Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 96

Θέμα: Κρανος Flip Up

  1. #76
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Ε τότε τι ρωτάς αν έχεις αποφασίσει?

    Πιστευείς ότι δεν είναι επιχείρημα αρκετό το να γίνει η μούρη σου κρέας?Τράβα μία βόλτα ένα βράδυ σε κάποιο νοσοκομείο εφημερεύον και δες ντελίβερυ μποΥς με κράνος flip up (υπάρχουν και χειρότερα στο νεκροτομείο χωρίς κράνος) πως έχουν γίνει και έλα να μας πείς μετά αν δεν είναι σοβαρο επιχείρημα.


    ps:Στο κάτω κάτω στ'@@@ μου εμένα είπα πιό πάνω την γνώμη μου.Εγώ απλώς θα μαζέψω μυαλά και γνάθους (γιατί πάντα μα πάντα όταν το έχεις ανοικτό θα γίνει η μαλακία) άλλος θα κλάψει.
    Τι θα έλεγες λοιπόν να ακούσεις και αυτούς που δουλεύουν σε νοσοκομεία και όχι να φαντάζεσαι ότι θα σου πουν αυτό θαρρείς ότι είναι σωστό.

    Γατούλη ιατρικό/νοσηλευτικό προσωπικό? Παίζει και να γνωριζόμαστε αν δεν έχεις φύγει >2 χρόνια

    Μούρη κρέας (--->> γναθοχειρουργική αποκατάσταση) μόνο σε ακράνοβιτς.
    Μούρη κρέας (--->>θλαστικά της πλάκας (και πολύ λέω) έχω πετύχει και σε ανοικτά flip up)

    Ρωτήστε ιατρό επειγόντων χειρουργικών, ανυποψίαστο και άσχετο με μηχανές, μηχανάκια και 2τροχα εν γένει.

    Θα σας πει για κράνος. Όχι ποιου τύπου κράνος... Για κράνος. Τα υπόλοιπα είναι προσωπικές επιλογές(υπογραμμίζω ότι ΔΕ ΘΕΩΡΩ κράνη τις παπάτζες που πωλούνται με μία ζελατίνα μόνο μπροστά).
    Και κόμπλεξ πολλές φορές (βλέπε ατάκα 'όσο θεωρείς ότι κοστίζει το κεφάλι σου τόσα να δώσεις για κράνος")

    ΥΓ έχετε πάντα υπόψην σας τις περίεργες περιστάσεις που μπορεί να οδηγήσουν σε τραυματισμό Αυχενικής Μοίρας Σπονδυλικής Στήλης ΕΞΑΙΤΙΑΣ του κράνους. Αλλά είναι τόσες περισσότερες οι περιστάσεις που το κράνος βοηθάει και σώζει που δεν το συζητάει κανείς
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  2. #77
    Ας πω κι εγω την παπαρια μου , μιας και τον τελευταιο 1 1/2 χρονο(ωραιο το γραψα ε! ....πως φενετε ο Morinistas) ανακαλυψα το σπαστο(flip-up) κρανος και συνβιωνω καθημερινα μαζι του με περιση ανεση και ασφαλεια η οποια πιστοποηθηκε πριν εξαμηνου σε πλαγιομετοπικη με αλλον συν2τροχο αφου η αφεντο μουτσουναρα μου παραβιασε STOP :hypnotize .

    Το κρανος εκανε την δουλεια του και πεταχτηκε , αποκτηθηκε αλλο ιδιας μαρκας αλλα νεοτερο μοντελο (SHARK EVOLINE)που τα χατακτηρηστικα του ξεφευγουν απ του κλασικου σπαστου και ακουμπανε περισοτερο στου Jet οταν ειναι ανοιχτο.
    Εχει κανει και συντομα ταξιδακια με ταχυτητα μεχρι 150 (για ανοιχτο μιλαμε με την ζελατινα κατεβασμενη ) και με 120 -130 πορεια , μια χαρα , λιγο πιο θορυβωδες απ το κλειστο και αρκετα πιο βαρη απ το fullface αλλα λογο καλου ζυγισματος η διαφορα (FU 1950gr - FF 1250gr) μασκαρετε αρκετα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sh.jpg 
Προβολές:	164 
Μέγεθος:	109,7 KB 
ID:	244770

  3. #78
    και μια κλειστο.
    Α! Και η τιμη καταλογου ειναι στα 340 αλλα το βρισκεις ανετα 100 κατω στο συνηστο ανεπιφυλακτα .


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sh2.jpg 
Προβολές:	166 
Μέγεθος:	88,9 KB 
ID:	244771

  4. #79
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    @ Χρήστος Χ:

    οι αρχίκες φωτό πρέπει να μπήκαν μέσω imageshack και λόγω παλαιότητος του εν λόγω θρεντ
    θα έχουν διαγραφεί.



    @υπόλοιπους:

    Νομίζω πως τα είπαμε και τα συν και τα πλην του καθενός.
    Μεγάλα παιδιά είμαστε ο καθένας ας προστατεύσει όπως θέλει τη κούτρα του.

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της xristos x
    Εγγραφή
    28/01/2007
    Μηνύματα
    291
    @Ζευκας
    edit: νομιζω ειδα φωτο κανοντας ερευνα στο google
    οποτε οκ!

    @gatoulis καλοριζικο το κρανακι και αγρατζουνιστο!

  6. #81
    Ρε σεις η μουρη κρεας δεν ειναι παντα

    Εκτος αν εισαι πνευμα οποτε δεν χρειαζεσαι μηχανη

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Λοιπόν κάθε πράμα έχει τη χρήση του.
    ΑΝ θες πχ τουριστικά χλμ με στάση κάθε τόσο για φωτό στα αξιοθέατα το ανοιγόμενο είναι μια χαρά και παραπάνω.
    Αν είσαι χουρουφίλαξ και θες να μοιράζεις κλείσεις στους μλκες κλπ κλπ
    ΑΝ τώρα γουστάρεις Σέρρες με το 1000 να ξύνεις αγγόνες το κόλπο αλλάζει.
    Κοντά στου νου κι η γνώση
    Ο χαλβάς όμως θα τσακιστεί όπως και να χει.
    Οι κάφροι οι ντελιβεράδες δεν αποτελούν παράδειγμα.
    ΑΣ μάθουν ότι υπάρχει και ΚΟΚ και ότι εδώ δεν είναι Αλβανία και τα κουβεντιάζουμε.
    (κι όποιος νομίζει ότι είμαι ρατσιστής ας πάει μια βόλτα Τίρανα να δει τι εννοώ)

  8. #83
    Νυχτερινό μέλος Το avatar του/της chriscrypton
    Εγγραφή
    17/09/2011
    Μηνύματα
    160
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gatoulis
    Οχι βεβαια και συγνωμη αν δεν ημουν ξεκαθαρος στο λογο μου. Αυτο που εννοουσα και ξεκαθαρισα και σε αλλο ποστ μου ειναι οτι αν εχεις να προσφερεις κατι στη συζητηση κανε το, αρκει να εχεις να πεις κατι επι της ουσιας και μη spamαρεις ειτε υποστηριζεις τι μια αποψη ειτε την αλλη. Οταν λεω οτι καποιος το πεταει απλα για να το πεταξει, εννοω σαν μερικα παιδια εδω που πετανε ενα ποστ του στυλ "Παρε full face γιατι αλλιως θα γινει η μουρη σου κρεας". Ε συγνωμη αλλα εχω γνωρισει 5χρονα με καλυτερα επιχειρηματα.
    οκ μαν , το αντεληφθην.
    Σπεύδε βραδέως..

  9. #84
    μην ζητας γνωμες καθολου και παρε αυτο που θες...ετσι κι αλλιως εισαι αποφασισμενος και τις γνωμες θα τις γραψεις κανονικα...
    την ασφαλεια που σου προσφερει το full face δεν στην προσφερει κανενα αλλο, οσες πιστοποιησεις κι αν εχει και οσα αστερια κι
    αν εχει μαζεψει στα διαφορα test...τελεια και παυλα...απλο παραδειγμα: οπως ειπες κι εσυ θα το ανοιξεις μονο σταματημενος στο
    φαναρι...ερχεται που λες η καρακ@ριολα που βαφεται την ωρα που οδηγει και στη ''φοραει'' απο πισω κι επειδη εσυ εισαι σταματημενος
    στο φαναρι και μονο εκει ανοιγεις το κρανος για να παρεις αερα (μια χαρα αερα περνει βεβαια και μονο με τη ζελατινα ανοικτη) αρχιζεις
    και μετρας τα δοντια σου στην ασφαλτο...οποιος εχει τετοια προβληματα τυπου πρεπει να παιρνω αρκετο αερα μεσα στο κρανος, με ενοχλει
    ο θορυβος του αερα, καλη η προστασια αλλα ρε παιδι μου πολλη ζεστη το καλοκαιρι για μπουφαν και γαντια, και οτιδηποτε αλλο, δεν θα
    σταματησω ποτε να το λεω...ΠΑΡΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΗΣΥΧΑ...χωρις παρεξηγηση, να βοηθησω θελω και τιποτε αλλο...
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΙΝΔΙΑΝΟΙ, ΣΕ ΜΙΑ ΦΥΛΗ ΑΝΗΚΟΥΜΕ
    >>> click here for my youtube channel <<<

  10. #85
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ghostkon
    μην ζητας γνωμες καθολου και παρε αυτο που θες...ετσι κι αλλιως εισαι αποφασισμενος και τις γνωμες θα τις γραψεις κανονικα...
    την ασφαλεια που σου προσφερει το full face δεν στην προσφερει κανενα αλλο, οσες πιστοποιησεις κι αν εχει και οσα αστερια κι
    αν εχει μαζεψει στα διαφορα test...τελεια και παυλα...απλο παραδειγμα: οπως ειπες κι εσυ θα το ανοιξεις μονο σταματημενος στο
    φαναρι...ερχεται που λες η καρακ@ριολα που βαφεται την ωρα που οδηγει και στη ''φοραει'' απο πισω κι επειδη εσυ εισαι σταματημενος
    στο φαναρι και μονο εκει ανοιγεις το κρανος για να παρεις αερα (μια χαρα αερα περνει βεβαια και μονο με τη ζελατινα ανοικτη) αρχιζεις
    και μετρας τα δοντια σου στην ασφαλτο...οποιος εχει τετοια προβληματα τυπου πρεπει να παιρνω αρκετο αερα μεσα στο κρανος, με ενοχλει
    ο θορυβος του αερα, καλη η προστασια αλλα ρε παιδι μου πολλη ζεστη το καλοκαιρι για μπουφαν και γαντια, και οτιδηποτε αλλο, δεν θα
    σταματησω ποτε να το λεω...ΠΑΡΤΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΗΣΥΧΑ...χωρις παρεξηγηση, να βοηθησω θελω και τιποτε αλλο...
    Η αλήθεια είναι απλή.. θέλουν να καπνίζουν εν κινήσει.. όλα τ' αλλα είναι ντεμέκ δικαιολογίες
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    μερικοί φωτογραφίζουν κι όλας και ξέρεις τι ζόρι είναι βάλε βγάλε γάντια κράνος κλπ... και όλη μέρα πάνω στο μηχανάκι...?

    Εγώ λέω να πάρω ένα !


  12. #87

  13. #88
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panag
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-konda
    δεν ειναι αξιοπιστο το σαρπ
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    δεν ειναι αξιοπιστο το σαρπ

    Επειδή το λέει και ο Πέτρος ο Πέτρας αυτό?
    Ή δε βολεύει τις μεγάλες?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  15. #90
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Επειδή το λέει και ο Πέτρος ο Πέτρας αυτό?
    Ή δε βολεύει τις μεγάλες?
    ειναι απλο.παιρνεις ενα grex (4 αστερια στο σαρπ) και ενα arai condor (2 αστερια στο σαρπ) και τα συγκρινεις μονος σου.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κράνος flip up - Ποιό και από που;
    από IPL στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2012, 09:44
  2. Κράνος flip-up μέχρι 200€
    από sal140 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2012, 14:28
  3. κράνος flip up με bluetooth
    από xakou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 11:52
  4. Ποιο Flip up κρανος?
    από atopos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2009, 11:07
  5. Προτάσεις για ανοιγόμενο Flip-Up κράνος
    από mitridi_g στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2008, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF