Σελίδα 63 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 1353585960616263646566676873113 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 931 έως 945 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #931
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Άσχετο ,σήμερα έκανα μια διαδρομή νέα Ιωνία - νοσοκ. παίδων και πίσω, ώρα αναχώρησης 1100 επιστροφής 1330(τις βάζω να δείτε ότι δεν ήταν ώρες άφιξης ούτε αναχώρησης για 8ωρο).Μέτρησα πάνω από 20 σφαξίματα κόκκινου από κουτιά και 2τροχες μπανιέρες.Αλήθεια θα θέλατε ένας απ΄όλους αυτούς τους ντενεκέδες να ήταν ανασφάλιστος ???
    Συγνωμη τα τελευταια χρονια δεν ειναι ολα τα ασφαλιστηρια με καλυψη απο ανασφαλιστο αφου εχει γινει της μοδας..?
    Εμενα πριν 3 χρονια περιπου επεσε ενας παππους με ενα nissan ανασφαλιστο και με καλυψε το επικουρικο κανονικοτατα(μετα απο 2 χρονια και κατι...) σαν να ειχε ασφαλεια ενα πραμα..

    Υ.γ.Ε τωρα αν χτυπησουν 2 ανασφαλιστοι τι να πω καλη διασκεδαση..

  2. #932
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Αυτό ακριβώς τους ανασφάλιστους τους πληρώνουν οι υπόλοιποι ασφαλισμένοι. Το θεωρώ όπως ξαναείπα...ΑΠΑΡΆΔΕΚΤΟ.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  3. #933
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παίδες,αντιπαράθεση για τ'αυτονόητα.
    Έχεις όχημα με αρ.κυκλοφορίας και κυκλοφορείς;;;
    Το ασφαλίζεις.
    Δεν κυκλοφορείς;;;;Καταθέτεις πινακίδες.
    Αδιανόητο για 120 ευρώ το χρόνο(τόσα πληρώνω για 650/750 κυβικά).
    Για μπιγλιμπίδια σας περισσεύουν;;;Για ασφάλεια όχι;;;Υπάρχει και το μετρό
    Τελεία και παύλα

  4. #934
    Δίνουμε ανερυθρίαστα 1.500 ευρώ για ακράποβιτς....αλλά μια ασφάλεια μας φαίνεται τόσο μα τόσο ακριβή και άχρηστη....

  5. #935
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Παίδες,αντιπαράθεση για τ'αυτονόητα.
    Έχεις όχημα με αρ.κυκλοφορίας και κυκλοφορείς;;;
    Το ασφαλίζεις.
    Δεν κυκλοφορείς;;;;Καταθέτεις πινακίδες.
    Αδιανόητο για 120 ευρώ το χρόνο(τόσα πληρώνω για 650/750 κυβικά).
    Για μπιγλιμπίδια σας περισσεύουν;;;Για ασφάλεια όχι;;;Υπάρχει και το μετρό
    Τελεία και παύλα
    Εγώ θα προτιμούσα αν δε το κυκλοφορω απλά να το δηλώνω online χωρίς να χρειάζεται ουτε να χάνω το χρόνο μου ούτε να απασχολω το δημόσιο μηχανισμό.
    Αν με πιάσουν να κάνω παραβαση τότε τανι τανι μέχρι να πετανει.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  6. #936
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα προτιμούσα αν δε το κυκλοφορω απλά να το δηλώνω online χωρίς να χρειάζεται ουτε να χάνω το χρόνο μου ούτε να απασχολω το δημόσιο μηχανισμό.
    Αν με πιάσουν να κάνω παραβαση τότε τανι τανι μέχρι να πετανει.
    Ναι αλλα:

    1)Ετσι χανει το κρατος ενα σκασμο λεφτα.
    2)Θα πρεπει να πανε στο σπιτακι τους αρκετοι δημοσιοι υπαλληλοι.
    3)Απο τα καυσιμα του πηγαινε ελα το κρατος κερδιζει,αρα θα χασει και απο εδω.
    4)Η καφετερια που θα πιεις τα καφεδακια σου και θα φας τα σαντουιτσακια σου,γιατι δεν μπορει ολη τη μερα στο ποδι θα γουργουρισει το στομαχι σου,θα πληρωσει και αυτη το κατιτις της στο κρατος.


    Με τετοιες ανατρεπτικες προτασεις σε βλεπω συντομα σε κανα ξερονησι.

  7. #937
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Δίνουμε ανερυθρίαστα 1.500 ευρώ για ακράποβιτς....αλλά μια ασφάλεια μας φαίνεται τόσο μα τόσο ακριβή και άχρηστη....
    Και τι θα δείχνεις στην καφετέρια ρε μαν, το Α4 το χρωματιστό; Ενώ η εξάτμιση, ε, ε, ε, σε ακούν πριν φανείς, γαμάουα. Και από πόσες μεριές θα στα πάρουνε τα καρΓιόλια επειδή αγόρασες μοτοσικλέτα; Βρε αναχαθούνε οι άτιμοι. Γουίσκι και φράπα θα τα φάμε.

    Το αυτό και για το κράνος έχω γράψει πολλάκις, αλλά φευ... Ο ΦΠΑ μας φταίει που δεν το φοράμε.

  8. #938
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Εγω δε θα κατσω να ποσταρω οτι ηδη ετοιμαζονται επειδη εχω πληροφοριες εκ των εσω.... περιμενω να δω το πρωτο χαρτακι το οποιο θα σκαναρω και θα σας το ποσταρω εδω για να σας πω τελικα "τα λεγα εγω"......

    Εγω βαρεθει σε αυτη τη χωρα να λεγονται μαγκες τα λαμογια καθε ειδους.

  9. #939
    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Ποιος έγραψε ότι δεν θέλει να πληρώνει ασφάλεια σε όχημα που κυκλοφορεί;

    Αυτό που γράφτηκε, κι από μένα, είναι ότι το κράτος σε θεωρεί εν δυνάμει παραβάτη και θα σου στείλει πρόστιμο για παράβαση που ίσως κάνεις.
    Think faster than you ride

  10. #940
    Έχει ξανά ειπωθεί :γιατί θα πρέπει να έχω ασφαλισμένο όχημα το οποίο χρησιμοποιείται για κάποιους μήνες μόνο; Αυτό που είπε ο Μπίγκουλας είναι σωστό. Και ναι βρε παίδες γουστάρω να τα χώσω για Ακράποβιτς αλλά δε θέλω να πετάξω 100€ για να ασφαλίζω όχημα που ΔΕΝ κυκλοφορεί. Just saying
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #941
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Έχει ξανά ειπωθεί :γιατί θα πρέπει να έχω ασφαλισμένο όχημα το οποίο χρησιμοποιείται για κάποιους μήνες μόνο; Αυτό που είπε ο Μπίγκουλας είναι σωστό. Και ναι βρε παίδες γουστάρω να τα χώσω για Ακράποβιτς αλλά δε θέλω να πετάξω 100€ για να ασφαλίζω όχημα που ΔΕΝ κυκλοφορεί. Just saying
    Αν δε κυκλοφορει δε χρειαζεσαι και πινακιδες οποτε τις παραδιδεις. Το κακο της υποθεσης και εδω θα σου δωσω δικιο ειναι η ταλαιπωρια παραδωσε πινακιδες- παρε πινακιδες.

    Ολο αυτο θα γινει για αυτους που δεν ασφαλιζονται συνειδητά


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε. Ποιος έγραψε ότι δεν θέλει να πληρώνει ασφάλεια σε όχημα που κυκλοφορεί;

    Αυτό που γράφτηκε, κι από μένα, είναι ότι το κράτος σε θεωρεί εν δυνάμει παραβάτη και θα σου στείλει πρόστιμο για παράβαση που ίσως κάνεις.
    Τι εννοεις ισως?

  12. #942
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Αν δε κυκλοφορει δε χρειαζεσαι και πινακιδες οποτε τις παραδιδεις. Το κακο της υποθεσης και εδω θα σου δωσω δικιο ειναι η ταλαιπωρια παραδωσε πινακιδες- παρε πινακιδες.

    Ολο αυτο θα γινει για αυτους που δεν ασφαλιζονται συνειδητά
    Διάβασε το ποστ του Δόκτορα Μπιγκ. Επαναλαμβανόμαστε ξανά και ξανά για ένα ζήτημα κοινής(???) λογικής
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #943
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από WiSe Προβολή μηνύματος
    Το κακο της υποθεσης και εδω θα σου δωσω δικιο ειναι η ταλαιπωρια παραδωσε πινακιδες- παρε πινακιδες.
    Και όχι μόνο. Ο μόνος τρόπος να υπαρξει κάποια στιγμή εμπιστοσυνη μεταξύ πολίτη και κράτους είναι το δεύτερο να αντιμετωπίζει σαν άνθρωπο τον πρώτο, ακόμη κι αν δεν το αξιζει.
    Σε όλες τις χώρες που έχουν κάποιο επίπεδο, ο πολίτης είναι αθώος μέχρι αποδειξεως του αντιθετου.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  14. #944
    Kαλα η προταση του DrBig να το δηλωνω online ειναι απλα αστειο. Μεχρι και οι γυφτοι θα το κανουν τωρα που πηραν λαπτοπ χαχαχαχα
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  15. #945
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Διάβασε το ποστ του Δόκτορα Μπιγκ. Επαναλαμβανόμαστε ξανά και ξανά για ένα ζήτημα κοινής(???) λογικής
    Το διαβασα φιλε μου αλλα το συστημα ειναι ετσι τωρα τι να κανουμε. Αυτοι που κυκλοφορουν οχηματα μονο καποιες μερες το χρονο και πραγματικα το κανουν αυτο σε σχεση με αυτους που κυκλοφορουν ανασφαλιστοι ειναι 1/100 ξερω γω..... αλλα σε ολες τις περιπτωσεις μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Και όχι μόνο. Ο μόνος τρόπος να υπαρξει κάποια στιγμή εμπιστοσυνη μεταξύ πολίτη και κράτους είναι το δεύτερο να αντιμετωπίζει σαν άνθρωπο τον πρώτο, ακόμη κι αν δεν το αξιζει.
    Σε όλες τις χώρες που έχουν κάποιο επίπεδο, ο πολίτης είναι αθώος μέχρι αποδειξεως του αντιθετου.
    Μαζι σου, αλλα ποτε δε θα γινει αυτο εδω

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bros400pgm Προβολή μηνύματος
    Kαλα η προταση του DrBig να το δηλωνω online ειναι απλα αστειο. Μεχρι και οι γυφτοι θα το κανουν τωρα που πηραν λαπτοπ χαχαχαχα
    Απαραιτητα δικαιολογιτικα

    selfie με σελφοκονταρο του ιδιοκτητη μαζι με τη μηχανη που θα φαινεται οτι ειναι στο γκαραζ

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF