Σελίδα 3 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 180

Θέμα: Ποδηλατικό μποτιλιάρισμα

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    δε νομιζω ομως εγω να σε ειρωνευτικα
    Οχι, αλλα εγω ειμαι χιππης ποδηλατάκιας με σφυριχτρα και φακο, οποτε προβλέπεται
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #32
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    36,000 ευρω για αμαξι?

    Και σου φταίει ο ποδηλάτης μετα?

    Ρε τι διαβαζουμε...
    Φιλε μου σε αυτο το σημειο,εισαι περα για περα ακυρος...αντι να απαντησεις στο παιδι,ειρωνευεσαι και απαντας αλλα λογια να αγαπιομαστε...το οτι εχει λεφτα να παρει ενα ακριβο αμαξι τι σημαινει,πως μπορει ο καθε τρομπας να του κανει ζημια...;

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Οχι, αλλα εγω ειμαι χιππης ποδηλατάκιας με σφυριχτρα και φακο, οποτε προβλέπεται
    η ειρωνια συνεχιζετε

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Φιλε μου εισαι περα για περα ακυρος...αντι να απαντησεις στο παιδι,ειρωνευεσαι και απαντας αλλα λογια να αγαπιομαστε...το οτι εχει λεφτα να παρει ενα ακριβο αμαξι τι σημαινει,πως μπορει ο καθε τρομπας να του κανει ζημια...;
    Οτι θελω είμαι. Επισης ειμαι (οπως προειπα) χιππης με σφυριχτρα.

    Απο την άλλη, εαν σε ενα οδηγικό περιβάλλον σαν της Αθηνας, φοβαστε οτι τη ζημια μπορει να σας την κανουν τα ποδήλατα, εχετε μαλλον τρελή προκατάληψη, οποτε δε γινεται συζήτηση. Θα μπορούσα να την κανω αν ηθελα, απλα πιο πολύ διασκεδαζω με τις αποψεις ανθρωπων που ισχυριζονται οτι διαθετουν οδηγικη παιδεία.

    Συνεχίστε, να μη σας το χαλάω


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    η ειρωνια συνεχιζετε
    Ναι, μην τα ξαναλεμε αυτα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #35
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    [QUOTE=Cpt. Haddock;2203723]Οτι θελω είμαι. Επισης ειμαι (οπως προειπα) χιππης με σφυριχτρα.

    Απο την άλλη, εαν σε ενα οδηγικό περιβάλλον σαν της Αθηνας, φοβαστε οτι τη ζημια μπορει να σας την κανουν τα ποδήλατα, εχετε μαλλον τρελή προκατάληψη, οποτε δε γινεται συζήτηση. Θα μπορούσα να την κανω αν ηθελα, απλα πιο πολύ διασκεδαζω με τις αποψεις ανθρωπων που ισχυριζονται οτι διαθετουν οδηγικη παιδεία.

    Συνεχίστε, να μη σας το χαλάω

    Δεν στο ειπα σαν προσβολη αλλα σαν διευκρινηση και εννοειται πως δεν ειπα πως τη ζημια θα μας την κανουν τα ποδηλατα και σε καμια περιπτωση δεν εχω προκαταληψη απενταντι στα ποδηλατα τα οποια λατρευω... εθιξα κατι που ειπες το οποιο ειναι ατοπο...στην περιουσια του αλλου δεν εχεις κανενα δικαιωμα οσα χρηματα κι αν κανει...και δικαιωμα σου να εισαι χιπης και με σφυριχτρα και με οτι αλλο αξεσουαρ θες...ειναι κατι που μας αφηνει αδιαφορους...

  6. #36
    [QUOTE=yiannis172;2203725]
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Οτι θελω είμαι. Επισης ειμαι (οπως προειπα) χιππης με σφυριχτρα.

    Απο την άλλη, εαν σε ενα οδηγικό περιβάλλον σαν της Αθηνας, φοβαστε οτι τη ζημια μπορει να σας την κανουν τα ποδήλατα, εχετε μαλλον τρελή προκατάληψη, οποτε δε γινεται συζήτηση. Θα μπορούσα να την κανω αν ηθελα, απλα πιο πολύ διασκεδαζω με τις αποψεις ανθρωπων που ισχυριζονται οτι διαθετουν οδηγικη παιδεία.

    Συνεχίστε, να μη σας το χαλάω

    Δεν στο ειπα σαν προσβολη αλλα σαν διευκρινηση και εννοειται πως δεν ειπα πως τη ζημια θα μας την κανουν τα ποδηλατα και σε καμια περιπτωση δεν εχω προκαταληψη απενταντι στα ποδηλατα τα οποια λατρευω... εθιξα κατι που ειπες το οποιο ειναι ατοπο...στην περιουσια του αλλου δεν εχεις κανενα δικαιωμα οσα χρηματα κι αν κανει...και δικαιωμα σου να εισαι χιπης και με σφυριχτρα και με οτι αλλο αξεσουαρ θες...ειναι κατι που μας αφηνει αδιαφορους...

    αφου βλεπεισ οτι τα επιχειρηματα του ειναι οτι ειναι χιππης με σφυριχτρα μην το συνεχιζεις δε θα παρουμε ποτε καμια σοβαρη απαντηση

  7. #37
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    προσπαθώ να συνειδητοποιήσω αν όντως η κατάσταση που σατυρίζεται από τον Cpt. Haddock εδώ και λίγα ποστ είναι αν σε περίπτωση σύγκρουσης ποδηλάτου με 36.000ευρώ αμάξι μας ενδιαφέρει αν θα γρατσουνιστεί το ολοκαίνουριο αμάξι και όχι αν ο ποδηλάτης μπορεί να φύγει με απλούς μώλωπες ή να χάσει και τη ζωή του.....

    και αντί να κατανοήσετε το γιατί ο Cpt. Haddock σας σατυρίζει/ειρωνεύεται δε κοιτάτε λίγο στον καθρέφτη να συνειδητοποιήσετε τί λέτε.

    και για να μην νομίζετε οτι μεροληπτώ υπέρ των ποδηλατών μιας και κάνω χρόνια ποδήλατο στην Αθήνα να σας πω οτι είμαι έτοιμος να πάρω μηχανή την επόμενη βδομάδα......και εν τέλει η οδηγική παιδεία και ο σεβασμός στο συνάνθρωπο δεν έχει να κάνει με το αν έχεις 2 ή 4 ρόδες ή είσαι με τα πόδια......ούτε μετριέται με το πόσα λεφτά κάνει το κινούμενο σου μαραφέτι....είτε μιλάμε για 36.000ευρώ αμάξι...είτε για παπάκι των 500ευρώ είτε για ποδήλατο σκουριασμένο που σου άφησε ο παππούς στην αποθήκη και έχει μόνο συναισθηματική αξία.

  8. #38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    προσπαθώ να συνειδητοποιήσω αν όντως η κατάσταση που σατυρίζεται από τον Cpt. Haddock εδώ και λίγα ποστ είναι αν σε περίπτωση σύγκρουσης ποδηλάτου με 36.000ευρώ αμάξι μας ενδιαφέρει αν θα γρατσουνιστεί το ολοκαίνουριο αμάξι και όχι αν ο ποδηλάτης μπορεί να φύγει με απλούς μώλωπες ή να χάσει και τη ζωή του.....

    και αντί να κατανοήσετε το γιατί ο Cpt. Haddock σας σατυρίζει/ειρωνεύεται δε κοιτάτε λίγο στον καθρέφτη να συνειδητοποιήσετε τί λέτε.

    και για να μην νομίζετε οτι μεροληπτώ υπέρ των ποδηλατών μιας και κάνω χρόνια ποδήλατο στην Αθήνα να σας πω οτι είμαι έτοιμος να πάρω μηχανή την επόμενη βδομάδα......και εν τέλει η οδηγική παιδεία και ο σεβασμός στο συνάνθρωπο δεν έχει να κάνει με το αν έχεις 2 ή 4 ρόδες ή είσαι με τα πόδια......ούτε μετριέται με το πόσα λεφτά κάνει το κινούμενο σου μαραφέτι....είτε μιλάμε για 36.000ευρώ αμάξι...είτε για παπάκι των 500ευρώ είτε για ποδήλατο σκουριασμένο που σου άφησε ο παππούς στην αποθήκη και έχει μόνο συναισθηματική αξία.
    δεν ειπα οτι με το αμαξι θα πατησω ποδηλατη και θα με νοιαξει το αμαξι απλα λεω οτι εκει που περιμενω στο φαναρι και περνανε τα ποδηλατα οπως κανω και εγω με την μηχανη,
    αναμεσα απο τα αμαξια μου παρει ενα το καθρεπτη μαζι του η μου κανει μια πολυ ωραια γρατζουνια απο πισω μεχρι μπροστα
    τι γινετε τοτε???

  9. #39
    αλλα φυσικα το μονο που μασ νοιαζει ειναι να ειμαστε χιππιδες με σφυρικτρα και να ειρωνευομαστε

  10. #40
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    δεν ειπα οτι με το αμαξι θα πατησω ποδηλατη και θα με νοιαξει το αμαξι απλα λεω οτι εκει που περιμενω στο φαναρι και περνανε τα ποδηλατα οπως κανω και εγω με την μηχανη,
    αναμεσα με τα αμαξια μου παρει ενα το καθρεπτη μαζι του η μου κανει μια πολυ ωραια γρατζουνια απο πισω μεχρι μπροστα
    τι γινετε τοτε???
    +1000 απλα ειναι τα πραγματα... ο νικολας αποτι καταλαβα απο τα γραφομενα του,δεν ειπε σε καμια περιπτωση πως δεν θα τον νοιαξει αν χτυπησει καποιον ποδηλατη,αλλα εθιξε το οτι δεν νοιαζει τους ιδιους τους ποδηλατες το αν θα χτυπησουν οι ιδιοι πρωτα και μετα καποιος τριτος απο τα αποτελεσματα της οδηγησης τους....

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    αφου βλεπεισ οτι τα επιχειρηματα του ειναι οτι ειναι χιππης με σφυριχτρα μην το συνεχιζεις δε θα παρουμε ποτε καμια σοβαρη απαντηση
    Προφανώς. Σε ισχυρισμους και γραφόμενα σαν αυτά που αρχικά παρέθεσα, δε γινεται να απαντησω σοβαρά.

    Θα περιμενα σαν δικυκλιστές ή "δικυκλιστές" να έχετε την αντίστοιχη αλληλεγγύη σε όσους ειναι επισης σε 2 τροχούς.

    Ειδικά όταν ο "εκπρόσωπος" του κόσμου των μηχανών που προκάλεσε και το θρεντ ειναι ο παρακάτω:

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasYZ Προβολή μηνύματος
    Σε ειδα χτες μπλε ΖΧ 9 που για να αποφύγεις τα πάρα πολλά ποδήλατα του χθεσινού freeday, πήγαινες με χίλια στο πεζοδρόμιο, ακράνωτος και καλοκαιρινός και μετά μπήκες και πέρασες μέσα από τις γραμμές του τραμ και μάλιστα στα χώματα , στην παραλιακή.

    Και καλά όλα αυτά, αλλα παραλίγο να στουκάρεις με το τραμ μετωπικά στην προσπάθειά σου να βγεις από τον δρόμο του. Εισαι τυχερός που ζεις, το τραμ δεν πρόλαβε να φρενάρει, απλά πρόλαβες και πέρασες οριακά .
    Μη μου πείτε δε, οτι αυτος ειναι μια μειοψηφεία. Μια ώρα στην παραλιακή να κατσετε θα διαπιστώσετε οτι ειναι η πλειοψηφεία.

    Αυτά και τέλος, παιρνω τη σφυριχτρα μου. Προσοχη στις γρατζουνιες στα καινουρια αυτοκινητα
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Προφανώς. Σε ισχυρισμους και γραφόμενα σαν αυτά που αρχικά παρέθεσα, δε γινεται να απαντησω σοβαρά.

    Θα περιμενα σαν δικυκλιστές ή "δικυκλιστές" να έχετε την αντίστοιχη αλληλεγγύη σε όσους ειναι επισης σε 2 τροχούς.

    Ειδικά όταν ο "εκπρόσωπος" του κόσμου των μηχανών που προκάλεσε και το θρεντ ειναι ο παρακάτω:



    Μη μου πείτε δε, οτι αυτος ειναι μια μειοψηφεία. Μια ώρα στην παραλιακή να κατσετε θα διαπιστώσετε οτι ειναι η πλειοψηφεία.

    Αυτά και τέλος, παιρνω τη σφυριχτρα μου. Προσοχη στις γρατζουνιες στα καινουρια αυτοκινητα
    εγω προσωπικα σαν δικυκλιστης οταν βγαινω στουσ δρομους εχω το κρανος στο κεφαλι μου και ασφαλισμενη μηχανη για τις υλικεσ ζημιες που μπορει να προκαλεσω αθελα μου με την μηχανη μου (δεν υπαρχει οδηγος οτι και να οδηγαει που να μην εχει κανει καποια ζημια αθελα του)
    εσυ αντιθετως εισαι χιππης με σφυριχτρα

  13. #43
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    δεν ειπα οτι με το αμαξι θα πατησω ποδηλατη και θα με νοιαξει το αμαξι απλα λεω οτι εκει που περιμενω στο φαναρι και περνανε τα ποδηλατα οπως κανω και εγω με την μηχανη,
    αναμεσα απο τα αμαξια μου παρει ενα το καθρεπτη μαζι του η μου κανει μια πολυ ωραια γρατζουνια απο πισω μεχρι μπροστα
    τι γινετε τοτε???
    θα κάνεις το ίδιο όπως με αν σε χτύπαγε ο οποιοσδήποτε άλλος. ζητάς από το φταίχτη να σταματήσει και παράλληλα καλείς την τροχαία. μπορεί να μην έχει πινακίδα και άδεια κυκλοφορίας, έχει όμως ταυτότητα που σε περίπτωση παραπτώματος οφείλει να τη δείξει.....επίσης εσύ έχεις αμάξι ενώ εκείνος ποδήλατο. άρα το πιθανότερο είναι να μπορέσεις να ακολουθήσεις σε περίπτωση που δεν σταματήσει....αν πάλι τον χάσεις λυπάμαι αλλά τότε πάμε στην κατηγορία έλλειψης παιδείας που είπαμε παραπάνω. σαφώς και υπάρχουν μλκες ποδηλάτες όπως μλκες μηχανόβιοι ταξιτζήδες φορτηγατζήδες, πεζοί, και κάθε λογής κατηγορία ανθρώπου.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    αλλα φυσικα το μονο που μασ νοιαζει ειναι να ειμαστε χιππιδες με σφυρικτρα και να ειρωνευομαστε
    εξήγησα παραπάνω το με ποιά έννοια απάντησε ο Cpt.Haddock

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    +1000 απλα ειναι τα πραγματα... ο νικολας αποτι καταλαβα απο τα γραφομενα του,δεν ειπε σε καμια περιπτωση πως δεν θα τον νοιαξει αν χτυπησει καποιον ποδηλατη,αλλα εθιξε το οτι δεν νοιαζει τους ιδιους τους ποδηλατες το αν θα χτυπησουν οι ιδιοι πρωτα και μετα καποιος τριτος απο τα αποτελεσματα της οδηγησης τους....
    κάνεις λάθος......9 στις 10 περιπτώσεις θα χτυπήσει πρώτα ο ποδηλάτης.

    και για να σας το κάνω λιανά....στην περίπτωση λοιπόν της μλκισμένης ποδηλάτισσας που προφανώς δε ξέρει να οδηγεί ποδήλατο στη ζούγκλα της αθήνας θα ΕΠΡΕΠΕ (αν έχετε οδηγική παιδεία) να είστε ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΡΟΝΟΗΤΙΚΟΙ ΟΔΗΓΟΙ για τη χαζομάρα της και να κρατάτε ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ όταν αλλάζατε λωρίδες πίσω τους....να ΑΝΑΨΕΤΕ ΤΑ ΑΛΑΡΜ....ειδοποιώντας τους ΠΙΣΩ ΟΔΗΓΟΥΣ οτι υπάρχει κίνδυνος μπροστά ωστέ να κινηθείτε ασφαλέστερα και να μπορέσετε να σταματήσετε αν π.χ. την ώρα που αλλάζει λωρίδα ΠΕΣΕΙ από το ποδήλατο γιατί απλά ζαλίστηκε ή βρήκε σε λακούβα των υπέροχων ελληνικών δρόμων.

    όλα τα υπόλοιπα......του στυλ πήγαινα με 40 και φρέναρα απότομα γιατί βγήκε μπροστά μου είναι άλλα λόγια να αγαπιόμαστε εφόσον η προνοητική οδήγηση απουσιάζει από μεριάς σας.

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    [...]εσυ αντιθετως εισαι χιππης με σφυριχτρα
    Ναιιιιιιι
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Θα περιμενα σαν δικυκλιστές ή "δικυκλιστές" να έχετε την αντίστοιχη αλληλεγγύη σε όσους ειναι επισης σε 2 τροχούς.
    Αλληλεγγύη ναι, αλλά όχι χωρίς κριτική!
    Αλλοιώς να εκδηλώσουμε και την αλληλεγγύη μας και για τον φίλο με το μπλε ΖΧ9 που γράφεις κι εσύ παραπάνω. 2 τροχούς καβαλάει κι αυτός.

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μποτιλιάρισμα...
    από POLICE6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2012, 12:22
  2. βρέθηκε η λύση για το μποτιλιάρισμα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF