Σελίδα 17 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 7121314151617181920212227 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 241 έως 255 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #241
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Γνωριζει κανεις τι ακριβώς ελέγχεται στο κτεο?? Τα φλας ειναι απαραίτητα??

  2. #242
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αν είναι παλιά τσεκάρουν εξάτμιση,φρένα,φώτα.Στα φλας μπορεί να κάνουν τα στραβά μάτια,αλλά στα βασικά όχι.

    Και απα-ραι-τή-τως,χαρτιά,ταυτότητα και πινακίδα κυκλοφορίας τη ΓΝΗΣΙΑ κι όχι φτιαχτή...
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  3. #243
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lio5 Προβολή μηνύματος
    Τα φλας ειναι απαραίτητα??
    Μονολεκτικά και λακωνικά, ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ

  4. #244
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μονολεκτικά και λακωνικά, ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ
    2 λέξεις...

  5. #245
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Προσοχή όμως:

    Αν έβγαινε από το εργοστάσιο χωρίς φλάς δεν μπορεί να στα ζητάει με το έτσι θέλω. Επίσης, μηχανές που είναι δηλωμένες στην άδεια ως τρίκυκλο (πχ αυτές με καλάθι) δεν περνάνε κτέο. Ασχολήθηκα πρόσφατα με το πέρασμα 2 παλιών BMW (1956) η μία με καλάθι και άλλη χωρίς. Η μεν με καλάθι απαλάσσεται λόγω τρίκυκλου ενώ η άλλη περνάει κανονικά χωρίς φλας, γιατί έτσι έβγαινε από το εργοστάσιο. Τελικά το θέμα ΚΤΕΟ εξελισσεται σε μεγάλος πονοκέφαλος....
    2 stroke Sport Touring

  6. #246
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Πέρασε σήμερα και το BMW R75/6 του 1975 χωρίς παρατηρήσεις, μου έδωσαν και συγχαρητήρια μάλιστα για τα φρένα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #247
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    ΘΑ περασει ο καιρος και θα γινει Μ@!#@!λο και το θεμα κτεο-μοτο οπως και στα αμαξια που στελνεις την αδεια και στο περνανε κτεο χωρις το αμαξι καν να ειναι εκει και να μην μιλησω για τα τουμπανιασμενα πως περνανε με λιγο κασερι παραπανω ολα γινονται..

  8. #248
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Θέλω με την αφορμή του παραπάνω να σημειώσω οτι τελικά μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας σ'αυτή τη χώρα. Ξεκινάει να γίνει κάτι, "κάτι" και αρχίζουν όλοι αντί να το χρησιμοποιήσουν για να μάθουν πού χωλαίνει η μηχανή τους, μπάς και την μαζέψουν ή τουλάχιστο να ξέρουν πόσο ρισκάρουν τη ζωή τους, ψάχνουν τρόπους να το χαλάσουν πρός το χειρότερο. Τελικά τί θέλουμε; να μας κλείσουν τα μηχανάκια μέχρι να τα φτιάξουμε καθρέφτη; αυτό θα μας άρεσε;
    Εγώ το πέρασα "όλα καλά" και μετά μου είπαν οτι δεν είναι κανονικά τα φώτα σε κανένα μηχανάκι γιατί οι κανονισμοί είναι εξωπραγματικοί και δέν περνούν ούτε τα μανήσια για ένταση φωτισμού, ούτε τα ξένον που έχουν παραπάνω από τα μανήσια. Ο θόρυβος είναι στα όρια του "επικίνδυνη έλλειψη" γιατί πρέπει να μετρηθεί στις 4500στρ και μετά να αφήσουμε το γκάζι να κλείσει μόνο του. Εκεί μου κάνει σκασίματα, και αν πάρουν τη μεγαλύτερη ένδειξη μου το βγάζει εκτός. Και το μηχανάκι το έχω πολύ προσεγμένο αλλά με εξατμίσεις χωρίς καταλύτες. Άν αρχίσουμε πάλι τα κασεράκια, μην κατηγορούμε μετά τα ΚΤΕΟ.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  9. #249
    Εγω προσφατα περασα ΚΤΕΟ ενα aprilia SXV, με full arrow εξατμιση, χωρις καθρεπτες και εμπρος φλας, με φωτα κουκουρουκου και την πινακιδα στο χερι. Ο λογος που το περασα ειναι για να μην μου ζαλιζουν τα παπαρια στο μηχανολογικο με το ΚΤΕΟ και την μαλακια που τους δερνει, ωστε να κανω την μεταβιβαση.
    Σε ενα ευνομο κρατος, εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι για να κανω μια μεταβιβαση, απαιτειται το μηχανακι να ειναι αριστο λειτουργικα? Ας εδινε τουλαχιστον την ευκαιρια να γινοταν η μεταβιβαση, με κατατεθειμενη πινακιδα.

    Δεν φταιμε παντα εμεις παντως
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  10. #250
    Αναρωτιέμαι... Το avatar του/της gefr
    Εγγραφή
    01/11/2006
    Μηνύματα
    1.197
    Δεν είπα οτι φταίμε πάντα εμείς. Όμως υπάρχει ένα κλίμα όπου φταίνε όλοι. Και αυτός που λαδώνει καλλιεργεί την λαμογιά αυτού που λαδώνεται, την επιβραβεύει ουσιαστικά. Και μετά ζητάμε ευθύνες, ενώ είμαστε και εμείς συνυπεύθυνοι.
    Πάντα υπάρχει αιτία!

  11. #251
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Εγω προσφατα περασα ΚΤΕΟ ενα aprilia SXV, με full arrow εξατμιση, χωρις καθρεπτες και εμπρος φλας, με φωτα κουκουρουκου και την πινακιδα στο χερι. Ο λογος που το περασα ειναι για να μην μου ζαλιζουν τα παπαρια στο μηχανολογικο με το ΚΤΕΟ και την μαλακια που τους δερνει, ωστε να κανω την μεταβιβαση.
    Σε ενα ευνομο κρατος, εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι για να κανω μια μεταβιβαση, απαιτειται το μηχανακι να ειναι αριστο λειτουργικα? Ας εδινε τουλαχιστον την ευκαιρια να γινοταν η μεταβιβαση, με κατατεθειμενη πινακιδα.

    Δεν φταιμε παντα εμεις παντως
    Μπερδεύτηκες! Το μηχανάκι πρέπει να είναι άριστο μηχανολογικά για να κυκλοφορεί, είτε είναι δικό σου είτε πρόκειται να το πάρει άλλος! Με τη στάση σου, είσαι κι εσύ μέρος του προβλήματος.

  12. #252
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Εγω προσφατα περασα ΚΤΕΟ ενα aprilia SXV, με full arrow εξατμιση, χωρις καθρεπτες και εμπρος φλας, με φωτα κουκουρουκου και την πινακιδα στο χερι. Ο λογος που το περασα ειναι για να μην μου ζαλιζουν τα παπαρια στο μηχανολογικο με το ΚΤΕΟ και την μαλακια που τους δερνει, ωστε να κανω την μεταβιβαση.
    Σε ενα ευνομο κρατος, εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι για να κανω μια μεταβιβαση, απαιτειται το μηχανακι να ειναι αριστο λειτουργικα? Ας εδινε τουλαχιστον την ευκαιρια να γινοταν η μεταβιβαση, με κατατεθειμενη πινακιδα.

    Δεν φταιμε παντα εμεις παντως
    Μετά σου λέει θα γίνουμε σωστή χώρα...
    Γιατί πινακίδα στο χέρι;Την κρατάς στο χέρι όταν οδηγάς ή δεν έχεις καθόλου;
    Μηχανάκι χωρίς φλας και καθρέφτες είναι επικίνδυνο για όλους:δεν είναι εύκολα αντιληπτό χωρίς φλας και χωρίς καθρέφτες ο αναβάτης έχει μειωμένη ικανότητα ελέγχου για το τι συμβαίνει πίσω.
    Είναι πολύ χειρότερο απ'το να έχει πχ πιο ελεύθερη εξάτμιση.
    Δεν είπε κανείς ότι πρέπει να'ναι άριστο λειτουργικά,αλλά σε βασικά στοιχεία ασφάλειας(φώτα,φλας,καθρέφτες,ανάρτηση,φρένα) πρέπει να 'ναι τουλάχιστον άρτιο.
    Το ότι δέχτηκαν να στο περάσουν(ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ) μάλλον θα'πρεπε να σε κάνει να τους ευχαριστείς και να πας να το φτιάξεις,όχι να τους βρίζεις από πάνω....

    Με τέτοια λογική μην απορείτε που πάμε κατά διαόλου...Θέλετε δηλαδή τιμωρία για να διατηρείτε το μηχανάκι σας ασφαλές πρώτα για τους άλλους και μετά για σας;

  13. #253
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Μπορει ο ανθρωπος να το εχει μονο για πιστα και να το πηγαινει φορτωμενο "σπιτι-πιστα" αμεσως να δωσετε ολοι μαθηματα-συμβουλες και να τον βγαλετε ανευθυνο και οτι θα σας σκοτωσει..Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες και με ιδια κριτηρια οταν καποιος κανει μεταβιβαση ενα "μοτο"..Δηλαδη τα ειχε ολα λυμενα το κρατος και τακτοποιημενα και το του ελειπε το ΚΤΕο για τις μοτο σαν το κερασακι στην τουρτα..Το ιδιο το κρατος λυσαει για κασερι με οποιο τροπο μπορει να το φαει χωρις να λογαριαζει τιποτα..

    Υ.γ.Ειρηνη παιδια..Μην τσακωνομαστε..

  14. #254
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostaspetrou
    Εγγραφή
    09/07/2010
    Μηνύματα
    712
    Αν είναι μόνο για πίστα δε χρειάζεται ούτε κτεο,ούτε άδεια,ούτε ασφάλεια,ούτε φώτα...Απλά τρέιλερ και πολυεστερικά.
    Απ'τη στιγμή που θέλει να το μεταβιβάσει πρέπει το όχημα να γίνει άρτιο και ασφαλές για κυκλοφορία,σωστά;

    Δεν είναι θέμα διάθεσης για τσακωμό,αλλά νοοτροπίας: απ'τη μια βρίζουμε το κράτος που ζητάει κασέρι μόνο χωρίς να προσφέρει κάτι(συμφωνώ,είναι απαράδεκτο),απ'την άλλη εμείς οι ίδιοι αδιαφορούμε αν το όχημά μας είναι επικίνδυνο για τους άλλους.
    Στο καπάκι βρίζουμε και το κράτος ενώ εμείς κάνουμε ό,τι μας κατέβει!
    Τρέλα!

  15. #255
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Κοίτα όλο συμπεράσματα είσαι…
    Τώρα μπορεί να το θέλει για πίστα και αύριο να το πουλήσει με αριθμό και για δρόμο.



    Kai τα άλλα που λες άκυρα είναι γιατί ακόμα και για το ότι είμαστε εμείς ΚΑΙ για αυτό το κράτος φταίει.
    Καθόλου παράξενο ότι σε μια λίστα για τα πιο καλά σχολεία του κόσμου είχαμε την 31η θέση.
    (Πρώτη Φινλανδία, μετά Ιαπωνία και διάφοροι Ασιάτες)
    Αν το κράτος ήθελε νομιμόφρονες, μορφωμένους και υπεύθυνους πολίτες θα τους είχε !
    ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ
    ΛΑΜΟΓΙΑ ΘΕΛΕΙ


Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 16:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 14:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 07:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 01:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF