Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 105

Θέμα: Crypton X135 απλό και special

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mead5600 Προβολή μηνύματος
    Σε αυτά με βρίσκεις σύμφωνο.
    Άντε, ευτυχώς γιατί φοβήθηκα ότι τόχει η μοίρα τους όσα θέματα ανοίγονται για το Crypton να οδηγούνται στις "αντιπαραθέσεις"

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μετά από περίπου 5 χρόνια συμβίωσης μαζί του το θεωρώ καλή αγορά αλλά υπερκοστολογημένο.Στα πρώτα που είχα έρθει στην Πάτρα (φαντάζομαι και στην υπόλοιπη Ελλάδα) έσπαζε η πλαστική βάση στήριξης της σέλας που δυστυχώς δεν είναι ξεχωριστή αλλά αποτελεί τμήμα του κουστουμιού του παπιού. Αλλάχτηκαν βέβαια στην εγγύηση σε όσους ξέρω και η μαμά είπε ότι ήταν κακή παρτίδα πλαστικών.
    Eπειδή και εμένα μου έσπασε αυτή η βάση στήριξης σέλας πρόσφατα , (θήκη μπαταρίας) έκατσα και την άλλαξα και έχει γνήσια 11 ευρώ. Απλά παρατήρησα ότι είχαν χαλαρώσει πολύ οι βίδες στον πάτο με αποτέλεσμα να κουνιέται σαν τρελό σε κάθε λακκούβα, βάλε και το βάρος άρα το αποτελέσμα είναι να σπάσει.
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε,το crypton χ που έχουμε -και πουλάει ακόμα η yamaha στην Ελλάδα- έχει αντικατασταθεί από καινούριο μοντέλο,πάνω από 1 χρόνο...
    Με δισκόφρενο πίσω,5άρι σαζμαν...

    http://motomalaya.net/blog/2012/01/0...-in-indonesia/

  4. #64
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε,το crypton χ που έχουμε -και πουλάει ακόμα η yamaha στην Ελλάδα- έχει αντικατασταθεί από καινούριο μοντέλο,πάνω από 1 χρόνο...
    Με δισκόφρενο πίσω,5άρι σαζμαν...

    http://motomalaya.net/blog/2012/01/0...-in-indonesia/
    Όταν και όποτε έρθει στην Ελλάδα θα έχει 3000 ευρώ λόγω 5τάχυτου και πίσω δισκόφρενου αλλά και λόγω του καλού DNA του προκατόχου του. Βέβαια όσο πουλάει το "παλιό" δεν τίθεται καν θέμα εισαγωγής του νέου.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε,το crypton χ που έχουμε -και πουλάει ακόμα η yamaha στην Ελλάδα- έχει αντικατασταθεί από καινούριο μοντέλο,πάνω από 1 χρόνο...
    Με δισκόφρενο πίσω,5άρι σαζμαν...

    http://motomalaya.net/blog/2012/01/0...-in-indonesia/
    Λογικό είναι να έχει βγεί εκεί και εδώ ακόμα τίποτα.Εδώ αυτά που οδηγάμε αυτοί τα είχαν το 2005 απλά ήταν με καρμυρατέρ.
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε,το crypton χ που έχουμε -και πουλάει ακόμα η yamaha στην Ελλάδα- έχει αντικατασταθεί από καινούριο μοντέλο,πάνω από 1 χρόνο...
    Με δισκόφρενο πίσω,5άρι σαζμαν...

    http://motomalaya.net/blog/2012/01/0...-in-indonesia/
    Δεν έχει αντικατασταθεί, είναι διαφορετικές εκδόσεις για διαφορετικές χώρες και κυκλοφορούν τουλάχιστον από το 2008. Τα 5τάχυτα είναι με συμπλέκτη και καρμπυρατερ. Για νε δεις όλα τα μοντέλα και σε ποιά χώρα διατίθενται, http://www.yamahat135.com/. Προσωπικά μου αρέσει στην έκδοση X1R.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mouse112
    Εγγραφή
    15/04/2011
    Μηνύματα
    113
    Εμένα μόλις μου άρχισε τα κόλπα η αντλία βενζίνης.Περισσότερο λόγω ζέστης.Την άλλαξα με 20 ευρώ και όλα κομπλέ.Ίσα ίσα που πάει και καλύτερα τώρα.
    πωλούνται καρμπιρατέρ για μηχανάκι η μηχανή 36 mm

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mouse112 Προβολή μηνύματος
    Εμένα μόλις μου άρχισε τα κόλπα η αντλία βενζίνης.Περισσότερο λόγω ζέστης.Την άλλαξα με 20 ευρώ και όλα κομπλέ.Ίσα ίσα που πάει και καλύτερα τώρα.
    Φρόντισε να μη μένει το μηχανάκι από βενζίνη ώστε να ψύχεται συνεχώς η αντλία

  9. #69
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mouse112 Προβολή μηνύματος
    Εμένα μόλις μου άρχισε τα κόλπα η αντλία βενζίνης.Περισσότερο λόγω ζέστης.Την άλλαξα με 20 ευρώ και όλα κομπλέ.Ίσα ίσα που πάει και καλύτερα τώρα.
    Έχω κάτι απορίες, ιμιτασιόν ή γνήσια ;και που ακριβώς βρίσκεται στο μηχανάκι η αντλία; σε ρωτάω γιατί έχω μείνει και θέλω να την αλλάξω μόνος μου. Έχω το manual αλλά δεν βρίσκω τπτ για fuel pump.
    Currently driving a papaki...

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191

    ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ

    Για να δούμε...

    Τι κατανάλωση έχουν φτάσει οι κατέχοντες το x ;
    Ποια ήταν η καλύτερη και ποια η χειρότερη; (και με τι συνθήκες πάντα)

    Έχω περιέργεια

  11. #71
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Σε προσφατη μετρηση ολα μεσα στην πολη με πανω απο τα μισα διπλος και κανονικη οδηγηση 1,8 λ/100χλμ
    Γενικοτερα παντως ειμαι περιπου στα 2 λιτρα..
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Εγώ έχω καταφέρει να κάνω 200 χλμ με ένα γέμισμα και το αρνητικό ρεκόρ είναι 100 περίπου χλμ..

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiwths Προβολή μηνύματος
    Εγώ έχω καταφέρει να κάνω 200 χλμ με ένα γέμισμα και το αρνητικό ρεκόρ είναι 100 περίπου χλμ..
    χμμ...
    Αυτό πως γίνεται;
    Το 100αρι το κάνω και γω ασπρίζοντας μερικές τρίχες...

    εντιτ: τώρα το υπολόγισα, με 3,7λ στα 200χλμ βγαίνει 1,8, οπότε οκ, απλά δεν το αφήνω να αδειάσει εντελώς

    Πάντως οι διαφορές είναι μεγάλες για...παπί. Αν το πηγαίνεις σβηστό 1,7 , αν το σκίζεις πάνω απο 3, έχω δει και 3,5

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    χμμ...
    Αυτό πως γίνεται;
    Το 100αρι το κάνω και γω ασπρίζοντας μερικές τρίχες...

    εντιτ: τώρα το υπολόγισα, με 3,7λ στα 200χλμ βγαίνει 1,8, οπότε οκ, απλά δεν το αφήνω να αδειάσει εντελώς

    Πάντως οι διαφορές είναι μεγάλες για...παπί. Αν το πηγαίνεις σβηστό 1,7 , αν το σκίζεις πάνω απο 3, έχω δει και 3,5
    Τα 200 χλμ τα είχα καταφέρει με το εργοστασιακό γραναζομα και οταν το είχα πρωτοπάρει και το έστρωνα (στα τελειώματα του στρωσίματος)
    Και τα 100 χλμ (βασικά παίζει να ήταν και λιγότερα) ήταν στο ταξίδι Θεσ/νικη- Κομοτηνή με πιο κοντό γρανάζι (14) και τελικιασμενο στην Εγνατία !

  15. #75
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/09/2013
    Μηνύματα
    1
    pedes exo crypton x to phra mesa iouliou exo 700 kati xiliometra otan to paro gia service 8a kano kati allages ta aksesouar opos ta antivara 8a ta valo xrysa thn maneta xrhsh ths yamaha ths bides ths maskas xryses kai 8elo na bgalo thn kolatsa kai na balo thn pinakida apo kato EROTHSEI:otan mou bgaloun thn kolatsa kai baloun thn pinakida apo kato einai paranomo? 8a yparksei kapio problhma? rotao prin thn balo apo kato gia tyxon provlhma apanthste sas parakalo 8elo polles gnomes.otan bgalo thn kolatsa 8a mporo na anoikso thn sella?
    Τελευταία τροποποίηση από cryptonakias18; 03/09/2013 στις 07:48.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Crypton X135
    από CORN στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 507
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2018, 21:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF