Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: GPS Auto VS GPS Moto

  1. #16
    To iphone χρησιμοποιώ και εγώ . Βέβαια δεν έχω το gps ευαγγέλιο μου στο δρόμο , αλλά πιο πολύ το ανοίγω όταν και αν χρειαστεί για να προσανατολιστώ .

    Του έχω βάλει το navigon σαν πρόγραμμα , και από όσο το έχω δει , είναι πλήρες σαν πρόγραμμα .
    Για off road όμως διαδρομές δεν ξέρω ...


  2. #17
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Στο τελευταίο ταξίδι που έκανα ( δυστυχώς απο ότι βλέπω...δεν με ξαναβλέπω) χρησιμοποίησα το pda που έχω και απόκτησα τις καλές εποχές.
    Το είχα στερεωμένο με ειδική βάση στο τιμόνι και έπαιρνε ρεύμα απο ρευματοδότη κάτω απο την σέλα. Για την ιστορία είναι ένα HTC HD2 και όταν το είχα με windows 6.5.X os είχα περασμένο το igo primo 1.2 ενημερωμένο πλήρως τον καιρό εκείνο με χάρτες, σημεία κινδύνου, κάμερες ταχύτητας, 3d κτίρια και πολλά ακόμη. Όταν με βρήκε η ''ψιχάλα'' στο Muraglione και γέμισαν οι μπότες μου νερό μέχρι τον αστράγαλο το εβαλα μέσα στο tag bag. Όταν έφυγα απο εκεί με κάποιες ψιλές ακόμη να πέφτουν ,το πέρασα μέσα απο την ζελατίνα του tag bag και έμεινε λίγο το φερμουαρ στο κάτω μέρος ανοιχτό ελάχιστα για να χωράει το καλώδιο για το ρεύμα. Μπορούσα ακόμη να πατάω την οθόνη πάνω απο την ζελατίνα με τα γάντια (ντάξ είναι και γαμώ τα κινητά). Έτσι γύρισα στην Φλωρεντία και βρήκα το ξενοδοχείο και άλλα πολλά όλες εκείνες τις μέρες που βρισκόμασταν εκεί.

    αυτά.

    Για pda και pna πληροφορίες στο http://gpspocketpc.gr/phpbb/index.ph...0e21f8335338f.

    Τώρα αν πεταχτεί κανείς και πει οτι ''οδήγησα'' την παρέα βράδυ Σαββάτου (αν θυμάμαι καλά) μέσα απο πεζόδρομους στο κέντρο της Φλωρεντίας εκεί που απαγορεύεται η κίνηση κάθε οχήματος και τελικά με έβγαλε όξω η Ιταλική ασφάλεια (Γεία σου Κατερίνα για την υπομονή σου και την sorry για την ξεφτίλα ) έχω να πω πως ........... έχει δίκιο
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

  3. #18
    Επειδη η οικονομικη κριση μας εχει χτυπησει λιγο πολυ ολους.....μαλλον θα δοκιμασω την επιλογη iphone 4 μια που το εχουμε με καλη βαση....απλα δεν ξερω αν απο τα navigation software που περνει εχει καποιο χαρτες off road για ελλαδα...

    Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις ολους και αν γνωριζετε κατι για το παραπανω κατατοπιστε με........

    Enduro way of life

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Removed by McGyver

    σίγουρα κάποιο στο στυλ iNomad θα σου κάνει τη δουλειά και ιδιαίτερα οικονομικά
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    eurotreno2002 & schumifer προσέχετε τα γραφόμενά σας.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/11/2013
    Μηνύματα
    7
    Αποφάσισα λοιπόν την παρακάτω λύση και σώθηκα
    http://www.chinavasion.com/portable-gps/cvugtr16/
    Μην μου πεις για υποστήριξη....δεν μπορούμε να τα χουμε όλα ![/QUOTE]

    Καλησπέρα φιλε μου. Να σε ρωτήσω. Χάρτες φ]για το συγκεκριμένο που βρήκες?

  7. #22
    This product is out of stock, and not coming back.

  8. #23
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    178
    Προφανως εχει αντικατασταθει απο το αντιστοιχο μοντελο με την ελαφρως μεγαλυτερη οθονη (4,3 αν θυμαμαι καλα)...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  9. #24
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    To iphone χρησιμοποιώ και εγώ . Βέβαια δεν έχω το gps ευαγγέλιο μου στο δρόμο , αλλά πιο πολύ το ανοίγω όταν και αν χρειαστεί για να προσανατολιστώ .

    Του έχω βάλει το navigon σαν πρόγραμμα , και από όσο το έχω δει , είναι πλήρες σαν πρόγραμμα .
    Για off road όμως διαδρομές δεν ξέρω ...


    πολύ καλό είναι και το sygic
    το οποίο έχει 30 μέρες δοκιμαστική περίοδο και μετά αν δεν το αγοράσεις λειτουργεί σαν διαδραστικός χάρτης, παραλουθεί πού βρίσκεσαι και δείχνει τη διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσεις αλλά δεν σου λέει προφορικά τι πρέπει να κάνεις.
    Εϊναι σαν να έχεις ένα κλασσικό χάρτη αλλά σε ψηφιακή μορφή. Και δεν χρειάζεται ίντερνετ για να δουλέψει.

  10. #25
    Εγώ στο κινητό μου (android) εχω περάσει το Tom tom και το Navigon και πήρα μια αδιάβροχη θήκη κινητού που κουμπώνει στη μοτοσυκλέτα (από κίνα μεριά) και κάνω μια χαρά την δουλειά μου. Παραδέχομαι ότι το touch θέλει προσπάθεια πάνω από την θήκη αλλά και βλέπω μια χαρά και δεν παίρνει νερό.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. AGV GP-Pro Vs SHOEI XR-1000
    από alcapone09 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2009, 16:18
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2008, 18:05
  3. dragster auto-moto , ταχύτητα auto-moto και gp tuning
    από gsx1400 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2008, 18:01
  4. Για κατοχους GPS - Hacking The GPS! - Τhe Manual
    από billgeo στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/10/2006, 08:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF