αφήνοντας το Ι.Χ. σου εκεί μόνο ώς "εκδίκηση". Η κλήση που τους έδωσε η τροχαία απο καταγγελία σου αρκεί, πίστεψε με.


    Δεν εχω ορεξη για φασαριες, ειλικρινα. Το νταηλικι με πειραξε. Τους ειπα εξαλλου κυριοι ετσι κ ετσι εγινε, θα μπορουσατε να μου ειχατε αφησει ενα απλο σημειωμα στο τζαμι οτι ενοχλει και να το παρω. Αντ'αυτου μεσα σε λιγες ωρες με ειχατε βρισει και μου αφησατε μια κληση για μια παραβαση που δεν εγινε ποτε.

    Αυτο που βασικα με ενδιαφερει ειναι οχι το πως θα τους την πω, αλλα το πως θα προστατευτω απο τον ιδιο ασυνειδητο που ισως να παει και να αφησει μια παρομοια ψευτικη κληση. Ετσι ωστε να τον παρει ο διαολος.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  8. #53
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Και οχι, δεν ξερω ποιος το εκανε, αλλα δεν μιλαμε για καταδοτη. Δεν με καρφωσε δηλαδη καποιος οτι ειμαι παρανομος εκει, ηρθε η τροχαια, το επιβεβαιβεωσε και ως αποτελεσμα με εγραψε.
    Για να γραψει η Αμεση Δραση κ ολας (ουτε καν τροχαια) ψεμματα οτι το αμαξι ηταν πανω στο πεζοδρομιο, προφανως ή καποιος ενοικος ειναι απο πισω που δουλευει στην αστυνομια ή καποιος πολυ δικος του που δεχτηκε να γραψει μουσια στην κληση.

    Και απο οσο γνωριζω, οσο αφορα αυτο που ειπωθηκε για τους γερανους και τους ιδιωτες, απο οτι γραφει ο ΚΟΚ, αν το οχημα ειναι οντως παρανομα, μετα την κληση εχει 3 ωρες να το μετακινησει, πριν δωσει το δικαιωμα στο οργανο να κοψει και δευτερη κληση στα καπακια, οπου και εχεις ενα χρονικο περιθωριο αλλων 3 ωρων. Απο εκει και επειτε δικαιουται η τροχαια να στο μετακινησει εκεινη, προφανως με γερανο ή να στο κλειδωσει εκει που ειναι, με αυτα τα μπλιμπλικια που εχουνε και βαζουνε στις ροδες. Το μονο που απαγορευεται ρητως ειναι η παραβιαση των θυρων,
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  9. #54
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Γιατί δεν πας στην Άμεσο Δράση (Ζ) να κάνεις ένσταση;

    Κι αν είναι ένοικος, λογικά το όνομά του θα είναι στο κουδούνι και στην κλήση σου..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #55
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Επειδη η κληση δεν υφισταται πλεον. Το ονομα του απο τα γραμματα δεν το εβγαζα ολοκληρο, αν το ξαναδω ομως σιγουρα θα το αναγνωρισω. Θα παω πιο μετα απο τα κουδουνια τους εκει να κανω μια ψακτικη μπας και το βρω.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  11. #56
    Σε βρίσκω τότε παντελώς άκυρο,να φωνάζεις αστυνομία να γράψει κάποιον που μπορεί και να μην σου έκανε τίποτα,απλά για να πάρεις μια κάποια ικανοποίηση.Ακόμα κι η εκδίκηση,όταν έχει τελικά σημασία,την έχει στο σωστό άνθρωπο κι οχι όπου να ναι.
    Είχες απόλυτο δίκιο και σε καταλαβαίνω να το ψάξεις,να ενοχληθείς μέχρι και να βρεις κάτι να κάνεις,γιατί ήταν παντελώς άδικο.Μόλις όμως το έχασες.
    Βρες ΠΟΙΟΣ το έκανες και τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας απο εδω κάντου τα ολα.

    υ.γ.Μου φαίνεται τραγικό αυτό που σου έκαναν και αυτό που έκανες κι εσυ.Για μενα είστε και οι δύο το ίδιο.

  12. #57
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Αν εσυ θες να πιστευεις πως ειμαστε και οι δυο το ιδιο με εναν ανθρωπο που κατεβηκε και εγραψε μια ψευτικη κληση και την αφησε στο τζαμι μου, τοτε λυπαμαι αλλα θα διαφωνησω μαζι σου.
    Ο ενοικος που τσιμπησε την κληση, οπως και οι περισσοτεροι ενοικοι της πολυκατοικιας που συμμετειχαν στη συζητηση μου ειχε δωσει μερικες απαντησεις με υφος " Καλα ρε φιλε δε φτανει που ηρθες και μας το αφησες εδω περα μπροστα στην πορτα μας, ζητας και τα ρεστα απο πανω επειδη σε εγραψαν" και κατι αλλα παρομοια κουλα του στυλ εμεις βγαζουμε μωρα απο την πολυκατοικια..

    Και τι σε ενοχλει κυρια μου το αυτοκινητο να βγαζεις το παιδακι σου εξω, θες να με τρελανεις ? 3 μετρα χωρος ειναι απο το αμαξι μεχρι το πλακακι της εισοδου της πολυκατοικιας..

    Οποτε δεν την πληρωσε κανενας αδιαφορος ενοικος στα καλα του καθουμενου. Ουτε μια τετοια κινηση οπως η ψευτικη κληση ειναι ενεργεια αυτονομη. Προφανως ολη η πολυκατοικια θεωρει τον δρομο μπροστα στην εισοδο τους ιδιοκτησια τους και σπαστηκαν.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  13. #58
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από takis-kk
    Πριν ακολουθήσεις τις παραπάνω εξτρεμιστικές λύσεις.

    Δοκίμασε να κουβεντιάσεις ήρεμα με τον διαχειριστή σαν γείτονας προς γείτονα και με βάση την κοινή
    λογική.
    Με διαφορά η καλύτερη συμβουλή ως τώρα.....τα υπόλοιπα έπονται...
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  14. #59
    Αυτό που έπρεπε να έχεις κάνει από την αρχή ήταν να πήγαινες με την κλήση να κοιτάξεις τα κουδούνια. Να βρεις ποιος έχει αυτό το όνομα (αν είναι ο μπάτσος κάποιος από εκεί) και να του χτυπήσεις. Να του την πεις. Και έτσι να ξέρεις ποιος είναι. Αν ήταν δικό του το αμάξι που έκλεινε το πεζοδρόμιο να την έτρωγε αυτός την κλήση.

    Αν δεν ήταν , θα ήξερες πια αφού θα τον είχες δει ποιο είναι το αμάξι του και μετά θα του έβαζες πατάτες στην εξάτμιση!
    Yamaha FZS 600

  15. #60
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Έχει ένα αντίστοιχο θέμα στο φόρουμ των 4 τροχών αλλά δε το βρίσκω τώρα.
    Είχε ανεβάσει κάποιος αυτό το αρχείο, μάλλον θα σε βοηθήσει:
    Συνημμένα αρχεία Συνημμένα αρχεία
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κουλή κλήση από μπάτσο ζαβό !!!
    από motoris στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2004, 12:37
  2. Κληση Γαμωτοοοοοοοοοοοοοο
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 10:41
  3. Κληση Στην Εθνικη
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 08:16
  4. Κλήση από τροχαία
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 21:40
  5. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF