Σελίδα 14 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 49101112131415161718192464114 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #196
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    [...]
    δε νομιζω πως το θεμα μας ειναι αν θα κυκλοφορει καποιος ανασφαλιστος, το θεμα ειναι γιατι να με υποχρεωνει σωνει και καλα να εχω ενα οχημα που ΔΕΝ το κινω, ασφαλισμενο. κατι για χλιδαρνεγους και αλλα ειναι εντελως ακυρα με το θεμα.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι....η αστυνομία τι είναι ακριβώς? ο μπαμπούλας ή ο δάσκαλος? είναι δυνατόν να προσέχει τον καθένα απο εμάς αν κυκλοφορεί προβλεπόμενα? πραγματικά λυπάμαι που διαβάζω τέτοια πράγματα γιατί από παιδεία τίποτα.
    Ούτε μπαμπούλας ούτε τίποτα, είναι απλά η υπηρεσία που θα πρέπει να διαπιστώνει τις παραβάσεις.
    Οι κυρώσεις δεν επιβάλλονται επειδή υπάρχει η δυνατότητα ή η πιθανότητα να παραβείς το νόμο, αλλά επειδή διαπιστώθηκε παράβαση.
    Αν η τροχαία δεν είναι ικανή να κάνει έλεγχο, τότε δεν θα την πληρώνει ο κάθε πολίτης με πρόσχημα το «κι αν;».
    Αν εγώ δεν είμαι ικανός να κάνω τη δουλειά μου, είτε με διώχνει το αφεντικό αν είμαι υπάλληλος, είτε απλά δεν με πληρώνει ο πελάτης αν έχω δική μου δουλειά.
    Ας ισχύσει το ίδιο και για την τροχαία. Δεν θα πληρώνουμε μια ζωή την ανικανότητα των υπηρεσιών.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Δεν λυπάμαι κανέναν συγγνώμη αλλά δεν λυπάμαι
    Κρίμα, όσο περισσότεροι το λένε αυτό, τόσο πιο άγρια γίνεται η κοινωνία μας.

    Το να ισχυριστείς πως κάποιος έχει μερίδιο ευθύνης για κάτι κακό που του συνέβη, συνήθως δεν είναι παράλογο. Άλλο όμως αυτό και άλλο το «καλά να πάθει» που λένε οι μισοί εδώ μέσα.
    Με αυτή την οπτική, «καλά να πάθει» όποιος έχασε ένα μάτι σε εργατικό ατύχημα αφού δεν φόραγε γυαλιά, «καλά να πάθει» όποιος σκοτώθηκε σε μικροπτώση αλλά θα την είχε γλυτώσει αν φόραγε κράνος, και ούτω καθ' εξής.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  3. #198
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από McTalas Προβολή μηνύματος
    δε νομιζω πως το θεμα μας ειναι αν θα κυκλοφορει καποιος ανασφαλιστος, το θεμα ειναι γιατι να με υποχρεωνει σωνει και καλα να εχω ενα οχημα που ΔΕΝ το κινω, ασφαλισμενο. κατι για χλιδαρνεγους και αλλα ειναι εντελως ακυρα με το θεμα.
    Ναι γεια σου!!!!!!!

    Οι φιλολογίες περί ανασφάλιστων οχημάτων κλπ είναι αδιάφορες. Θέλω - έχω 30 μηχανάκια γιατί έτσι γουστάρω, πάντα όμως ένα θα καβαλάω. Πιάσε με ανασφάλιστο και κόψε μου τον κώλο και δεν θα σου πω κουβέντα, αλλά πιάσε με δλδ βεβαίωσε παράβαση και όχι να εικάζεις ότι μπορεί και να το κυκλοφορώ ανασφάλιστο.
    Το παράλογο στην υπόθεση ειπώθηκε παραπάνω αλλά πολλοί το είδαν, λίγοι το κατάλαβαν. Με το κόλπο αυτό πάει περίπατο το τεκμήριο της αθωότητας δλδ δεν είμαι αθώος μέχρι ν' αποδειχτεί το αντίθετο αλλά ο νόμος με αντιμετωπίζει σαν ένοχο για παράβαση που πρόκειται να κάνω μιας κι έχω στην κατοχή μου όχημα με πινακίδες που δύναται να κυκλοφορήσει ανασφάλιστο.

    Καλώς τα δεχτήκαμε !!!!!!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #199
    α ωραία, να βάλουμε καμιά 6-7000 αστυνομικούς στη θεσσαλονίκη σε στενά και παντού και πόσους ακόμη στην ελλάδα ώστε να παραφυλάνε μην περάσει κανας ανευθηνος και παρασύρει κανέναν. Βέβαια σε άλλες χώρες υπάρχει η νοοτροπία ώστε να μην το κινούν το αμάξι ενω εδώ το αντίθετο γούστο μου και καπέλο μου. Να βγω και γω έξω να δέρνω κόσμο και αν με πιάσουν και βεβαιώσουν παράβαση οκ αλλιώς εγώ θα αρνούμαι ότι έκανα κάτι τέτοιο. Ωραία λογική, μπράβο, πέρνω το αμάξι πατάω κανα 2 αν με δουν οκ μπήκα φυλακή αν όχι στα @@ μου σηκώνομαι και φεύγω. ή ρίχνω ένα μηχανόβιο σε κανα στενό με είδαν οκ δεν με είδαν γεια σας. Ωραία, θα μπου πεις είμαι υπερβολικός? όχι κάθε μέρα κάτι τέτοιο ακούμε και κάτι τέτοιο γράφεται εδώ. Εμένα με νοιάζει να μην τύχει σε μένα και σε κανέναν φυσικά αλλά καθυστερημένοι υπάρχουν πολλοί όχι όλοι αλλά έστω και αυτό το 10% εμένα μπορεί να με στείλει στον άλλο κόσμο.
    Ο νόμος λέει κατέχεις κάτι και το κινέις έχεις πινακίδες και κλπ. Δεν το κινείς σε δημόσιο δρόμο τότε σπίτι σου να το βλέπεις χωρίς πινακίδες κλπ.
    Όσο για την λέξη ''χλιδάνεργος'' κάποοιος που κατέχει όχημα και τα πάγια έξοδα του είναι παραπάνω από τα έξοδα κίνησης πως ονομάζεται? κακός καταναλωτής?
    Μαζί με τα χλωρά καίγονται και τα ξερά, και μένα δεν μου αρέσουν κάποια πράγματα αλλά οι νόμοι υπάρχουν για να τους τηρούμε και για να υπάρχει μια κοινωνία.

    Ακόμα και σε μια δουλειά αν κάποιος που του έχεις εμπιστοσύνη κάνει λαλακία και την πληρώσεις εσύ, γιατί σύμφωνα με τα παραπάνω όλοι καλοί μέχρι αποδείξεως του εναντίον. Εγώ και ο καθένας τι φταίω να την πληρώσω για έναν που απέδειξε το αντίθετο?( όπου ήδη έχει αποδηχθεί). Εδώ δεν μιλάμε για μια θέση εργασίας μιλάμε για σωματική ακαιρεότητα για ζωή και για οικογένεις που βρίσκονται από πίσω.
    Δεν πειράζει όμως δημοκρατία έχουμε, ο καθένα μπορεί να έχει οποιαδήποτε άποψη στο θέμα αυτό, εύχομαι κανένας να μην εμπλακεί σε οτιδήποτε με ανασφάλιστο και γενικά σε οτιδήποτε. Μια κουβέντα κάνουμε και δεν είμαι εδώ για αντιπαράθεση αλλά μόνο για να πω την άποψή μου για το θέμα και όχι για να πείσω κάποιον.

  5. #200
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Ακόμα και σε μια δουλειά αν κάποιος που του έχεις εμπιστοσύνη κάνει λαλακία και την πληρώσεις εσύ, γιατί σύμφωνα με τα παραπάνω όλοι καλοί μέχρι αποδείξεως του εναντίον. Εγώ και ο καθένας τι φταίω να την πληρώσω για έναν που απέδειξε το αντίθετο?( όπου ήδη έχει αποδηχθεί).
    Φασίστας?
    Life begins at 45°.

  6. #201
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    α ωραία, να βάλουμε καμιά 6-7000 αστυνομικούς στη θεσσαλονίκη σε στενά και παντού και πόσους ακόμη στην ελλάδα ώστε να παραφυλάνε μην περάσει κανας ανευθηνος και παρασύρει κανέναν. Βέβαια σε άλλες χώρες υπάρχει η νοοτροπία ώστε να μην το κινούν το αμάξι ενω εδώ το αντίθετο γούστο μου και καπέλο μου. Να βγω και γω έξω να δέρνω κόσμο και αν με πιάσουν και βεβαιώσουν παράβαση οκ αλλιώς εγώ θα αρνούμαι ότι έκανα κάτι τέτοιο. Ωραία λογική, μπράβο, πέρνω το αμάξι πατάω κανα 2 αν με δουν οκ μπήκα φυλακή αν όχι στα @@ μου σηκώνομαι και φεύγω. ή ρίχνω ένα μηχανόβιο σε κανα στενό με είδαν οκ δεν με είδαν γεια σας
    Όχι, να υποθέσουμε κατευθείαν πως όλοι οι πολίτες είναι ένοχοι. Βέβαια, μπορούμε να το προχωρήσουμε λίγο παραπάνω. Μπορούμε να υποθέσουμε πως όποιος έχει ανασφάλιστο όχημα, όχι μόνο το κυκλοφορεί, αλλά έχει κόψει και κάνα δύο, οπότε ας μη ρίχνουμε πρόστιμα, ας απαγγέλλουμε κατηγορίες ανθρωποκτονίας...
    Ρε σεις πάτε καλά; Αν νομίζεις πως περιστοιχίζεσαι από δολοφόνους, ή οπλίσου κι εσύ, ή μετανάστευσε, ή κάνε κάτι ξέρω γω, μην περιμένεις να κυνηγά τους συμπολίτες σου το κράτος για να κοιμάσαι πιο ήσυχος...
    Άλλωστε, κάποια στιγμή μπορεί κάποιος να ανησυχήσει από σένα, Και μη ρωτήσεις γιατί, με τη λογική που σκέφτεστε μερικοί, εύκολο είναι να βρεθεί κάποιος λόγος.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Ωραία, θα μπου πεις είμαι υπερβολικός? όχι κάθε μέρα κάτι τέτοιο ακούμε και κάτι τέτοιο γράφεται εδώ. Εμένα με νοιάζει να μην τύχει σε μένα και σε κανέναν φυσικά αλλά καθυστερημένοι υπάρχουν πολλοί όχι όλοι αλλά έστω και αυτό το 10% εμένα μπορεί να με στείλει στον άλλο κόσμο.
    Τίποτα δεν θα σου πω, θα κάνεις τις διαπιστώσεις μόνος σου σε κάνα δυο χρόνια, είτε τα πράγματα καλυτερεύσουν είτε χειροτερεύσουν.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Ο νόμος λέει κατέχεις κάτι και το κινέις έχεις πινακίδες και κλπ. Δεν το κινείς σε δημόσιο δρόμο τότε σπίτι σου να το βλέπεις χωρίς πινακίδες κλπ.
    Ο νόμος δε λέει τίποτα τέτοιο, τουλάχιστον όχι ακόμα. Άλλο το «υπάρχει η πρόθεση να ψηφιστεί», μην το κάνεις και σημαία.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Όσο για την λέξη ''χλιδάνεργος'' κάποοιος που κατέχει όχημα και τα πάγια έξοδα του είναι παραπάνω από τα έξοδα κίνησης πως ονομάζεται? κακός καταναλωτής?
    Ίσως. Αυτός που τη χρησιμοποιεί ειρωνικά πως ονομάζεται;
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Μαζί με τα χλωρά καίγονται και τα ξερά, και μένα δεν μου αρέσουν κάποια πράγματα αλλά οι νόμοι υπάρχουν για να τους τηρούμε και για να υπάρχει μια κοινωνία.
    Προς το παρόν ο συγκεκριμένος δεν υπάρχει, όπως δεν υπήρχε και για χρόνια, δεν είδα να διαλύεται η κοινωνία μας μέχρι τώρα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Ακόμα και σε μια δουλειά αν κάποιος που του έχεις εμπιστοσύνη κάνει λαλακία και την πληρώσεις εσύ, γιατί σύμφωνα με τα παραπάνω όλοι καλοί μέχρι αποδείξεως του εναντίον. Εγώ και ο καθένας τι φταίω να την πληρώσω για έναν που απέδειξε το αντίθετο?( όπου ήδη έχει αποδηχθεί). Εδώ δεν μιλάμε για μια θέση εργασίας μιλάμε για σωματική ακαιρεότητα για ζωή και για οικογένεις που βρίσκονται από πίσω.
    Σωστά, επίσης κάποιοι εμπιστεύτηκαν κάποιους λαθρομετανάστες εργάτες και αυτοί τους λήστεψαν/σκότωσαν, άρα θα έπρεπε να τους κλείνουμε προληπτικά φυλακή όλους.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Δεν πειράζει όμως δημοκρατία έχουμε,
    Για πόσο ακόμα; Όπως πάμε, ή που θα μας την καταργήσουν με το ζόρι, ή που θα το ζητήσουμε από μόνοι μας.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  7. #202
    Δεν μίλησα για δολοφόνους ή οτιδήποτε τέτοιο, αναφέρθηκα σε καθημαρινά περιστατικά που ακούμε και διαβάζουμε. Εγώ θα ''οπλιστώ'' και για αυτό θεωρώ τον νόμο αυτό καλό. Αν νομίζεις ότι αυτά γίνονται 1/1000000 τότε οκ. Απλά κάνε και μια ερώτηση σε αυτό το 1 πως νιώθει. Επαναλαμβάνω αυτό που είπα ξανά ''Ωραία, θα μπου πεις είμαι υπερβολικός? όχι κάθε μέρα κάτι τέτοιο ακούμε και κάτι τέτοιο γράφεται εδώ. Εμένα με νοιάζει να μην τύχει σε μένα και σε κανέναν φυσικά αλλά καθυστερημένοι υπάρχουν πολλοί όχι όλοι αλλά έστω και αυτό το 10% εμένα μπορεί να με στείλει στον άλλο κόσμο.'' Όταν μίλησα για τους νόμους δεν ενοούσα μόνο τον συγκεκριμένο και ότι αν δεν υπάρχει υα καταρεύσει η κοινωνία, μίλησα γενικά.

    Δεν αναφέρθηκα ούτε σε λαθρομετανάστες ούτε σε έλληνες ούτε σε τίποτα τέτοιο αλλά σε ένα απλό γεγονός που συμβαίνει συχνά πυκνά στην εργασία του καθενός από τον οποιονδήποτε.
    Αλλά ακόμη δεν μου είπες ακολουθώντας το σύστημα του να εμπιστευτώ τους πάντες ποιος μου εγγυάται εμένα ότι κάποιος ανασφάλιστος δεν θα εγγαταλύψει εμένα ή κάποιον συνάνθρωπό μου? Αν είναι να με χτυπήσει για να επιβεβαιωθώ...άστο. Οπότε λοιπόν θα πω ότι είπα και πιο πριν Δεν πειράζει όμως δημοκρατία έχουμε, ο καθένα μπορεί να έχει οποιαδήποτε άποψη στο θέμα αυτό, εύχομαι κανένας να μην εμπλακεί σε οτιδήποτε με ανασφάλιστο και γενικά σε οτιδήποτε. Μια κουβέντα κάνουμε και δεν είμαι εδώ για αντιπαράθεση αλλά μόνο για να πω την άποψή μου για το θέμα και όχι για να πείσω κάποιον.

    Δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν και δεν θα θελα να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν και θεωρώ ότι ασχολήθηκα πολύ με το συγκεκριμένο. Έτσι και αλλιώς το τι θα ψηφιστεί αν ψηφιστεί δεν μπορούμε να το αλλάξουμε για μένα καλώς και αιτιολόγησα για άλλους κακώς και αιτιολόγησαν οπότε δεν αξίζει πιστεύω να δωθεί συνέχεια. Ευχαριστώ
    Τελευταία τροποποίηση από dimis_gr; 12/05/2012 στις 02:03.

  8. #203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Φασίστας?
    ή μήπως μακάκας? ο καθένας διαλέγει

  9. #204
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    O μακάκας είναι βραζιλιάνικος χορός?

    Όταν υποστηρίζεις ότι ΟΛΟΙ πρέπει να κρίνονται ένοχοι εξ'ορισμού, ώστε να προληφθεί οποιαδήποτε ΠΙΘΑΝΗ εγκληματική ενέργεια εις βάρος ΣΟΥ, είσαι το λιγότερο φασίστας, πιθανότατα και τα δύο όμως. Γιατί αυτό ακριβώς είπες. Απλά με περισσότερα ορθογραφικά και χειρότερη σύνταξη.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 12/05/2012 στις 02:10.
    Life begins at 45°.

  10. #205
    έξω απο τον χορό και γω τα ίδια έλεγα αλλά όταν συνέβη σε εμένα πριν λίγα χρόνια αλλά και σε πολύ φιλικό πρόσωπο τότε αναθεώρησα πολλά. Το μακάκας ξέρεις τι είναι και δεν είναι χορός, απλά σέβομαι το ότι δεν μπορώ να εκφράζομαι με ύβρεις σε ένα φορουμ. Όσο για το αν είμαι και τα 2 μου δωσες μια επιλογή και άλλη μία εγώ οπότε υποθέτω πως όλοι ανηκουμε ή στη μία ή και στις 2? Όπως προείπα δεν θα θελα να συνεχιστεί η συζήτηση μιας και δεν έχω κανένα πρόβλημα με κανένα και πιθανώς δημιουργούνται εντυπώσεις χωρίς λόγο
    Τελευταία τροποποίηση από dimis_gr; 12/05/2012 στις 02:21.

  11. #206
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ούτε εγώ έχω προσωπικό πρόβλημα με κάποιον, προφανώς (αλλιώς θα είχα με όλους), αλλά κάτσε μόνο μια στιγμή και σκέψου καλύτερα αυτό που λες και που θα οδηγήσει. Κανείς δε θέλει να τον τρακάρουν και να εξαφανιστούν ή να τον ληστέψουν ή να τον χτυπήσουν ή οτιδήποτε. Αλλά δε μπορείς να τους τιμωρήσεις όλους για την πρόθεση, τη σκέψη ή απλά τη δυνατότητα. Αν φθάσει σε αυτό το σημείο ο "πολιτισμός", είμαστε όλοι για αυτοκτονία.
    Life begins at 45°.

  12. #207
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Επαναλαμβάνω αυτό που είπα ξανά ''Ωραία, θα μπου πεις είμαι υπερβολικός? όχι κάθε μέρα κάτι τέτοιο ακούμε και κάτι τέτοιο γράφεται εδώ. Εμένα με νοιάζει να μην τύχει σε μένα και σε κανέναν φυσικά αλλά καθυστερημένοι υπάρχουν πολλοί όχι όλοι αλλά έστω και αυτό το 10% εμένα μπορεί να με στείλει στον άλλο κόσμο.'' Όταν μίλησα για τους νόμους δεν ενοούσα μόνο τον συγκεκριμένο και ότι αν δεν υπάρχει υα καταρεύσει η κοινωνία, μίλησα γενικά.
    Επαναλαμβάνεις την ίδια ερώτηση και θα σου επαναλάβω την ίδια απάντηση:
    «Τίποτα δεν θα σου πω, θα κάνεις τις διαπιστώσεις μόνος σου σε κάνα δυο χρόνια, είτε τα πράγματα καλυτερεύσουν είτε χειροτερεύσουν».
    Και για να το κάνω πιο λιανά, αναρωτήσου το ίδιο ερώτημα σε δύο χρόνια και κρίνε μόνος σου, όχι με ατομικά κριτήρια, αλλά με συνολικά.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Δεν αναφέρθηκα ούτε σε λαθρομετανάστες ούτε σε έλληνες ούτε σε τίποτα τέτοιο αλλά σε ένα απλό γεγονός που συμβαίνει συχνά πυκνά στην εργασία του καθενός από τον οποιονδήποτε.
    Το ότι δεν αναφέρθηκες συγκεκριμένα σε κάτι, δεν έχει σημασία. Θέλεις να τιμωρηθεί όποιος μπορεί πιθανά να παρανομήσει και όχι όποιος παρανομεί.
    Αυτό μπορεί να βρει χιλιάδες εφαρμογές. Πες μου τι δουλειά κάνεις να σου πω κάνα δύο που μπορεί να ισχύουν και για σένα... εύκολο είναι.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimis_gr Προβολή μηνύματος
    Αλλά ακόμη δεν μου είπες ακολουθώντας το σύστημα του να εμπιστευτώ τους πάντες ποιος μου εγγυάται εμένα ότι κάποιος ανασφάλιστος δεν θα εγγαταλύψει εμένα ή κάποιον συνάνθρωπό μου? Αν είναι να με χτυπήσει για να επιβεβαιωθώ...άστο.
    Δεν είπα να εμπιστευτείς κανέναν. Από το να μην εμπιστεύεσαι όμως μέχρι το να υποστηρίζεις μια γενικότερη δίωξη (έστω και αν έχει την απλή μορφή του προστίμου) υπάρχει απόσταση χιλιάδων χιλιομέτρων.

    Όσο για το ποιος σου εγγυάται, κανείς δεν σου εγγυάται τίποτα. Επίσης για να σε «καθησυχάσω», αυτός που τώρα κυκλοφορεί το ανασφάλιστο όχημά του και δεν ενδιαφέρεται για τίποτα, ούτε αν περάσει ο νόμος θα βάλει ασφάλεια.
    Αυτό που θα κάνει, είναι να παραδώσει τις πινακίδες και να κυκλοφορεί απινακίδωτος. Οπότε, είτε σε/με περάσει ένα χέρι κολλάρισμα ανασφάλιστος είτε απινακίδωτος, μη νομίζεις πως το πρώτο που θα σκεφτεί θα είναι το να σταματήσει να δει πως είσαι...
    Να μη σου πω πως αυτό που προτείνετε θα οδηγήσει σε αντίθετα αποτελέσματα. Έχουμε που έχουμε γίνει ένα υπανάπτυκτο κράτος των Βαλκανίων, άμα συνεχίσουμε τέτοιου είδους πολιτικές και πρακτικές απέναντι στον κόσμο, θα υποβιβαστούμε σε ένα υπανάπτυκτο κράτος της Αφρικής (και μάλιστα όχι των προηγμένων χωρών της)

    Οι μόνοι που θα την πληρώσουν πάλι, είναι αυτοί που έχουν τη συνείδηση να μην κυκλοφορούν το ανασφάλιστο όχημά τους, οι οποίοι είτε θα πιεστούν ακόμα περισσότερο οικονομικά για να πληρώσουν, είτε θα καταργήσουν το όχημά τους. Οι μαλάκες οι τίμιοι δηλαδή, αυτοί που την πληρώνουν πάντα...
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  13. #208
    'Ηρεμαααααα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #209
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Ρε dimi_gr είναι τουλάχιστον λυπηρό να υπάρχει η λογική του τσουβαλιάζειν σ' έναν νέο άνθρωπο. Πολλά δίκια έχεις όσον αφορά τ' ανασφάλιστα αλλά κι άλλα τόσα άδικα όταν θεωρείς τους πάντες εν δυνάμει δολοφόνους. Ρίξε λίγο νερό στο κρασί σου και κάτσε και σκέψου ότι δεν μπορεί να είναι κάποιος παράνομος αν δεν τελέσει την παρανομία.
    Αν προεκτείνεις λίγο τον δικό σου τρόπο σκέψης οδηγείσαι σε άλλου είδους καθεστώτα και πολιτεύματα όπως πολύ σωστά γράφτηκε πιο πάνω.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  15. #210
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    εχουμε να λυσουμε μια εξισωση σαν κοινωνια πλεον.

    ποση ελευθερια ειστε διατεθημενοι να διαθεσετε για να αποκτησετε μερος η και ολοκληρη την ασφαλεια σας?

    προσεξτε τι θα απαντησετε (οχι εδω.στους ιδιους σας τους εαυτους).
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF