Σελίδα 104 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 4549499100101102103104105106107108109114 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.546 έως 1.560 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #1546
    Κανονικά θα πληρωθούν τα παράβολα για τα ανασφάλιστα οχήματα , αλλά με παράταση ενός μήνα αντί για προθεσμία οκτώ ημερών (όπως είχε αρχικά ανακοινωθεί), όπως γνωστοποίησε στον ΣΚΑΪ ο πρόεδρος του Επαγγελματικού Επιμελητηρίου Αθήνας, Γιάννης Χατζηθεοδοσίου, μετά από επικοινωνία που είχε με το υπουργείο Οικονομικών.

    Η κυβέρνηση μελετά τη μείωση του σχετικού προστίμου για τα δίκυκλα μικρού κυβισμού, από τα 250 ευρώ στο επίπεδο των 100 ευρώ, ώστε να καταστεί αναλογικό το μέτρο.
    http://www.skai.gr/news/finance/arti...ites-ohimaton/

    Προφανώς θα το μελετήσουν όπως μελετάνε καθε χρόνο τα τέλη κυκλοφορίας.
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  2. #1547
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Με κάποιο τρόπο το μέτρο τουλάχιστον έτσι όπως ανακοινώθηκε δεν θα ισχύσει... Απ' ότι φαίνεται είναι τόσο τραγικά μεγάλος ο αριθμός των λαθών και των αδιευκρίνηστων περιπτώσεων που αν όλοι αυτοί αρχίσουν να τρέχουν σε αστυνομίες, υπουργείο Μεταφορών, εφορίες κλπ ψάχνοντας για βεβαιώσεις-χαρτιά σε βάθος 10ετιών, το σύστημα θα φρακάρει - όχι ότι τώρα λειτουργεί αλλά αλλιώς είναι να αντιμετωπίζεις 5-10 περίεργες περιπτώσεις την ημέρα και αλλιώς μερικές δεκάδες χιλιάδες... Και μην ξεχνάμε και το πολιτικό πρόβλημα ότι όλοι αυτοι θα τρέχουν από υπηρεσία σε υπηρεσία βρίζοντας τον Τσίπρα γενιές δεκατέσσερις - και δεν θέλουμε τέτοια πράγματα τώρα που "πετύχαμε στην διαπραγμάτευση και ξεκινάει η ανάπτυξη..."

    Πάντως ρε παιδιά είναι μαγική εικόνα αυτή η πλήρη ανικανότητα του να μην έχουν προβλέψει τίποτα απ' όλα αυτά...5 χρόνια από την εξαγγελία είχαν στην διάθεσή τους να το στήσουν σωστά και τελικά κατάφεραν ένα τέτοιο ερασιτεχνικό μπάχαλο... Σκεφτείτε τι μας περιμένει και σε σοβαρότερα και δυσκολότερα θέματα δηλαδή...Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω...

  3. #1548
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Υπαρχει ο κινδυνος να σπαταλησει ο κοσμος τα (πολλα) λεφτα που εχει σε αυτο το κακο πραγμα που λεγεται διακοπες..

    Επρεπε να προλαβουν

  4. #1549
    Τώρα διαβάζω σε αρκετές ιστοσελίδες ότι παγώνει γιατί το 1/3 των προστίμων είναι λάθος και θα γίνει διασταύρωση με αστυνομία πριν ξεκινήσει πάλι για κλεμμένα και άλλα λάθη.

  5. #1550
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.101
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Με κάποιο τρόπο το μέτρο τουλάχιστον έτσι όπως ανακοινώθηκε δεν θα ισχύσει... Απ' ότι φαίνεται είναι τόσο τραγικά μεγάλος ο αριθμός των λαθών και των αδιευκρίνηστων περιπτώσεων που αν όλοι αυτοί αρχίσουν να τρέχουν σε αστυνομίες, υπουργείο Μεταφορών, εφορίες κλπ ψάχνοντας για βεβαιώσεις-χαρτιά σε βάθος 10ετιών, το σύστημα θα φρακάρει - όχι ότι τώρα λειτουργεί αλλά αλλιώς είναι να αντιμετωπίζεις 5-10 περίεργες περιπτώσεις την ημέρα και αλλιώς μερικές δεκάδες χιλιάδες... Και μην ξεχνάμε και το πολιτικό πρόβλημα ότι όλοι αυτοι θα τρέχουν από υπηρεσία σε υπηρεσία βρίζοντας τον Τσίπρα γενιές δεκατέσσερις - και δεν θέλουμε τέτοια πράγματα τώρα που "πετύχαμε στην διαπραγμάτευση και ξεκινάει η ανάπτυξη..."
    Προφανώς δεν τους ενδιαφέρει για τον κόσμο που θα τρέχει. Απλά αν 400.000 άτομα αρχίσουν να επισκέπτονται δημόσιες υπηρεσίες για το θέμα, φοβούνται ότι θα χρειαστεί κάποιος ΔΥ να δουλέψει ή να βρίσκεται στο πόστο του.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τώρα διαβάζω σε αρκετές ιστοσελίδες ότι παγώνει γιατί το 1/3 των προστίμων είναι λάθος και θα γίνει διασταύρωση με αστυνομία πριν ξεκινήσει πάλι για κλεμμένα και άλλα λάθη.
    Τα λέμε το 2044.
    Life begins at 45°.

  6. #1551
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Επειδή έχω ζήσει παρόμοια θέματα, είναι σαν να το βλέπω μπροστά μου,
    μετά από 5 χρόνια που το δούλευαν σίγουρα υπήρχανε οι φωνές της λογικής από πλευράς αστυνομίας, από πλευράς εκπροσώπων της εταιρείας που ανέλαβε το στήσιμο του προγράμματος της ένωσης για την διασταύρωση που θα είπανε στους αρμόδιους ότι τα προβλήματα είναι πολλά και θα πρέπει να μην ισχύσει ακόμα το μέτρο και απο την άλλη τζιμάνια υπουργοί συμβούλοι γραμματείς και δεν ξερω γω ποιοί άλλοι αρμόδιοι η μη που είπαν "Το χουμε αργήσει δεν πάει άλλο, ΒΓΆΛΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΊΑ"
    Κάπως έτσι άρπα κόλλα γίνονται όλα.

  7. #1552
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τώρα διαβάζω σε αρκετές ιστοσελίδες ότι παγώνει γιατί το 1/3 των προστίμων είναι λάθος και θα γίνει διασταύρωση με αστυνομία πριν ξεκινήσει πάλι για κλεμμένα και άλλα λάθη.

    Mωρέ τους πήγε ζουμί, μόλις τους απείλησα με δυό-τρεις μηνυσούλες και καμμιά αγωγούλα.........

    Εχασα ρε πστη μου την ευκαιρία να βγάλω λίγο εύκολο χρήμα........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #1553
    Ναι ρε Βάγγο αλλά η κάθε μήνυση είναι 100 μπροστάντζα συν ότι πλερώ για το δικαστήριο και η κάθε αγωγή το κατιτίς για σύνταξη και παράσταση συν παράβολα του ζητούμενου ποσού...

    Δεν ξέρω αν και πότε θα βγάλεις το χρήμα, εκεί ακριβώς βασίζεται η ασυδοσία όλων.

  9. #1554
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2017
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Επειδή έχω ζήσει παρόμοια θέματα, είναι σαν να το βλέπω μπροστά μου,
    μετά από 5 χρόνια που το δούλευαν σίγουρα υπήρχανε οι φωνές της λογικής από πλευράς αστυνομίας, από πλευράς εκπροσώπων της εταιρείας που ανέλαβε το στήσιμο του προγράμματος της ένωσης για την διασταύρωση που θα είπανε στους αρμόδιους ότι τα προβλήματα είναι πολλά και θα πρέπει να μην ισχύσει ακόμα το μέτρο και απο την άλλη τζιμάνια υπουργοί συμβούλοι γραμματείς και δεν ξερω γω ποιοί άλλοι αρμόδιοι η μη που είπαν "Το χουμε αργήσει δεν πάει άλλο, ΒΓΆΛΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΊΑ"
    Κάπως έτσι άρπα κόλλα γίνονται όλα.
    Βρε μπας και δεν έχεις ζήσει παρόμοια θέματα αλλά αυτό το ίδιο το θέμα και ήσουν εσύ που έκανες τη δουλειά ή η μήπως ήσουν η φωνή της λογικής ;

  10. #1555
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2017
    Μηνύματα
    14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    http://www.skai.gr/news/finance/arti...ites-ohimaton/

    Προφανώς θα το μελετήσουν όπως μελετάνε καθε χρόνο τα τέλη κυκλοφορίας.

    Όπως αποδεικνύεται πανηγυρικά
    οι κύριοι για τους οποίους έγραψα σε προηγουμενη ανάρτηση, έκαναν τη δουλίτσα τους, δλδ χρησιμοποίησαν όλο τον κρατικό μηχανισμό για να αυξήσουν τον τζίρο των εταιριών τους και των φίλων τους ασφαλιστών και χ*στηκαν για την ταλαιπωρία των χιλιάδων νόμιμων πολιτών ή τα έσοδα του κράτους

  11. #1556
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geroladas Προβολή μηνύματος

    Όπως αποδεικνύεται πανηγυρικά
    οι κύριοι για τους οποίους έγραψα σε προηγουμενη ανάρτηση, έκαναν τη δουλίτσα τους, δλδ χρησιμοποίησαν όλο τον κρατικό μηχανισμό για να αυξήσουν τον τζίρο των εταιριών τους και των φίλων τους ασφαλιστών και χ*στηκαν για την ταλαιπωρία των χιλιάδων νόμιμων πολιτών ή τα έσοδα του κράτους
    Μάλλον χιλιάδες αδιάφορους πολίτες, χιλιάδες νόμιμους, ΚΑΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΛΑΜΟΓΙΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝΕ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΙ.

  12. #1557
    Ενδιαφέρον. ήρθε και στον πατέρα μου για αυτοκίνητο που κατατέθηκαν οι πινακίδες το 2013... και από όσο ξέρω ανασφάλιστο δεν ήταν ποτέ. λες το lamoyo ο διεκπεραιωτής που είχε αναλάβει την κατάθεση να έχει κάνει μαϊμουδιά....;

  13. #1558
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον. ήρθε και στον πατέρα μου για αυτοκίνητο που κατατέθηκαν οι πινακίδες το 2013... και από όσο ξέρω ανασφάλιστο δεν ήταν ποτέ. λες το lamoyo ο διεκπεραιωτής που είχε αναλάβει την κατάθεση να έχει κάνει μαϊμουδιά....;
    ηρθε σε άλλους που καταθέσανε πινακίδες επι χούντας και εξεπλάγην για το 2013?

  14. #1559
    ε ναι γιατί το 2013 είχε ηλεκτρονικά συστήματα, δεν τα έγραφε ο κομμουνιστής κατάδικος σε κωλόχαρτο χρησιμοποιημένο στην Γιάρο ξέρω 'γω.

  15. #1560
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον. ήρθε και στον πατέρα μου για αυτοκίνητο που κατατέθηκαν οι πινακίδες το 2013... και από όσο ξέρω ανασφάλιστο δεν ήταν ποτέ. λες το lamoyo ο διεκπεραιωτής που είχε αναλάβει την κατάθεση να έχει κάνει μαϊμουδιά....;
    Δεν φαίνεται στην κατάσταση οχημάτων στη ΓΓΠΣ?

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF