Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 80

Θέμα: Προς hymadorιους και λοιπούς μελοφιλους

  1. #46
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    κατατοπιστικος ο μελισοκομος.εγω προτιμω τα μαυρομελα,περισωτερα ιχνοστοιχια και σαφως περισωτερη ενεργεια.επισης γυρη μια κουταλια της σουπας,οσο για τον β.πολτο νοθευεται σε μεγαλο βαθμο.παντως επειδη με μελομαγαζο ειμαστε ενας τοιχος,οι κουφαλες οι γερμανοι μονο ρυκι ψωνιζουν που παρατηρω.τον πιτσιρικα απο μικρο τον ταιζω γυρη,τωρα αν σας πω οτι δεν αρωσταινει ισως και να οφειλεται σε αυτο...
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  2. #47
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    κατατοπιστικος ο μελισοκομος.εγω προτιμω τα μαυρομελα,περισωτερα ιχνοστοιχια και σαφως περισωτερη ενεργεια.επισης γυρη μια κουταλια της σουπας,οσο για τον β.πολτο νοθευεται σε μεγαλο βαθμο.παντως επειδη με μελομαγαζο ειμαστε ενας τοιχος,οι κουφαλες οι γερμανοι μονο ρυκι ψωνιζουν που παρατηρω.τον πιτσιρικα απο μικρο τον ταιζω γυρη,τωρα αν σας πω οτι δεν αρωσταινει ισως και να οφειλεται σε αυτο...
    Είδες οι γ@μιοληδες οι Γερμανοι; Κατά τα άλλα σπρώχνουν στην Ευρώπη την μεγαλύτερη ποσότητα "μελιού" θεωρούνται το μεγαλύτερο σε "παραγωγή" κράτος της Γηραιάς Ηπείρου! Αυτό που δεν ξέρει ο κόσμος όμως είναι ότι το "μελι" που σπρώχνουν δεν είναι δικό τους (που το βρήκαν και από τι, αλλά εισαγέται με τα βυτία απο χώρες του πρώην ανατολικού μπλόκ και από Κίνα, βαφτίζεται "Γερμανικό" λόγω της τυποποιήσης και εξάγεται...

    Καλά κάνεις και προτιμάς μαυρόμελα, είναι πιο θρεπτικά και πιο νόστιμα, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου. Κανένα μέλι δεν σου κάνει κακό βέβαια, ούτε και υπάρχει μέλι το οποίο να είναι ε άκυρο θρεπτικά...αλλά έτσι για το στόρι, ο γενικός κανόνας λέει πως τα μέλια που βγαίνουν από μελιττώματα (δηλαδή κυρίως κωνοφόρα και κάποια άλλα δέντρα) είναι πιο "τούμπανα" σε σχέση με τα ανθόμελα. Εξαίρεση αποτελλεί το ρείκι, το οποίο παρότι ανθόμελο, είναι απίστευτα θρεπτικό! Οπότε Ρείκι, Έλατο, Πεύκο, Καστανιά (το αγαπημένο μου!!!) και Κουμαριά, αν σας αρέσουν, χτυπάτε τα αλύπητα! Α ναι και αντίθετα με το ότι πιστεύει ο πολύς κόσμος, το "ζαχαρωμένο" μέλι, δηλαδή αυτό που έχει υποστεί κρυστάλωση, είναι ένδειξη αγνότητας και καθαρότητας του μελιού. Χτυπατε του και αυτό και προς Θεού μην το θερμένετε για να το αποκρυσταλλώσετε.

  3. #48
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Είδες οι γ@μιοληδες οι Γερμανοι; Κατά τα άλλα σπρώχνουν στην Ευρώπη την μεγαλύτερη ποσότητα "μελιού" θεωρούνται το μεγαλύτερο σε "παραγωγή" κράτος της Γηραιάς Ηπείρου! Αυτό που δεν ξέρει ο κόσμος όμως είναι ότι το "μελι" που σπρώχνουν δεν είναι δικό τους (που το βρήκαν και από τι, αλλά εισαγέται με τα βυτία απο χώρες του πρώην ανατολικού μπλόκ και από Κίνα, βαφτίζεται "Γερμανικό" λόγω της τυποποιήσης και εξάγεται...

    Καλά κάνεις και προτιμάς μαυρόμελα, είναι πιο θρεπτικά και πιο νόστιμα, αλλά αυτό είναι θέμα γούστου. Κανένα μέλι δεν σου κάνει κακό βέβαια, ούτε και υπάρχει μέλι το οποίο να είναι ε άκυρο θρεπτικά...αλλά έτσι για το στόρι, ο γενικός κανόνας λέει πως τα μέλια που βγαίνουν από μελιττώματα (δηλαδή κυρίως κωνοφόρα και κάποια άλλα δέντρα) είναι πιο "τούμπανα" σε σχέση με τα ανθόμελα. Εξαίρεση αποτελλεί το ρείκι, το οποίο παρότι ανθόμελο, είναι απίστευτα θρεπτικό! Οπότε Ρείκι, Έλατο, Πεύκο, Καστανιά (το αγαπημένο μου!!!) και Κουμαριά, αν σας αρέσουν, χτυπάτε τα αλύπητα! Α ναι και αντίθετα με το ότι πιστεύει ο πολύς κόσμος, το "ζαχαρωμένο" μέλι, δηλαδή αυτό που έχει υποστεί κρυστάλωση, είναι ένδειξη αγνότητας και καθαρότητας του μελιού. Χτυπατε του και αυτό και προς Θεού μην το θερμένετε για να το αποκρυσταλλώσετε.
    εμενα ο μπαρμπας διπλα που εχει το μαγαζι μου δινει ρυκι και καστανια,και γαμω,τα γουσταρω παρα πολυ.τωρα ο πιτσιρικας γουσταρει θυμαρακι,το βαζει και στο ψωμακι του ο μπαγασας.παντως ρε γαμωτο οχι και οι γερμανοι να το παιζουν παραγωγοι.μπουρλοτο στους καργιοληδες
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  4. #49
    Να θυμηθώ να αλλάξω τίτλο Το avatar του/της Pardalotzatziki
    Εγγραφή
    30/08/2005
    Μηνύματα
    1.583
    Η γυρη τι προσφερει?

  5. #50
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pardalotzatziki Προβολή μηνύματος
    Η γυρη τι προσφερει?
    οτι και ο βασιλικος πολτος,αλλα ειναι πιο γνησιο πραγμα.θα τη βρεις σε δυο τυπους,αποξηραμενη και μη.εγω προτιμω τη μη αποξηραμενη αλλα ειναι πιο πικρη
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  6. #51
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    ..............και προς Θεού μην το θερμένετε για να το αποκρυσταλλώσετε.

    έ? πώς το πες αυτό? για ξηγήσου?

    πώς αλλιώς?


  7. #52
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    έ? πώς το πες αυτό? για ξηγήσου?

    πώς αλλιώς?

    Tι πως αλλιως; Το τρως κρυσταλλωμενο!

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Tι πως αλλιως; Το τρως κρυσταλλωμενο!
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Τα τελευταία 10 χρόνια τρώω πολύ μέλι. ...

    ... Τι από όλα?
    Προχθές έφαγα μισή κουταλιά από ένα 12άρι μανούκα που έχω και δίνω στο μικρό ... --->. Για κάνε μια δοκιμή, μπορεί να σε "πιάσει".

    @ (εννοώντας @@@δι) χυμαδόρη, σταμάτα, γιατί τα έχω πάρει με τα κορίτσια σου!!!! Ακόμα πονάω από προχθές!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	10,7 KB 
ID:	255934

  10. #55
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Tι πως αλλιως; Το τρως κρυσταλλωμενο!
    γιατι ρε hymadoριε? χαλάει αμα το ζεστάνεις?

    εγω βάζω το βαζακι μέσα στο κατσαρόλι το οποίο έχει ζεστο νερό. Δεν μιλάμε για βράσιμο κανονικό στο μάτι της κουζίνας

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    γιατι ρε hymadoριε? χαλάει αμα το ζεστάνεις?

    εγω βάζω το βαζακι μέσα στο κατσαρόλι το οποίο έχει ζεστο νερό. Δεν μιλάμε για βράσιμο κανονικό στο μάτι της κουζίνας
    Εννοείς το λεγόμενο Bain marie (με προφορά παρακαλώ)

  12. #57
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Προχθές έφαγα μισή κουταλιά από ένα 12άρι μανούκα που έχω και δίνω στο μικρό ... --->. Για κάνε μια δοκιμή, μπορεί να σε "πιάσει".

    @ (εννοώντας @@@δι) χυμαδόρη, σταμάτα, γιατί τα έχω πάρει με τα κορίτσια σου!!!! Ακόμα πονάω από προχθές!!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	images.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	10,7 KB 
ID:	255934
    Πες data του εγκληματος, που συνεβει και τι εκανες, επισης δωσε μια περιγραφη των συμπτωματων (φαγουρα, πρηξιμο, σκληροτητα δερματος & ιστου) ειμαι σιγουρος οτι σφηκα στην αναψε! Μπορει και η σφιγγα, αλλα ξερω οτι πρεπει να πας Αιγυπτο... αχαχχαχα πως τα λεω ο φουστης!

  13. #58
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    γιατι ρε hymadoριε? χαλάει αμα το ζεστάνεις?

    εγω βάζω το βαζακι μέσα στο κατσαρόλι το οποίο έχει ζεστο νερό. Δεν μιλάμε για βράσιμο κανονικό στο μάτι της κουζίνας

    Oχι δεν χαλαει μεχρι τους 40 βαθμους, αλλα αν ειναι να βαζεις κατσαρολι, να περιμενεις να ζεστανει το νερο, να βουτας μεσα το μελι, να ελεγχεις την θερμοκρασια και να περιμενεις να ξεκρυσταλλωσει για να το φας, γ@μησε τα φιλε... στο χρονο αυτο φτιαχνεις μουσακα...

  14. #59
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el_hymador Προβολή μηνύματος
    Πες data του εγκληματος, που συνεβει και τι εκανες, επισης δωσε μια περιγραφη των συμπτωματων (φαγουρα, πρηξιμο, σκληροτητα δερματος & ιστου) ειμαι σιγουρος οτι σφηκα στην αναψε! Μπορει και η σφιγγα, αλλα ξερω οτι πρεπει να πας Αιγυπτο... αχαχχαχα πως τα λεω ο φουστης!
    ναι μάλλον σφήκα ήτανε, αλλά δε θα είχε πλάκα αν το έλεγα ε;

    Ήμανε στο μηχανάκι και εκεί που βολτάριζα αμέριμνος ένιωσα ένα ανυπόφορο κάψιμο στο δεξί μπούτι στη πάνω μεριά.
    Δεν είδα τίποτα να φτερουγίζει. αλλά διαπιστώθήκε αργότερα μια σκληρής υφής κοκκινίλα με πρήξιμο διαμέτρου 4cm, χωρίς εμφανές υπόλειμμα κεντριού
    ή αντέρων. Μη θες και φωτό; Θα είναι Σόκιν!!!!

  15. #60
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    ναι μάλλον σφήκα ήτανε, αλλά δε θα είχε πλάκα αν το έλεγα ε;

    Ήμανε στο μηχανάκι και εκεί που βολτάριζα αμέριμνος ένιωσα ένα ανυπόφορο κάψιμο στο δεξί μπούτι στη πάνω μεριά.
    Δεν είδα τίποτα να φτερουγίζει. αλλά διαπιστώθήκε αργότερα μια σκληρής υφής κοκκινίλα με πρήξιμο διαμέτρου 4cm, χωρίς εμφανές υπόλειμμα κεντριού
    ή αντέρων. Μη θες και φωτό; Θα είναι Σόκιν!!!!
    Σφηκα, μεγαλες πουτ@νες, τσιμπανε απο χομπι.

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προς ρεστοραδες και λοιπους μαστορους
    από xristos x στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2012, 04:19
  2. Προς Θεσσαλούς και λοιπούς γείτονες - Πρωτομαγιά
    από project.breeze στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2010, 10:20
  3. Προς IDI και λοιπους Kawasaki-κους
    από PortisHead στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 08:37
  4. προς idi και λοιπους αεκτζηδες....
    από devil's animal στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 15:03
  5. προς dirtymoto, crs-k, sniper και λοιπους μπυροδουλους...
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/07/2004, 17:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF