Σελίδα 38 από 51 ΠρώτοΠρώτο ... 28333435363738394041424348 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 556 έως 570 από 760

Θέμα: Kteo ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ-ΝΕΑ.

  1. #556
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    περνα απο οσα κτεο θελεις...........
    απο το σπιτι μου απο κατω μην περασεις με την καγκουροεξατμιση να ξερναει ντεσιμπελ και βενζολιο
    γιατι αν με τρακαρεις και πας να το σκασεις πως θα σε βρω με την πινακιδα κρυμμενη;

  2. #557
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    περνα απο οσα κτεο θελεις...........
    απο το σπιτι μου απο κατω μην περασεις με την καγκουροεξατμιση να ξερναει ντεσιμπελ και βενζολιο
    γιατι αν με τρακαρεις και πας να το σκασεις πως θα σε βρω με την πινακιδα κρυμμενη;
    toyar η εξάτμιση δεν είναι καγκουροεξάτιμιση και ούτε ξερνάει decibel και βενζόλιο Ένα τελικό αφτερμαρκετ είναι που ομολογώ ότι δεν κάνει και πολύ θόρυβο σε σχέση με άλλες ελεύθερες / full συστήματα. Ούτε καγκουριές κάνω με γκαζιές και φασαρίες για να ξεσηκώνω τον κόσμο. Όπως είπα η πινακίδα δεν είναι κρυμμένη, φαίνεται πεντακάθαρα σε αντίθεση με αυτά που ίσως έχεις δει/φαντάζεσαι και δεν είμαι ο τύπος που το σκάει σε περίπτωση που πέσω πάνω σου ή εμπλακώ σε ατύχημα οπότε δεν χρειάζεται κανείς να ανησυχεί και για αυτό . Λάθος γνώμη σχηματίζεις για τον εαυτό μου Αι αμ ε ναίς γκάι!
    Η μοτό είναι σε πραγματικά άψογη κατάσταση και δεν αποτελεί κίνδυνο για τους τριγύρω μου. Είναι πολύ καλοσυντηρημένη, δεν έχω αφαιρέσει ούτε καθρέφτες ούτε φλας, τα πάντα λειτουργούν στην εντέλεια. Σε σχέση δηλ με άλλα μοτο που δεν έχουν ούτε φλας, ούτε καθρέφτες, τα λάστιχα είναι για πέταμα πρόπερσι, η δική μου θεωρείται πιο επικίνδυνη? Οι οδηγοί είναι επικίνδυνοι και όχι τα μηχανάκια κατά τη γνώμη μου. Εντάξει είναι και τα μηχανάκια (σε πιο μικρό βαθμό) αλλά πιστεύω πιο επικίνδυνος είναι ένας κακός οδηγός με μια τέλεια σε λειτουργία μότο σε σχέση με έναν καλό οδηγό με επικίνδυνη μοτο.
    Τέσπα για να μην το κουράζω, ούτε ήθελα να θίξω κάποιον ούτε να αναδείξω την διαιώνηση της Ελλαδάρας, ήθελα απλά να μοιραστώ την εμπειρία μου με την υπόθεση κτεο και δίτροχα, κουβέντα κάνουμε και ο τόνος μου είναι πάντα φιλικός. Το θέμα με την διαφθορά και ότι σε αυτή τη χώρα όλα δουλεύουν στη ζούλα το γνωρίζουν όλοι και είναι μεγάλη κουβέντα, δείτε τί γίνεται και με τα διπλώματα οδήγησης ή και σε άλλου είδους παρόμοιες υπηρεσίες. Αυτή είναι η πραγματικότητα αυτή τη στιγμή. Τα πράγματα σίγουρα κάποια στιγμή θα αλλάξουν αλλά θα πρέπει να περάσει πολυς καιρός.
    Everybody can ride a fast bike, but very few can ride a bike fast

  3. #558
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Περάσαμε κι εμείς, όλα κομπλε βεβαίως!

    Χτες που πηρα να κλεισω ραντεβου ρωτησα την κοπελα τι να εχω μαζι και μου λεει: "αδεια, ταυτοτητα, καθρεφτες, πινακιδα γνησια, φλας"
    Εβαλα λιγο τα γελια, απορρησε, της ειπα οκ οκ και κλεισαμε το ραντεβου.

    Πινακιδα εχω και μαλιστα τη μεγαλη, λαστιχα ολοκαινουργια, φλας κομπλε, εξατμιση μαμα, καθρεφτες εννοούνται... 15 λεπτα ελεγχος σε φρενα, φωτα, καυσαερια κλπ...το παλληκαρι μου λεει "ολα κομπλε, αψογος", 10 ευρω και τελος


  4. #559
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    Περάσαμε κι εμείς, όλα κομπλε βεβαίως!

    Χτες που πηρα να κλεισω ραντεβου ρωτησα την κοπελα τι να εχω μαζι και μου λεει: "αδεια, ταυτοτητα, καθρεφτες, πινακιδα γνησια, φλας"
    Εβαλα λιγο τα γελια, απορρησε, της ειπα οκ οκ και κλεισαμε το ραντεβου.

    Πινακιδα εχω και μαλιστα τη μεγαλη, λαστιχα ολοκαινουργια, φλας κομπλε, εξατμιση μαμα, καθρεφτες εννοούνται... 15 λεπτα ελεγχος σε φρενα, φωτα, καυσαερια κλπ...το παλληκαρι μου λεει "ολα κομπλε, αψογος", 10 ευρω και τελος

    φιλε μου συγνωμη αν ακουστηκα λιγο αποτομος γιατι δεν σε ξερω προσωπικα
    απλα μια πινακιδα που δεν ειναι στη θεση που προβλεπεται μπορει να ειναι εμφανης, χωμενη, κρυμενη ή αφαντη κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που δεν πρεπει να ειναι υποκειμενικος για ευνοητους λογους
    επισης ΑΝ εχεις αντικαταστησει το τελικο σου ΜΕ καταλυτη με αλλο ελευθερο δυστυχως εκπεμπεις πολυ ασχημα καυσαερια εκτος προδιαγραφων
    αν το κτεο βρει τον θορυβο σου προβλεπομενο βαλε οτι τελικο θες αλλα το προβλημα με το θορυβο των εξατμισεων ειναι γνωστο σε ολους
    σιγουρα υπαρχουν μηχανακια τρισαθλια και επικινδυνα αλλα καλο ειναι ο καθενας να φροντιζει να ειναι το δικο του να ειναι οσο γινεται καλυτερο

  5. #560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    φιλε μου συγνωμη αν ακουστηκα λιγο αποτομος γιατι δεν σε ξερω προσωπικα
    απλα μια πινακιδα που δεν ειναι στη θεση που προβλεπεται μπορει να ειναι εμφανης, χωμενη, κρυμενη ή αφαντη κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που δεν πρεπει να ειναι υποκειμενικος για ευνοητους λογους
    επισης ΑΝ εχεις αντικαταστησει το τελικο σου ΜΕ καταλυτη με αλλο ελευθερο δυστυχως εκπεμπεις πολυ ασχημα καυσαερια εκτος προδιαγραφων
    αν το κτεο βρει τον θορυβο σου προβλεπομενο βαλε οτι τελικο θες αλλα το προβλημα με το θορυβο των εξατμισεων ειναι γνωστο σε ολους
    σιγουρα υπαρχουν μηχανακια τρισαθλια και επικινδυνα αλλα καλο ειναι ο καθενας να φροντιζει να ειναι το δικο του να ειναι οσο γινεται καλυτερο


    σε μενα μιλας?

  6. #561
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Για πες μας κάτι ρε ΜήτσουςΧιους

    .
    .
    .
    Τελικά ,ολη αυτή τη διαδικασία την έκανες
    .
    .
    .
    για να παραδώσεις την πινακίδα σου στη ΔΟΥ διακοσμημένη με το φανταχτερό στρογγυλό κίτρινο αυτοκολητάκι???
    .
    .
    .
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  7. #562
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    φιλε μου συγνωμη αν ακουστηκα λιγο αποτομος γιατι δεν σε ξερω προσωπικα
    απλα μια πινακιδα που δεν ειναι στη θεση που προβλεπεται μπορει να ειναι εμφανης, χωμενη, κρυμενη ή αφαντη κι αυτο ειναι ενας παραγοντας που δεν πρεπει να ειναι υποκειμενικος για ευνοητους λογους
    επισης ΑΝ εχεις αντικαταστησει το τελικο σου ΜΕ καταλυτη με αλλο ελευθερο δυστυχως εκπεμπεις πολυ ασχημα καυσαερια εκτος προδιαγραφων
    αν το κτεο βρει τον θορυβο σου προβλεπομενο βαλε οτι τελικο θες αλλα το προβλημα με το θορυβο των εξατμισεων ειναι γνωστο σε ολους
    σιγουρα υπαρχουν μηχανακια τρισαθλια και επικινδυνα αλλα καλο ειναι ο καθενας να φροντιζει να ειναι το δικο του να ειναι οσο γινεται καλυτερο
    No problem toyar, thanks και για τη μπυρίτσα!
    Το τελικό δεν έχει κανένα πρόβλημα, πέρασε τον έλεγχο κανονικά και είναι εντός προδιαγραφών/ορίων για εκπομπές ρύπων και θορύβου. Για την πινακίδα καταλαβαίνω αυτό που λες (και αυτό είναι το μόνο ουσιαστικό θέμα), και μένα δεν μου αρέσει να βλέπω την πινακίδα άλλων πραγματικά χωμένη ή στραπατσαρισμένη πίσω από τη ρόδα γιατί σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να διακρίνεις τίποτα. Η δική μου είναι πολύ πιο ψηλά, κάθεται σε μία ειδική diy μεταλλική ανοξείδωτη βάση ακριβώς κάτω από το τελικό με γωνία πάνω από 45 μοίρες ώστε να είναι 100% ορατή. Άσε που την καθαρίζω συχνά πυκνά από τις βρωμιές για να μην υπάρχει η παραμικρή αμφιβολία για τα γράμματα/αριθμούς.
    Everybody can ride a fast bike, but very few can ride a bike fast

  8. #563
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DimChios Προβολή μηνύματος
    σε μενα μιλας?
    προφανως οχι........
    λαθος παραθεση

  9. #564
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    προφανως οχι........
    λαθος παραθεση
    Δέρνει ο Μήτσος κιέτς ναούμ.

  10. #565
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Το Σαββατο στο Mr Kteo στο Ρεντη περασα το Hornet με 10 Ευρω.
    Ειχα βαλει και τις ταπες στις εξατμίσεις και ημουν πλήρως προβλεπόμενος.

    Ομως δεν το ηχομετρησαν, δεν μετρησαν καυσαέρια, δεν κοιταξαν αριθμό πλαισίου. Απορώ τι προσφέρει αυτο το πιστοποιητικό τελικά.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #566
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Απορώ τι προσφέρει αυτο το πιστοποιητικό τελικά.
    ρητορική η ερώτηση προφανώς...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #567
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    ρητορική η ερώτηση προφανώς...
    Προφανέστατα.
    Το μονο που μέτρησαν ήταν τα φρένα.

    Να σημειώσω οτι σε αλλο ΚΤΕΟ που είχα περάσει αλλη μηχανή ειχαν ελέγξει και φώτα, στοπ, αριθμό πλαισίου και κινητήρα κλπ.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #568
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Το Σαββατο στο Mr Kteo στο Ρεντη περασα το Hornet με 10 Ευρω.
    Δηλαδη πιαστηκα κοτσος που εδωσα 25 Ευρω στην Motovision
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #569
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη πιαστηκα κοτσος που εδωσα 25 Ευρω στην Motovision
    Άμα σου έκαναν σοβαρό έλεγχο και όχι αρπαχτή όπως ο (ήδη δις αναφερθείς ως αρπακολατζής) από πάνω, ίσως όχι.

    Εγώ όταν περνάω ΚΤΕΟ θέλω να είμαι σίγουρος μετά ότι το όχημά μου είναι όντως σε καλή κατάσταση. Ο έλεγχος υπάρχει περίπτωση να αποκαλύψει κάτι που ο μηχανικός ίσως δεν προσέξει στο σέρβις.

  15. #570
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Στο μελλον θα γινουν ποιο αυστηρα για τις μοτο θα πηγαινουμε μονο με την αδεια χωρις την μοτο μαζι..

Παρόμοια θέματα

  1. Ερώτηση για τα νέα ΤΕΚΜΗΡΙΑ
    από trumpet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2008, 16:40
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2007, 14:40
  3. ΥΠΑΡΧΟΥΝ Runflat ΛΑΣΤΙΧΑ ΓΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ?
    από X_NR750 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2006, 07:44
  4. Ο καιρος για τη νεα εβδομαδα
    από tifoefs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:14
  5. Top συγκριτικό test για τα νέα χιλιάρια μωρά!
    από milaber στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2004, 01:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF