Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 180

Θέμα: Ποδηλατικό μποτιλιάρισμα

  1. #61
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    H τραγική αλήθεια είναι ότι η πλειοψηφία των ποδηλατάδων είναι κουτάκηδες ή κυρίες που λόγω της μόδας την είδαν ποδηλάτες. Υπάρχουν κι οι υπόλοιποι με τα σκυλιά.

    Το επίσης τραγικό είναι ότι απαιτούν οι ποδηλάτες σεβασμό όταν συμπεριφέρονται ανάλογα με τους ταρίφες (οι βασιλιάδες της ασφάλτου).

    Όπως και στα υπόλοιπα, στο μπανανιστάν, ο καθένας κάνει ότι θέλει.

    Τα φρηνταυ, φρηράιντ κλπ καλό θα ήταν να γίνονται ώρες και ημέρες που δεν πάει ή γυρίζει κόσμος από τις δουλειές του.

    Συνιστώ ψυχραιμία, γιατί εγώ δεν είμαι.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #62
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panoskl Προβολή μηνύματος
    Έτσι. Το ίδιο δυσφημεί τους σωστούς, καθημερινούς (και όχι trendy ευκαιριακούς) ποδηλάτες, η life style λογική ορισμένων.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα δεν έχουμε μιλήσει γιατί δεν έχω έρθει (και ούτε πρόκειται ποτέ) σε τέτοιου είδους προώθησης του ποδηλάτου ως μέσο μετακίνησης.

    Όταν κάνεις κάτι τέτοιο σε μία ηδη πηγμένη από κίνηση λεωφόρο τότε κάνεις τα πράγματα τραγικά για οδηγούς που μπορεί να βιάζονται να πάνε κάπου (πχ έγω που είχα αργήσει να πάω σε σημαντικό ραντεβού).Πραγματικά απορώ πού το βρίσκεις το ότι με αυτήν την κίνηση προωθέις τον κόσμο να έρθει μαζί σου με το ποδήλατο και αντί γι'αυτό να ακούς Χριστούς και Παναγίες γιατί κλέινεις δρόμους κύριους για κυκλοφορία και όχι στενάκια.Ότι και να πείς έισαι λαθός.....δεν ξέρω ποιός ειναι ο σωστός τρόπος να προωθήσεις το ποδήλατο σαν μέσο μετακίνησης,ξέρω όμως ότι ο τωρινός τρόπος είναι ο λάθος.

    Την απάντησή μου την παίρνω αναλογικά....από το πόσοι μας επιδοκιμάζουν, μας χειροκροτούν και πόσοι ακολουθούν το freeday κάθε επόμενη Παρασκευή σε σχέση με όσους μας αποδοκιμάζουν, μας βρίζουν και μας ρίχνουν χριστοπαναγίες.
    Σε πληροφορώ λοιπόν οτι η πλειοψηφία του κόσμου εγκρίνει την κίνηση αυτή. Και στο ξαναλέω.....με βάση τις συνθήκες που επικρατούν κάνουμε ότι είναι εφικτό για να προωθηθεί η ιδέα της μετακίνησης στην πόλη με το ποδήλατο. Εφόσον το κίνημα των ποδηλατών μεγαλώνει και ο πολύς κόσμος επικροτεί την κίνηση, θα συνεχίσουμε να το στηρίζουμε.

    για να γυρίσει ο τροχός θέλει δουλειά (και πόνο) πολύ.
    σκέψου αν πιάσει τόπο η κίνηση οτι την επόμενη φορά ίσως να μη χρειαστεί να βιαστείς για να φτάσεις κάπου....γιατί η κατάσταση στο δρόμο θα είναι πολύ καλύτερη. και μεις το ίδιο θέλουμε.

    με το να κλείνεται ο καθένας στο καβούκι του και να μην κάνει κάτι γι αυτό (όπως π.χ. καλή ώρα εσύ με τη μηχανή σου που απλά πετάς χριστοπαναγίες).....μια ζωή στο καβούκι του θα μείνει και θα εγκλωβίζεται κάθε μέρα και περισσότερο.

    αυτά από μένα παιδιά. μη σας κουράσω άλλο γιατί νομίζω οτι απάντησα σε όλα σας τα ερωτήματα που προέκυψαν προς το παρόν

  3. #63
    το κανονα 3 του freeday μπορει να μου πει καποιος ποιοσ ειναι??

  4. #64
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Την απάντησή μου την παίρνω αναλογικά....από το πόσοι μας επιδοκιμάζουν, μας χειροκροτούν και πόσοι ακολουθούν το freeday κάθε επόμενη Παρασκευή σε σχέση με όσους μας αποδοκιμάζουν, μας βρίζουν και μας ρίχνουν χριστοπαναγίες.
    Σε πληροφορώ λοιπόν οτι η πλειοψηφία του κόσμου εγκρίνει την κίνηση αυτή. Και στο ξαναλέω.....με βάση τις συνθήκες που επικρατούν κάνουμε ότι είναι εφικτό για να προωθηθεί η ιδέα της μετακίνησης στην πόλη με το ποδήλατο. Εφόσον το κίνημα των ποδηλατών μεγαλώνει και ο πολύς κόσμος επικροτεί την κίνηση, θα συνεχίσουμε να το στηρίζουμε.

    για να γυρίσει ο τροχός θέλει δουλειά (και πόνο) πολύ.
    σκέψου αν πιάσει τόπο η κίνηση οτι την επόμενη φορά ίσως να μη χρειαστεί να βιαστείς για να φτάσεις κάπου....γιατί η κατάσταση στο δρόμο θα είναι πολύ καλύτερη. και μεις το ίδιο θέλουμε.

    με το να κλείνεται ο καθένας στο καβούκι του και να μην κάνει κάτι γι αυτό (όπως π.χ. καλή ώρα εσύ με τη μηχανή σου που απλά πετάς χριστοπαναγίες).....μια ζωή στο καβούκι του θα μείνει και θα εγκλωβίζεται κάθε μέρα και περισσότερο.

    αυτά από μένα παιδιά. μη σας κουράσω άλλο γιατί νομίζω οτι απάντησα σε όλα σας τα ερωτήματα που προέκυψαν προς το παρόν
    Μήπως σας χειροκροτούν λέγοντας μπράβο μλκές?Λεω εγώ τώρα....

    Και το άλλο με το καβούκι μου άρεσε...δηλαδή τώρα εσύ πιστεύεις ότι απελευθερώθηκες από το πνέυμα σου με το να καβαλάς ποδήλατο.Ρε μπάς και φουμάρετε τίποτα ωσάν χίππηδες πρίν από την βόλτα σας και νομίζετε ότι σας χειροκροτάνε κιόλας που κλείνετε τους δρόμους?


    Και κάτι τελευταίο.....από όλους αυτούς που πάνε και προωθούν το ποδήλατο σαν μέσο μετακίνησης τις παρασκευές στο κέντρο τής Αθήνας,οι οποίοι είναι πάρα πολλοί,πόσους βλέπεις κάθε μέρα να πηγαίνουν στην δουλειά τους με το ποδήλατο?Γιατί εγώ δεν βλέπω κανέναν η έστω 5-10 μετρημένους στα δάχτυλα (και by the way τους χαίρομαι κιόλας).Οι υπόλοιποι κοιμούνται όλη μέρα ανακτώντας δυνάμεις για το κυκλοφοριακό κομφούζιο τις επόμενης παρασκευής?
    Keep spamming!!!:a13:

  5. #65
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    H τραγική αλήθεια είναι ότι η πλειοψηφία των ποδηλατάδων είναι κουτάκηδες ή κυρίες που λόγω της μόδας την είδαν ποδηλάτες. Υπάρχουν κι οι υπόλοιποι με τα σκυλιά.

    Το επίσης τραγικό είναι ότι απαιτούν οι ποδηλάτες σεβασμό όταν συμπεριφέρονται ανάλογα με τους ταρίφες (οι βασιλιάδες της ασφάλτου).

    Όπως και στα υπόλοιπα, στο μπανανιστάν, ο καθένας κάνει ότι θέλει.

    Τα φρηνταυ, φρηράιντ κλπ καλό θα ήταν να γίνονται ώρες και ημέρες που δεν πάει ή γυρίζει κόσμος από τις δουλειές του.

    Συνιστώ ψυχραιμία, γιατί εγώ δεν είμαι.
    sniper έχεις άποψη εκ των έσω για την πλειοψηφία των ποδηλατών?
    γιατί σε διαβεβαιώνω οτι τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά και σας προσκαλώ όποιον θέλει να έρθει μια βόλτα σε μια ποδηλατοβόλτα να δει ο ίδιος........στάνταρ θα βρείτε και μλκες, αγενέστατους, κάγκουρες, επικίνδυνους γενικότερα αλλά αποτελούν την εξαίρεση και όχι τον κανόνα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    το κανονα 3 του freeday μπορει να μου πει καποιος ποιοσ ειναι??
    http://vimeo.com/24206906

  6. #66
    ακομα και στο βινετακι δε φορανε κρανη φωτα τα εχουν κλειστα αν εχουν.
    και κλεινουν τουσ καθετουσ δρομουσ για να περασουν
    πολυ ωραιο βιντεακι!!!!!!!!!!!!

    ευτυχως που πατε συμφωνα με τον Κ.Ο.Κ

  7. #67
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Μήπως σας χειροκροτούν λέγοντας μπράβο μλκές?Λεω εγώ τώρα....

    Και το άλλο με το καβούκι μου άρεσε...δηλαδή τώρα εσύ πιστεύεις ότι απελευθερώθηκες από το πνέυμα σου με το να καβαλάς ποδήλατο.Ρε μπάς και φουμάρετε τίποτα ωσάν χίππηδες πρίν από την βόλτα σας και νομίζετε ότι σας χειροκροτάνε κιόλας που κλείνετε τους δρόμους?


    Και κάτι τελευταίο.....από όλους αυτούς που πάνε και προωθούν το ποδήλατο σαν μέσο μετακίνησης τις παρασκευές στο κέντρο τής Αθήνας,οι οποίοι είναι πάρα πολλοί,πόσους βλέπεις κάθε μέρα να πηγαίνουν στην δουλειά τους με το ποδήλατο?Γιατί εγώ δεν βλέπω κανέναν η έστω 5-10 μετρημένους στα δάχτυλα (και by the way τους χαίρομαι κιόλας).Οι υπόλοιποι κοιμούνται όλη μέρα ανακτώντας δυνάμεις για το κυκλοφοριακό κομφούζιο τις επόμενης παρασκευής?
    λυπάμαι αν δεν ενστερνίζεσαι τα όσα λέω. αυτά που γράφω όμως είναι από πρώτο χέρι και επαφή face to face και με τις πλευρές εδώ και 3μιση χρόνια. ούτε από μακριά ούτε από όσα διαβάζω και εξιστορούνται άλλοι.

    ναι θεωρώ οτι με το ποδήλατο το πνεύμα μου ελευθερώθηκε αρκετά. βρήκα την υγεία μου, έκανα καινούριες παρέες, είδα γωνιές της αθήνας που με το αμάξι ούτε καν που πρόσεχα οτι υπάρχουν, και μου ρχεται και οικονομικότερα η διασκέδασή μου μιας και δεν έχω πλέον τα χρήματα να γυρνάω τα μπαρ και τα κλαμπ και να σπρώχνομαι σα το ζώο ανάμεσα στους διαδρόμους και τα τραπέζια και να αναπνέω όλο το ντουμάνι ελέω χαλασμένων ή κλειστών για οικονομία κλιματιστικών.

    και ναι...θα δεις 5-10 και όχι τα νούμερα που αναφέρω γιατί αρκετοί χρησιμοποιούν τα ΜΜΜ (μιας και η οδήγηση στην Αθήνα έξω από τις δικλείδες ασφαλείας που φτιάχνει μια οργανωμένη βόλτα) είναι επικίνδυνη για τους περισσότερους. μετά από πολύ κόπο καταφέραμε να βάζουμε τα ποδήλατα στα ΜΜΜ.

    πάντως με βάση όσα μου γράφεις δε περιμένω να έχουμε να ανταλλάξουμε άλλες κουβέντες σε υγιές επίπεδο μετά από όσα είδαμε και προφανώς δε βρίσκουμε ούτε ένα κοινό σημείο επαφής.

    συνέχισε να πράττεις όπως νομίζεις. απλά πρόσεχε με τις χριστοπαναγίες γιατί εγώ είμαι από αυτούς που μιλώ ήρεμα και δε μπλέκομαι σε φασαρία.......υπάρχουν όμως άλλοι ποδηλάτες (του κακού παραδείγματος) που αν τύχει και μπλοκαριστείς και σου τσαμπουκαλευτούν δε θα προλάβεις να κάνεις και πολλά.......
    μη το θεωρήσεις απειλή......για το καλό σου το λέω.....η συσπείρωση γύρω από μια ομάδα/όχλο/ κίνηση δίνει έξτρα κίνητρο αντίδρασης και οι φάπες που θα ρίξεις θα είναι πολύ λιγότερες από όσες θα αρπάξεις αν πέσει κόσμος επάνω σου.
    έχει γίνει και φυσικά το θεωρώ κατάπτυστο......από την άλλη προσέχουμε για να έχουμε. δεν απέχει καθόλου ως περίπτωση από μια λογομαχία 2 ΙΧίδων στην Αχαρνών για ένα φανάρι που ο ένας τράβηξε όπλο και τον άφησε στον τόπο πριν 1μιση χρόνο....ούτε απέχει από το θάνατο ενός γνωστού από φορτηγό έπειτα από λογομαχία στο προηγούμενο φανάρι που του κλεισε το δρόμο.....όταν τον ξαναπέτυχε τον πήρε παραμάζωμα.

    ψυχραιμία λοιπόν......
    η βία είτε λεκτική είτε με χειροδικία δεν είναι λύση.....χειρότερα τα κάνει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    ακομα και στο βινετακι δε φορανε κρανη φωτα τα εχουν κλειστα αν εχουν.
    και κλεινουν τουσ καθετουσ δρομουσ για να περασουν
    πολυ ωραιο βιντεακι!!!!!!!!!!!!

    ευτυχως που πατε συμφωνα με τον Κ.Ο.Κ
    ο ποδηλατικός ΚΟΚ άρχισε να δημιουργείται και να εφαρμόζεται πολύ πρόσφατα. μην κοιτάς όμως το δέντρο και χάνεις το δάσος. σε κανένα σημείο δεν είπα οτι είμαστε τέλειοι.
    η κουβέντα που κάνω απλά σας δίνει μια άλλη οπτική γωνία υγιούς σκέψης που μπορούμε όλοι να συνυπάρξουμε...σιγά σιγά με μικρά βήματα προς τα εμπρός.
    αν δε σας νοιάζει η πρόοδος και η αρμονική συμβίωση με τον συνάνθρωπό σας και τη διαφορετικότητά του.....να πατήσω κάπου εδώ το κουμπάκι off

  8. #68
    TO δικαιωμα να κλεινετε καθετουσ δρομουσ για να περνατε ποιοσ σασ το εδωσε???

    για να ξεκινησουμε ολοι να κανουμε το ιδιο να δουμε τι θα γινει
    εκτος απο τα freeday που ειναι για ποδηλατες
    υπαρχουν εκδρομες club μηχανων, αυτοκινητων που μαζευοντε παρα πολλοι μηπως να ξεκινησουν να κανουν το ιδιο

  9. #69
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    sniper έχεις άποψη εκ των έσω για την πλειοψηφία των ποδηλατών?
    γιατί σε διαβεβαιώνω οτι τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά και σας προσκαλώ όποιον θέλει να έρθει μια βόλτα σε μια ποδηλατοβόλτα να δει ο ίδιος........στάνταρ θα βρείτε και μλκες, αγενέστατους, κάγκουρες, επικίνδυνους γενικότερα αλλά αποτελούν την εξαίρεση και όχι τον κανόνα.



    http://vimeo.com/24206906

    Εκ των μέσω δεν θα είχα άποψη αλλά γνώση. Αλλά ευτυχώς δεν είμαι μέρος αυτού του εκτρώματος που λέγεται φρηντέυ που αντικειμενικός του σκοπός είναι η επίδειξη του ποδηλάτου μας και να πηδήξουμε.

    Σόρρυ αλλά μετά από ΠΟΛΛΕΣ φορές Παρασκευή μποτιλιαρισμένος πάνω στη μηχανή μου λόγω της εκδρομής σας έχω άποψη από αυτό που βλέπω. Κι αυτό που βλέπω είναι ένα τσούρμο από μ@λάκες και μ@λακισμένες που το μόνο που κάνουν είναι να χασκογελάνε (στην καλύτερη γιατί κάτι ατάκες που πετάγονται από τους ποδηλάτες είναι για πολλές μπουνιές) στους ταλαίπωρους που περιμένουν σαν τους μ@λάκες να περάσει ο συρφετός.

    Α, ναι.. πιθανότητα καβάλαγα ποδήλατο πριν γενηθείς κι έχω και ποδήλατο..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    TO δικαιωμα να κλεινετε καθετουσ δρομουσ για να περνατε ποιοσ σασ το εδωσε???
    Η κοινη λογικη της ασφαλειας

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    γιατι οταν παμε εκδρομες με τισ μηχανεσ με το forum na κανουμε το ιδο
    Εχουμε περάσει ποτέ 1000 μηχανες και δεν το θυμάμαι?

    (άσε που σε ετήσιες το έχουμε ψιλοκάνει σε διασταυρώσεις)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    [...] που αντικειμενικός του σκοπός είναι η επίδειξη του ποδηλάτου μας και να πηδήξουμε.[...]
    Ποιός σου είπε κατι τετοιο ρε φιλε?
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #71
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    TO δικαιωμα να κλεινετε καθετουσ δρομουσ για να περνατε ποιοσ σασ το εδωσε???
    γιατι οταν παμε εκδρομες με τισ μηχανεσ με το forum na κανουμε το ιδο
    ο ΚΟΚ όπου αναφέρει ρητά οτι η οποιαδήποτε πομπή ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ.....εφόσον η τροχαία διαθέτει για την πομπή μόνο ένα όχημα στην ουρά της....κάποιος εθελοντικά θα πρέπει να το κάνει σκεφτόμενος την ασφάλεια του συνποδηλάτη του.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Εκ των μέσω δεν θα είχα άποψη αλλά γνώση. Αλλά ευτυχώς δεν είμαι μέρος αυτού του εκτρώματος που λέγεται φρηντέυ που αντικειμενικός του σκοπός είναι η επίδειξη του ποδηλάτου μας και να πηδήξουμε.

    Σόρρυ αλλά μετά από ΠΟΛΛΕΣ φορές Παρασκευή μποτιλιαρισμένος πάνω στη μηχανή μου λόγω της εκδρομής σας έχω άποψη από αυτό που βλέπω. Κι αυτό που βλέπω είναι ένα τσούρμο από μ@λάκες και μ@λακισμένες που το μόνο που κάνουν είναι να χασκογελάνε (στην καλύτερη γιατί κάτι ατάκες που πετάγονται από τους ποδηλάτες είναι για πολλές μπουνιές) στους ταλαίπωρους που περιμένουν σαν τους μ@λάκες να περάσει ο συρφετός.

    Α, ναι.. πιθανότητα καβάλαγα ποδήλατο πριν γενηθείς κι έχω και ποδήλατο..

    σίγουρα το freeday δεν αποτελεί το ιδανικό για την προώθηση της ιδέας που περιέγραψα παραπάνω. και ως νέα τάση θα βρεθεί και ο επιδειξίας αλλά και ο μαμίκουλας.....άλλωστε εφόσον τηρούνται οι κανόνες ασφαλείας δε μας νοιάζει πόσο ακριβό ποδήλατο έχει κάποιος ή αν έρχεται για να καμακώνει γκομενάκια. κίνηση που αποτελείται από ανθρώπους είναι και οι κοινωνικοποίηση περιλαμβάνει και το σεξ και την επίδειξη....ο καθένας χαρακτηρίζει τον εαυτό του και όχι το σύνολο του freeday.

    σου εξήγησα και νωρίτερα οτι μλκες υπάρχουν παντού.....και εξυπνάκιδες....και ανώριμοι αλλά και ξεφτίλες που δε σέβονται τους υπόλοιπους οδηγούς........μην αρχίζω πάλι τα της έλλειψης παιδείας.

    η ηλικία σου σε σχέση με τη δική μου δε σε κάνει ικανότερο ή σοφότερο. όπως αντίστοιχα λέτε και για τους χεράδες στις μηχανές....τα χρόνια δεν κάνουν τον οδηγό αλλά η συνεχή συλλογή εμπειριών.

    πάντως μου κάνεις κακή εντύπωση που ως administrator βρίζεις τους συνποδηλάτες μου και προφανώς και μένα που ανήκω εκεί μέσα ως ένα τσούρμο μ@λ@κες άσχετα αν μπήκε με παπάκια.....
    κανονικά θα έπρεπε να δίνεις το σωστό παράδειγμα πολιτισμένου διαλόγου.
    Τελευταία τροποποίηση από George_Sp; 17/06/2012 στις 20:50.

  12. #72
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.192
    μερικες φωτο απο το γκρουπ του freeday στο facebook..
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled-3.jpg 
Προβολές:	165 
Μέγεθος:	96,2 KB 
ID:	261749
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Η κοινη λογικη της ασφαλειας



    Εχουμε περάσει ποτέ 1000 μηχανες και δεν το θυμάμαι?

    (άσε που σε ετήσιες το έχουμε ψιλοκάνει σε διασταυρώσεις)



    Ποιός σου είπε κατι τετοιο ρε φιλε?
    Tώρα θες να μ' εκνευρίσεις κι εσύ. Πότε κλείσαμε διασταύρωση για μισάωρο;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GIXXERAKIAS Προβολή μηνύματος
    Α καλα....εγώ έριξα τις παναγίες στο σε είδα και αλλού βρέθηκε....carry on να γελάω θέλω με κάποια γραφόμενα που τους υποστηρίζουν κιόλας.

    Δηλαδή κάνανε μιά όμορφη ποδηλατάδα στο κέντρο της Αθήνας ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ βράδυ 1000-2000 ποδήλάτες (όσοι ήταν τέλος πάντων,το σίγουρο ήταν ότι όσο έβλεπε το μάτι σου στην σταδίου έβλεπες ποδήλατα) που σκουντούφλαγαν ο ένας πάνω στον άλλον με 5 χιλ την ώρα και συνεχή σταμάτα-ξεκίνα.Τόσο καλα περνάνε όοοοολοι μαζί μπουλούκι.

    Και η πλάκα είναι ότι εφαγα τις χριστοπαναγίες σου στο σε είδα, ενώ ήταν η πρώτη φορά που πήγα στο freeday από περιέργια πιο πολύ. Τις χριστοπαναγίες και τις σχετικές χειρονομίες τις εχω συνηθίσει γιατί λόγω εντούρο, στο βουνό και στον δρόμο προς το βουνό μας βρίζουν πολλοί. Τώρα να με βρίζουν και με το ποδήλατο δεν το περίμενα. Πάντως προτιμώ τις χριστοπαναγίες του βουνού είναι πιο αγριες, πιο αυθεντικές και είναι βγαλμένες από στόματα οικολογικά, οσο να ναι εχει διαφορά.


    Στο θέμα μας τώρα...
    Επειδή ηταν η πρώτη φορά που εκανα τέτοια βόλτα δεν γνώριζα τι ακριβώς παίζει (δεν εχω φατσαμπουκ) και σε καμμία περίπτωση δεν περίμενα να δω τόσα ποδήλατα.

    Η αλήθεια είναι ότι ενιωσα πολλές φορές άβολα επειδή εκλειναν - κλειναμε καλύτερα τους δρόμους στη διαδρομή που κάναμε και άκουσα μπόλικα βρυσίδια και από τους μπλοκαρισμένους οδηγούς αλλά και από τους ποδηλάτες που μάλιστα κάποιοι αντιδρούν ιδιαίτερα προκλητικά στους οδηγούς των ΙΧ και των δικύκλων. Δεν είναι και πολύ ευχάριστο αυτό και όντως δεν νομίζω να ξαναπάω γιατί φαντάστικα τον εαυτό μου στη θέση κάποιου που ενω βιάζεται να πάει κάπου (είτε λόγω ανάγκης είτε λόγω διασκέδασης δεν εχει σημασία), να τρώει στη μαμα ενα απίστευτο μποτιλιάρισμα και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι μάλλον θα τα έπαιρνα και γω στην ανάλογη περίσταση.

    Οπότε θα συνεχίσω να κάνω ποδήλατο κυρίως στο βουνό να βρίζω και κανα εντουρά ετσι για το καλό.

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Tώρα θες να μ' εκνευρίσεις κι εσύ. Πότε κλείσαμε διασταύρωση για μισάωρο;
    Προφανως όχι για μισαωρο γιατι δεν ειμαστε τόσοι. Διαβαζε τι γράφω (αλλα το νου σου στο πήδημα )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. μποτιλιάρισμα...
    από POLICE6 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2012, 12:22
  2. βρέθηκε η λύση για το μποτιλιάρισμα
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2009, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF