Σελίδα 14 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 290

Θέμα: honda cbr 1100 blackbird VS suzuki gsxr 1300 to gnosto busa

  1. #196
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    βιάζεσαι φίλος....

    σε v strom 650 θα καταλήξει.....
    Eγώ τα λέω αλλά στα @@ τους..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    βιάζεσαι φίλος....

    σε v strom 650 θα καταλήξει.....
    na to kseka8arisoume mia ke kali ego afti tin malakia to stomatex den prokite na to paro ke na me plironis 8a to agoraso gia na paro ta lefta ke meta to keo
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  3. #198
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    ...και αν μου επιτρέπετε να συμπληρώσω ότι οι ευθειάκηδες είναι παντού και οδηγούν τα πάντα σε κατηγορία μηχανών...SS, sporttouring, onoff, touring κτλ... για την ακρίβεια όσοι στ(ρ)ίβουν τα μηχανάκια τους είναι μειοψηφια...
    Δεν κάνουν τα ράσσα τον παπά, ούτε θα κρίνω και θα αξιολογήσω μια μηχανή από την μάρκα και τους αναβάτες της με κλισέ χαρακτηρισμούς...π.χ. BMW κυριλέδες φλώροι, χάρλευ εύποροι πενηντάρηδες με κρίση ηλικίας, TDM κουλομαρίες, χαγια ευθειάκηδες και πάει λέγοντας...

    Σχετικά με αυτόν τον ίδιο η απόφαση είναι η σωστότερη..., πήρε αυτό που έπρεπε και αυτό που του άξιζε...μπράβο στην επιλογή....της γυναίκας του....θα τον δικαιώσει...(η γυναίκα του, όχι η μηχανή...)
    Έτσι και αλλιώς σαν κλασσικός μπαχαλάκιας και προβοκάτορας μούφα και κοντρα παραμύθι έπαιξε... Αυτό του είχε πει από την αρχή η σύντροφος να πάρει, αλλά πως να το ξεστομίσει φόρα παρτίδα στα φόρα, που έχει και ένα πρόσωπο, μιας και είναι και γλήγορος... Έτσι πετάει την μπόμπα για μηχανάκι που τρακοσαρίζει και τελικά αναφωνεί με ανακούφιση ότι τον πείσαμε να πάρει την μαούνα με τον V, που θα του έρθει κουτί στα ταξίδια τα οικογενιακά που οργανώνει...η γυναίκα του...Οκ καταλάβαμε....
    Καλές βόλτες και καλά ταξίδια με το υπερωκεάνιο που είναι και αξιόπιστο...(μακριά από τα παγόβουνα μόνο μείνε...)
    Τώρα για το κράξιμο που θα συνεχίσει να ρίχνει τι να πει κανείς...κάπου πρέπει να ξεσπάμε όλοι...θεραπευτικό και με συνταγή γιατρού...
    Συνεχίζω να σε παώ και ας μιλάς άσχημα ομορφάντρα...
    adiaforo ti me kanis ke oti ke na pis la8os ise ala mou aresi pou milas san trelogiatros pou simvoulevete enxiridia
    i gineka pliroforiaka ine gkomena oxi sizigos ke panta gkomena 8a ine ke mou aresi na ta skeftome ola goustaro para poli
    ke ososn afora emena ke i enia tis asta8ias exi mia domi ego oxi den iparxo pou8ena ke tipota den ine kalitero apo tin epomeni dia8esi mou pou 8a orio8etisi ke tin apopsi mou gia afto lipon kalo ine na min skiagrafis emena fantasou oti 100 an8ropoi pou me kseroun oloi exoun diaforetiki apopsi gia mena opote ke ti 8a paro ke ti 8a apofasiso den exi mia logiki apo aftes pou kseris
    ke gia na katalavis kalitera otan pira to africa ksekinisa na pao na agoraso ena vmax episisis i kaliteri mixani tou kosmou gia mena ine afti pou 8a agoraso esi ama 8elis pes mou an aftes i dio epiloges mou exoun kati pou na me kani na tis plisiaso perisotero ala den sou iposxome oti otan pao na agoraso to xx den 8a figo me kamia harley
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  4. #199
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    ...μπα... μοιάζει αθεράπευτα χοντάκιας...
    τώρα βέβαια για να το λες κάτι παραπάνω μάλλον ξέρεις οπότε πάω πάσσο...

    Ρε συ μπας και γνωρίζεις την γυναίκα του και να σου έχει πει τι θα παρουνε...;
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  5. #200
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    adiaforo ti me kanis ke oti ke na pis la8os ise ala mou aresi pou milas san trelogiatros pou simvoulevete enxiridia
    i gineka pliroforiaka ine gkomena oxi sizigos ke panta gkomena 8a ine ke mou aresi na ta skeftome ola goustaro para poli
    ke ososn afora emena ke i enia tis asta8ias exi mia domi ego oxi den iparxo pou8ena ke tipota den ine kalitero apo tin epomeni dia8esi mou pou 8a orio8etisi ke tin apopsi mou gia afto lipon kalo ine na min skiagrafis emena fantasou oti 100 an8ropoi pou me kseroun oloi exoun diaforetiki apopsi gia mena opote ke ti 8a paro ke ti 8a apofasiso den exi mia logiki apo aftes pou kseris
    ke gia na katalavis kalitera otan pira to africa ksekinisa na pao na agoraso ena vmax episisis i kaliteri mixani tou kosmou gia mena ine afti pou 8a agoraso esi ama 8elis pes mou an aftes i dio epiloges mou exoun kati pou na me kani na tis plisiaso perisotero ala den sou iposxome oti otan pao na agoraso to xx den 8a figo me kamia harley
    Οκ, βασικά χέστηκα για το τι θα πάρεις και τι θα κάνεις...καρφάκι δεν μου καίγετε....αδιαφορώ αν είμαι λάθος σε όλα όσα γράφω...μου αρέσει όμως αφάνταστα να σε τσιγκλάω...Είσαι αυτή ακριβώς η κατηγορία ανθρώπου, που περιγράφουν και οι 100 φίλοι σου μαζί, και το καταλαβαίνω από τα γραφώμενά σου...Μου κάνει εντύπωση βέβαια που μπήκες στον κόπο να ρωτήσεις για τα δύο μηχανάκια...φαντάζομαι ότι αφού το ξέρεις ότι μπορεί τελικά να φύγεις και με χάρλευ από το μαγαζί, ποιος ο λόγος για όλα αυτά...Φυσικά δεν χρειάζεται να υπάρχει ένας λόγος για τα πάντα και στην τελική εγώ καλά περνάω με αυτό το θρεντάκι...κάνω και εγώ την θεραπεία μου...δωρεάν...

    υ.γ. μόνο οι πελάτες των τρελογιατρών μπορούν να μιλάνε σαν και αυτούς....χιχιχιιχιι
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  6. #201
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    na to kseka8arisoume mia ke kali ego afti tin malakia to stomatex den prokite na to paro ke na me plironis 8a to agoraso gia na paro ta lefta ke meta to keo
    ρε μπαγάσα, αν, μία στο εκατομμύριο πάρεις το στρώμα και δω στην φωτό και στην υπογραφή σου κανα afrostrom........

  7. #202
    [QUOTE=kostas777

    [/QUOTE]




    ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...........


    Χωρίς φυσικά ή κουβέντα νά γίνει άντιπαράθεση μεταξύ μας διότι δέν είναι αύτό τό ζητούμενο.
    Έπειδή ό καθένας μπορεί νά έρμηνεύσει όπως θεωρεί τά πράμματα............
    Ή περιγραφή πού έδωσα γιά τή χρήση τού Χάγια θά μπορούσε νά σημαίνει καί ότι είναι γιά κάποιον
    πού άγαπάει τά γρήγορα ταξίδια μόνος χωρίς συνεπιβάτη,νά κάνει μεγάλες άποστάσεις μέ
    μεγάλη τελική,χωρίς στροφιλίκι άλλά Πήλιο,νά άλλάζει παραστάσεις νά καταπίνει χλμ.,
    νά είναι άλλού τό πρωί καί άλλού τό βράδυ.
    Έχει πολλές στροφές ή διαδρομή Αθήνα-Θεσσαλονίκη δέν είναι όμως πίστα..!!
    Τό μηχανάκι φίλε μου τό άγαπάς όχι γιατί είναι τό μουράτο,τό πιό γρήγορο κ.λ.π...
    Τό άγαπάς γιατί είναι τρόπος ζωής.
    Έχω κάτω άπό τό σπίτι μου ένα ώραίο αύτοκίνητο καί τή βρίσκω αύτή τήν έποχή
    μέ ένα παπάκι χωρίς νά ντρέπομαι,μέ κράνος shoei ,γάντια καί μπουφάν μηχανής.
    Άντιλαμβάνεσαι τί έννοώ.
    Κανείς δέ χρειάζεται νά νοιώθει μειονεκτικά έπειδή δέν έχει τό καλύτερο καί τό
    άκριβότερο.
    Ούτε καί γώ είμαι στήν κατηγορία αύτών πού άγοράζουν τό καλύτερο γιά νά λένε ότι
    τό έχουν...!!
    Μπορείς νά έχεις άποψη άπό τόν τύπο τό ίντερνετ κ.λ.π.γιά ένα μηχανάκι καί δέν έχω άποψη
    όδηγώντας το ένα χρόνο..??
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΔΩ..??
    Νομίζεις δηλαδή ότι ή έπαφή μου μέ ένα μηχανάκι γιά ένα χρόνο είναι λίγος χρόνος ώστε
    νά έχω άποψη γιαυτό..??
    Άποψη μπορείς φυσικά νά έχεις άλλά νά δηλώνεις όταν γράφεις ότι οί έμπειρίες σου είναι
    άπό τά περιοδικά,τό ίντερνετ ,τούς φίλους σου κ.λ.π....
    Τώρα άν νομίζεις ότι μπορείς νά έχεις καλύτερη άποψη άπό κάποιον πού τό έχει τό μηχανάκι 8 χρόνια..??
    Άρκεί φυσικά αύτός νά είναι όσο δυνατόν άντικειμενικός,διότι είπαμε αυνήθως
    τό δικό μας είναι τό καλύτερο.
    Έχω άλλάξει τόσα πολλά μηχανάκια πού δέν διακατέχομαι άπό τέτοιο σύνδρομο.
    Τά ΧΧ είσαι μάλλον άδιάβαστος,είχαν θέμα μέ τούς άνορθωτές,δέν ήταν μόνο τό δικό μου.
    Άλλά άν πρόσεχες θά άντιλαμβανόσουν ότι δέν τό άπέρριψα γιαυτό άλλά γιά
    τό άχρωμο και άοσμο πού μού προσέφεραν..!!
    Διότι τό δεύτερο έπί 10 μήνες δέν έβγαλε κάτι........
    Τέλος πάντων ,νάσαι καλά ,νά προσέχεις,καί καλές βόλτες μέ αύτό πού έχεις καί άγαπάς...


    υγ.
    Τό μηχανάκι σου δέν κατάλαβα ποιό είναι ,άν δέ σέ ένοχλεί γράψτο μας


    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 12/05/2012 στις 20:48.

  8. #203
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    na to kseka8arisoume mia ke kali ego afti tin malakia to stomatex den prokite na to paro ke na me plironis 8a to agoraso gia na paro ta lefta ke meta to keo


    ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡ-Κ-ΑΝΤΕΡΟ..??



    Έπειδή έτυχε νά έχω καί άπό αύτά 2.
    Μή θυμώσει όμως πάλι κανένας......

  9. #204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡ-Κ-ΑΝΤΕΡΟ..??



    Έπειδή έτυχε νά έχω καί άπό αύτά 2.
    Μή θυμώσει όμως πάλι κανένας......
    na grapsis ke gia to varkadero vgale ta sopsixa sou palikari mou min katapiezese..
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  10. #205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ...........




    na ise kala exo pe8ani sto gelio les ke xorizo me kamia gkomena

    pou den me katalavenis pou pote sou den me katalaves....
    mipos 8es na minoume ke ligo kero xorista na skeftoume?

    axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa 8a pao gia stomaxi leme...
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  11. #206
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ρε μπαγάσα, αν, μία στο εκατομμύριο πάρεις το στρώμα και δω στην φωτό και στην υπογραφή σου κανα afrostrom........
    re file gia na paro strom 8a prepi na ime ipalilos se kapia eteria to posto mou na ine pedi gia oles tis doulies na trexo genika stin zoi mou ke na min ftano na ime ena pedi tou laou apo aftous tous anousious axromous ke aosmous tipous pou mono kati maries me megali miti tous ka8onte ke na pigeno kafeteria tipou laiko sinapantima na ka8ome na xamogelao me losto ke na leo oli tin ora ne ne ne giati den exo ti na po ke tin deftera to proi ksipnima xoristra xesimo ke karta stin doulia ke na xtipai oli tin ora to tilefono fere afto fere to alo pigene eki ke na min tolmao oute ena ai sto dialo na po..


    ego pou ime enas vromorockas tou kerata pou exo nootropia pirati ke miazo kiolas o ximas o gamiete to simpan o piso oloi min ta paro ke skaso miti me to mousketo.. na paro ego afti tin sxediastiki apotixia tis suzuki oxi file mou oxi oxi oxi ke pou ise oxi
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  12. #207
    καλάάάάάάάάάάάάάάάά.........

    επειδή είσαι γενικώς "ροκ" το λέω.....


  13. #208
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    re file gia na paro strom 8a prepi na ime ipalilos se kapia eteria to posto mou na ine pedi gia oles tis doulies na trexo genika stin zoi mou ke na min ftano na ime ena pedi tou laou apo aftous tous anousious axromous ke aosmous tipous pou mono kati maries me megali miti tous ka8onte ke na pigeno kafeteria tipou laiko sinapantima na ka8ome na xamogelao me losto ke na leo oli tin ora ne ne ne giati den exo ti na po ke tin deftera to proi ksipnima xoristra xesimo ke karta stin doulia ke na xtipai oli tin ora to tilefono fere afto fere to alo pigene eki ke na min tolmao oute ena ai sto dialo na po..


    ego pou ime enas vromorockas tou kerata pou exo nootropia pirati ke miazo kiolas o ximas o gamiete to simpan o piso oloi min ta paro ke skaso miti me to mousketo.. na paro ego afti tin sxediastiki apotixia tis suzuki oxi file mou oxi oxi oxi ke pou ise oxi
    Και μετά μου λένε ότι εγώ γράφω σαν τρελογιατρός...


    Όσο για το "ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΔΕ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ..........." συγνώμη που θα στο πω αλλά όντως δεν κατάλαβες...αλλά μάλλον θα καταλάβεις όταν απαντήσει αυτός που πρέπει να κατάλαβε...

    υ.γ. Αυτός ο ρειν που να είναι ρε γαμώτο...στα καλύτερα λείπει... λέτε νε έδωσε ο χάγια και να γαργάλησε κανά στρομ...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  14. #209
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    na grapsis ke gia to varkadero vgale ta sopsixa sou palikari mou min katapiezese..


    ΑΥΤΟ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ..........



    Νά πάρεις καί ένα παπάκι,νά σέ πηγαίνει μέχρι τόν περιφερειακό πού θά τό έχεις
    παρκαρισμένο καί άπό έκεί νά ξεκινάς...!!
    Τό βαραντέρο λεβέντη μου είναι είδική κατηγορία μόνο του.
    Μηχανάκι 270 κιλά μέ μπροστινό τσιγαρόχαρτο.
    Όταν κατέβαινα πεζοδρόμιο νόμιζα ότι θά κοπεί στά δύο.
    Παίρνω λοιπόν τό πρώτο καί μόλις 10 ήμερών τό μηχανάκι,μού βγαίνει κάποιος
    άπό μία μάντρα κάθετα,προλαβαίνω περνάω άλλά σπάω τό πλαστικό τό πίσω,τό μαρσπιέ συνοδηγού
    καταστρέφεται,άν είχα δεύτερο θά είχε κοπεί όλη ή πατούσα του έγώ περνάω στό τσάφ καί
    φεύγω μέ ένα καταγματάκι στό μικρό δάχτυλο τού ποδιού..!!
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ λοιπόν ψυχολογικό πάει τό πρώτο βαραντέρο μόλις 10 ήμερών.
    Παίρνω τό δεύτερο,ένα χρόνο καί 23000χλμ. περίπου.
    Κατάφερα νά πέσω δύο φορές,τή μιά γλίστρισε σά νά πέρασε πάνω άπό γιαούρτι σέ μιά άπλή στροφή,
    τήν άλλη δίπλωσε περνώντας πάνω άπό χόρτα καί δέν μαζευόταν μέ τίποτε.
    Έκανα ρεκόρ,σέ ένα χρόνο τρία περιστατικά...!!
    Τότε κατάλαβα γιατί έβλεπα πολλά βαραντέρο καταγής,μέχρι τότε νόμιζα ότι έπειδή ήταν τόσα πολλά
    ήταν θέμα στατιστικής...!!
    Όταν έφτιαξα τό πρώτο,καί τό πήρα γιά βόλτα λέω,κάτσε νά δούμε μή έπειδή τήν έφαγε άπό πλάγια
    έχει θέμα.
    Άφήνω τό τιμόνι στά 50-60 καί τό μηχανάκι στρίβει άριστερά.
    ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ...........ΑΥΤΑΝΔΡΟ.
    Έλα όμως πού μού μπήκαν ψύλλοι στ'αύτιά.
    Παίρνω τό δεύτερο,τό άνεβαίνω άφήνω χέρια, ΠΑΛΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ...!!
    Καί τά δύο χωρίς ABS ,έτσι κι άλλιώς έχει καταπληκτικά φρένα πού δέ
    μπλοκάρουν μέ τίποτε,συνδυασμός μπρός-πίσω 70-30.
    Σέ έρώτηση μου στό τεχνικό τμήμα τής Χόντα ή άπάντηση ήταν πώς
    ύπάρχει άπόκλιση +- 4% ,όπότε κοιμηθείτε ήσυχοι.
    Πάει αύτό,άφού φυσικά άλλάξαμε τροχούς ζάντες καί τά ρέστα.
    Σέ κανά μήνα παίρνω στό χέρι τό πίσω άμορτισέρ,ξερνούσε λάδια χωρίς
    νά τό πιέσω.
    ΕΓΓΥΗΣΗ..........ΑΨΟΓΟΙ, άλλαγή άμορτισέρ καί προχωράμε.
    Έκανα περίπου 23000χλμ. σέ ένα χρόνο,νομίζω πώς έχω δικαίωμα νά έχω άποψη,
    στό φίλο μας τό γράφω αύτό.
    Πουλήθηκε κάποια στιγμή,έννοείται ότι ό άγοραστής έμαθε γιά τίς δύο πτώσεις.
    Είχα κρατημένα καί τά πλαστικά πού άλλαξα,μικρή ζημιά.
    Τό μυστήριο μέ τό γιατί έστριβε όταν άφηνα τό τιμόνι δέν τό έλυσα ποτέ, άπλά συμβιβάστηκα.
    Τά συμπεράσματα μου....??
    Ένα μηχανάκι πού έπρεπε νά είναι 40 κιλά έλαφρύτερο γιά νά μήν είναι έπικίνδυνο.
    Ένα μηχανάκι πού όμοιο του ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στό ταξίδι,μέ 180 καπνίζεις καί δέν πέφτει ή στάχτη κάτω.
    Πίνεις καφέ όδηγώντας καί είναι ή άπόλαυση τού συνεπιβάτη.
    Κανένα μηχανάκι δέν έχει πιό άνετη θέση γιά όδηγό καί συνεπιβάτη.
    Στρίβει άνεκτά μέ πάνω άπό 100,μέχρι έκεί προσεύχεσαι μή φύγει τό μπροστινό.
    Κουρσούμι,βαρίδιο ούτε άπό τόν πλαγιοστάτη δέ σηκώνεται.
    Φορτώνεται σά μουλάρι καί είναι βράχος στό ταξίδι.
    Προσωπικά μέ τρόμαξε,............
    Ύπάρχει όμως ένα μηχανάκι πού τά κάνει σχεδόν τά ίδια πράμματα έξ ίσου καλά
    πηγαίνοντας μέ 20-30 χλμ. λιγότερο.
    Άν θές μπορώ νά σού γράψω καί γιαυτό τό είχα έπίσης ένα χρόνο, τό λένε..........

    V-STROM
    Τελευταία τροποποίηση από irinia; 12/05/2012 στις 22:49.

  15. #210
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΑΥΤΟ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ..........



    Νά πάρεις καί ένα παπάκι,νά σέ πηγαίνει μέχρι τόν περιφερειακό πού θά τό έχεις
    παρκαρισμένο καί άπό έκεί νά ξεκινάς...!!
    Τό βαραντέρο λεβέντη μου είναι είδική κατηγορία μόνο του.
    Μηχανάκι 270 κιλά μέ μπροστινό τσιγαρόχαρτο.
    Όταν κατέβαινα πεζοδρόμιο νόμιζα ότι θά κοπεί στά δύο.
    Παίρνω λοιπόν τό πρώτο καί μόλις 10 ήμερών τό μηχανάκι,μού βγαίνει κάποιος
    άπό μία μάντρα κάθετα,προλαβαίνω περνάω άλλά σπάω τό πλαστικό τό πίσω,τό μαρσπιέ συνοδηγού
    καταστρέφεται,άν είχα δεύτερο θά είχε κοπεί όλη ή πατούσα του έγώ περνάω στό τσάφ καί
    φεύγω μέ ένα καταγματάκι στό μικρό δάχτυλο τού ποδιού..!!
    ΠΡΟΒΛΗΜΑ λοιπόν ψυχολογικό πάει τό πρώτο βαραντέρο μόλις 10 ήμερών.
    Παίρνω τό δεύτερο,ένα χρόνο καί 23000χλμ. περίπου.
    Κατάφερα νά πέσω δύο φορές,τή μιά γλίστρισε σά νά πέρασε πάνω άπό γιαούρτι σέ μιά άπλή στροφή,
    τήν άλλη δίπλωσε περνώντας πάνω άπό χόρτα καί δέν μαζευόταν μέ τίποτε.
    Έκανα ρεκόρ,σέ ένα χρόνο τρία περιστατικά...!!
    Τότε κατάλαβα γιατί έβλεπα πολλά βαραντέρο καταγής,μέχρι τότε νόμιζα ότι έπειδή ήταν τόσα πολλά
    ήταν θέμα στατιστικής...!!
    Όταν έφτιαξα τό πρώτο,καί τό πήρα γιά βόλτα λέω,κάτσε νά δούμε μή έπειδή τήν έφαγε άπό πλάγια
    έχει θέμα.
    Άφήνω τό τιμόνι στά 50-60 καί τό μηχανάκι στρίβει άριστερά.
    ΠΑΕΙ ΑΥΤΟ...........ΑΥΤΑΝΔΡΟ.
    Έλα όμως πού μού μπήκαν ψύλλοι στ'αύτιά.
    Παίρνω τό δεύτερο,τό άνεβαίνω άφήνω χέρια, ΠΑΛΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ...!!
    Καί τά δύο χωρίς ABS ,έτσι κι άλλιώς έχει καταπληκτικά φρένα πού δέ
    μπλοκάρουν μέ τίποτε,συνδυασμός μπρός-πίσω 70-30.
    Σέ έρώτηση μου στό τεχνικό τμήμα τής Χόντα ή άπάντηση ήταν πώς
    ύπάρχει άπόκλιση +- 4% ,όπότε κοιμηθείτε ήσυχοι.
    Πάει αύτό,άφού φυσικά άλλάξαμε τροχούς ζάντες καί τά ρέστα.
    Σέ κανά μήνα παίρνω στό χέρι τό πίσω άμορτισέρ,ξερνούσε λάδια χωρίς
    νά τό πιέσω.
    ΕΓΓΥΗΣΗ..........ΑΨΟΓΟΙ, άλλαγή άμορτισέρ καί προχωράμε.
    Έκανα περίπου 23000χλμ. σέ ένα χρόνο,νομίζω πώς έχω δικαίωμα νά έχω άποψη,
    στό φίλο μας τό γράφω αύτό.
    Πουλήθηκε κάποια στιγμή,έννοείται ότι ό άγοραστής έμαθε γιά τίς δύο πτώσεις.
    Είχα κρατημένα καί τά πλαστικά πού άλλαξα,μικρή ζημιά.
    Τό μυστήριο μέ τό γιατί έστριβε όταν άφηνα τό τιμόνι δέν τό έλυσα ποτέ, άπλά συμβιβάστηκα.
    Τά συμπεράσματα μου....??
    Ένα μηχανάκι πού έπρεπε νά είναι 40 κιλά έλαφρύτερο γιά νά μήν είναι έπικίνδυνο.
    Ένα μηχανάκι πού όμοιο του ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ στό ταξίδι,μέ 180 καπνίζεις καί δέν πέφτει ή στάχτη κάτω.
    Πίνεις καφέ όδηγώντας καί είναι ή άπόλαυση τού συνεπιβάτη.
    Κανένα μηχανάκι δέν έχει πιό άνετη θέση γιά όδηγό καί συνεπιβάτη.
    Στρίβει άνεκτά μέ πάνω άπό 100,μέχρι έκεί προσεύχεσαι μή φύγει τό μπροστινό.
    Κουρσούμι,βαρίδιο ούτε άπό τόν πλαγιοστάτη δέ σηκώνεται.
    Φορτώνεται σά μουλάρι καί είναι βράχος στό ταξίδι.
    Προσωπικά μέ τρόμαξε,............
    Ύπάρχει όμως ένα μηχανάκι πού τά κάνει σχεδόν τά ίδια πράμματα έξ ίσου καλά
    πηγαίνοντας μέ 20-30 χλμ. λιγότερο.
    Άν θές μπορώ νά σού γράψω καί γιαυτό τό είχα έπίσης ένα χρόνο, τό λένε..........

    V-STROM

    http://www.youtube.com/watch?v=tzM3SDrueH0

    afto to mpourdelo
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

Σελίδα 14 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF