Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Aprilia rs 50

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2011
    Μηνύματα
    17

    Smile Aprilia rs 50

    Καλησπερα παιδια ειναι το πρωτο μου Post ειμαι καινουριος εδω και δεν ξερω αν γραφω στο σωστο θεμα αν οχι συγχωρεστε με...Με λενε στελιο ειμαι 16 φευγα και λεω σε λιγο καιρο να βγαλω διπλωμα για 50ρακι αλλα επειδη δεν μου πολυ αρεσουν τα παπια(glx,daytona,kymco Κλπ) εκατσα και εψαξα και βρηκα την aprilia rs...
    Θα ηθελα να ακουσω γνωμες,αρνητικα θετικα της μηχανης κλπ Ειμαι καινουριος στο κοσμο της μηχανης οποτε θελω μια καθοδηγηση.Αν εχετε καποια αλλη μηχανη στο νου σας στο ιδιο στυλ πανω κατω περιμενω να την ακουσω.Και κατι τελευταιο εχει διαφορα στην οδηγηση απο ενα glx ας πουμε?? τι ακριβως παιζει με τον συμπλεκτη?
    Παρακαλω πολυ οι απαντησεις να ειναι σαφεστατες με επεξηγησεις επειδη οπως προειπα δεν ξερω πολλα πραγματα...
    Ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Καλωσηρθες καταρχην!
    Εγω αρχικά να σου πω οτι θεωρώ γελοία τιμή τα 3.600 που ζητά η Aprilia για 50 κυβικά μηχανάκι.Είναι δυνατόν?Αν δεν έχεις πρόβλημα με την τιμή οκ τι να σου πω...
    Στο οδηγικό κομμάτι δεν μπορώ να σε βοηθήσω,θα στα πεί καποιος άλλος απο το forum
    Παρόμοια μοντέλα δεν υπάρχουν πολλά παντως...νομίζω υπήρχε και το Derbi GPR 50 που και αυτο επαιζε στα 3000 ευρω κοντα.Εχει αρκετες ομοιοτητες με το Aprilia,το αγοραζεις πιο φθηνα αλλα εχεις το μειονεκτημα οτι δεν υπαρχουν αντιπροσωποι παντου.Νομιζω μονο στην Αθηνα εχει αντιπροσωπια η Derbi.Αν μπορεις να κοιταξεις και σε μηχανες απο το εξωτερικο,υπαρχει και η Yamaha TZR 50.
    Αυτα απο μενα!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2011
    Μηνύματα
    17
    Oχι εγω μπορω να διαθεσω μεχρι 1.100 € τα μαζευω σιγα σιγα...
    Κοιτα μετα απο λιγο ψαξιμο τη βρηκαα
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1790786/ νομιζω ειναι σε πολυ καλη τιμη...
    Το θελω 50ρακι γιατι δεν θελω ουτε να κρυβομαι απο αστυνομιες κλπ...

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Spyrious
    Εγγραφή
    14/05/2009
    Μηνύματα
    165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dota1
    Oχι εγω μπορω να διαθεσω μεχρι 1.100 € τα μαζευω σιγα σιγα...
    Κοιτα μετα απο λιγο ψαξιμο τη βρηκαα
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/1790786/ νομιζω ειναι σε πολυ καλη τιμη...
    Το θελω 50ρακι γιατι δεν θελω ουτε να κρυβομαι απο αστυνομιες κλπ...
    Πολύ καλή τιμή για αυτά που έχει.Αλλά αν το θες δες το και απο κοντά καλλύτερα.

  5. #5
    Γενικοτερα,τα μικρα RS της Aprilia ειναι φοβερα μηχανακια αλλα θελουν σωστη φροντιδα.Αν τα προσεχεις,τους βαζεις παντα αρκετο,καλο διχρονολαδο και τα συντηρησεις αυστηρα συμφωνα με το προγραμμα,δε θα σε απογοητευσουν-τηρουμενων των αναλογιων.Αν η συντηρηση τους εχει παραμεληθει ομως,αστο καλυτερα.Για τα RS με μετατροπες δεν ξερω τι γινεται με την αξιοπιστια και την αποδοση.Νομιζω απο 'δω και περα οι κατοχοι RS ή αυτοι που είχαν στο παρελθον πρεπει να σου πουν τι να προσεξεις,γιατι εγω δεν εχω εμπειρια με το μηχανακι αυτο

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2011
    Μηνύματα
    17
    Εννοειται οτι θα το προσεχω...μαζευω λεφτα απο περσι 15€ την βδομαδα μου δινουν,εχω κουραστει πολυ να τα μαζεψω και δεν θα κανω μαλακιες...
    Οκ ευχαριστω παιδια
    Υ.Γ. περιμενω καποιον που να ειχε/εχει μια τετοια να τον ρωτησω πιο εξειδικευμενες ερωτησεις!

  7. #7
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    γεια σου φιλε μου.το rs το ειχε ο ξαδερφος του κολλητου μου παλιοτερα,χωρις να εχω ασχοληθει πολυ μαζι του,αυτα που θυμαμαι ειναι:ηταν-τοτε ειδικα που ειμασταν 16-πολυ μουρη,ωραιο μηχανακι κλπ κλπ.αποτι ειχα δει στον δρομο,δεν πηγαινε κ τπτ το ιδιαιτερο,ειδικα καθοτι ηταν 6ταχυτο και εσπαγαν οι ταχυτητες κατευθειαν.επισης του ειχε βγαλει κατι προβληματακια δεν θυμαμαι τι ακριβως αλλα το κατι τις του το ειχε.αυτα να πω οτι εχουν γινει εδω και 7 χρονια περιπου ετσι.για τον φιλο που σου προτεινε το derby δεν εχω ιδεα τι ρολο βαρανε απλα να πω οτι κ στην πατρα εχει αντιπροσωπεια.αυτο που θα σου πω απο προσωπικη αμου αποψη και πειρα,ειχα ενα σκοτερακι 50 τοτε,βαρεθηκα να το πηγαινω στο μαστορα,πηρα ενα παπι και ησυχασε το κεφαλι μου.τα ζυγιζεις κ διαλεγεις.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/10/2011
    Μηνύματα
    17
    Ευχαριστω για την ιδεα

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2016
    Μηνύματα
    2
    Το Aprilia RS 50 που ενδιαφερομαι και εγω το βρηκα κουτιου στην Δραμα με 2500 αντε πες 2400 δεν ειναι αναγκη να ανεβαινει πολυ η τιμη του αρκει να ξερεις ποιο μοντελο θα παρεις τωρα απο εκει και περα ειναι aprilia οσο να ναι τα αξιζει τα λεφτα του για 50cc

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/05/2016
    Μηνύματα
    2
    Φιλε μου εγω που ειμαι και καινουργιος στον χωρο και θελω ενα ωραιο και σχετικα "ξεχωριστο" μηχανακι αν με πιανεις απο οτι εμαθα το aprilia εκτος απο τα θετικα που εχει σαν πενινταρι και παροτι ειναι διχρονο που σημαινει απο μονο του τρεχαματα οτι εχει γκαζια αν το μαθεις....

  11. #11
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Πάντως νομίζω ότι το δίπλωμα ΑΜ δεν καλύπτει το RS...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    το 50αρακι aprilia είναι οτι πιο εθνουσιωδες μπορεις να παρεις στα 50 κυβικα. στριβει, φρεναρει, παει για τα κυβικά του.

    και 50αρακι διχρονο enduraki ειναι ευχαριστο, ειδικά στο χώμα.

    θελει μεράκι όμως και προσεκτικη συντήρηση/διαβασμα manual, αλλιως σε κανα 3μηνο θα ναι στο γκαραζ με κολημενο πιστόνι.

Παρόμοια θέματα

  1. Μήπως έχασε κανείς Aprilia RS 50?
    από trigger στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2008, 19:39
  2. χτ 125 χ η aprilia rs 50
    από frantxar στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2007, 15:26
  3. xt 125 x 2007 ή aprilia rs 50
    από frantxar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2007, 14:45
  4. xt 125 x ή aprilia rs 50
    από frantxar στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2007, 06:41
  5. Aprilia rs 50 vs Derbi gpr 50
    από MvP στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2006, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF