Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 96

Θέμα: Κρανος Flip Up

  1. #61
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2007
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Πάπια. Αλλά έχω πάει μίνι ταξιδάκι μέχρι Πόρο με το κρανάκι (με χαμηλές ταχύτητες παρόλα αυτά!)

    Μπορώ να συγκρίνω μόνο με τα προηγούμενά μου που όμως ήταν πραγματικά μπάζα...
    Είναι καλοφτιαγμένο γενικά με χαμηλό θόρυβο. Το υποσιάγωνο κάνει και σε αυτόν τον τομέα δουλειά
    Κι εγω παπακι εχω και το συγκεκριμενο θεμα εχει ακουστει απο ανθρωπους με μεγαλες μηχανες μετα απο καποια ταχυτητα, οποτε εγω δεν θα εχω κανενα προβλημα! Ηθελα απλα να ακουσω και την εμπειρια σου! Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!

  2. #62
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gatoulis




    ... ενος παιδιου απο εδω που απλα το πεταει για να το πεταει χωρις να επιχειρηματολογει υπερ τις αποψης του...
    δλδ το να συμφωνεις με τα επιχειρηματα των συμμετεχοντων εφοσον σε καλυπτουν εσυ το θεωρεις..
    απλα το πεταει για να το πεταει..?
    Σπεύδε βραδέως..

  3. #63
    Fullface,εχει συζητηθει ξανα.
    ( μην περιμενε λινκ, βαριεμαι να ψαχνω )
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  4. #64
    Αν μετραει τοσο πολυ για καποιους το 1% της ασφαλειας με θυσια της ανεσης, το πρωτο βημα ειναι να παρουν μηχανακι που να σταματαει αξιοπρεπως... (+50% ασφαλεια)

  5. #65
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πανοπτικός
    Απο αυτο που λες κ μονο, καταλαβαινω οτι δεν ειχες ποτε σου flip-up κρανος.



    Ειναι αδυνατο να το εχεις ανοιχτο σε ταχυτητα ανω των 30/κμ/ω.

    σταματηστε να το παιζετε ειδημονες χωρις να ξερετε.
    Μαλλον πανοπτικε δεν ειχα ποτε μου γιατι ηξερα τι χρηση κανω σε οποιοδηποτε μηχανακι καβαλησα ως τωρα...Αλλα αυτα που λες δεν παιζουν φιλε μου!Μαλλον καβαλας νοερα μηχανη εσυ...
    Ride(s) the wind of change...

  6. #66
    Το 1% της ασφαλειας...
    Πανοπτικος φυσικα..
    Αν δείτε τον Τσάκ, πείτε του οτι τον ψάχνω.

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DoctoR_k6
    Μαλλον καβαλας νοερα μηχανη εσυ...
    Αυτο αυτο

  8. #68
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2007
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chriscrypton
    δλδ το να συμφωνεις με τα επιχειρηματα των συμμετεχοντων εφοσον σε καλυπτουν εσυ το θεωρεις..
    απλα το πεταει για να το πεταει..?
    Οχι βεβαια και συγνωμη αν δεν ημουν ξεκαθαρος στο λογο μου. Αυτο που εννοουσα και ξεκαθαρισα και σε αλλο ποστ μου ειναι οτι αν εχεις να προσφερεις κατι στη συζητηση κανε το, αρκει να εχεις να πεις κατι επι της ουσιας και μη spamαρεις ειτε υποστηριζεις τι μια αποψη ειτε την αλλη. Οταν λεω οτι καποιος το πεταει απλα για να το πεταξει, εννοω σαν μερικα παιδια εδω που πετανε ενα ποστ του στυλ "Παρε full face γιατι αλλιως θα γινει η μουρη σου κρεας". Ε συγνωμη αλλα εχω γνωρισει 5χρονα με καλυτερα επιχειρηματα.

  9. #69
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
    Aς προσθέσω απλά ότι ΚΑΙ το fullface έχει ενίοτε μειονεκτήματα ασφαλείας σε σχέση με το flipup. Σε περίπτωση ατυχήματος, ξέρω περίπτωση ανθρώπου που, επειδή είχε πρηστεί το κεφάλι του από το χτύπημα, το κράνος (fullface) ΔΕΝ έβγαινε με τπτ. Αναγκάστηκαν να το κόψουν με αλυσοπρίονο ή κάτι τέτοιο. Ένα flip up θα είχε βγει σε λίγα δεύτερα.
    ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΤΥΧΗΜΑ!!!!
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #70
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΤΥΧΗΜΑ!!!!
    ΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΠΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



    Κι εσένα ποιος σου είπε πως αυτός ο φουκαράς το έβγαλε μόνος του;;;;;;;;;
    To EKAB ΔΕ μπορούσε να του το βγάλει και κατέληξαν στη λύση του πριονιού.....



    (Εμένα μου το διηγήθηκε ο ιατροδικαστής που τον εξέτασε ΜΕΤΑ, φίλος και επίσης οδηγός μοτό..)
    Dura lex, sed lex.

  11. #71
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ERRIKA
    ...


    (Εμένα μου το διηγήθηκε ο ιατροδικαστής που τον εξέτασε ΜΕΤΑ, φίλος και επίσης οδηγός μοτό..)
    Πέθανε δλδ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #72
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gatoulis
    Οχι βεβαια και συγνωμη αν δεν ημουν ξεκαθαρος στο λογο μου. Αυτο που εννοουσα και ξεκαθαρισα και σε αλλο ποστ μου ειναι οτι αν εχεις να προσφερεις κατι στη συζητηση κανε το, αρκει να εχεις να πεις κατι επι της ουσιας και μη spamαρεις ειτε υποστηριζεις τι μια αποψη ειτε την αλλη. Οταν λεω οτι καποιος το πεταει απλα για να το πεταξει, εννοω σαν μερικα παιδια εδω που πετανε ενα ποστ του στυλ "Παρε full face γιατι αλλιως θα γινει η μουρη σου κρεας". Ε συγνωμη αλλα εχω γνωρισει 5χρονα με καλυτερα επιχειρηματα.
    Ε τότε τι ρωτάς αν έχεις αποφασίσει?

    Πιστευείς ότι δεν είναι επιχείρημα αρκετό το να γίνει η μούρη σου κρέας?Τράβα μία βόλτα ένα βράδυ σε κάποιο νοσοκομείο εφημερεύον και δες ντελίβερυ μποΥς με κράνος flip up (υπάρχουν και χειρότερα στο νεκροτομείο χωρίς κράνος) πως έχουν γίνει και έλα να μας πείς μετά αν δεν είναι σοβαρο επιχείρημα.


    ps:Στο κάτω κάτω στ'@@@ μου εμένα είπα πιό πάνω την γνώμη μου.Εγώ απλώς θα μαζέψω μυαλά και γνάθους (γιατί πάντα μα πάντα όταν το έχεις ανοικτό θα γίνει η μαλακία) άλλος θα κλάψει.
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #73
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/01/2007
    Μηνύματα
    10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Ε τότε τι ρωτάς αν έχεις αποφασίσει?

    Πιστευείς ότι δεν είναι επιχείρημα αρκετό το να γίνει η μούρη σου κρέας?Τράβα μία βόλτα ένα βράδυ σε κάποιο νοσοκομείο εφημερεύον και δες ντελίβερυ μποΥς με κράνος flip up (υπάρχουν και χειρότερα στο νεκροτομείο χωρίς κράνος) πως έχουν γίνει και έλα να μας πείς μετά αν δεν είναι σοβαρο επιχείρημα.


    ps:Στο κάτω κάτω στ'@@@ μου εμένα είπα πιό πάνω την γνώμη μου.Εγώ απλώς θα μαζέψω μυαλά και γνάθους (γιατί πάντα μα πάντα όταν το έχεις ανοικτό θα γίνει η μαλακία) άλλος θα κλάψει.
    Μα δε ρωταω ρε παιδια! Προφανως δεν εχεις παρακολουθησει ολο το θεμα. Ενας φιλος μου ποσταρε το θεμα για να υπερασπιστει την αποψη του (υπερ των full face), κι εγω απλα εστειλα γιατι ελεγε καποιες ανακριβιες! Οχι απλα εχω αποφασισει αλλα το εχω παραγγειλει κιολας! Σε νοσοκομειο δουλευα, στο Γενηματα συγκεκριμενα, οποτε δεν χρειαζεται να παω καποια βολτα απο νοσοκομειο, τα εχω δει απο κοντα πολλες φορες.

    ps: Συγνωμη αλλα δεν ειναι επιχειρημα το θα σου γινει η μουρη κρεας, γιατι οπως πολυ σωστα ειπε καποιος πιο πανω, και full face να εχεις, αν δεν το χρησιμοποιεις σωστα και το εχεις περασμενο στον αγκωνα παλι κρεας θα γινει η μουρη σου. Το ιδιο και με το flip up, αν δεν το χρησιμοποιεις σωστα και το εχεις ανοιχτο εν κινηση, κρεας θα γινει η μουρη σου.

  14. #74
    Άντε, καλοφόρετο και αχρείαστο να είναι..
    και καλά μυαλά σε όλους (και στη θέση τους..)
    safety doesn't happen by accident

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gatoulis

    ps: Συγνωμη αλλα δεν ειναι επιχειρημα το θα σου γινει η μουρη κρεας, γιατι οπως πολυ σωστα ειπε καποιος πιο πανω, και full face να εχεις, αν δεν το χρησιμοποιεις σωστα και το εχεις περασμενο στον αγκωνα παλι κρεας θα γινει η μουρη σου. Το ιδιο και με το flip up, αν δεν το χρησιμοποιεις σωστα και το εχεις ανοιχτο εν κινηση, κρεας θα γινει η μουρη σου.
    Χωρις να ειμαι ειδικος νομιζω οτι εισαι λαθος εδω. Το flip up και κλειστο να το εχεις εν κινησει, αν πεσεις με χιλιομετρα 50-70+ και ξεκινησεις να σερνεσαι στην ασφαλτο η να κανεις κωλοτουμπες, υπαρχει μεγαλος κινδυνος να ανοιξει η να σπασει μπροστα και να τριφτει η μουρη σου στον δρομο...

    Και εγω full face θα προτεινα μιας και απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ σε θεμα ασφαλειας overall αλλα απ'οτι βλεπω την εκανες ηδη την παραγγελια, οποτε καλοριζικο
    Ciao Super Sic...

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος flip up - Ποιό και από που;
    από IPL στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2012, 09:44
  2. Κράνος flip-up μέχρι 200€
    από sal140 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2012, 14:28
  3. κράνος flip up με bluetooth
    από xakou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 11:52
  4. Ποιο Flip up κρανος?
    από atopos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2009, 11:07
  5. Προτάσεις για ανοιγόμενο Flip-Up κράνος
    από mitridi_g στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2008, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF