Σελίδα 101 από 128 ΠρώτοΠρώτο ... 519196979899100101102103104105106111 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.501 έως 1.515 από 1920

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol.VII

  1. #1501
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Σε είδα πανύβλακα με την άσπρη BMW χθες το βράδυ στην Κατεχάκη να σε σέρνει με σκοινί ένας άλλος πανύβλακας με κόκκινο αμάξι θέτοντας σε κίνδυνο όλη την κυκλοφορία !! Υπάρχει κάτι που το λένε οδ βοήθεια και μπορείς να το ζητήσεις απ την ασφαλιστική σου!! Αι σιχτήρ καραγκιόζη
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  2. #1502
    Σαρδαναπαλος Το avatar του/της sotostzav
    Εγγραφή
    16/01/2011
    Μηνύματα
    638
    [QUOTE=TROOPER;2257722]σε ειδα παρκαρισμενο σε στενο πισω απο το πατιναζ στο αιγαλεω cbf 600 με αυτοκολητο μοτο.γρ και καπου πηρε το ματι μου ενα ''paint killer'' γραμμενο.ποιος ειναι ρε παιδια?


    οπως προειπε και ο bocaros (ο οποιος μου εδωσε και το αυτοκολλητο!!)..ιτ ιζ μι!
    Here I am,on the road again.......

  3. #1503
    Σαρδαναπαλος Το avatar του/της sotostzav
    Εγγραφή
    16/01/2011
    Μηνύματα
    638
    σε ειδα παπαρα νταλικιερη να μου κοβεις τον δρομο καθετα,γιατι απλα αποφασισες να μπεις στην καντινα που ηταν στο ρευμα μου στον δρομο λιβαδειας-θηβας..ευτηχως που ο αγιος-abs εκανε παλι το θαυμα του και δεν μπηκα να δω την καροτσα σου απο κατω..και ευτηχως που ο εταιρος νταλικιερης που ακολουθουσε απο πισω σου,πηρε χαμπαρι την μαλακια σου και εκοψε αλλιως διπλα στο arai μου θα εγραφε και volvo τωρα....και η απαντηση οπως παντα..το κλασσικο και αγαπημενο "δεν σε ειδα ρε παλικαρι μου,οδηγαω 12 ωρες"...τι να του πεις μετα...και να ξερεις πως μεσα στην γελοια δικαιολογια του δεν σε ειδα,υπαρχει και ενα,εστω μικρο,μερος δικιου..τεσπα...προσοχη σε ολους μας.
    Here I am,on the road again.......

  4. #1504
    Νέο μέλος Το avatar του/της gbtechelec
    Εγγραφή
    10/09/2012
    Μηνύματα
    11
    Σε είδα ρεεε... ντελιβερά παπόβιε με καφέδες στην Πέτρου Ράλλη να με κορνάρεις ανυπόμονα και με θράσος να κάνω στην άκρη για να περάσεις με κόκκινο .
    Που πας ρε Καραμήτρο σου είπα .... και μου απάντησες ότι αλλιώς δε βγαίνει το μεροκάματο.

    Είναι απαράδεκτο ...αλλά εμείς .
    Κουβαλάμε τα παιδιά μας στη μηχανή χωρίς κράνος .....γιατί δεν έχουμε λεφτά να τα μετακινήσουμε με ασφάλεια .
    Έχουμε πανάρχαιο κράνος.... γιατί δεν έχουμε λεφτά να πάρουμε καινούργιο .
    Αφήνουμε ασυντήρητη τη μηχανή μας ,με τελειωμένα ελαστικά ....γιατί δε μας φτάνουν τα λεφτά ούτε για βενζίνα .
    Μας πατάει ο νταλικιέρης που οδηγούσε 12 ώρες ....για να βγάλει το μεροκάματο και δε μας είδε .
    Οδηγούμε και είμαστε στον κόσμο μας ......επειδή το μυαλό μας είναι φορτωμένο με οικονομικά και κάθε λογής μύρια προβλήματα .
    ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ το διπλανό μας ... γιατί εμείς είμαστε ..δεν ξέρω κι εγώ τι...
    Είναι μια απαράδεκτη κατάσταση που μας σκοτώνει σιγά σιγά.... και κάθε μέρα .
    Τελευταία τροποποίηση από gbtechelec; 24/11/2012 στις 16:05.

  5. #1505
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    για να μην τα γραφουνε μονο οι αθηναιοι ...
    σε ειδα βασκα χτες το μεσημερι και τα ειπαμε οσο ηταν κοκκινο το φαναρι..ελπιζω σε συντομη καφεδοσυναντηση...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  6. #1506
    on-off μέλος Το avatar του/της KostRider
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    373
    σε είδα παπάρα μπεμβεδάκια με τη σακαράκα σου <90 μοντέλο να σου κρέμεται η εξάτμιση(όλο απο τη μέση και πίσω) και να μην παίρνεις χαμπάρι τίποτα...
    σε είδα κι εσένα με το gsr 600,φούλ προβλεπόμενος,τα μπαγάζια σου σε διχτάκι και κίτρινο αντανακλαστικό μπουφάν,καλούς δρόμους να'χεις...

  7. #1507
    ότι να'ναι..... Το avatar του/της parachuter
    Εγγραφή
    05/02/2012
    Μηνύματα
    109
    Σε είδα φίλε με το κόκκινο κουτί σου (δε πρόλαβα να δω μάρκα)στην έξοδο του Αγρινίου προς Αντίρριο μέσα στο βουνό.....αν κρίνω από τον τρόπο που χαιρέτησες είσαι μοτοσυκλετιστής!εκεί φτάσαμε...να μας χαιρετούν στο δρόμο τα αυτοκίνητα αντί για τις μηχανές!καλούς δρόμους να έχεις!

  8. #1508
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.043
    Σας είδα.....

    θα αρχίσω με τα ευχάριστα...


    - Σε είδα φίλε με το Arai Jolly Roger και το μαύρο SS, νομίζω Suzuki, ίδιο κράνος με το δικό μου αλλά με ιριδίζουσα ζελατίνα, στην παραλιακή προς Γλυφάδα...Γελάσαμε στο φανάρι....με κέρασες ένα endo στο φανάρι του αεροδρομίου και μετά μια σούζα ισχύος....έχε χάρη που δεν κούμπωσε καλά η δευτέρα γιατί γλυστρισε το δωδεκάποντο σε κάτι τσίρλες γατιού που είχε φάει βρώμικο απο Μαβίλλη και μετά πήγε για δωρέαν μπύρα στην Αρεοπαγίτου και το έκοψε......



    -Και τα δυσάρεστα...

    -
    Σε είδα GSXR πεσμένο σήμερα το πρωί, στο φανάρι γαι Φλοίσβο απο Γλυφάδα προς Πειραιά...Σε είχε κοπανήσει ο πίσω καθώς περίμενες στο φανάρι για αν στρίψεις και έπεσες στον μπροστινό σου...Και τα δύο αυτοκίνητα άχρηστα, δεν συγκράτησα μαρκες, το μπροστά μπλέ το πίσω φυστικί με ψήγματα διαμαντιού..Ελπίζω να είσαι καλά....

    - Σε είδα εχθες ποδηλάτη στην Βαρυμπόπη....

    Αλλά ας το πάρουμε απο την αρχή...Γυρνώντας απο Βίλλια με τον Νίκο, φτάνοντας σπίτι βλέπω ότι δεν έχω κλειδιά μαζί μου..( Σ.Σ. τελικά τα είχα κλειδιά, αλλά μάλλον έπρεπε να γίνει έτσι για καλό του Άκη....). Αποφασίζω λοιπόν να ανέβω Βαρυμπόπη, να κατέβω Αγ. Μερκούριο, να διακτινιστώ σε ταχύτητες E=m*Vstrom και να γυρίσω σπίτι....

    Ανεβαίνοντας, βρήκα κίνηση που την σουβλάκωνα δεόντως και ενίοτε παράτολμα, γνωρίζοντας οτι η κατάσταση του οδοστρώματος εκεί ψηλά, δεν είναι η καλύτερη....

    Προσπερνώντας το σπίτι των Φίλων του Δάσους, απο αριστερή στροφή σε μικρή ευθεία και έπειτα ανηφορική δεξιά στο βάθος....σε είδα 15 μέτρα περίπου απο την έξοδο της δεξιάς (για μένα) στροφής αυτής να είσαι κάτω....

    Σκέφτηκα, σταμάτησες να ξεκουραστείς ή να φτιάξεις κάτι στο ποδήλατο, άλλωστε δεν πάνε καλά στα μυαλά τους αυτά τα παιδιά....Μετά όμως είδα το ποδήλατο...ατάκτως....πεταμένο μεσ' την μέση του δρόμου....Κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγε καλά....

    Πλησιάζοντας, το πρόσωπο σου δεν φαινόταν απο την αιμορραγία.. Προσπάθησες να σηκωθείς αλλά σε κράτησα κάτω..

    - Φίλε, τρέχει αίμα???
    - Ηρέμησε, δεν έχεις κάτι, κάτσε κάτω σε παρακαλώ,
    - Φίλε να σηκωθώ, αλλά τρέχει αίμα?
    - Δεν είναι τίποτα, είσαι εντάξει, απλά έσχισες λίγο το σαγόνι σου, μην ανησυχείς, ηρέμησε..

    Κατευθείαν 166. Ατύχημα με ποδηλατη, Οδός Τατοϊου, απο Βαρυμπόπη προς Κατσιμίδι/Ιπποκράτειος Πολιτεία, αιμορραγία και διάσειση, ελάτε γρήγορα!!

    Το αίμα δεν σταμάταγε, σού έδωσα λίγο χαρτί να σκουπιστεί, κράταγες το χέρι σου απο τον πόνο..Αφού σκουπίστηκες, άρχισε να φαίνεται το πρόσωπο σου. Σχίσιμο βάθους 1 εκατοστού διέτρεχε το σαγόνι απο την αριστερή σου μεριά περίπου 2-2,5 εκατοστά απο εκεί που ξεκινάνε τα χείλια και κατέβαινε μέχρι λίγο πιο δεξιά απο το σαγόνι σου.. Αίμα έτρεχε: μέσα απο την μύτη, δίπλα απο τη μύτη απο άλλη μία βαθιά τρύπα διαμέτρου φ50χιλ, πάνω απο τη μύτη, και στο υπερόφριο τόξο, απο το χτύπημα του κράνους... Να ξέρεις, το κράνος σε έσωσε απο τα χειρότερα..Είχες πέσει με όλο το βάρος σου στην άσφαλτο με αυτό....

    Άρχισες να επαναλαμβάνεις " Πω ρε φίλε, δεν θυμάμαι τίποτα, πως έφυγα? Δεν θυμάμαι..."

    Σε 5 λεπτά έφτασαν και τα αυτοκίνητα που είχα προσπεράσει..

    - Πρώτο αμάξι, αλλοδαποί...
    - Ρε φίλλλε, πως έτρεχες έτσι,τον χτύπησες τον άνθρωπο!!!
    - Πάρτα μαλάκα!!( Αυτολεξεί.....)Μόνος του έπεσε!!
    - Αα...καλά συγνώμη....

    Σταμάτησαν και άλλοι, σου έδωσαν νερό να πλυθείς και αντισηπτικά πανάκια...εσύ συνέχιζες..."Πω, δεν θυμάμαι τίποτα, πως έφυγα..." Σε ρωτήσαμε και εμείς καμιά 10αριά φορές, αν ζαλίστηκες, αν σε έκλεισε κάποιος , αν σου έπεσε κανα κλειδί άλλεν στην αλυσίδα...αλλά εσύ ανένδοτος..."Πω, δεν θυμάμαι τίποτα, πως έφυγα..."

    Πριν την συνάντηση, ανεβαίνοντας εγώ με τη μηχανή, σε κάποιες στροφές, με στράβωνε ο ήλιος. Την στιγμή που σε βρήκα, παρατήρησα οτι ο ήλιος "χτύπαγε" κατευθείαν την έξοδο της στροφής που βγήκες...Μήπως σε τύφλωσε και βγήκες εκτός δρόμου??? "Πω, δεν θυμάμαι τίποτα, πως έφυγα..." Μη τα ξαναλέμε.....



    Μετά απο λίγο στάματησε και ο Γιώργος, ποδηλάτης...Η υπερένταση και η αδρεναλίνη σου άρχισαν να ελαττώνονται, ένα συνεχές ρίγος σε διαπερνούσε, κρύωνες. Η ώρα πριν τις 16:00. Ο Γιώργος σου έδωσε ένα ποδηλατικό αντιανεμικό , δεν ήθελες στην αρχή, στο φορέσαμε με το ζόρι...

    - συνεχίζεται.....-
    Τελευταία τροποποίηση από Manalishi; 26/11/2012 στις 12:40.
    The mountain is you

  9. #1509
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.043
    Κόσμος πέρναγε, άλλοι απλά κοιτάγανε, άλλοι ρωτάγανε, άλλοι πρόσφεραν βοήθεια, λίγο νερό, χαρτομάντηλα....

    Εσύ είχες σηκωθεί, βημάτιζες αργά και μονολογούσες.."Πω, δεν θυμάμαι τίποτα, πως έφυγα..." Σκέφτηκες να φύγεις, αλλά όχι μόνο δεν ήσουν σε κατάσταση να οδηγήσεις αλλά και το ποδήλατο είχε γίνει σαν ανάποδο Τέσσερα..Σου είπαμε να πάρεις κάποιον δικό σου τηλέφωνο, πήρες τον κουμπάρο σου τον Δημήτρη..

    - Έλα ρε.....εμμ,κοίτα....έλα να με μαζέψεις....
    -......
    - Έλα ρε να μαζέψεις, δεν ξέρω που είμαι, έπεσα με το ποδήλατο...
    Σού πήρα το τηλ γιατί δεν έβγαζες πολύ νόημα, μίλησα με τον Κουμπάρο, τον καθοδήγησα να έρθει και τον καθυσύχασα..

    Σταμάτησαν άλλοι δύο ποδηλάτες, δεν ανταλλάξαμε ονόματα... Ευτυχώς είχαν μίνι φαρμακείο μαζί τους, σου έδωσαν γάζα και αντισηπτικό διάλυμα...

    Μετά απο 35-40 λεπτά ήρθε το ασθενοφόρο, σου περιποιήθηκαν τα τραύματα και φόρτωσαν για ΚΑΤ. Εγώ περίμενα με τον Γιώργο να έρθει ο κουμπάρος για να μαζέψει το ....Τέσσερα....

    Όταν ήρθε ο κουμπάρος, κοιτάξαμε το δρόμο και προσπαθούσαμε να καταλάβουμε σαν CSI πώς έφυγε ο Άκης, γιατί ο ίδιος.....( είπαμε, δεν το ξαναλέμε...)

    Στην άκρη του δρόμου, στο λίγο χώμα που υπάρχει φαίνονταν οι ροδιές που ...μπούκαρες για εντουράδα...μετά απο 2 μέτρα φαινόταν το δίπλωμα του τιμονιού και το χώμα που είχε σηκωθεί , όπως οταν ο Δήμαρχος Τρούπης κυνήγαγε την χήρα στα λαγκάδια...Μετά απο 3 μέτρα, τα κόκκινα σημάδια μαρτυρούσαν τις στενές επαφές με την άσφαλτο...

    - Τώρα που λεώ άσφαλτο, οι περισσότεροι ίσως ξέρετε την ποιότητα της εκεί ψηλά... χοντρή πέτρα, καλυμμένη και αλφαδιασμένη με πίσσα.. στην άκρη όμως, οι μυτερές πέτρες με τις προεξοχές υπομονετικά περιμένουν τους ανυποψίαστους και τους άτυχους.....

    Ολοκληρώντας, συνομιλώντας κατά τις 20:30-21:00, ήσαστε ακόμη στο ΚΑΤ, μόλις σε είχαν ράψει και σε κράταγαν για ακτινογραφίες γιατί μάλλον είχες κάταγμα στον καρπό....Θα τα πούμε κα σήμερα, Περαστικά!!!!!

    The mountain is you

  10. #1510
    on-off μέλος Το avatar του/της KostRider
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    373
    σε είδα μαλάκω να έρχεσαι καταπάνω μου,προσπερνώντας την τσάπα που ήταν στην άκρη για τα έργα,χωρίς να ελέγξεις εάν έρχεται κάποιος,ευτυχώς χώρεσα ανάμεσά σου και το πεζοδρόμιο κι εσένα γατούλα που πετάχτηκες ξαφνικά,φρέναρα και πέρασες στο 1 μέτρο κυριολεκτικά...ευτυχώς δεν τρίτωσε το κακό σήμερα...

  11. #1511
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2012
    Μηνύματα
    66
    Σας είδα παίδες το περασμένο Σάββατο στην Ποσειδώνος??? μετά τα λιμανάκια προς Σούνιο κατεύθυνση...ένα SS κόκκινο και ένα άσπρο γυμνό (μάρκες γιόκ έτσι όπως πηγαίνατε)...σαν χαιρέτισα μετά την αναστροφή σας...καλούς δρόμους

  12. #1512
    Σε είδα πρωινιάτικο 8 παρά στο φανάρι Κηφησού με Λ.Καβάλας προς Αθήνα
    με το φούλ μπλάκ Versys να με κοιτάς να σΜΠρώχνω το θηρίο που είχε μείνει απο μΠετζίνα.
    Σε ευχαριστώ που προσεφέρθηκες να με πας μέχρι το μΠετζινάδικο.
    Καλούς δρόμους.
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  13. #1513
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    159
    Σε είδα ψολιόγκο να αγχώνεις παπάκια σκουτεράκια και εμένα για να βγείς μπροστά από τη κίνηση στα φανάρια.
    Πάρτο χαμπάρι δε χωράς από δεξιά με το κουτί σου...Κρίμα που έπρεπε να στρίψω και δεν συνέχισα τη καρότσα μέχρι το βράδυ.

  14. #1514
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Είδες Ducati και βάλθηκες να αποδείξεις πως έχεις καλύτερο δίκυκλο; Δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα αδερφέ αλλά πες μου κάτι, το λέρωσες το σώβρακο όταν σου γλίστρησε στη γέφυρα της Ν. Χαλκηδόνας που νόμιζες πως είμαι κότα και είπες να πας πιο γρήγορα; Καλούς δρόμους να έχεις αλλά μην πιέζεις πολύ την τύχη σου.

  15. #1515
    Prisoner Of The Road Το avatar του/της rider
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    442
    Σε είδα σήμερα στην οδό Λαγκαδα (Θεσ/νικη) με το "γαλαζοπράσινο" (βλ. teal green) Royal Enfield σου... Πολυ ομορφο και περιποιημενο.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF