Σελίδα 46 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 3641424344454647484950515696 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 676 έως 690 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #676
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Συγγνώμη ρε παίδες αλλά εγώ που λείπω από την Ελλάδα 7 μήνες και δεν έχω ανανεώσει την ασφάλεια μου,θα πληρώσω πρόστιμο;
    Ακόμη και να θέλω να το ασφαλίσω,από εδώ που είμαι δεν μπορώ.
    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  2. #677
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bonepeeler Προβολή μηνύματος
    Συγγνώμη ρε παίδες αλλά εγώ που λείπω από την Ελλάδα 7 μήνες και δεν έχω ανανεώσει την ασφάλεια μου,θα πληρώσω πρόστιμο;
    Ακόμη και να θέλω να το ασφαλίσω,από εδώ που είμαι δεν μπορώ.
    +1

    Όταν λένε ότι ο νόμος θα τεθεί σε ισχύ από 14 Απριλίου ,εννοείται ότι τότε θα αρχίσει η διασταύρωση ή τότε θα ξεκινήσει η αποστολή των ραβασακίων ???

    Όχι τίποτα άλλο...να ξέρω αν θα πω να μου κάνουν μια ασφάλεια μέχρι το πάσχα που θα έρθω Ελλάδα και (μάλλον) θα πάω να καταθέσω πινακίδες.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  3. #678
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    υπαρχει και η δηλωση κλοπης

    Χμμμμμμ δε'ν κακό...!!! Δε'ν καθόλου κακό!!!!

    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  4. #679
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    3
    Αυτό ισχύει και για τα μικρά κάτω των 50κ.ε.?τα οποια θεωρούνται μοτοποδήλατα και η αδεια τους έχει εκδοθει απο την τροχαία?

  5. #680
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από crom Προβολή μηνύματος
    Αυτό ισχύει και για τα μικρά κάτω των 50κ.ε.?τα οποια θεωρούνται μοτοποδήλατα και η αδεια τους έχει εκδοθει απο την τροχαία?
    Όχι.

  6. #681
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    δεν εχει βγει ακομα τιποτα επισημο για το ποτε θα ισχυσει,αν πρωτα θα κανουν διασταυρωση στοιχειων κλπ.τωρα ομως που εξαιρεσαν τα 50 αρια απο το κτεο,τι θα γινει με αυτους που ηδη πηγαν τα περασαν?
    θα βγουν παλι οι του συγκοινωνιων η θα ριξουν το μπαλακι στην αστυνομια?

  7. #682
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    3
    Αυτό με το κτεο πείτε πως δεν ισχύει για τα 50αρια.Αλλα με τις ασφάλειες τι γίνετε? Εγω π.χ. έχω ένα παπί πεταμένο
    στην αποθήκη εδώ και 10+ χρόνια με αθεώρητη άδεια και χωρίς ασφάλεια.Θα πρέπει να του βγάλω ασφάλεια η αλλιώς
    να παραδώσω πινακίδες?

  8. #683
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    δεν εχει βγει ακομα τιποτα επισημο για το ποτε θα ισχυσει,αν πρωτα θα κανουν διασταυρωση στοιχειων κλπ.τωρα ομως που εξαιρεσαν τα 50 αρια απο το κτεο,τι θα γινει με αυτους που ηδη πηγαν τα περασαν?
    θα βγουν παλι οι του συγκοινωνιων η θα ριξουν το μπαλακι στην αστυνομια?
    Τι εννοείς τι θα κάνουν αυτοί που τα πέρασαν; Φυσικά να το κυνηγήσουν δικαστικά για να πάρουν τα χρήματά τους πίσω με τη νόμιμη προσαύξηση και τους τόκους που τους αναλογούν.

  9. #684
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από crom Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κτεο πείτε πως δεν ισχύει για τα 50αρια.Αλλα με τις ασφάλειες τι γίνετε? Εγω π.χ. έχω ένα παπί πεταμένο
    στην αποθήκη εδώ και 10+ χρόνια με αθεώρητη άδεια και χωρίς ασφάλεια.Θα πρέπει να του βγάλω ασφάλεια η αλλιώς
    να παραδώσω πινακίδες?
    Οτι κινηση και να κανεις θα πληρωσεις..

  10. #685
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από crom Προβολή μηνύματος
    Αυτό με το κτεο πείτε πως δεν ισχύει για τα 50αρια.Αλλα με τις ασφάλειες τι γίνετε? Εγω π.χ. έχω ένα παπί πεταμένο
    στην αποθήκη εδώ και 10+ χρόνια με αθεώρητη άδεια και χωρίς ασφάλεια.Θα πρέπει να του βγάλω ασφάλεια η αλλιώς
    να παραδώσω πινακίδες?
    αν δεν εχεις παραδωσει πινακιδεςως τωρα και απλα το εχεις παρατημενο ειναι λιγο θολα τα πραγματα,για να παραδωσεις θα πρεπει πριν να μην εχεις υπολοιπα τελων,δλδ για να παρδωσεις τωρα θα πληρωσεις ολα τα προηγουμενα ετη που δεν πληρωσες,τωρα αν παιζει το σεναριο της διασταυρωσης στοιχειων για ασφαλειες κλπ,και εσυ δεν σκοπευεις να το βγαλεις ξανα στην κυκλοφορια,εξαφανισε το,δηλωσε κλοπη λιωσε την πινακιδα,αφαιρεσε οτι αριθμους(πλαισιου κλπ)και οτι μεινει ανοιξε εναν λακο και θαψτο.αυτα

  11. #686
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    3
    Σε 50αρι δεν ξερω κανέναν που να έχει παραδώσει πινακίδες.Το ξέρω ότι για να παραδώσω πινακίδες η να το κάνω διαγραφή
    θα πρέπει να πληρώρω τα χρόνια που δεν θεώρησα την άδεια δηλαδή 12 χρόνια απο 18 ευρώ το χρόνο = 216 ευρώ.
    Το θέμα είναι ότι δεν το λεέι πουθενά αν αυτος ο νόμος για το πρόστιμο ισχύει για τα μοτοποδήλατα κάτω των 50 κ.ε.
    Όπου και να ρώτησα δεν βγάζω ακρη.

  12. #687
    Καμμένο μέλος Το avatar του/της ERRIKA
    Εγγραφή
    05/10/2008
    Μηνύματα
    806
    Δώστο για σκραπ. Θα βγάλεις και κάτι.
    Dura lex, sed lex.

  13. #688
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από crom Προβολή μηνύματος
    Σε 50αρι δεν ξερω κανέναν που να έχει παραδώσει πινακίδες.Το ξέρω ότι για να παραδώσω πινακίδες η να το κάνω διαγραφή
    θα πρέπει να πληρώρω τα χρόνια που δεν θεώρησα την άδεια δηλαδή 12 χρόνια απο 18 ευρώ το χρόνο = 216 ευρώ.
    Το θέμα είναι ότι δεν το λεέι πουθενά αν αυτος ο νόμος για το πρόστιμο ισχύει για τα μοτοποδήλατα κάτω των 50 κ.ε.
    Όπου και να ρώτησα δεν βγάζω ακρη.
    κανε αυτο που σου ειπα

  14. #689
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    κανε αυτο που σου ειπα
    Κάποτε στους κήπους και τα χωράφια έθαβαν χρυσές λίρες, προσφάτως θάβουν ευρώ, το αμέσως επόμενο εύρημα για τον αρχαιολόγο του μέλλοντος θα είναι πενηντάρια μηχανάκια...

    Πέρα από την πλάκα συμφωνώ κι εγώ με το μέτρο της υπεδάφιας απόσυρσης.

  15. #690
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    αν το πεταξει η το δωσει σε παλιατζη η για αντ/κα,μπορει να βρεθει να κυκλοφορει.το εχω συναντησει,εκτος και αν εξαφανιστει καθε αριθμος αναγνωρισης,το κοψεις κανα δυο κοματια με τροχο και το δωσεις σκραπ μετα

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF