Σελίδα 101 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 519196979899100101102103104105106111 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.501 έως 1.515 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #1501
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Χα! ο Τζίμερος είχε ένα 25 χρόνια πριν...

    Συνημμένο 384039


    Πλάκα πλάκα βλέπω να παίρνει πολιτικές διαστάσεις το θέμα πέραν των εισπρακτικών.
    Η πλάκα είναι ότι ο μαλάκας βρίζει τον ΣΥΡΙΖΑ που δε του διέγραψαν το αμάξι το 1990

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #1502
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Η πλάκα είναι ότι ο μαλάκας βρίζει τον ΣΥΡΙΖΑ που δε του διέγραψαν το αμάξι το 1990

    Το Ελληνικό Δημόσιο βρίζει (και τον ΣΥΡΙΖΑ φυσικά).
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #1503
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/01/2013
    Μηνύματα
    10
    εγω δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να αποδειξχ οτι πηγα στην αστυνομια και δηλωσα την κλοπη!!! δεν θα επρεπε να ενημερωσουν την τροχαια απο μονοι τους? Και απο την αλλη αν δε θελω να μπλεξω με την αστυνομια.. θα μπορουσα να παω στην τροχαια να πω οτι δεν εχω καν την αδεια.. δεν την βρισκω.... και να πληρωσω οτι ειναι για να το βγαλω απο το ονομα μου... πως θα δουν ποσα πρεπει να πληρωσω???Μα τι μπερδεμα ειναι αυτο !!

  4. #1504
    Αυτό το μπέρδεμα ονομάζεται "έλλειψη μηχανογράφησης". Και ο μόνος σκοπός του είναι να ανοίγει θέσεις εργασίας στο δημόσιο. Γιατί να έχει 10 άτομα μπροστά σε Η/Υ να σε εξυπηρετούν όταν μπορείς να έχει 1.000 να ψάχνουν μέσα σε κούτες; Πώς λες σε αυτά τα 990 ότι από αύριο ή θα απολυθούν ή θα μετατεθούν σε άλλη υπηρεσία που μπορεί να χρειαστεί να κάνουν κάτι πιο "δύσκολο".
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  5. #1505
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    ενταξει παιδακια σωστα ειναι τα περισσοτερα απ'οσα λετε και οντως τα ειδοποιητηρια καθε αλλο παρα ενημερωμενα ειναι, οπως και οι ΔΟΥ και τα μπατσαδικα κλπ...
    και φυσικα θα χαθει πολυς χρονος απο πολυ κοσμο για να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας...
    ΑΛΛΑ...

    πιθανοτατα να μπει μια ταξη ως προς τα οχηματα που κυκλοφορουν ή ΔΕΝ κυκλοφορουν ή τελοσπαντων η κατασταση τους εκκρεμουσε..
    και τι εννοω..
    πολλα αφημενα οχηματα βρισκονται παρατημενα σε χωραφια, δρομους, αυλες κλπ...μην κοιτατε μονο τις πολεις που τα μαζευει ο δημος μετα απο καταγγελια για εστια μολυνσης ...υπαρχουν τοσα οχηματα παρατημενα σε χωραφια και σε δρομους στην επαρχια και ειναι στα αζητητα απειρα χρονια...
    αυτα δεν αποσυρθηκαν με τον τροπο που επρεπε και τα εχουμε και σκουριαζουν και δημιουργουν φωλιες για καθε ειδους ζωο...
    φαινεται οτι με ολη αυτη την ιστορια θα μπει μια ταξη σε ολο αυτο...
    θα δηλωθει τι ειναι σε κουτες με σκοπο να φτιαχτει...
    τι ειναι σε αυλες σκουριασμενο χωρις κανεναν σκοπο...
    τι εχει πινακιδες και δουλευει...
    τι εχει πινακιδες και δεν δουλευει...
    τι ειναι ανασφαλιστο...
    τι ασφαλισμενο...
    κ.ο.κ...

    αφορμη που τα γραφω αυτα σταθηκε μια συναδελφος που αναγκαστηκε να πληρωσει το 250αρι γιατι παλιοτερα ειχε χαρισει ενα μηχανακι σ'εναν ξαδερφο της στο χωριο, το οποιο αυτος χρησιμοποιησε ελαχιστα και ουδεποτε φυσικα πληρωσε τελη ή ασφαλεια...αποτελεσμα οτι εδω και πολλα χρονια το μηχανακι σαπιζει σε μια αυλη....
    το χαρισε και δεν το μεταβιβασε με χαρτια, με τα γνωστα αποτελεσματα...

    μονο εγω βλεπω οτι υπηρχε αταξια σε αυτο τον τομεα?

  6. #1506
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ενταξει.........................

    Εχεις απόλυτο δίκιο σε 'οτι γράφεις, αλλά η εφαρμογή του μέτρου
    αφήνετε σε άχρηστους, ανίκανους , ηλίθιους, βολεμένους δημοσίους υπαλλήλους οι
    οποίοι καλυμένοι πίσω από την ασφάλεια της μονιμότητας, κάνουν όσο πιό
    τσαπατσούλικα, όσο πιό αδιάφορα, όσο πιό αρπακόλα μπορούν την δουλειά τους,
    τσουβαλιάζοντας τους πάντες και αντί να ασχοληθούν με το πραγματικό πρόβλημα των ανασφάλιστων οχημάτων
    ασχολούνται διορθώνοντας τα δικά τους λάθη.........................
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  7. #1507
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/01/2013
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ενταξει παιδακια σωστα ειναι τα περισσοτερα απ'οσα λετε και οντως τα ειδοποιητηρια καθε αλλο παρα ενημερωμενα ειναι, οπως και οι ΔΟΥ και τα μπατσαδικα κλπ...
    και φυσικα θα χαθει πολυς χρονος απο πολυ κοσμο για να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας...
    ΑΛΛΑ...

    πιθανοτατα να μπει μια ταξη ως προς τα οχηματα που κυκλοφορουν ή ΔΕΝ κυκλοφορουν ή τελοσπαντων η κατασταση τους εκκρεμουσε..
    και τι εννοω..
    πολλα αφημενα οχηματα βρισκονται παρατημενα σε χωραφια, δρομους, αυλες κλπ...μην κοιτατε μονο τις πολεις που τα μαζευει ο δημος μετα απο καταγγελια για εστια μολυνσης ...υπαρχουν τοσα οχηματα παρατημενα σε χωραφια και σε δρομους στην επαρχια και ειναι στα αζητητα απειρα χρονια...
    αυτα δεν αποσυρθηκαν με τον τροπο που επρεπε και τα εχουμε και σκουριαζουν και δημιουργουν φωλιες για καθε ειδους ζωο...
    φαινεται οτι με ολη αυτη την ιστορια θα μπει μια ταξη σε ολο αυτο...
    θα δηλωθει τι ειναι σε κουτες με σκοπο να φτιαχτει...
    τι ειναι σε αυλες σκουριασμενο χωρις κανεναν σκοπο...
    τι εχει πινακιδες και δουλευει...
    τι εχει πινακιδες και δεν δουλευει...
    τι ειναι ανασφαλιστο...
    τι ασφαλισμενο...
    κ.ο.κ...

    αφορμη που τα γραφω αυτα σταθηκε μια συναδελφος που αναγκαστηκε να πληρωσει το 250αρι γιατι παλιοτερα ειχε χαρισει ενα μηχανακι σ'εναν ξαδερφο της στο χωριο, το οποιο αυτος χρησιμοποιησε ελαχιστα και ουδεποτε φυσικα πληρωσε τελη ή ασφαλεια...αποτελεσμα οτι εδω και πολλα χρονια το μηχανακι σαπιζει σε μια αυλη....
    το χαρισε και δεν το μεταβιβασε με χαρτια, με τα γνωστα αποτελεσματα...

    μονο εγω βλεπω οτι υπηρχε αταξια σε αυτο τον τομεα?

    πολυ καλα τα λες... αλλα στην δικη μου περιπτωση εγω πως μπορω να αποδειξω οτι εχει γινει η δηλωση στην αστυνομια.. αν η αστυνομια δεν κραταει μηχανογραφιμενα.. και αρα δεν μπορει να μου δωσει αντιγραφο? επισης γιατι απο την στθγμη που το δηλωνεις κλεμενο δεν ενημερωνουν και την τροχαια... να ξερει.... πως θα κανω διαγραφη απο το ονομα μου.. εφοσον δεν εχω καν αδεια στα χερια μου και το μονο που ξερω ειναι η τροχαια που ανηκει το μηχανακι και η πινακιδα του... θα το βρουν? θα ξερουν ποτε πληρωσε ανανεωση ή ακομα και για αυτο... πρεπει να εχουν την αδεια για να δουν ποτε ενημερωθηκε...και να χρεωσουν αναλογα....
    Δεν ξερω πως πρεπει να κινηθω.... για να λυσω το θεμα.... και οκ ειναι 50cc δεν θελει κτεο δεν ισχυει το θεμα με τισ ασφαλειες...ακομα!! αν το κανουν και για τα 50cc τοτε τι κανω??

  8. #1508
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.132
    Σταματήστε να είστε ρομαντικοί, δεν το αντέχω. Δεν γίνεται κάτι για να μπει σε τάξη. Το μέτρο είναι καθαρά εισπρακτικό και ό,τι βγάλουν...ξέρουν ότι έχουν στείλει πολλές μαλακίες και δεν ήταν έτοιμοι να το ενεργοποιήσουν. Δεν είναι τυχαίο που το εφαρμόζουν την στιγμή που βαράει κανόνι ο ΕΦΚΑ.

  9. #1509
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xarisk Προβολή μηνύματος
    πολυ καλα τα λες... αλλα στην δικη μου περιπτωση εγω πως μπορω να αποδειξω οτι εχει γινει η δηλωση στην αστυνομια.. αν η αστυνομια δεν κραταει μηχανογραφιμενα.. και αρα δεν μπορει να μου δωσει αντιγραφο? επισης γιατι απο την στθγμη που το δηλωνεις κλεμενο δεν ενημερωνουν και την τροχαια... να ξερει.... πως θα κανω διαγραφη απο το ονομα μου.. εφοσον δεν εχω καν αδεια στα χερια μου και το μονο που ξερω ειναι η τροχαια που ανηκει το μηχανακι και η πινακιδα του... θα το βρουν? θα ξερουν ποτε πληρωσε ανανεωση ή ακομα και για αυτο... πρεπει να εχουν την αδεια για να δουν ποτε ενημερωθηκε...και να χρεωσουν αναλογα....
    Δεν ξερω πως πρεπει να κινηθω.... για να λυσω το θεμα.... και οκ ειναι 50cc δεν θελει κτεο δεν ισχυει το θεμα με τισ ασφαλειες...ακομα!! αν το κανουν και για τα 50cc τοτε τι κανω??
    Θα πάς στο τμήμα που δήλωσες την κλοπή και θα πάρεις χαρτί χειροποίητο και όχι μηχανογραφημένο.

  10. #1510
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Σταματήστε να είστε ρομαντικοί, δεν το αντέχω.
    σε πείσμα υμών των ξενέρωτων, μερικοί από εμάς κρατάνε ψηλά τη σημαία του αγνού και δακρύζουν ακόμα με το Love, Actually κάθε φορά που το βλέπουν. ΑΓΑΠΗ ΜΟΝΟ και ο ρομαντισμός δεν θα πεθάνει ποτέ

  11. #1511
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2017
    Μηνύματα
    14
    Έχεις δίκιο Coyote.V, όντως είναι εισπρακτικό το μέτρο. Αλλά ποιος ωφελείται ;

    Το σχέδιο είχε ξεκινήσει από το 2013 επί ΝΔ, τότε που Γεν Γραμματέας ήταν ο σημερινός ανεξάρτητος βουλευτής και πρώην Ποτάμι, μόνο και μόνο για να κάνει τη χάρη στις ασφαλιστικές εταιρίες. Σαν πρωην στέλεχος της "ΑΣΠΙΣ" (που είχε βαρέσει κανόνι παλαιότερα ) είχε σχέση με το χώρο των ασφαλιστών.

    Μόνο να κάνουν συμβόλαια οι ασφαλιστικές τους νοιάζει. Κάνανε το κράτος υπηρέτρια τους. Σκεφτείτε τι χαμός θα γίνει σε αστυνομικά τμήματα, Δ.Ο.Υ. και Υπ. Συγκοινωνιών, ενώ οι ασφαλιστές απλά θα εισπράττουν.
    Οπότε, δεν τους νοιάζει καθόλου αν ο κοσμάκης θα τρέχει χωρίς να φταίει, ούτε καν αν θα εισπράξει το Δημόσιο τα πρόστιμα.

    Ο πρόεδρος του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθηνών (είναι και πρόεδρος της Mega Brokers !!! κάτι θα τσιμπήσει και αυτή από το φαγοπότι ) έβγαινε σε συνεντεύξεις και μιλούσε για 200 χιλιάδες λάθη από τη διασταύρωση, λες και είναι κάτι φυσιολογικό. Ξέρουν πολύ καλά που είναι το πρόβλημα αλλά ΔΕΝ τους νοιάζει.

    Ούτε τους είδα αυτούς τους κυρίους να προστατεύουν τους καταναλωτές όταν έσκαγαν οι ΑΣΠΙΣ, commercial value, international life,Evima και ένα σωρό άλλες παλαιότερα.

    Αυτά, γιατί νομίζουν μερικοί ότι όλα γίνονται για την τάξη και την ηθική ή υπερ πίστεως και πατρίδος,

  12. #1512
    Comandante Bananas Το avatar του/της christoi
    Εγγραφή
    06/08/2012
    Μηνύματα
    85
    Παρόλο το κράξιμο και ασχέτως του τι είδους μέτρο είναι, ας ελπίσουμε ότι θα επιτευχθεί ο σκοπός που ενδιαφέρει εμάς.
    Να μην υπάρχουν (ή έστω να τείνουν να μην υπάρχουν) ανασφάλιστα.
    Μπορεί να μας επιβαρύνει όταν θέλουμε να ακινητοποιήσουμε ένα όχημα για κάποιο διάστημα.
    Αλλά σκεφτείτε και την άλλη εναλλακτική. Να ασφαλίζονται οι οδηγοι! Ή μήπως δεν μας αρέσει;

  13. #1513
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Είσαι του μισογεμάτου ποτηριού ε; Μπορούμε κάλλιστα να σκεφτούμε ότι τώρα εκτός από ανασφάλιστα, θα υπάρχουν και απινακίδωτα ανασφάλιστα.
    Life begins at 45°.

  14. #1514
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.166
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ........ τώρα εκτός από ανασφάλιστα, θα υπάρχουν και απινακίδωτα ανασφάλιστα.


    Που ζείς αγόρι μου;;;;;;;;;;;;;;;;;


    Ελα Πέμπτη και Σάββατο που έχει λαικές αγορές στην γειτονιά να δεις τους δρόμους κλεισμένους από διπλοπαρκαρισμένα γερόντια
    με κάτι χάρους χωρίς ΤΙΠΟΤΑ από πινακίδες, ασφάλειες, κτεο, (ουτε καν διπλωμα....) του στυλ : μέχρι την λαική μωρέ πάω,
    που να τα κουβαλάω τα ψώνια στα χέρια......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #1515
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Μην ανησυχείς. Έρχονται τα νέα μέτρα, που θα εξαλείψουν την παρανομία.

    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF