Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 180

Θέμα: Ποδηλατικό μποτιλιάρισμα

  1. #46
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Α καλα....εγώ έριξα τις παναγίες στο σε είδα και αλλού βρέθηκε....carry on να γελάω θέλω με κάποια γραφόμενα που τους υποστηρίζουν κιόλας.

    Δηλαδή κάνανε μιά όμορφη ποδηλατάδα στο κέντρο της Αθήνας ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ βράδυ 1000-2000 ποδήλάτες (όσοι ήταν τέλος πάντων,το σίγουρο ήταν ότι όσο έβλεπε το μάτι σου στην σταδίου έβλεπες ποδήλατα) που σκουντούφλαγαν ο ένας πάνω στον άλλον με 5 χιλ την ώρα και συνεχή σταμάτα-ξεκίνα.Τόσο καλα περνάνε όοοοολοι μαζί μπουλούκι.
    Keep spamming!!!:a13:

  2. #47
    θα κάνεις το ίδιο όπως με αν σε χτύπαγε ο οποιοσδήποτε άλλος. ζητάς από το φταίχτη να σταματήσει και παράλληλα καλείς την τροχαία. μπορεί να μην έχει πινακίδα και άδεια κυκλοφορίας, έχει όμως ταυτότητα που σε περίπτωση παραπτώματος οφείλει να τη δείξει.....επίσης εσύ έχεις αμάξι ενώ εκείνος ποδήλατο. άρα το πιθανότερο είναι να μπορέσεις να ακολουθήσεις σε περίπτωση που δεν σταματήσει....αν πάλι τον χάσεις λυπάμαι αλλά τότε πάμε στην κατηγορία έλλειψης παιδείας που είπαμε παραπάνω. σαφώς και υπάρχουν μλκες ποδηλάτες όπως μλκες μηχανόβιοι ταξιτζήδες φορτηγατζήδες, πεζοί, και κάθε λογής κατηγορία ανθρώπου

    οποτε η λυση που μου δωσατε ειναι να να μου δειξει την ταυτοτητα ή να τον κυνηγαω
    ωραια η ζημια που προκαλεσε πως αποζημιωνετε αφουν δεν υπαρχουν ασφαλεισ στα ποδηλατα ???

  3. #48
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panoskl Προβολή μηνύματος
    [...]Αλλοιώς να εκδηλώσουμε και την αλληλεγγύη μας και για τον φίλο με το μπλε ΖΧ9 που γράφεις κι εσύ παραπάνω. 2 τροχούς καβαλάει κι αυτός.
    Οχι, αυτός δεν τους αξιζει. Και δυσφημεί όλους εμας, όπως και όλη η συνωμοταξια του με τη βερμουδα, το διχαλο, τη φανέλα και το τρέντυ μαλι-γυαλι. Αυτούς ΔΕΝ τους θέλουμε στο δρόμο μας
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #49
    οι ασφαλιστικες αποζημειωνουν οταν σε τρακαρει ανασφαληστο οχημα αλλα οχι αν ειναι ποδηλατο αλλα μια τεκμηριωμενη απαντηση δεν μου εχει δωσει κανεισ μεχρι τωρα

  5. #50
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.767
    Μερικοί καλύτερα να ξαναδιαβάσετε τι γράψατε.
    Sent from me using a computer.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    @ George_Sp

    Μη σου φαίνεται παράλογη όλη αυτή η εχθρική στάση.
    Είναι αυτό που σου περιέγραψα στο προηγούμενο ποστ μου. Όταν δεν προσέξεις αυτό που κάνεις να μην πιέζει τον διπλανό, τον κάνεις εχθρό αυτόματα.
    Όλη η κοινωνία είναι πιεσμένη και αυτό πρέπει να το καταλαβαίνουμε όλοι.
    Όταν όλος ο κόσμος ζει στα όριά του, το παραμικρό αρκεί για να εκραγεί. Το ακόμα χειρότερο όμως, δεν είναι η πίεση αυτή καθ' αυτή, αλλά το ότι εξαρχής παίρνεις τα δίκια με το μέρος σου.

    Όταν δηλαδή κλείνεις έναν μεγάλο δρόμο για να κάνεις τη βόλτα σου, πρέπει να περιμένεις ότι θα ακούσεις παράπονα.
    Ε, όταν απαντήσεις «ρε μαλάκες, εσείς κυκλοφοράτε όλη τη βδομάδα ελεύθερα και το κάνετε θέμα για 1-2 ώρες άρα δεν έχετε οδηγική παιδεία», το μόνο που κάνεις είναι να στέκεσαι απέναντι σε αυτόν που κάνει παράπονο. Τον χαρακτηρίζεις εχθρό αυτόματα. Ειδικά αν δεν ξέρεις υπό ποιες συνθήκες τον έχεις πιέσει.

    Και να ξέρεις, τον εχθρό δεν τον λυπάται κανείς. Από τη στιγμή που θα κάνεις κάποιον εχθρό, όχι από 36.000€ δεν θα σε θεωρήσει σημαντικότερο, αλλά ούτε από 36 δραχμές (σκέτες, όχι χιλιάδες).
    Αυτό που εγώ θα σου/σας πω, είναι να προσέξετε να μην κάνετε με τη στάση σας εχθρούς. Μη μου πεις πως φταίνε όλοι οι υπόλοιποι, ούτε ξαφνικά ξύπνησε ο κόσμος και δεν χωνεύει τους ποδηλάτες, ούτε έκαναν καμία καμπάνια τα ΜΜΕ εις βάρος των ποδηλατών.
    Πρέπει κι εσείς να καταλάβετε πως η ελευθερία ενός, όταν καταπατά την ελευθερία του άλλου χάνει το νόημά της.

    Μια ιδέα είναι να εξασφαλίζετε πως όταν περνάτε από κάπου να υπάρχει διαφυγή ώστε να μην εγκλωβίζεται κάποιος από εσάς.
    Αν γίνονται έργα σε ένα στενό ή μετακόμιση, δεν αποκλειστεί η είσοδος στο στενό, δεν μπορείς να κάνεις πίσω να φύγεις και τελικά περιμένεις 1-2 ώρες, θα εξαγριωθείς και θα έχεις και δίκιο.

    Ε, λοιπόν, μην το κάνετε κι εσείς, ή τουλάχιστον, όταν ακούτε τη διαμαρτυρία μην βγαίνετε με αυθάδεια από πάνω, μόνο να χάσετε έχετε από αυτή την τακτική.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  7. #52
    ειμαι αναμεσα σε cube - specialized τι να παρω??

  8. #53
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    οποτε η λυση που μου δωσατε ειναι να να μου δειξει την ταυτοτητα ή να τον κυνηγαω
    ωραια η ζημια που προκαλεσε πως αποζημιωνετε αφουν δεν υπαρχουν ασφαλεισ στα ποδηλατα ???
    αν σου πάρει τον καθρέφτη ανασφάλιστος μοτοσυκλετιστής χωρίς πινακίδα το ίδιο δεν είναι? τα πάντα στηρίζονται στο αν θα σταματήσει να ανταλλάξετε στοιχεία ή όχι.....

    και εν πάσει περιπτώσει.....η καθημερινή οδήγηση είναι κόλαση ξαφνικά που βρήκατε μπροστά σας ένα γκρουπ με 10ποδήλατα?
    ή μήπως όλα τα υπόλοιπα απλά τα συνηθίσατε ως εικόνες και πλέον δε σας ενοχλούν?

    επαγγελματίες να σταματάνε όπου τους καπνίσει ακόμα και χωρίς αλάρμ......πιάτσες ταξί που κλείνουν το ένα ρεύμα κυκλοφορίας ενώ δεν υπάρχει σήμανση για πιάτσα.
    σφήνες κορναρίσματα μπινελίκια και ατελείωτες αλλαγές λωρίδων χωρίς καν να βγάλει φλας ή να τηρούνται οι αναγκαίες αποστάσεις......
    να περνάμε με βαθύ πορτοκαλί με 1000 ή και με ελαφρύ κόκκινο.....ή να ξεκινάμε με launch control στη φορμουλα1 μολις ο γρηγόρης γίνει σταμάτης και οι διερχόμενοι από το κάθετο φανάρι δεν έχουν περάσει όλοι λόγω μποτιλαρίσματος.....
    ή οταν κλείνουν οι κάθετοι γιατί...έλα μωρέ...θα κάνει μισό κώλο μπροστά και θα χωρέσεις να περάσεις ίσα ίσα πίσω μου.

    και συνεχίζετε να είστε τόσο επιθετικοί απέναντι σε κάθε ποδηλάτη που σας γλιτώνει μία θέση πάρκινγκ αν αφήσει το αυτοκίνητο στο σπίτι....καταλαμβάνει 80% λιγότερο οδόστρωμα στο δρόμο....αλλά και ρυπαίνει λιγότερο.

    σας το ξαναλέω......κοιτάτε μονομερώς τα πράγματα και εστιάζετε σε 1-2 ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ που σαφώς και υπάρχουν λόγω έλλειψης παιδείας και υποδομών σε αυτό το ρδελομπου που ζούμε......χάνετε όμως την μεγάλη εικόνα και τα πολλαπλά οφέλη που δημιουργούνται όσο αυξάνονται οι ποδηλάτες και μειώνεται ο αριθμός των οδηγών στις δικές σας κατηγορίες.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Οχι, αυτός δεν τους αξιζει. Και δυσφημεί όλους εμας, όπως και όλη η συνωμοταξια του με τη βερμουδα, το διχαλο, τη φανέλα και το τρέντυ μαλι-γυαλι. Αυτούς ΔΕΝ τους θέλουμε στο δρόμο μας
    Έτσι. Το ίδιο δυσφημεί τους σωστούς, καθημερινούς (και όχι trendy ευκαιριακούς) ποδηλάτες, η life style λογική ορισμένων.

  10. #55
    γιατι οι ποδηλατες δε σταματανε στα κοκκινα και δε φορανε κρανος?????
    δεν ισχυει ο Κ.Ο.Κ γι αυτουσ

    γιατι βλεπω καθημερινα ποδηλατες που κανουν τα παραπανω
    μηπως πρεπει να αποκτησουν και αυτοι παιδεια?

  11. #56
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    .η καθημερινή οδήγηση είναι κόλαση ξαφνικά που βρήκατε μπροστά σας ένα γκρουπ με 10ποδήλατα?
    Aν ήταν 10 ποδήλατα φίλτατε δεν θα υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα με την κυκλοφορία.Κια 50 να ήταν πάλι δεν υπήρχε πρόβλημα.....αλλα δεν έβγαλα φωτογραφία να δείς τι γινόταν μποστά από ποδήλατα και πίσω από ακινητοποιημένα σχεδόν αυτοκίνητα για να καταλάβεις το πόσο δίκοι έιχαν όλοι όσοι ειναι εξαγριωμένοι με αυτή την μόδα,μαζί και εγώ.

    Ποδήλατο κάνω και εγώ με 2-3-10 φίλους και πάω σε άλση,δάσος και μέρη που δεν ενοχλούμε.Αυτό που γίνεται με τους free ότι να΄ναι είναι τραγικό να θεωρείται βόλτα χαλαρή με χιλιάδες άτομα και ανεπίτρεπτό που έχουν την άδεια να το κάνουν αυτό.
    Keep spamming!!!:a13:

  12. #57
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fkol k4 Προβολή μηνύματος
    @ George_Sp

    Μη σου φαίνεται παράλογη όλη αυτή η εχθρική στάση.
    Είναι αυτό που σου περιέγραψα στο προηγούμενο ποστ μου. Όταν δεν προσέξεις αυτό που κάνεις να μην πιέζει τον διπλανό, τον κάνεις εχθρό αυτόματα.
    Όλη η κοινωνία είναι πιεσμένη και αυτό πρέπει να το καταλαβαίνουμε όλοι.
    Όταν όλος ο κόσμος ζει στα όριά του, το παραμικρό αρκεί για να εκραγεί. Το ακόμα χειρότερο όμως, δεν είναι η πίεση αυτή καθ' αυτή, αλλά το ότι εξαρχής παίρνεις τα δίκια με το μέρος σου.

    Όταν δηλαδή κλείνεις έναν μεγάλο δρόμο για να κάνεις τη βόλτα σου, πρέπει να περιμένεις ότι θα ακούσεις παράπονα.
    Ε, όταν απαντήσεις «ρε μαλάκες, εσείς κυκλοφοράτε όλη τη βδομάδα ελεύθερα και το κάνετε θέμα για 1-2 ώρες άρα δεν έχετε οδηγική παιδεία», το μόνο που κάνεις είναι να στέκεσαι απέναντι σε αυτόν που κάνει παράπονο. Τον χαρακτηρίζεις εχθρό αυτόματα. Ειδικά αν δεν ξέρεις υπό ποιες συνθήκες τον έχεις πιέσει.

    Και να ξέρεις, τον εχθρό δεν τον λυπάται κανείς. Από τη στιγμή που θα κάνεις κάποιον εχθρό, όχι από 36.000€ δεν θα σε θεωρήσει σημαντικότερο, αλλά ούτε από 36 δραχμές (σκέτες, όχι χιλιάδες).
    Αυτό που εγώ θα σου/σας πω, είναι να προσέξετε να μην κάνετε με τη στάση σας εχθρούς. Μη μου πεις πως φταίνε όλοι οι υπόλοιποι, ούτε ξαφνικά ξύπνησε ο κόσμος και δεν χωνεύει τους ποδηλάτες, ούτε έκαναν καμία καμπάνια τα ΜΜΕ εις βάρος των ποδηλατών.
    Πρέπει κι εσείς να καταλάβετε πως η ελευθερία ενός, όταν καταπατά την ελευθερία του άλλου χάνει το νόημά της.

    Μια ιδέα είναι να εξασφαλίζετε πως όταν περνάτε από κάπου να υπάρχει διαφυγή ώστε να μην εγκλωβίζεται κάποιος από εσάς.
    Αν γίνονται έργα σε ένα στενό ή μετακόμιση, δεν αποκλειστεί η είσοδος στο στενό, δεν μπορείς να κάνεις πίσω να φύγεις και τελικά περιμένεις 1-2 ώρες, θα εξαγριωθείς και θα έχεις και δίκιο.

    Ε, λοιπόν, μην το κάνετε κι εσείς, ή τουλάχιστον, όταν ακούτε τη διαμαρτυρία μην βγαίνετε με αυθάδεια από πάνω, μόνο να χάσετε έχετε από αυτή την τακτική.
    πίστεψέ με η πλειοψηφία των ποδηλατών ήταν πρώην οδηγοί τετράτροχου. και όχι εκ γενετής χίπιδες με ντουντούκες και σφυρίχτρες....σαφώς και υπάρχουν οι χίπιδες ως κατηγορία και τους θεωρώ οτι όντως είναι πιο τσαμπουκάδες και έτοιμοι για καβγά σαν να θέλουν το μερίδιό τους στο δρόμο με το έτσι θέλω γιατί απλά είναι δίκαιο......
    εγώ είμαι από εκείνους που θεωρώ οτι επειδή δεν υπάρχει παιδεία γενικότερα....και επειδή κακώς είχαμε μάθει τόσα χρόνια χωρίς ποδήλατο ως κοινωνία (σε αντίθεση ως το 1930 που γινόταν χαμός παντού στην ελλάδα ως μέσο μεταφοράς μετά τα γαιδούρια και τις άμαξες)
    δε γίνεται να εισαγάγουμε και τη μόδα του ποδηλάτου και τη διεκδίκηση του δικαιώματός μας πάνω στο δρόμο τόσο απότομα και τόσο εύκολα χωρίς αντιδράσεις.
    είμαι 100% σίγουρος οτι το μυαλό των περισσότερων δεν είναι έτοιμο να δεχθεί τέτοιες αλλαγές. αλλαγές που όμως θα κάνουν καλύτερη τη ζωή όλων μας. αν θες...μπορείς να με βάλεις στη κατηγορία των ρομαντικών οτι με καλή θέληση και σιγά σιγά με αρκετή προσπάθεια ότι καταφέρνει ο καθένας είναι ένα κέρδος προς τη σωστή κατεύθυνση.
    γι αυτό και γω προσπαθώ να δώσω την ιδέα της ποδηλασίας στο συνάνθρωπό μου με ευγένεια, με καλή πίστη και με επιχειρήματα χωρίς χαρακτηρισμούς και ακρότητες....γιατί ξέρω τί αντίδραση θα ξεσηκώσω όταν το μυαλό είναι απαίδευτο.......είτε λόγω έλλειψης παιδείας είτε γιατί έτσι συνήθισε χρόνια να σκέφτεται.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    ειμαι αναμεσα σε cube - specialized τι να παρω??
    προτιμότερο το cube. πιο value for money. το specialized είναι περισσότερο όνομα και marketing.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    γιατι οι ποδηλατες δε σταματανε στα κοκκινα και δε φορανε καρανος?????
    δεν ισχυει ο Κ.Ο.Κ γι αυτουσ


    γιατι βλεπω καθημερινα ποδηλατες που κανουν τα παραπανω
    πλέον ισχύει κανονικά και μπορεί άνετα η τροχαία να σταματήσει ποδηλάτη και να πάρει τα στοιχεία του και να βεβαιώση παράβαση.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Aν ήταν 10 ποδήλατα φίλτατε δεν θα υπήρχε κανένα απολύτως πρόβλημα με την κυκλοφορία.Κια 50 να ήταν πάλι δεν υπήρχε πρόβλημα.....αλλα δεν έβγαλα φωτογραφία να δείς τι γινόταν μποστά από ποδήλατα και πίσω από ακινητοποιημένα σχεδόν αυτοκίνητα για να καταλάβεις το πόσο δίκοι έιχαν όλοι όσοι ειναι εξαγριωμένοι με αυτή την μόδα,μαζί και εγώ.

    Ποδήλατο κάνω και εγώ με 2-3-10 φίλους και πάω σε άλση,δάσος και μέρη που δεν ενοχλούμε.Αυτό που γίνεται με τους free ότι να΄ναι είναι τραγικό να θεωρείται βόλτα χαλαρή με χιλιάδες άτομα και ανεπίτρεπτό που έχουν την άδεια να το κάνουν αυτό.
    ξέρω πολύ καλά την εικόνα γιατί σου εξηγώ οτι είμαι από εκείνους που προσπαθούν να συντονίσουν αυτό που λέγεται freeday. μπορεί και να έχουμε μιλήσει κιόλας σε κάποια βόλτα και να μην το ξέρεις

    το ποδήλατο είναι μέσο μετακίνησης. το freeday είναι μια κίνηση που προωθεί την αγάπη για το ποδήλατο και ειδικότερα την ανάγκη για χρηση του ποδηλάτου στην πόλη που έχει γίνει ρημαδιό και σε λίγο δε θα χωράμε να περπατήσουμε από τα τόσα αυτοκίνητα.

  13. #58
    πιστευω οτι το μεγαλυτερο ποσοστο ποδηλατων γραφει το Κ.Ο.Κ στα παλια τουσ γραναζια δε νομιζω να υπαρχουν ποδηλατες που να διαβασαν ποτε το κ.ο.κ περι ποδηλατων
    οποτε πριν βγαλουμε τα ποδηλατα λαδι να παραδεχτουμε καποια πραγματα
    καταδικαζω τουσ μοτοσυκλετιστες τυπου φανελακι και παντοφλα διχαλο οπωσ και τουσ ποδηλατες που νομιζουν οτι ο δρομος τουσ ανηκει

    ψηνομαι για το cube analog 29

  14. #59
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος


    ξέρω πολύ καλά την εικόνα γιατί σου εξηγώ οτι είμαι από εκείνους που προσπαθούν να συντονίσουν αυτό που λέγεται freeday. μπορεί και να έχουμε μιλήσει κιόλας σε κάποια βόλτα και να μην το ξέρεις

    το ποδήλατο είναι μέσο μετακίνησης. το freeday είναι μια κίνηση που προωθεί την αγάπη για το ποδήλατο και ειδικότερα την ανάγκη για χρηση του ποδηλάτου στην πόλη που έχει γίνει ρημαδιό και σε λίγο δε θα χωράμε να περπατήσουμε από τα τόσα αυτοκίνητα.
    Σιγουρα δεν έχουμε μιλήσει γιατί δεν έχω έρθει (και ούτε πρόκειται ποτέ) σε τέτοιου είδους προώθησης του ποδηλάτου ως μέσο μετακίνησης.

    Όταν κάνεις κάτι τέτοιο σε μία ηδη πηγμένη από κίνηση λεωφόρο τότε κάνεις τα πράγματα τραγικά για οδηγούς που μπορεί να βιάζονται να πάνε κάπου (πχ έγω που είχα αργήσει να πάω σε σημαντικό ραντεβού).Πραγματικά απορώ πού το βρίσκεις το ότι με αυτήν την κίνηση προωθέις τον κόσμο να έρθει μαζί σου με το ποδήλατο και αντί γι'αυτό να ακούς Χριστούς και Παναγίες γιατί κλέινεις δρόμους κύριους για κυκλοφορία και όχι στενάκια.Ότι και να πείς έισαι λαθός.....δεν ξέρω ποιός ειναι ο σωστός τρόπος να προωθήσεις το ποδήλατο σαν μέσο μετακίνησης,ξέρω όμως ότι ο τωρινός τρόπος είναι ο λάθος.
    Keep spamming!!!:a13:

  15. #60
    Ετυχα και εγω σε μερικα freeday και απο τα πολλα που δεν μου αρεσαν ηταν αυτο ακριβως που συζηταμε. Ρωτησα λοιπον καποιους απο τους διοργανωτες και η απαντηση στην ερωτηση γιατι δεν αφηνουμε μια λωριδα οπως λεει ο κανονισμος ειναι γιατι ειναι επικινδυνο. Καποιες φορες που αφηναν σε κεντιρκους δρομους τα αμαξια πηγαιναν πολυ γρηγορα διπλα απο τους ποδηλατες. Ενας να λοξοδρομισει λιγο ή να φαει τουμπα προς τα αριστερα θα γινοταν σοβαρο ατυχημα. Αν υπηρχε και λιγη βοηθεια απο τους οδηγους των αυτοκινητων και πηγαιναν σιγα σιγα ισως να ηταν εφικτο. Πραγματικα ειναι πολυ προκλητικο και παρανομο(διορθωστε με αν ειμαι λαθος) να κλεινεις παρασκευη βραδυ πχ στις 11.30 το βραδυ την πειραιως, την συγκρου, την μεσογειων...

    Αρχικό μήνυμα απο makjr

    Οι κανονισμοί του freeday αναφέρουν πως αφήνουμε τουλάχιστον μια λωρίδα για τα λοιπά οχήματα (κανονισμος 5). Εξ' αιτίας του μπλοκαρίσματος που προκαλείται απο την κατάληψη όλων των λωρίδων είχα χάσει πτήση το καλοκαίρι (όταν είχαν προγραμματίσει βόλτα απο Βάρης- Κορωπίου, χωρίς να αφήνουν τη μία λωρίδα ελεύθερη. Δεν είμαι εναντίων του freeday, ίσα ίσα, αρκεί όμως να τηρούνται κάποιοι στοιχειώδεις κανονισμοί (γι αυτό και υπάρχουν). Ποδηλάτης είμαι και εγώ και θεωρώ πως είναι δικαίωμα κάθε ποδηλάτη να κυκλοφορεί στους δρόμους αρκεί όμως να μην αφαιρεί αυτό το δικαίωμα απο οποιονδήποτε άλλο, είτε αυτός ο άλλος είναι πεζός είτε ποδηλάτης είτε οδηγός αυτοκινήτου/ποδηλάτου.

    απο ποδηλατικο forum http://www.cyclist-friends.gr/showth...2010-11/page45

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μποτιλιάρισμα...
    από POLICE6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2012, 12:22
  2. βρέθηκε η λύση για το μποτιλιάρισμα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF