Σελίδα 20 από 128 ΠρώτοΠρώτο ... 1015161718192021222324253070120 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 1920

Θέμα: ΣΕ ΕΙΔΑ vol.VII

  1. #286
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Σε είδα το πρωί McTala (εσύ με είδες μάλλον γιατί δεν σε κατάλαβα αμέσως με άλλο μηχανάκι, τώρα είδα και το thread σου )
    εισαι ομως γληγορος...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #287
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.042
    Σε είδα χθες το βράδυ, με το Burgmann 650 να πέφτεις μπροστά μου, στην παραλιακή, στο φαληρικό Δέλτα, περνώντας κάτω απο την γέφυρα και μόλις είχες βγεί στην ευθεία προς Πειραιά.

    Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω πως έπεσες, γιατί δεν είχες μεγάλη ταχύτητα, και ήσουν μόνος στην αριστερή λωρίδα. Εγώ βρισκόμουν πίσω σου με το αμάξι...

    Σε είδα λοιπόν να ξακρίζεις..να πέφτεις πάνω στο πεζοδρόμιο/κράσπεδο...εσύ πάνω στο προστατευτικό κιγκλίδωμα, η μηχανή μισή πάνω στο πεζοδρόμιο μισή στο οδόστρωμα. Όταν σταμάτησες επιτελους, η μηχανή ήταν ξάπλα και προς την αντίθετη κατεύθυνση, να φωτίζει και να τρομάζει ταυτόχρονα τα αυτοκίνητα που έρχονταν, απο τα οποία 2-3 σταμάτησαν στα 2 μέτρα, καίγοντας φρένα και λάστιχα

    Πάρκαρα λίγο πιο κάτω δεξιά, πέρασα απέναντι σαν το παλιό παιχνίδι FROG. Σε βοήθησα να σηκωθείς, πήγες να πιάσεις τη μηχανή αλλά δεν σε άφησα, σου είπα κάτσε και μέτρα παϊδια και χέρια/πόδια μέχρι να κάνω σήμα στα αμάξια να μην μας φάνε λάχανο..

    Κράνος; Πουθενά...
    Γάντια; Last year
    Μπουφάν μηχανής; Έβγαλε η Lotto μοτο-μπουφαν και δεν το έμαθα ;
    Μπότες; NIKE Μπουλσιτ Σάντα Μπάρμπαρα....( το έκλεψα απο άλλο ποστ... )

    Ζαλισμένος, σαστισμένος, αλλά ζωντανός και αρτιμελής!!Χωρίς χτύπημα και στο κεφάλι!! Πως το κατάφερες, ποιός είσαι ......ο Spiderman????

    Βέβαια, απώλειες είχαμε, σκισμένο μπουφάν σε αγκώνες/μέση/πλάτη, σκισμένο παντελόνι στο αριστερό γόνατο, αιμορραγία απο γόνατο και παλάμες(ψιλοπραματα)..

    Μηχανή: Σπασμένη αριστερή μανέτα, λυγισμένη η δεξιά, γδαρμένη όλη η αριστερή πλευρά, απο πηρουνι/δαγκάνα/πλαστικά. Το ίδιο, σε λίγο μικρότερο βαθμό απο την δεξιά.

    Σήκωσα τη μηχανή, αναψα φώτα και φλας για να μην γίνουμε αφίσα-κάρτα-κορνίζα με κανέναν καυλοτίμονο που γύρναγε απο Λιμανάκια, σε πέρασα απέναντι και μετά γύρισα τη μηχανή προς τη σωστή κατεύθυνση...Σε ρώτησα πολλές φορές εαν είσαι οκ να οδηγησεις, αλλιώς να σε πήγαινα σε κανα εφημερεύον νοσοκομείο, δεν ήθελες, μου είπες "Είμαι καλά". Βάλαμε μπροστά το πληγωμένο θηρίο, παρατήρησα έπρεπε να πατήσεις την αριστερή μανέτα για να πάρει, ευτυχώς δεν είχε κοπεί τελείως..

    Σου είπα "Αντε ξεκίνα να σε βλέπω, μην ξεκινήσεις τίποτα 8άρια και μπρουμουτήσεις πάλι..." Έφυγες μπροστά, σε ακολουθησα απο ΣΕΦ μέχρι την έξοδο για Αιγάλεω..Ελπίζω να έφτασες καλά..

    - 45/50 χρονών, κόκκινο μπουφάν, κοντούλης με κοιλίτσα, μουσάκι, ονόματα δεν ανταλλάξαμε...(θελαμε ανωνυμία στη σχέση μας... )

  3. #288
    se eida despinida poy parkares to gsxr 600 08 aspro asimi ston pezodromo tou peristeriou dipla stin delsol ...kai anti na beis se aytin tin kafeteria efiges kai piges se allh ...ts ts ts san den drepomaste ligo ;P
    Opios leei psemata...ton proto xrono xerete

  4. #289
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.718
    σε είδα ρε καγκουρό με το gs :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    πόσο καραγκιόζης μπορεί να γίνει ένας άνθρωπος :a31:

  5. #290
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johnny_Nik
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    186
    Σας είδα στη διασταύρωση αρχές Συγγρού και Βουλιαγμένης. Σκουτεράκιας vs Παπόβιος σημειώσατε Χ.

    Σταματημένοι στο φανάρι από Βουλιαγμένης όπου μπορείς να πάς μόνο δεξιά προς Σύνταγμα (υπάρχει και ένα κοτζαμ σήμα ότι απαγορεύεται αριστερά). Σκουτεράκιας τέρμα αριστερά και εγώ πίσω του, το παπάκι δεξιότερα. Ανάβει πράσινο και παίρνει γραμμή το παπάκι ολόισα για το σκουτερ (ήθελε μάλλον να στρίψει αριστερά προς Συγγρού):hypnotize Στο τσάκ πριν γίνει η ζημιά φρενάρει ο σκουτεράκιας και μαζί και ο παπόβιος, ανταλλάσουν μερικά Γαλλικά (αμ έκανε τη μαλακία ο παπάκιας ζήταγε και ρέστα) και ξεκινάνε.

    Στα 10 μέτρα που έχει το πεζοφάναρο με περισσή άνεση ο παπάκιας κόβει και εμένα για να ανέβει στη διάβαση και να κάνει αναστροφή προς Συγγρού!!!! αλλά ευτυχώς τον μπάνισα τι ούφο ήταν και κράτησα μια σεβαστή απόσταση για να μην τον μαζέψω. Έλα όμως που άφησε τα πισινά του εκτεθειμένα και παραλιγο να τον πάρω μαζί μου. Την επόμενη φορά υπόσχομαι ότι δεν θα τη γλυτώσεις..
    2 stroke Sport Touring

  6. #291
    ειπαμε..fournas Το avatar του/της fournas
    Εγγραφή
    17/06/2009
    Μηνύματα
    801
    σε ειδα σταματημενο στο φαναρι την κυριακη κατα τις 18:00 στην πεντελης με το gsxr , να εχεις την κοπελια πισω , με το κρανος σας και οι δυο ..
    αναβει πρασινο...ο καγκουρακος φιλος μου ΕΠΙΣΗΣ με gsxr ψιλοανοιγει την πρωτη , εσυ δεν τσιμπας..ευτυχως..
    αργοτερα μας προσπερνας και το σηκωνεις ... σηκωνεται ατσουμπαλα και τσαρουχωνεις το πισω και το ριχνεις .. ΕΥΤΥΧΩΣ..
    Ψιλοπεταγεται απο δεξι καθετο στενο αυτοκινητο ..κανεις "ελιγμο" και τον αποφευγεις...
    στο επομενο φαναρι σταματαει διπλα σου αλλο ενα gsxr (φιλος σου?ξεκαρφωτος?) κανεται για τον οδηγο του κουτιου την γνωστη χειρονομια :a31:

    εχεις σκευτει οτι κανοντας σουζα , βραδυ , δεν μπορει να σε δει καποιος γτ τα φωτα σου φεγγουν τα μπαλκονια ?
    η κοπελια αληθεια τι εφταιγε να εκανε backflip στο καπο του ? ή μηπως την ειχες ρωτησει πριν την κανεις ...?


  7. #292
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Σε είδα βασίλη με το 990 μεγειαααα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  8. #293
    Σε είδα ολοκαίνουριο Metzeler ME 22 να γαντζώνεις στη γυάλινη άσφαλτο στην Κηφισίας και να με σώζεις από το ΔΟΛΟΦΟΝΟ ΤΑΡΙΦΑ που αποφάσισε να αλλάξει πρώτα λωρίδα και μετά να κοιτάξει . Αν είχα το χθεσινό λάστιχο θα είχα μπλοκάρει τροχό και θα έψαχνα για μούτρο στο παπί αυτή τη στιγμή...
    Yamaha FZS 600

  9. #294
    σε ειδα φιλε στην φωρμιονος με το xt μολις ειχες χτυπησει και παρατησα το μηχανακι μες το δρομο για να βοηθησω...ευτυχως καθοτι οι μπαρμπαδες λεγαν "βγαλτε του παιδιου το κρανος να παρει αερα"και ειχα καραφλιασει...μιση ωρα εκανε το εκαβ και η τροχαια "γαμω τη π@@τανα μου μεσα"ευτυχως φιλε μου που φορεγες το κρανος και λογικα την εχεις γλιτωσει με κακωση αυχενα και σπασμενο ωμο μονο
    και λεω μονο καθοτι τον εκλεισε αμαξι στεγνα στα 2 μετρα εσκασε πανω του εφθγε στον αερα και προσγειωθηκε 10-15 μετρα παρακατω με το κεφαλι και τη πλατη σε παρκαρισμενο αμαξι στο πλαι...ελπιζω φιλαρακο να εισαι καλα


    P.s σας ειδα και εσας τριμαλακες να βλεπετε τον ανθρωπο κατω σωριασμενο και να σφυρατε γιατι βιαζοσασταν να περασετε..υπανθρωποι

  10. #295
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Σε είδα και σήμερα ρε νεοέλληνα με το Μερσεντικό (Μπεμβεδικό, Αουντικό, δεν έχει και τόση σημασία) να μου έχεις ζαλίσει τα μάτια (μαζί με τ' αρχίδια) με τις κινέζικες μαλακίες τα "ξένον" που έχεις βάλει στο μπουρδέλο σου...

    Σε φαντάζομαι κιόλας να σου λέει ο πώλητης στην αντιπροσωπεία πόσο έχουν τα OEM HIDs για το αυτοκίνητό σου και να σκέφτεσαι από μέσα σου "πόσο μαλάκες είναι αυτοί οι Γερμανοί να χρεώνουν 1.000+ Ευρώ δυο φώτα, άσε θα τα βάλω μετά με κανένα 'κατοστάρικο, κι αυτά Γερμανικά μου είπαν πως είναι"...

    Α, και πού 'σαι παπάρα...
    Άμα η μαλακία σου μπορούσε να ξεκινήσει πιο γρήγορα από μηχανή (έστω και Transalp) θα ήταν τόσο ακριβή που θα σου είχαν κάνει τα HIDs δώρο...


  11. #296
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.821
    Σε ειδα σημερα μαλακα με το παπακι να κορναρεις να τους περασεις ολους.....
    Μα καλα, ποσο γρηγορος εισαι ρε παιδι μου??

    (παπακι εχεις οχι busa....)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  12. #297
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Σε είδα χτες το βράδυ με το ATV στην Κηφισίας.

    Πολύ κάγκελο και πολύς σωλήνας γύρω γύρω.

    Σαν τανκ ή σαν κινούμενη μπαριέρα.

    Αναρωτιέμαι, αν είναι ασφαλές, έτσι όπως είναι, για τους πεζούς και τους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου...


  13. #298
    σε ειδα εχτες ντελιβερουλη να μου κορναρεις γιατι θα επεφτες πανω μου και να απορεις, φιλαρακι και με το κιτρινο σταματαμε...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  14. #299
    Σε είδα μοντένας μου να σε αφήνω στο συνεργείο και να πηγαίνω για δουλειά με ΜΜΜ. Έχω καλομάθει ένα χρόνο με το παπί...Διαδρομή 10 λεπτών την έκανα 50 χωρίς πολλή κίνηση...:hypnotize :hypnotize :hypnotize
    Yamaha FZS 600

  15. #300
    Aφραγκο Μελος Το avatar του/της Gms
    Εγγραφή
    29/07/2010
    Μηνύματα
    383
    Σε ειδα χθες μπροστινο λαστιχο να σε χανω στα φρενα απο μλκια μου και να σταματαω εγω στα ποδια μου και το μηχανακι πεσμενο κατω ευτυχος ουτε μια γρατζουνια ηταν και η πρωτη σουπα που τρωω με το cbr.Για οσους με ειδαν ειμαι ο μλκας με το μπλε-ασπρο cbr που επεσε μονος του ενα φαναρι πριν τους τσολιαδες στο συνταγμα.Εμαθα και ποσο βαρυ ειναι το cbr οταν προσπαθησα να το σηκωσω.









    Υ.Γ Θελω λαστιχααααααααααααααααα

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF