Σελίδα 20 από 88 ΠρώτοΠρώτο ... 1015161718192021222324253070 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 1306

Θέμα: Ανακατασκευή Honda XLR 250 Baja '87

  1. #286
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Βεβαιως.Οριστε οι φωτογραφιες που ζητησες.Εαν θες να τον βγαλω και απο αλλη γωνια πες το μου.
    10000 ευχαριστώ!!! άρα ψάχνω για έναν ίδιο,μιας και σε μένα έχουν βάλει έναν με 3 μόνο καλώδια ενώ αυτός έχει 5...α,ρε γμτ...στο δικό μου XLR πρέπει να έχει μάθει η μισή (και βάλε)Αθήνα...

    υγ το μοτέρ σου από το δυναμό (αριστερά) βγάζει και ένα ροζ καλώδιο;
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  2. #287
    Δυστυχώς το μοτέρ δεν το έχω εγώ για να ελέγξω...θυμάμαι πως βγαίνουν 4 καλώδια απο ένα σήμειο κάπου κοντά στο μοχλό ταχυτήτων.Τα 3 απο αυτά πάνε στον ανορθωτή και το ένα στον πίνακα οργάνων-μαλλον η ενδειξη νεκράς-.Απο την μπροστινή μεριά του κινητήρα βγαίνει άλλο ένα.Χρώμα δεν θυμάμαι!

  3. #288
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    Aν το ρουμπινέτο σου ειναι αλουμινένιο θα λιώσει απο το ξύδι. Μην ρωτήσεις πως το ξέρω...

  4. #289
    BMW F800GS Το avatar του/της OnePiece
    Εγγραφή
    01/06/2012
    Μηνύματα
    43
    Καταρχας καλησπερα σε ολους ειμαι καινουργιο μελος στο φορουμ
    Πιστευω πως αφου λες κιολας οτι δεν εχει πολυ σκουρια τοτε 1 εβδομαδα θα ηταν μια χαρα.Αλλα δν εχω την εμπειρια για να μπορεις να στηριχτεις πανω μου.Οποτε καλο θα ηταν να παρεις την βοηθεια του κοινου και κυριως των μελων με εμπειρια σε ανακατασκευες!
    Treating a car and a motorcycle like a proper lady is being a man

  5. #290
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dexter Προβολή μηνύματος
    Aν το ρουμπινέτο σου ειναι αλουμινένιο θα λιώσει απο το ξύδι. Μην ρωτήσεις πως το ξέρω...
    Σόρυ για το σπαμ αλλά έχω κρατήσει λευκό ξύδι εδά και μπάρεμου κάνα χρόνο μέσα σε αλουμινένιο ντενέκι και δεν έχω δει ψαθυροποίηση καθόλου. Είσαι σίγουρος; Kαι δεν είναι και βαμμένο το ντενέκι από μέσα...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  6. #291
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    9Lt.Φουλ γεμισμενο με ξυδι...το βαζω στη μηχανη και ειμαι ετοιμος να ρολλαρω :rotflmao:
    Συνημμένο 260345
    καλες βολτες!!!


    Και καλη συνεχεια φσκ
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  7. #292
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    Δυστυχώς φίλε Εχετλαίε, δεν έμεινε τίποτα για να ανεβάσω μια φωτογραφία να δεις!!! Πιο σίγουρος δεν γίνεται. Ελπίζω μόνο να μην το διαπιστώσει και ο φίλος που κάνει την ανακατασκευή. Κυριολεκτικά λιώνει...

  8. #293
    Σήμερα ήρθε η εξάτμιση απο αμμοβολή...μια χαρά όλα,η σκουρία έφυγε.Έτοιμη για βάψιμο με χρώμα θερμοκρασίας και ύστερα τοποθέτηση!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0112.jpg 
Προβολές:	790 
Μέγεθος:	67,1 KB 
ID:	260448 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0113.jpg 
Προβολές:	793 
Μέγεθος:	78,9 KB 
ID:	260449

  9. #294
    Όλα καλά λοιπόν; Έτσι νόμιζα! Καθώς την μετέφερα άκουσα έναν δυνατό μεταλλικό θόρυβο απο το εσωτερικό της,τον οποίο αποφάσισα και να ερευνήσω περαιτέρω.Τα αποτελέσματα της έρευνας φαίνονται στο παρακάτω βίντεο:

    http://www.youtube.com/watch?v=AKQoyX6T0e4

  10. #295
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Takata Dome Προβολή μηνύματος
    Όλα καλά λοιπόν; Έτσι νόμιζα! Καθώς την μετέφερα άκουσα έναν δυνατό μεταλλικό θόρυβο απο το εσωτερικό της,τον οποίο αποφάσισα και να ερευνήσω περαιτέρω.Τα αποτελέσματα της έρευνας φαίνονται στο παρακάτω βίντεο:

    http://www.youtube.com/watch?v=AKQoyX6T0e4
    Τελείως ας γκέιπ... Κρίμα...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  11. #296
    Αν δεν σας βοηθάει το βίντεο,οι φωτογραφίες δείχνουν ακόμα πιο καθαρά την καταστροφή.Φαίνεται ξεκάθαρα πως ένα μεγάλο τμήμα του θαλάμου της εξάτμισης έχει ξεκολλήσει και περιφέρεται άσκοπα πανω-κατω στο εσωτερικό της.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0108.jpg 
Προβολές:	792 
Μέγεθος:	34,5 KB 
ID:	260450 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC_0105.jpg 
Προβολές:	788 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	260451

  12. #297
    Η ερώτηση είναι προφανής: Τι κάνουμε τώρα; Υπάρχει περίπτωση να φτιαχτεί ή αμέσως πάμε για καινούργιο τελικό; Αν πρέπει να μπεί καινούργια,έχετε καμια πρόταση απο που να πάρω;

  13. #298
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    σφαχτο. κοψε πανω η διπλα σε μια παλια κολληση κι ανοιχτο. αλλαξε πετροβαμβακα απο μεσα. το αν φτιαχνεται θα το δεις αφου την σφαξεις. παντως αυτο που λεω ειναι η πιο φτηη λυση.

  14. #299
    Καλα,να την φτιάξω εγώ δεν παίζει.Ούτε καν μηχάνημα ηλεκτροκόλλησης έχω...Έχει ξεκολλήσει ολόκληρος θάλαμος,οπότε δύσκολο το βλέπω τελικά να κυνηγήσω την επισκευή.Πιθανότατα πάμε για καινούργια
    Μέχρι στιγμής έχω βρει σίγουρα Motosport και FMF...για την FMF ξέρω οτι είναι καλή,αλλα έχει απαγορευτικό κόστος! Οι Motosport τι λένε; Υπάρχει καμια άλλη εταιρία με φτηνή σχετικά γκάμα εξατμίσεων;

  15. #300
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tom kissas
    Εγγραφή
    25/07/2011
    Μηνύματα
    692
    τσιμπα ενα τελικο μοτοσπορ (νομιζω και οτι παπιου τελειως ανοιχτο κανει) πηγενε σε εξατμισα και κολησε το στους λεμους βαψιμο και εισαι αρχοντας
    (φασαριοζος ομως )

Παρόμοια θέματα

  1. Ανακατασκευή Honda XLR 250
    από Astoxos στο forum Ανακατασκευές (Restoring)
    Απαντήσεις: 117
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2014, 00:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF