Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: '90s 400ρια

  1. #1

    '90s 400ρια

    Kαλησπέρα σας.
    Αφου θυμήθηκα στα 25 να βγάλω επιτέλους δίπλωμα μοτοσυκλέτας και έχω καταθέσει τις πινακίδες του αυτοκινήτου,
    πλησιάζει η ώρα να ψάξω που θα διαθέσω τα λιγοστά μου βαλάντια. H ιδέα είναι η εξής, αγοράζω μεταχειρισμένο
    παπί ή scooter με ένα 500ρικο για να κάνω την δουλειά μου ώστε την άνοιξη-καλοκαίρι που θα έχω περισσότερα
    χρήματα να το πουλήσω χάνοντας ένα 100ρικο και να αγοράσω αυτό που πραγματικά γουστάρω (monster 620, >2002)

    Να σημειώσω ότι μηχανή δεν είχα ποτέ, ούτε καν 50ρι scooter.

    Κάνω μαθήματα με ένα cb400 το οποίο μου φαίνεται πολύ ευκολοδήγητο, οπότε άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες
    για αγορά παλιάς, φτηνής (<1000) αλλά ''κανονικής'' μοτοσυκλέτας, την οποία θα κρατήσω για περισσότερο
    καιρό χωρίς να ανυπομονώ για αγορά μεγαλύτερης. Βλέπω λοιπόν τις 400ρες παραεισαγωγής από Ιαπωνία και
    το σκέφτομαι. Να τολμήσω να αγοράσω κάτι τόσο παλιό? Απο αξιοπιστία και κατανάλωση τι λένε? Για τυχόν
    ψιλοεπισκευές και μερεμέτια πιάνει το χέρι μου αλλά ανταλλακτικά βρίσκονται εύκολα?
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3199996/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2945077/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2929935/
    Καμιά άλλη πρόταση για low budget μοτοσυκλέτα (μοτοσυκλέτα όμως)?


    Υ.Γ.: Μονοκύλινδρα on-off κλπ μην μπείτε καν στον κόπο να προτείνετε, σημασία δεν θα δώσω
    Υ.Γ.2: Το cb μου φαίνεται στημένο για πολύ μικρόσωμους αναβάτες, εγώ είμαι 1.85 και μου φαίνεται
    σαν να κάθομαι σε παπί, ενώ το πόδι μου διπλώνει πολύ και φαντάζομαι ότι θα είναι κουραστικό,
    όλες οι παρόμοιες έτσι είναι?

  2. #2
    CB 400 sf Το avatar του/της leoncupra
    Εγγραφή
    23/09/2012
    Μηνύματα
    75
    εχω το cb και εχω υψος 1.80.με βολευει παρα πολυ και ειναι ευκολοδηγητο.ολες σχεδον οι σχολες οδηγησης τετοιο εχουν.εκτος αυτου δεν σπανε δεν χαλανε..
    ταξιδι δεν εχω κανει μην σου πω ψεμματα αλλα οση ωρα και να οδηγας δεν κουραζεσαι.και κατι τελευταιο.ο συνοδηγος επισης δεν κουραζεται οπως τουλαχιστον ισχυριζεται η γυναικα μου.αυτα τα ολιγα.ελπιζω να καλυψα καποιες απο τις αποριες σου.
    Catch me if you can

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.523
    αν καταληξεις σε 400αρι 20ετιας μην κοιταξεις τιποτα αλλο απο cb κι αυτο ελεγξε το προσεκτικα γιατι 2-3 πραγματακια να χρειαζεται μπορει τα 800 πχ να φτασεις στα 1300 ευκολα και να μη σε συμφερει

  4. #4
    CB 400 sf Το avatar του/της leoncupra
    Εγγραφή
    23/09/2012
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leoncupra Προβολή μηνύματος
    εχω το cb και εχω υψος 1.80.με βολευει παρα πολυ και ειναι ευκολοδηγητο.ολες σχεδον οι σχολες οδηγησης τετοιο εχουν.εκτος αυτου δεν σπανε δεν χαλανε..
    ταξιδι δεν εχω κανει μην σου πω ψεμματα αλλα οση ωρα και να οδηγας δεν κουραζεσαι.και κατι τελευταιο.ο συνοδηγος επισης δεν κουραζεται οπως τουλαχιστον ισχυριζεται η γυναικα μου.αυτα τα ολιγα.ελπιζω να καλυψα καποιες απο τις αποριες σου.
    απο καταναλωση επισης ειναι πολυ καλο να φανταστεις με 5 ευρω εβγαλε περιπου 60χλ.τωρα μπορει να φταιει που πηγαινα σιγα γιατι δεν ειχα καλα λαστιχαπαντως σε γενικες γραμμες αξιζει.πιστευω ομως οτι τα παιδια εδω μεσα που γνωριζουν περισσοτερα απο εμενα θα συμφωνησουν..
    Catch me if you can

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    παρε cb-1 και πες να κλειδωσουν το thread σου. . .

  6. #6
    Καραμελωμένο Μέλος Το avatar του/της Translatoras
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    149
    Φίλε μου, αφού δεν θέλεις να ακούσεις για μονοκύλινδρο on-off 250 κυβικά τότε,
    η γνώμη μου είναι να πας να πάρεις μια πάπια να κάνεις τη δουλειά σου και να μην ασχοληθείς με αυτά τα χρέπια.
    Από τη στιγμή που δεν έχεις εμεπιρία από συνεργεία, ανταλλακτικάδες και άλλες συνομοταξίες θα σου πρότεινα να μην μπλέξεις.

    Αυτά τα μηχανάκια είναι κυριολεκτικά ωρολογιακές βόμβες όσον αφορά βλάβες ή ατυχίες.
    Τη μία μέρα τις οδηγάς και όλα δουλεύουν ρολόι και την επόμενη σου ζητάνε τη μάνα τους και τον πατέρα τους.

    Ούτε θέλω να σκεφτώ πόσο θα κόστιζε σε χρήμα και χρόνο μια απλή χύμα με το αγαπημένο μου ZZR-400.

    Άσε το κανονικό σέρβις.

    Αν πάλι είσαι αποφασισμένος να πάρεις μηχανή και όχι μηχανάκι τότε η πρότασή μου είναι πάρε κάτι σαν αυτό ή αυτό

  7. #7
    μονο CB400SF και απο τα τελευταια αλλα μιας και δεν εισαι σχετικος παιζει να σου δοσουν κανα 92 για 98ρι...

    Σχεδον ολλα τα αλλα Suzuki Kawasaki Yamaha θα εχουν απο μικρα εως σοβαρα προβληματα σε Καρμπηρατερ
    ORGIA!!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. 90+
    από GST στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 09:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF