Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 98

Θέμα: Ψευτικη Κληση - Ιδεες?

  1. #61
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.163
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagath
    Αυτό που έπρεπε να έχεις κάνει από την αρχή ήταν να πήγαινες με την κλήση να κοιτάξεις τα κουδούνια. Να βρεις ποιος έχει αυτό το όνομα (αν είναι ο μπάτσος κάποιος από εκεί) και να του χτυπήσεις. Να του την πεις. Και έτσι να ξέρεις ποιος είναι. Αν ήταν δικό του το αμάξι που έκλεινε το πεζοδρόμιο να την έτρωγε αυτός την κλήση.

    Αν δεν ήταν , θα ήξερες πια αφού θα τον είχες δει ποιο είναι το αμάξι του και μετά θα του έβαζες πατάτες στην εξάτμιση!

    ένα θέμα με τις πατάτες το έχεις εσυ, ε;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
    [B]Να σου πω την αληθεια δεν θελω να παρανομησω, βασικα γιατι δεν θελω να πεσω στο επιπεδο τους καταλαβες.

    http://www.insituconservation.com/pr..._paint_remover

    Για την υποθετική περίπτωση που θες να πέσεις λίγο παρακάτω...
    αλλά το χαρείς.
    (άσε κανά εξάμηνο να ξεχαστεί και μετά...)

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitrisioak
    ένα θέμα με τις πατάτες το έχεις εσυ, ε;


    Αρχικά δημιουργήθηκε από MG-KTiNoS
    http://www.insituconservation.com/pr..._paint_remover

    Για την υποθετική περίπτωση που θες να πέσεις λίγο παρακάτω...
    αλλά το χαρείς.
    (άσε κανά εξάμηνο να ξεχαστεί και μετά...)

    Μεγάλη @@διά το διαβρωτικό. Μόνο αν κάνει και ο άλλος αντίστοιχη μ@λ...α. Ενώ οι πατάτες στην εξάτμιση που σας λέω είναι ανώδυνες και κοστίζουν κυρίως σε χρόνο και κόπο στον άλλο. Όχι σε χρήμα...Οπότε δεν είναι ανήθικη πράξη :P:P:P :rotflmao:
    Yamaha FZS 600

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.524

    Re: Ψευτικη Κληση - Ιδεες?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan

    Την Κυριακη το βραδυ, μου την εδωσε στις 12 το βραδυ και εφυγα και πηγα για τρεξιμο, σε ενα γηπεδο 200 μετρα απο το σπιτι μου, με το κουτι. Γυριζοντας, σαν να μην εφτανε το οτι ψαχνω καθε βραδυ μιση ωρα για να παρκαρω, μου μενει και το αμαξι απο βενζινη σχεδον εξω απο το σπιτι μου. Την γαμησαμε τωρα λεω, ηταν και 1
    πήγες για τρέξιμο στις 12 το βράδυ.........
    και για να μην περπατήσεις 200μ πήρες αυτοκινητο αντί για τη μηχανή......
    σε περιοχή που ξερεις ότι θελεις μιση ώρα βόλτες για να ξαναπαρκάρεις........
    και με το αυτοκίνητο χωρίς βενζίνη...........



    ρε φίλε μήπως οντως το παρκαρες πανω στο πεζοδρόμιο χωρίς να το καταλάβεις και είχε δίκιο το όργανο;

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ή εγώ κατάλαβα κάτι λάθος;

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
    Αν εσυ θες να πιστευεις πως ειμαστε και οι δυο το ιδιο με εναν ανθρωπο που κατεβηκε και εγραψε μια ψευτικη κληση και την αφησε στο τζαμι μου, τοτε λυπαμαι αλλα θα διαφωνησω μαζι σου.
    Ο ενοικος που τσιμπησε την κληση, οπως και οι περισσοτεροι ενοικοι της πολυκατοικιας που συμμετειχαν στη συζητηση μου ειχε δωσει μερικες απαντησεις με υφος " Καλα ρε φιλε δε φτανει που ηρθες και μας το αφησες εδω περα μπροστα στην πορτα μας, ζητας και τα ρεστα απο πανω επειδη σε εγραψαν" και κατι αλλα παρομοια κουλα του στυλ εμεις βγαζουμε μωρα απο την πολυκατοικια..

    Και τι σε ενοχλει κυρια μου το αυτοκινητο να βγαζεις το παιδακι σου εξω, θες να με τρελανεις ? 3 μετρα χωρος ειναι απο το αμαξι μεχρι το πλακακι της εισοδου της πολυκατοικιας..

    Οποτε δεν την πληρωσε κανενας αδιαφορος ενοικος στα καλα του καθουμενου. Ουτε μια τετοια κινηση οπως η ψευτικη κληση ειναι ενεργεια αυτονομη. Προφανως ολη η πολυκατοικια θεωρει τον δρομο μπροστα στην εισοδο τους ιδιοκτησια τους και σπαστηκαν.

    Βάλε μπουρλότο στη πολυκατοικία λοιπόν μιας και κανείς εκει μέσα δεν είναι"αδιάφορος ένοικος"...
    Σου το είπα και νωρίτερα,για μένα έχασες το δίκιο σου.Ακόμα κι αν όλοι είναι υπερβολικοί ή ολίγον τι μαλάκες,ένας σου έκανε τη ζημιά.Γι αυτόν θα σου λεγα και καλά του έκανες!Κ έννοια σου θα συμορφωνόντουσαν όλοι
    Θέλεις να εκδικηθείς,οκ.Κάνε το έξυπνα,στοχευμένα,μεθοδικά.Οχι όποιον πάρει ο χάρος...Τόσες ιδέες σου είπαν εδώ μέσα

  6. #66
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Και τώρα ποιός θα αντιδράσει και ποια θα είναι η επόμενη κίνηση;
    Και μετά ποια θα είναι η δική σου;
    κάποια στιγμή θα φτάσετε να πιαστήτε στα χέρια;
    να σπάτε ο ένας το αμάξι του άλλου;
    Πιστεύω πως μέχρι εκεί που έφτασες είσαι οκ άστο,μη το συνεχίζεις για πιο πέρα...και γω κάποτε έφτασα στο πατα τσακ για να παίξω μπουνιές για μια θέση πάρκινγκ,αλλά ευτυχώς μού'κοψε και υποχώρησα...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    φιλε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εισαι παρανομος και δεν μπορεις να κανεις κατι , αμα ειναι και μαλακες απλα μην παρκαρεις εκει.
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  8. #68
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fz6man
    φιλε ειμαι σχεδον σιγουρος οτι εισαι παρανομος και δεν μπορεις να κανεις κατι
    Τι εννοεις ειμαι παρανομος ? Ειμαι βεβαιος πως αν ημουν παρανομος για καποιο μυστηριο λογο, στην κληση θα αναγραφοταν η παραβαση μου και οχι ενα μουσαντενιο παρκαρισμα πανω στο πεζοδρομιο.

    @nassosxlvbros

    ειπα λιγο παραπανω οτι προς το παρον δεν προκειται να κανω απολυτως τιποτα. Εγω κοιταω πως θα κινηθω σε περιπτωση που καποιοι το συνεχισουν ή βρω και κανα αλλο "σημειωμα" πανω στο αμαξι. Και μιλαω για νομικες κινησεις για να καταλαβουν οτι δεν εχουν να κανουν με κανα χαπατο που θα τους περασει ο τσαμπουκας με το ετσι θελω γιατι ειμαστε γαματοι εδω στη πολυκατοικια.

    Noble μαλλον το βλεπουμε διαφορετικα το θεμα. ΟΛοι οι ενοικοι οταν ετυχε και ανοιχτηκε κουβεντα με καποιους απο αυτους, ηταν επιθετικοι απεναντι μου και εδειξαν ανοιχτα οτι καλα εκανε ο τυπος και σε εγραψε γιατι εισαι εδω και μας ενοχλεις. Κοινως "θα το εκανα κ γω, αλλα δεν εχω τα μεσα" μου ειπαν εμμεσως πλην σαφως. Οποτε το οτι σε εναν απο αυτους φωναξα την τροχαια και του σημειωσε την ιδια παραβαση ακριβως με αυτην που αδικως γραψανε σε μενα, δε το βρισκω καθολου τραβηγμενο ουτε αδικο.

    Toyar πηγα για τρεξιμο στις 12 το βραδυ γιατι δεν ημουν καθολου κουρασμενος, ειχα ξυπνησει στις 9 απο το μεσημερι και δεν μπορουσα να κοιμηθω με τιποτα. Το μηχανακι δεν το πηρα γιατιθ προφανως και δεν ητανε στο σπιτι, τα βραδια τα αφηνω στο γκαραζ και τα δυο μετα απο μερικες αποπειρες κλοπης στο ΧΤ και την κλοπη της εξατμισης απο το r1. Οποτε οταν τελειωσω τις βολτες μου κλπ παω και τα αραζω εκει και γυρναω σπιτι με κουτι απο τη δουλεια. Δεν θα με πειραζε να ψαξω λιγο να παρκαρω, σιγα το πραμα ολος ο Πειραιας το ιδιο πραμα κανει, το εχω συνηθησει πια. Απο βενζινη εμεινα βλακωδως μιας και το χρησιμοποιουσα το αμαξι μονο για δουλεια σπιτι, σπιτι δουλεια (αποσταση <1000μ) και το ειχα αφησει με λαμπακι κατι βδομαδες. Ε στο τελος εμεινε . Καλα το εχω εγω αυτο το θεμα με τη βενζινη, καθε τοσο μενω και ξυπναω κοσμο να μου φερνει μπιτονια. Εχω λεφτα να βαλω, αλλα ας πουμε απλα πριν μεινω, ξεκιναω καπως ετσι -" Ελα μωρε, θα παω μεχρι εκει και θα βαλω στο γυρισμο.."..
    Που να δεις κατι μεταμεσονυχτια παρτυ με το ΧΤ οταν ειχε φυγει το σωληνακι της ρεζερβας και δεν επαιζε ρεζερβα για ενα διαστημα, τι ωραια που περασαμε.

    Με πατατες και διαβρωτικα και λοιπες δολιοφθορες και ακραιες λυσεις δεν θελω να μπλεξω γιατι βασικα δεν μαρεσει να χαλαω κατι που αλλος μπορει με κοπο να απεκτησε. Μου εχουν κατσει ζημιες και παρομοια θεματα στα μηχανακια (κλοπες / ζημιες κουλουπου) και ξερω πως ειναι και δεν θελω να ειμαι η αιτια εγω για να βιωσει κατι τετοιο καποιος αλλος. Αν συνεχισει το θεμα, ο,τι μπορω να κανω με το "γαντι" και το νομο, θα το κανω.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  9. #69
    Είναι η πιο πρόσφατη... Το avatar του/της stavrouliasp
    Εγγραφή
    20/01/2006
    Μηνύματα
    1.975
    Τι να πεις...

  10. #70
    Αν οντως ειναι τοσο μ@λ@κες οι ενοικοι,πασο εγω.Καλα του εκανες.Εγω νομιζα απλα οτι τη πληρωσε καποιος αλλος...Εσυ ξερεις το υφος κ τα λογια τους.Κανε ο,τι νομιζεις καλυτερο για σενα.

  11. #71
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Προσωπικα δεν θελω να κανω τιποτα. Απλα δεν θελω να μου ζαλανε τα καλαμπαλικια χωρις λογο και να μου κανουν μανουρες απο το πουθενα. Οπως δεν μαρεσει να ενοχλω και να κανω μανουρες, την ιδια ησυχια επιθυμω και για τον εαυτο μου. Αν ομως με τσιγκλησεις, τσιναω, cant help it.

    Με λογικους ανθρωπους δεν εχω κανενα προβλημα απολυτως. Πριν 2-3 βδομαδες ενας ενοικος της απεναντι απο τη δουλεια πολυκατοικιας που μπαινοβγαζω τα μηχανακια στο γκαραζ, μου εκανε την παρατηρηση, επειδη το βραδυ οταν μπαζω μεσα το r1 κανει πολυ θορυβο. Δεκτον βασικα μιας και επειδη μου ειχαν κλεψει την remus, εβαλα πανω μια gp evo2 απο αυτες που φορανε τα gixxer και εκανε σαν τρικυλινδρο. Παρολο που το εσβηνα απο την γωνια και πηγαινα ρολλαριστος μεχρι την γκαραζοπορτα, μεχρι να ανοιξει η πορτα. Οταν ανοιγε και το εμπαζα μεσα, καθοτι αποθηκη, εκανε και θορυβο μεσα που λογω κλειστου χωρου πολλαπλασιαζοταν. Του ζητησα συγνωμη για την ενοχληση και την αλλη μερα της ειχα βαλει μια ωραιοτατη ταπα και ο θορυβος μειωθηκε δραματικα.


    Θελω να πω βασικα, οπως ειπα και στους ιδιους τους ενοικους, πως ενα απλο σημειωμα, αν μπορω να το μετακινησω, ανθρωπινο και νορμαλ θα ηταν το μονο που χρειαζοταν.
    Ουκ ολιγες φορες βλεπω τα βραδια που γυρναω απο βολτα, αυτοκινητο παρκαρισμενο μπροστα στη γκαραζοπορτα της δουλειας με αποτελεσμα να δυσκολευομαι να βαλω μεσα τα μηχανακια. Αν ειδικα εχω αφησει και μεσα το αυτοκινητο, δεν μπορω ουτε να το βγαλω. Δεν τους αφηνω χαρτακια και να τους βριζω ομως. Τους αφηνω πανω ενα χαρτι που τους λεω πως δεν με πειραζει να το αφηνετε εδω, ομως επειδη η κατασταση ετσι κ ετσι κ πολλες φορες ακομα και αν η εταιρια ειναι κλειστη, ερχομαι και μπαινοβγαζω οχηματα στην αποθηκη, αφηστε μαζι με το αυτοκινητο ενα τηλεφωνο, αν χρειαστει να σας παρω να το μετακινησετε. Μαλιστα αν βραδια βαριεμαι να γραφω ολο το κατεβατο, γραφω απλα "Το παρκιν δυστυχως χρησιμοποιειται ολο το 24ωρο, τουλαχιστον αφηστε ενα τηλεφωνο, σε πειρπτωση αναγκης".

    Ουτε μπινελικια ουτε μανουρες ουτε τροχαιες ουτε τιποτα. Ξερω το προβλημα με το παρκαρισμα που υπαρχει σε ολη την ευρυτερη περιοχη και το κατανοω. Οπως και κατανοω καποιον που θα δει παρκιν αποθηκης και θα πει "οκ, τωρα ειναι κλειστη η εταιρια, ας το βαλω και το πρωι πριν ανοιξει ετσι κ αλλιως θα εχω ξαναφυγει". Ξερουν οτι παω πανω κατω κατα τις 9 και ανοιγω οποτε δεν υπαρχει προβλημα. Δεν υπαρχει λογος να χαλαμε τις καρδιες μας για ψυλλου πηδημα. Οχι ομως και ετσι.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  12. #72
    Είσαι νόμιμος αλλά σκέψου λίγο αυτόν που θέλει να μπει στο πάρκινγκ του και έχει αμάξια απέναντι και δεξιά και αριστερά από την είσοδο, μένει μόνο ένα κενό μπροστά από τη είσοδο, είναι πολύ σπάσιμο και αρκετά δύσκολο ιδίως άμα έχεις κάνα μεγάλο αμάξι. Εμένα όταν το κάνουν αυτό στην είσοδο με εκνευρίζει πάρα πολύ και υπήρξαν και φορές που δεν ήταν δυνατό να μπω μέσα.
    Φιλικά.

  13. #73
    Γκαντεμοσαυρ Το avatar του/της MavrosPan
    Εγγραφή
    09/09/2008
    Μηνύματα
    235
    Μαζι σου.

    Οταν ομως αντι να αφησεις ενα σημειωμα, ενα κατι ρε αδερφε που να δηλωνει τελοσπαντων την ενοχληση σου, μεσα σε λιγες ωρες τον αλλον τον εχεις βρισει και του εχεις αφησει κληση για παραβαση που δεν εγινε ποτε, λεγοντας απο μεσα σου αστονα τωρα τον μαλακα να τρεχει, δυστυχως μετα τα θελει ο κωλος σου.
    Το δικαιωμα σας να ομιλειτε, δεν περιλαμβανει και υποχρεωση μας να σας παρουμε στα σοβαρα.

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ο σοφος λαος λεει: "καλυτερα να εχεις μαλακες συγγενεις, παρα μαλακες γειτονες"...:wacko:

    τραβηξε το οσο μπορεις με νομιμα μεσα και μετα υπαρχουν και τα παρανομα αναλογως των κεφιων σου...

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MavrosPan
    Μαζι σου.

    Οταν ομως αντι να αφησεις ενα σημειωμα, ενα κατι ρε αδερφε που να δηλωνει τελοσπαντων την ενοχληση σου, μεσα σε λιγες ωρες τον αλλον τον εχεις βρισει και του εχεις αφησει κληση για παραβαση που δεν εγινε ποτε, λεγοντας απο μεσα σου αστονα τωρα τον μαλακα να τρεχει, δυστυχως μετα τα θελει ο κωλος σου.
    Όχι συμφωνώ η αντίδρασή τους είναι απαράδεκτη.Ήθελα απλά να σου εξηγήσω ότι έχουν και αυτοί κάποιο δίκιο αλλά με αυτό που έκαναν το έχασαν.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κουλή κλήση από μπάτσο ζαβό !!!
    από motoris στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2004, 12:37
  2. Κληση Γαμωτοοοοοοοοοοοοοο
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 10:41
  3. Κληση Στην Εθνικη
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 08:16
  4. Κλήση από τροχαία
    από Nefeli στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 21:40
  5. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF