Σελίδα 68 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 1858636465666768697071727378 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.006 έως 1.020 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #1006
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Αμα είναι "παραγωγικά" ,προς τι το "πφφφφ" ?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Προφανώς δε θα ναι δικό του το γραφείο
    Ή είναι από τους "τραβάτε με κι ας κλαίω"
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #1007
    Άρα αλήθεια έλεγαν για το πίπ@-κώλο....

  3. #1008
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Είναι μερικά πράγματα τελικά που και τα λένε και τα κάνουν.
    (Ιδίως ό,τι έχει να κάνει με είσπραξη να συμπληρώσω)
    Το επόμενο που μένει μα δούμε είναι το πότε θα ξεκινήσουν οι φορολογικές δηλώσεις και αν θα δωθεί παράταση στην προθεσμία λήξης...

  4. #1009
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Είναι μερικά πράγματα τελικά που και τα λένε και τα κάνουν.
    (Ιδίως ό,τι έχει να κάνει με είσπραξη να συμπληρώσω)
    Το επόμενο που μένει μα δούμε είναι το πότε θα ξεκινήσουν οι φορολογικές δηλώσεις και αν θα δωθεί παράταση στην προθεσμία λήξης...
    Κοίταξε, το συγκεκριμένο κατ εμέ είναι σωστό, συμφωνώ ότι η διαδικασία για να αποδείξεις την ακινησία ενός οχήματος είναι γραφειοκρατική και χρονοβόρα αλλά από εκεί και πέρα εφόσον είναι αυτή, όποιος θέλει να το κάνει πρέπει να την ακολουθήσει

    Και επειδή θεωρώ ότι στα 100 ανασφάλιστα τα 50 κινούνται, αυτό το μέτρο είναι σωστό...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #1010
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Μαζί σου.

  6. #1011
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Απο ενημέρωση -κουβέντα που είχα με συνάδελφό αξιωματικό της τροχαίας, η ΓΓΠΣ παίρνει βαση δεδομένων απο τις ασφαλιστικές ,την τροχαία δυο φορές ανα έτος.
    Σεπτέμβρη και Φλεβάρη.
    Και απευθείας στην εφορία και στο αφμ του οφειλέτη- παραβάτη όπως το ενφια.
    Απο αρχές του μήνα θα αρχίσουν οι ειδοποιήσεις (με κάθε επιφύλαξη πάντα αν δεν το ακυρώσουν η αναβάλουν τελευταία στιγμή)
    Στην συνέχεια έχουν σειρά τα ΚΤΕΟ και τα 50άρια γι αυτό και απο φέτος τα παραβολα είναι ηλεκτρονικά αρα ενημερώνεται αμέσως η ΓΓΠΣ οτι πληρωσες.
    Υπ όψιν τα 50αρια ανανεωνονται τους 3 πρώτους μήνες του έτους.
    Και αυτό με κάθε επιφύλαξη όπως είπα παραπάνω

  7. #1012
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Προφανώς δε θα ναι δικό του το γραφείο
    η απο κατω απαντηση.... δικο μου ειναι το γραφειο αλλα ενταξει αλλο ειναι να δουλευεις παραγωγικα και αλλο να τραβας ζορια για τους <<χαρακτηρισε τους οπως θελεις>> που μενουν ανασφαλιστοι επειδη ετσι γουσταρουν και τωρα πηρε ο κωλος τους φωτια

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    Ή είναι από τους "τραβάτε με κι ας κλαίω"

  8. #1013
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Απο ενημέρωση -κουβέντα που είχα με συνάδελφό αξιωματικό της τροχαίας, η ΓΓΠΣ παίρνει βαση δεδομένων απο τις ασφαλιστικές ,την τροχαία δυο φορές ανα έτος.
    Σεπτέμβρη και Φλεβάρη.
    Και απευθείας στην εφορία και στο αφμ του οφειλέτη- παραβάτη όπως το ενφια.
    Απο αρχές του μήνα θα αρχίσουν οι ειδοποιήσεις (με κάθε επιφύλαξη πάντα αν δεν το ακυρώσουν η αναβάλουν τελευταία στιγμή)
    Στην συνέχεια έχουν σειρά τα ΚΤΕΟ και τα 50άρια γι αυτό και απο φέτος τα παραβολα είναι ηλεκτρονικά αρα ενημερώνεται αμέσως η ΓΓΠΣ οτι πληρωσες.
    Υπ όψιν τα 50αρια ανανεωνονται τους 3 πρώτους μήνες του έτους.
    Και αυτό με κάθε επιφύλαξη όπως είπα παραπάνω
    Οι ασφαλιστικες παντως μεσα σε μια ωρα απο την ασφαλιση του αυτοκινητου στελνουν δεδομενα στην ΥΣΑΕ. Οποτε ειναι πιο γρηγορη πιστευω η αντιστοιχιση... το δυο φορες το ετος δε μου καθετε σωστα με τη λογικη μου..... δε ξερω κιολας. Θελει λιγο παραπανω ψαξιμο αλλα θα το μαθω απο βδομαδα που θα ανεβω στις εταιρειες να μαθω περισσοτερα

  9. #1014
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος

    Και επειδή θεωρώ ότι στα 100 ανασφάλιστα τα 50 κινούνται, αυτό το μέτρο είναι σωστό...
    Και εγώ θεωρώ ότι στις 100 μοτοσυκλέτες άνω των 600 κυβικών, οι 50 έχουν πάει πάνω από 150km/hr. Ας τους στείλουν από μια κλήση για παραβίαση ορίου ταχύτητας...
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  10. #1015
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    επισης, οπως ειπε πολυ σωστα ο απο πανω, αφου το 100% των μοτοσυκλετων σπανε καθε νομιμο οριο ταχυτητας με δευτερα, ενιοτε και με πρωτη πολλες απο αυτες, ας ριξουμε ενα προστιμο για παραβαση, και αφου πανε που πανε τοσο να ριξουμε και ενα για επικυνδυνη οδηγηση.

    Αν ειναι να το παμε στα στερεοτυπα δηλ, ολοι οι ταξιτζηδες ειναι κλεφτες, οι ναυτικοι καυλιαριδες, οι κομμωτες γκευ,και οποιος εχει ανασφαλιστο απατεωνας που κυκλοφορει......

    Μ αρεσει που δινετε και δικιο ρε γαμωτο σοβαροι ανθρωποι....

    Κυκλοφορει ανασφαλιστος; Αν τον πιασεις σκιστου τα βαρδουλα τελος....

    Ολα τ αλλα ειναι βλακιες...
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

  11. #1016
    Δυστυχώς φίλε μου δεν πάει έτσι...είσαι υποχρεωμένος από το νόμο να έχεις όλα τα απαραίτητα...είτε σε πιάσουν...είτε όχι.

  12. #1017
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Kαι φυσικά οι νόμοι ισχύουν μόνο γιά εμάς και εμείς είμαστε αυτοί που πρέπει
    πάντα να τους τηρούμε και ''αυτοί' μιά ζωή να τους παρακάμπτουν...................




    https://www.youtube.com/watch?v=qf8KqAJgtSw
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  13. #1018
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tycho Moon Προβολή μηνύματος
    Και εγώ θεωρώ ότι στις 100 μοτοσυκλέτες άνω των 600 κυβικών, οι 50 έχουν πάει πάνω από 150km/hr. Ας τους στείλουν από μια κλήση για παραβίαση ορίου ταχύτητας...
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motoexelixis Προβολή μηνύματος
    επισης, οπως ειπε πολυ σωστα ο απο πανω, αφου το 100% των μοτοσυκλετων σπανε καθε νομιμο οριο ταχυτητας με δευτερα, ενιοτε και με πρωτη πολλες απο αυτες, ας ριξουμε ενα προστιμο για παραβαση, και αφου πανε που πανε τοσο να ριξουμε και ενα για επικυνδυνη οδηγηση.

    Αν ειναι να το παμε στα στερεοτυπα δηλ, ολοι οι ταξιτζηδες ειναι κλεφτες, οι ναυτικοι καυλιαριδες, οι κομμωτες γκευ,και οποιος εχει ανασφαλιστο απατεωνας που κυκλοφορει......

    Μ αρεσει που δινετε και δικιο ρε γαμωτο σοβαροι ανθρωποι....

    Κυκλοφορει ανασφαλιστος; Αν τον πιασεις σκιστου τα βαρδουλα τελος....

    Ολα τ αλλα ειναι βλακιες...
    Χωρίς διάθεση για flame, είναι και οι καιροί πονηροί με τους μοντεράτορες, ότι να ναι ατάκα είπατε αμφότεροι εν προκειμένω

    εγώ είπα ότι πιστεύω ότι ένα ποσοστό 50% των ανασφάλιστων οχημάτων κυκλοφορούν

    Δεν θέλετε 50% ;
    Ας το κάνουμε για εσάς 10%

    Τώρα πως βρεθήκαμε στο ότι οι ναυτικοί έχουν μεγάλο μούτσο, είναι ένα από τα άλυτα μυστήρια του μοτο

    Από εκεί και πέρα το σκεπτικό

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motoexelixis Προβολή μηνύματος
    Κυκλοφορει ανασφαλιστος; Αν τον πιασεις σκιστου τα βαρδουλα τελος....
    Ολα τ αλλα ειναι βλακιες...
    Εγώ δε το καταλαβαίνω, γιατί είναι γνωστό ότι είμαι και λίγο φασιστοχαζούλης

    Κι αν δεν τον πιάσεις, γιατί όσο κι αν προσπαθήσεις, στους 100 θα πιάσεις τους 80, τους 90, και στην καρφώσει κάποιος άντε μετά να βρεις άκρη

    Τρέξε τον εσύ στο δικαστήριο να του πάρεις το σώβρακο που δεν έχει

    Για αυτό ξαναλέω ότι κατά τη γνώμη μου αυτός ο νόμος είναι σωστός

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #1019
    Αν, σε ένα παράλληλο σύμπαν, βγει όλη η τροχαία και σκίσει όσα βάρδουλα πρέπει να σκίσουν, τι στοίχημα ότι θα γίνει νήμα "οι φασίστες τσαιοι βγήκαν να κερδίσουν μπόνους και μεροκάματο στις πλάτες μας".

    Όπως και να ' χει, καιρός είναι να εκλείψουν τα ανασφαλιστα. Καλή αρχή.

  15. #1020
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motoexelixis
    Εγγραφή
    11/08/2009
    Μηνύματα
    258
    Εγω θα ειμαι ο πρωτος παντως που θα επικροτησω μια τετοια κινηση απο πλευρας τροχαιας.

    Αντι να στηνονται σε δρομο με οριο 50 και να γραφουν οποιον παει με 60 (πραγματικο περιστατικο και οχι μου ειπαν ακουσα ) να σκισουν οποιον ειναι ανασφαλιστος.

    Αυτο που μου την δινει,ειναι το σκεπτικο, επειδη δε μπορω να σε πιασω, θα πληρωσεις ετσι κι αλλιως ,απο τη στιγμη που εχεις πινακιδες αρα κυκλοφορεις....

    Εξεταστε το ενδεχομενο να μην ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα, εγω ας πουμε εχω 3 μηχανακια και δυο αυτοκινητα, τα 2 μηχανακια τα κυκλοφορω ολο το χρονο, το 3ο μονο καλοκαιρι.

    Τα αυτοκινητα ενω τα κυκλοφορω χειμωνα, το καλοκαιρι δε θελω να τα βλεπω.....

    Θα στησουμε καραουλι αν ειναι στις εφοριες, αναλογως την εποχη, να παιρνουμε και να δινουμε πινακιδες...
    Καρτερ ημων το εν της μηχανης,αγιασθητω το βολαν σου,ελθετω η μπαταρια σου,γεμισθητωτο ρεζερβουαρ σου,ως εν λιπαντικον και επι της μηχανης,το στροφαλον ημων τον επιουσιον,σωσε ημην σημερον και αφες ημηναπο τα μικροπροβληματα των ηλεκτρικων,ως και ημεις αφιωμεν τις βαλβιδες ημων,στων αντιπροσωπων και τωνμηχανικων,αλλα ρησε ημας απο τα ιμιτασιον,
    AVIN

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF