Σελίδα 19 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 9141516171819202122232429 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #271
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    502
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Μια ερώτηση...
    Η μηχανή μου είναι αγορασμένη απο Ηράκλειο Κρήτης, με πινακίδα ΝΗΡ.. κάπου θεσσαλονίκη μεριά απ'οτι μου είπανε..
    Απο την 01.05.2013 πρέπει να περάσει απο ΚΤΕΟ.
    Που βρήκες αυτή την ημερομηνία. Εμένα έχει πινακίδα ΑΜΑ. Πως σκ... βρίσκω πότε περνάω?
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  2. #272
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Τώρα που το ξαναβλέπω... στην Αττική γίνεται ο έλεγχος... χμμμμ..
    Αρα εγώ δεν περνάω που έχω πινακίδες απο Θεσσαλονίκη??
    http://www.mototriti.gr/data/news/pr...news/94161.asp

  3. #273
    Ψυχή βαθιά ... Καρδιακός Το avatar του/της Ασωτος
    Εγγραφή
    25/07/2006
    Μηνύματα
    284
    @ menos : Με πινακίδα ΝΗΡ, έχεις ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας μέσα στο 2003. Στη Θεσσαλονίκη, τα ΝΗΡ έχουν περάσει ΚΤΕΟ μέσα στον Οκτώβριο.

    Αν έχεις διεύθυνση κατοικίας στην Αθήνα, και η νέα, στο όνομά σου,άδεια κυκλοφορίας εκδόθηκε από περιφέρεια Αττικής, περνάς ΚΤΕΟ από 1/6 μέχρι 30/6/2013.

    Αν η άδεια κυκλοφορίας, στη μεταβίβαση, εκδόθηκε από περιφέρεια Ηρακλείου, περνάς ΚΤΕΟ με το πρόγραμμα του Ηρακλείου- δεν ξέρω πότε πρέπει να περάσεις.

    Γνώμη μου : πέρασέ το μέχρι 30/6 (χωρίς να θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, έτσι ; )

    Αν θέλεις να είσαι απολύτως ήσυχος, πέρασέ το όσο πιο γρήγορα μπορείς - γιατί στη Θεσσαλονίκη είσαι ήδη εκπρόθεσμος ....
    Μια από τις σχέσεις που δεν ξέρεις, μου φώναξε ένα πρωινό, κάνεις εσύ αυτό που θέλεις, γι΄αυτό βαθιά και σε μισώ ...

  4. #274
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ασωτος Προβολή μηνύματος
    @ menos : Με πινακίδα ΝΗΡ, έχεις ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας μέσα στο 2003. Στη Θεσσαλονίκη, τα ΝΗΡ έχουν περάσει ΚΤΕΟ μέσα στον Οκτώβριο.
    25/09/02 Ακόμη χειρότερα...

    Μεγάλο μπέρδεμα και θα πρέπει να πάρω τηλέφωνα... πολλά τηλέφωνα!!
    Πρέπει να το σιγουρέψω γιατί θα κατέβω απο Σλοβακία μόνο γι'αυτό το λόγο!!
    Ρώτησα πριν μερικές μέρες αν μπορώ να περάσω τεχνικό έλεγχο στο εξωτερικό και μου απάντησαν πως μπορώ, αλλά ο έλεγχος δεν θα ισχύει στην Ελλάδα!!
    Λαμόγια για 35€ ρε πστ μου, άσε το τι θα μου στοιχίσει να κατέβω μόνο γι'αυτό!!

  5. #275
    Καλησπερα & Καλη Χρονια

    Για το παπι που εχω με αδεια το καλοκαιρι του 1998 το εμαθα εντελως τυχαια.Καμμια ειδοποιηση - τιποτα.Αθανατο Ελληνικο Κρατος.Τωρα,περναω εκπροθεσμα πληρωνω προστιμο? Πληρωνω παραπανω στο ΚΤΕΟ? Στην Εφορια ? Που?
    Remember,Hope is a good thing,maybe the best of things.And no good thing ever dies

  6. #276
    Καλή Χρόνια. Περνάς ΙΚΤΕΟ με επιβάρυνση. Πάρε όμως τηλ. μήπως πήρε καμία παράταση.
    "Πώς λέγεται ο ξεκράνωτος μοτοσυκλετιστης?
    Δωρητής οργάνων".

  7. #277
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να το σιγουρέψω γιατί θα κατέβω απο Σλοβακία μόνο γι'αυτό το λόγο!!
    Εγώ θα έλεγα μην κατέβεις μόνο γι αυτό, καποιος τρόπος θα υπάρχει. Στην χειρότερη αν δεν ψαχτείς για να βρείς τον τρόπο θα πληρώσεις ενα παράβολο οταν πας να το περάσεις.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #278
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    Παιδια για τα προ 98 δεν υπαρχει ακομη επιβαρυνση( προστημο). Πηγα χτες 2/1 και πληρωσα 35 ευρω κανονικα. Πηγαινετε οσο προλαβαινετε πριν αρχισουν τα εξτρα κερατιατικα!

  9. #279
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannnhs Προβολή μηνύματος
    Το λοιπόν! Όσον αφορά σε πληροφορίες περί παράδοσης πινακίδων, μεταβιβάσεις άνευ πινακίδων κλπ. Όποιος θέλει, όποτε θέλει μπορεί να πάει στη ΔΟΥ της περιοχής του και παραδώσει <<προσωρινά>> τις πινακίδες του για <<3 μήνες>>. Την προσοχή σας! Ο τίτλος αυτής της πράξης <<Προσωρινή Παράδοση Πινακίδων για 3 Μήνες>> είναι ο ίδιος άσχετα με το λόγο για τον οποίο θέλετε να παραδώσετε τις πινακίδες. Δηλαδή, εάν θέλετε να παραδώσετε τις πινακίδες για μόνιμη ακινητοποίηση του οχήματος, πάτε στη ΔΟΥ και λέτε ότι θέλετε να τις παραδώσετε <<Προσωρινά για 3 Μήνες>>. Τις παραδίδετε, παίρνετε το αντίστοιχο αποδεικτικό έγγραφο και τις ξεχνάτε ! Δεν χρειάζεται να κάνετε διευκρινίσεις του τύπου:
    <<Θέλω να τις παραδώσω τώρα και να τις ξαναπάρω σε 3-6-15-28...... μήνες>> ή
    <<Θέλω να τις παραδώσω για καταστροφή των ιδίων ή του οχήματος>>
    Έτσι κι αλλιώς, δεν ενδιαφέρει του εφοριακούς υπάλληλους για ποιο λόγο θες εσύ να παραδώσεις πινακίδες, αρκεί να έχεις τα απαραίτητα χαρτιά μαζί σου, για να γίνει σωστά η διαδικασία (άδεια κυκλοφορίας + ταυτότητα εάν ο κάτοχος της ταυτότητας είναι ο ιδιοκτήτης, αλλιώς εξουσιοδοτησούλα). Επιπλέον, δεν υπάρχει παγιωμένο χρονικό διάστημα, μετά του οποίου να καταστρέφονται οι πινακίδες πέραν του 3-μήνου. Εάν και όποτε το θυμηθούν, τις στέλνουν για καταστροφή και όταν πας να τις ξαναζητήσεις, εάν τις έχουν ακόμα σου τις δίνουν πίσω. Αλλιώς σου δίνουν αποδεικτικό καταστροφής τους και πας με αυτό και την ταυτότητά σου στο ΥΠ.ΜΕ να σου εκδώσουν καινούριες με διαφορετικό αριθμό (πάντα) και κόστος 30 ευρά.

    Σε αυτό το σημείο επιΣτρέψτε μου να αναφέρω δύο πολύ βολικά κολπάκια, που νομίζω θα δώσουν λύση στα προβλήματά σας περί πινακίδων και μεταβιβάσεων.

    Κολπέτο Νο 1, Απώλεια: Εάν θέλετε να αλλάξετε αριθμό κυκλοφορίας σε σύντομο χρονικό διάστημα και χωρίς πολλή γραφειοκρατεία, υπάρχει πάντα και για όλους μας η <<διέξοδος>> της απώλειας ! Πάτε στο τμήμα ασφαλείας της περιοχής σας και δηλώνετε απώλεια πινακίδας κυκλοφορίας σας. Θα σας ρωτήσουν κάποια τυπικά όπως, για το σημείο, την ημερομηνία και ώρα απώλειας. Ενδεικτική απάντηση: <<Σήμερα, 08:00-09:00 το πρωί, στη ΝΕΟΑΛ που πήγαινα στη δουλειά μου στα Οινόφυτα. Δεν ήταν καλά στερεωμένη και εν κινήσει δεν μπορώ να ξέρω σε ποιο σημείο της εθνικής μου έφυγε>>. Θα γίνει η καταγραφή και θα σας πουν να περάσετε μετά από 10 ημέρες - σε περίπτωση που βρεθεί η πινακίδα σε αυτό το διάστημα - να παραλάβετε τη <<βεβαίωση δήλωσης απώλειας>> και να πάτε με αυτήν πάλι στο ΥΠ.ΜΕ, να σας εκδώσουν νέες πινακίδες με το προαναφερθέν κόστος (30 ευρά).

    Κολπέτο Νο 2, Μεταβίβαση 30-χρονου και άνω οχήματος: Για τους εκολαπτόμενους ή παλαιότερους ρετρολάγνους, εάν έχετε βρει ένα μηχανάκι 30-ετίας και άνω και θέλετε να το αγοράσετε νόμιμα, αλλά χωρίς να μπλέκετε με έξοδα μεταβίβασης, ΚΤΕΔ, τέλη κυκλοφορίας, ασφάλειες κλπ, υπάρχει η προαναφερθείσα <<διέξοδος>> της <<προσωρινής 3-μηνης παράδοσης πινακίδων>> στην εφορία από τον πωλητή της μοτό, αλλά απαραιτήτως αμέσως μετά, εγγραφή του - με τη βεβαίωση παράδοσης πινακίδων και τα λοιπά απαραίτητα έγγραφα - σε οποιονδήποτε σύλλογο οχημάτων αντίκας (οι πιο καλά ενημερωμένοι και εξοπλισμένοι είναι οι ΕΛΠΑ και ΦΙΛΠΑ). Από τη στιγμή που παραδίδετε πινακίδες, αυτομάτως το όχημά σας παύει να ανήκει στο κράτος μαζί με οποιαδήποτε άλλη υποχρέωση είχατε προς αυτό (π.χ ΚΤΕΔ, τέλη, ασφάλεια κλπ) ! Το όχημα μετατρέπεται σε περιουσιακό στοιχείο ιδιωτικής φύσεως ιδιαίτερης αξίας (π.χ ακριβώς όπως θεωρείται η ντιβανοκασσέλα που κληρονόμησα απ' τη γιαγιά μου! ). Από εκεί και μετά, εφόσον περάσετε την αξιολόγηση αυθεντικότητας του οχήματός σας από το σύλλογο, εκδίδεται από αυτόν νέα άδεια κυκλοφορίας του οχήματος, όχι δημόσια πλέον, αλλά ιδιωτική και μπορείτε πλέον άφοβα και νομιμότατα να κάνετε όσες μεταβιβάσεις θέλετε χωρίς άλλες υποχρεώσεις! Συμπληρωματικά, οι οικονομικές υποχρεώσεις που θα έχετε ως μέλος του συλλόγου θα είναι μόνο η ετήσια συνδρομή σας, η οποία συμπεριλαμβάνει και μία ειδική και πολύ φθηνή ασφάλεια που θα πληρώνετε ετησίως και σας καλύπτει απόλυτα σε περίπτωση ατυχήματος. Και τα δύο ποσά μαζί, σε καμία περίπτωση δεν ξεπερνούν τα 150 ευρώ και λέω και πολλά! Τώρα υπάρχουν κάποιοι όχι πολύ αυστηροί περιορισμοί κυκλοφορίας, αλλά επειδή ήδη έχω γράψει πολλά, θα επεκταθώ μόνο εάν μου το ζητήσετε.

    Αυτά τα ολίγα, ελπίζω να βοήθησα.
    Εχεις γράψει αρκετές ανακρίβειες και πολλές εντελώς λάθος πληροφορίες.

    Ποιός σου είπε οτι αν εχεις πινακίδα κλασσικού υπαρχουν 'κάποιοι όχι πολύ αυστηροί περιορισμοί κυκλοφορίας'? Οι πινακίδες αυτές δεν ειναι για να κυκλοφορέίς κανονικά, τελεία και παύλα.
    Εχω δύο μοτο με πινακίδες ΦΙΛΠΑ και γνωρίζω τους περιορισμούς.

    Που το είδες οτι ενα οχημα ειναι ιδιοκτησία του κράτους? Οι πινακίδες ειναι κρατικές, όχι το όχημα.
    Δεν συνεχίζω, γιατί δεν θα τελέιώσω ποτέ......
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 04/01/2013 στις 12:38.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #280
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yannnhs Προβολή μηνύματος
    Το λοιπόν! Όσον αφορά σε πληροφορίες περί παράδοσης πινακίδων, μεταβιβάσεις άνευ πινακίδων κλπ. Όποιος θέλει, όποτε θέλει μπορεί να πάει στη ΔΟΥ της περιοχής του και παραδώσει <<προσωρινά>> τις πινακίδες του για <<3 μήνες>>. Την προσοχή σας! Ο τίτλος αυτής της πράξης <<Προσωρινή Παράδοση Πινακίδων για 3 Μήνες>> είναι ο ίδιος άσχετα με το λόγο για τον οποίο θέλετε να παραδώσετε τις πινακίδες. Δηλαδή, εάν θέλετε να παραδώσετε τις πινακίδες για μόνιμη ακινητοποίηση του οχήματος, πάτε στη ΔΟΥ και λέτε ότι θέλετε να τις παραδώσετε <<Προσωρινά για 3 Μήνες>>. Τις παραδίδετε, παίρνετε το αντίστοιχο αποδεικτικό έγγραφο και τις ξεχνάτε ! Δεν χρειάζεται να κάνετε διευκρινίσεις του τύπου:
    <<Θέλω να τις παραδώσω τώρα και να τις ξαναπάρω σε 3-6-15-28...... μήνες>> ή
    <<Θέλω να τις παραδώσω για καταστροφή των ιδίων ή του οχήματος>>
    Έτσι κι αλλιώς, δεν ενδιαφέρει του εφοριακούς υπάλληλους για ποιο λόγο θες εσύ να παραδώσεις πινακίδες, αρκεί να έχεις τα απαραίτητα χαρτιά μαζί σου, για να γίνει σωστά η διαδικασία (άδεια κυκλοφορίας + ταυτότητα εάν ο κάτοχος της ταυτότητας είναι ο ιδιοκτήτης, αλλιώς εξουσιοδοτησούλα). Επιπλέον, δεν υπάρχει παγιωμένο χρονικό διάστημα, μετά του οποίου να καταστρέφονται οι πινακίδες πέραν του 3-μήνου. Εάν και όποτε το θυμηθούν, τις στέλνουν για καταστροφή και όταν πας να τις ξαναζητήσεις, εάν τις έχουν ακόμα σου τις δίνουν πίσω. Αλλιώς σου δίνουν αποδεικτικό καταστροφής τους και πας με αυτό και την ταυτότητά σου στο ΥΠ.ΜΕ να σου εκδώσουν καινούριες με διαφορετικό αριθμό (πάντα) και κόστος 30 ευρά.

    Σε αυτό το σημείο επιΣτρέψτε μου να αναφέρω δύο πολύ βολικά κολπάκια, που νομίζω θα δώσουν λύση στα προβλήματά σας περί πινακίδων και μεταβιβάσεων.

    Κολπέτο Νο 1, Απώλεια: Εάν θέλετε να αλλάξετε αριθμό κυκλοφορίας σε σύντομο χρονικό διάστημα και χωρίς πολλή γραφειοκρατεία, υπάρχει πάντα και για όλους μας η <<διέξοδος>> της απώλειας ! Πάτε στο τμήμα ασφαλείας της περιοχής σας και δηλώνετε απώλεια πινακίδας κυκλοφορίας σας. Θα σας ρωτήσουν κάποια τυπικά όπως, για το σημείο, την ημερομηνία και ώρα απώλειας. Ενδεικτική απάντηση: <<Σήμερα, 08:00-09:00 το πρωί, στη ΝΕΟΑΛ που πήγαινα στη δουλειά μου στα Οινόφυτα. Δεν ήταν καλά στερεωμένη και εν κινήσει δεν μπορώ να ξέρω σε ποιο σημείο της εθνικής μου έφυγε>>. Θα γίνει η καταγραφή και θα σας πουν να περάσετε μετά από 10 ημέρες - σε περίπτωση που βρεθεί η πινακίδα σε αυτό το διάστημα - να παραλάβετε τη <<βεβαίωση δήλωσης απώλειας>> και να πάτε με αυτήν πάλι στο ΥΠ.ΜΕ, να σας εκδώσουν νέες πινακίδες με το προαναφερθέν κόστος (30 ευρά).

    Κολπέτο Νο 2, Μεταβίβαση 30-χρονου και άνω οχήματος: Για τους εκολαπτόμενους ή παλαιότερους ρετρολάγνους, εάν έχετε βρει ένα μηχανάκι 30-ετίας και άνω και θέλετε να το αγοράσετε νόμιμα, αλλά χωρίς να μπλέκετε με έξοδα μεταβίβασης, ΚΤΕΔ, τέλη κυκλοφορίας, ασφάλειες κλπ, υπάρχει η προαναφερθείσα <<διέξοδος>> της <<προσωρινής 3-μηνης παράδοσης πινακίδων>> στην εφορία από τον πωλητή της μοτό, αλλά απαραιτήτως αμέσως μετά, εγγραφή του - με τη βεβαίωση παράδοσης πινακίδων και τα λοιπά απαραίτητα έγγραφα - σε οποιονδήποτε σύλλογο οχημάτων αντίκας (οι πιο καλά ενημερωμένοι και εξοπλισμένοι είναι οι ΕΛΠΑ και ΦΙΛΠΑ). Από τη στιγμή που παραδίδετε πινακίδες, αυτομάτως το όχημά σας παύει να ανήκει στο κράτος μαζί με οποιαδήποτε άλλη υποχρέωση είχατε προς αυτό (π.χ ΚΤΕΔ, τέλη, ασφάλεια κλπ) ! Το όχημα μετατρέπεται σε περιουσιακό στοιχείο ιδιωτικής φύσεως ιδιαίτερης αξίας (π.χ ακριβώς όπως θεωρείται η ντιβανοκασσέλα που κληρονόμησα απ' τη γιαγιά μου! ). Από εκεί και μετά, εφόσον περάσετε την αξιολόγηση αυθεντικότητας του οχήματός σας από το σύλλογο, εκδίδεται από αυτόν νέα άδεια κυκλοφορίας του οχήματος, όχι δημόσια πλέον, αλλά ιδιωτική και μπορείτε πλέον άφοβα και νομιμότατα να κάνετε όσες μεταβιβάσεις θέλετε χωρίς άλλες υποχρεώσεις! Συμπληρωματικά, οι οικονομικές υποχρεώσεις που θα έχετε ως μέλος του συλλόγου θα είναι μόνο η ετήσια συνδρομή σας, η οποία συμπεριλαμβάνει και μία ειδική και πολύ φθηνή ασφάλεια που θα πληρώνετε ετησίως και σας καλύπτει απόλυτα σε περίπτωση ατυχήματος. Και τα δύο ποσά μαζί, σε καμία περίπτωση δεν ξεπερνούν τα 150 ευρώ και λέω και πολλά! Τώρα υπάρχουν κάποιοι όχι πολύ αυστηροί περιορισμοί κυκλοφορίας, αλλά επειδή ήδη έχω γράψει πολλά, θα επεκταθώ μόνο εάν μου το ζητήσετε.

    Αυτά τα ολίγα, ελπίζω να βοήθησα.
    Κούνια που σε κούναγε...
    Πρόσεχε πολύ για τις "έξυπνες" κατευθύνσεις που προσφέρεις φίλε.
    Δεν είμαι διαχειριστής και δεν θα ανοίξω διάλογο αλλά μερικά πράγματα τα γνωρίζουμε καλά...

  11. #281
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Πήρα τηλέφωνο και έμαθα πως πρέπει να περάσω ΚΤΕΟ σύμφωνα με τον Δήμο/Κοινότητα που αναγράφει η άδεια μου..
    Τελικά περνάω απο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά ακόμη δεν έχουν δώσει ημερομηνία.. μου είπαν να ξαναπάρω σε ενα μήνα που ΙΣΩΣ να έχουν ημερομηνία και με περιθώριο 1-2 μηνών για να περαστεί η μηχανή μου απο έλεγχο..
    Μπορώ βέβαια να περάσω απο οποιοδήποτε ΚΤΕΟ της Ελλάδας, αλλά με την ημερομηνία που θα μου δώσουν απο Ηράκλειο.. Είδωμεν..

  12. #282
    τι να σας πω ρε παιδιά...

    εγω που δεν έχω καμία σχέση με το Internet και ούτε γνωρίζω ανάγνωση οπότε να πάρω εφημερίδα να ενημερωθώ...δηλώνω άγνοια μέχρι να με ενημερώσει το κράτος ότι πρέπει να περάσει ΚΤΕΟ η μοτο

    μεχρι τότε ...γεια σας

    υ.γ εκτός αν την πουλήσω οπότε θα με ενημερώσει το συγκοινωνιών ότι πρέπει να πάω μια βόλτα απο ΚΤΕΟ για να γίνει η μεταβίβαση
    http://www.youtube.com/watch?v=P3pHY7auD8w

  13. #283
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menos Προβολή μηνύματος
    Πήρα τηλέφωνο και έμαθα πως πρέπει να περάσω ΚΤΕΟ σύμφωνα με τον Δήμο/Κοινότητα που αναγράφει η άδεια μου..
    Τελικά περνάω απο Ηράκλειο Κρήτης, αλλά ακόμη δεν έχουν δώσει ημερομηνία.. μου είπαν να ξαναπάρω σε ενα μήνα που ΙΣΩΣ να έχουν ημερομηνία και με περιθώριο 1-2 μηνών για να περαστεί η μηχανή μου απο έλεγχο..
    Μπορώ βέβαια να περάσω απο οποιοδήποτε ΚΤΕΟ της Ελλάδας, αλλά με την ημερομηνία που θα μου δώσουν απο Ηράκλειο.. Είδωμεν..
    Δεν ξέρω με ποιον/α μίλησες, αλλά βάσει όσων γράφεις, μαλακίες σου είπε.

    Από το website της Διαύγειας:
    https://www.google.com/url?q=http://...J6suU5L0GMg3-w

    Περνάς από Κ.Τ.Ε.Δ. από 1-4-2013 έως 30-4-2013.

  14. #284
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Έχεις δίκιο McGyver...
    Άρα το ήπια πανηγυρικά καθώς μου είναι αδύνατον να κατέβω απο Σλοβακία τον Απρίλη...

  15. #285
    Ξενιτεμέλος Το avatar του/της menos
    Εγγραφή
    05/07/2006
    Μηνύματα
    1.220
    Το λοιπόν...
    Ύστερα απο 3 νέα νούμερα που μου δώσανε για να με παραπέμψουνε σε κάποιον υπεύθυνο μήπως και συννενοηθώ, επικοινώνησα με το ΙΚΤΕΟ Γιανακάκη.. (Ηράκλειο)
    Μου είπαν πως ακόμη δεν έχουν δοθεί πρόστιμα σε όσους δεν έχουν περάσει ΚΤΕΟ, αλλά όλα αυτά βέβαια μπορούν να αλλάξουν (φυσικά)..
    Θα ξαναπάρω τηλέφωνο κατα τον Απρίλη και βλέπουμε..

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 16:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 14:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 07:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 01:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF