Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Honda Cbr 600f....

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103

    Honda Cbr 600f....

    Μετα απο αρκετο ψαξιμο και μικρο μπατζετ 2000 ευρω αποφασισα πως το εν λογω μηχανακι ειναι το ιδανικο για εμενα. Χρονολογικα πεφτω σε μοντελα 2002-2003. Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις. Πρωτον το ποσο που διαθετω ειναι καλο για ενα αξιοπιστο μηχανακη στα χρηματα αυτα? Ξερετε καποιον καλο μηχανικο στην Αθηνα για χοντα εστω και σε πμ αν δεν γινεται δημοσια? Για πιστα κανει? Ερασιτεχνικη χρηση? Πρεπει να προσεξω κατι ιδιαιτερα κατα την αγορα του? Ποναει καπου δηλαδη? Αυτα. Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    επειδη το εχει ο μπατζανακης μου,στα λεφτα που λες η σκορπισμενο θα ειναι η αν σου κατσει καμια ευκαρια σκοτωματος,τα καλα ψεκαστα παιζουν 3000-4000ε,στα λεφτα που λες θα βρεις κανα καλο καρμπυρατερατο.αποψη μου ειναι να ψαζεψεις μερικα ευρω ακομα και να παρεις ενα στην περιοχη των 3000ε
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  3. #3
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    υπαρχουν και ευκαιριες τρελες και με λιγοτερα απο 2κ
    γνωμη μου ειναι ομως να πας για το φ4 το καρμπυρατερ εκτος και αν πεσεις σε ευκαιρια σε αυτα τα λεφτα.
    η να μαζεψεις αλλα 500-1000 και να παρεις το ψεκαστο.
    αν θες πες μου να ρωτησω εναν φιλο.
    εχει ενα κοκκινο cbr 600 f4i sport.
    αν σου αρεσει η διπλη ουρα...

    ξεχασα να πω.
    λοιπον ελεγχεις το μοτερ.αν δεν κανει κανενα περιεργο θορυβο τοτε ειναι οκ και αν το συντηρεις θα ειναι οκ για πολυυυυ καιρο..
    μονη εξαιρεση αν στην νεκρα κανει ενα μικρο θορυβο η καμπανα(στο δεξι καπακι του κινητηρα) και οταν πιεζεις τον συμπλεκτη σταματαει δεν ειναι κατι σημαντικο.
    αν ειναι πολυ εντονο ομως καλυτερα να κοιταξεις αλλου.
    αν κανει ενα θορυβο απο την δεξια μερια στους κυλινδρους οταν το οδηγας σε καποιες στροφες και αυξανεται μαζι με τις στροφες τοτε ειναι τεντοτηρας καδενας και ειναι μια απο τις βλαβες που βγαζει.
    σαν ανταλλακτικο κανει νομιζω ενα 50ρι€
    μετα κοιτας φρενα αλυσιδα κτλ.
    ολα αυτα αν χρειαζονται αλλαγη δεν ειναι λιγα λεφτα.
    και αν μπορεις μετρα και το συστημα με ενα πολυμετρο να βγαζει το σωστο ρευμα μην ειναι σε φαση που θελει ανορθοτη.
    Τελευταία τροποποίηση από GiannisBlessed; 19/06/2012 στις 20:43.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisblest Προβολή μηνύματος
    υπαρχουν και ευκαιριες τρελες και με λιγοτερα απο 2κ
    γνωμη μου ειναι ομως να πας για το φ4 το καρμπυρατερ εκτος και αν πεσεις σε ευκαιρια σε αυτα τα λεφτα.
    η να μαζεψεις αλλα 500-1000 και να παρεις το ψεκαστο.
    αν θες πες μου να ρωτησω εναν φιλο.
    εχει ενα κοκκινο cbr 600 f4i sport.
    αν σου αρεσει η διπλη ουρα...



    ξεχασα να πω.
    λοιπον ελεγχεις το μοτερ.αν δεν κανει κανενα περιεργο θορυβο τοτε ειναι οκ και αν το συντηρεις θα ειναι οκ για πολυυυυ καιρο..
    μονη εξαιρεση αν στην νεκρα κανει ενα μικρο θορυβο η καμπανα(στο δεξι καπακι του κινητηρα) και οταν πιεζεις τον συμπλεκτη σταματαει δεν ειναι κατι σημαντικο.
    αν ειναι πολυ εντονο ομως καλυτερα να κοιταξεις αλλου.
    αν κανει ενα θορυβο απο την δεξια μερια στους κυλινδρους οταν το οδηγας σε καποιες στροφες και αυξανεται μαζι με τις στροφες τοτε ειναι τεντοτηρας καδενας και ειναι μια απο τις βλαβες που βγαζει.
    σαν ανταλλακτικο κανει νομιζω ενα 50ρι€
    μετα κοιτας φρενα αλυσιδα κτλ.
    ολα αυτα αν χρειαζονται αλλαγη δεν ειναι λιγα λεφτα.
    και αν μπορεις μετρα και το συστημα με ενα πολυμετρο να βγαζει το σωστο ρευμα μην ειναι σε φαση που θελει ανορθοτη.
    Με το καρμπιρατερ τι μοντελο ειναι? Διπλη ουρα? χαχαχαχχα Βαλε καμια φωτο! Με λιγα λογια για τι μοντελα μιλαμε? Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

  5. #5
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    αυτο το κοκκινο που βλεπεις στην φωτο ειναι.
    το f4 εβγαινε μεχρι το 00
    απο το 01 εγινε ψεκαστο και ονομαστικε f4i (injection)
    και υπηρχαν δυο εκδοσεις.
    μονη διαφορα η ουρα και οτι το σπορτ δεν ειχε κεντρικο σταντ.
    το σπορτ βγηκε μεχρι το 03 γιατι μετα βγηκε το rr το απλο συνεχισε μεχρι το 06
    και νομιζω οτι στο 04 και μετα η το 03 και μετα εχασε τις φουλ ρυθμισεις στις αναρτησεις.
    δεν τον βρηκα τον φιλο στο τηλ αλλα φανταζομε μεχρι το βραδυ θα τον βρω και θα σου πω.
    παντως λογικα σιγουρα ζηταει απο 2500 και πανω.
    τεσπα θα μας πει αυτος.

    https://www.google.gr/search?hl=el&q...OoTF0QX0mt3EAw

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisblest Προβολή μηνύματος
    αυτο το κοκκινο που βλεπεις στην φωτο ειναι.
    το f4 εβγαινε μεχρι το 00
    απο το 01 εγινε ψεκαστο και ονομαστικε f4i (injection)
    και υπηρχαν δυο εκδοσεις.
    μονη διαφορα η ουρα και οτι το σπορτ δεν ειχε κεντρικο σταντ.
    το σπορτ βγηκε μεχρι το 03 γιατι μετα βγηκε το rr το απλο συνεχισε μεχρι το 06
    και νομιζω οτι στο 04 και μετα η το 03 και μετα εχασε τις φουλ ρυθμισεις στις αναρτησεις.
    δεν τον βρηκα τον φιλο στο τηλ αλλα φανταζομε μεχρι το βραδυ θα τον βρω και θα σου πω.
    παντως λογικα σιγουρα ζηταει απο 2500 και πανω.
    τεσπα θα μας πει αυτος.

    https://www.google.gr/search?hl=el&q...OoTF0QX0mt3EAw
    οκ. οποτε μπορεσεις ρωτα. Μην αγχωνεσαι. Βασικα πιο απο τα δυο αξιζει να κοιταω πιστευεις περισσοτερο? Σε υπερευχαριστω για την βοηθεια!

  7. #7
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    αν εννοεις πιο απο τα δυο μεταξι ψεκαστου και καρμπυρατερ.
    εχω ακουσει - διαβασει οτι το καρμπυρατερατο ηταν πιο οικονομικο.
    αυτο ισως ισχυει στο ταξιδι που ταο γκαζι ειναι σταθερο και το φ4 ειχε πιο μακρυα 5η και 6η οποτε δουλευει σε πιο χαμηλες στροφες.
    το φ4ι ομως πιστευω στην πολη θα καιει λιγοτερο.
    το παλιο επισης εχει μονο φαναρι μπροστα που εγω το βρισκω πιο "παλιο" σχεδιαστικα και νομιζω οτι φεγγει λιγοτερο.
    τα οργανα του επισης ειναι καπως πιο πεπαλαιομενα απλα αναλογικα σε σχεση με του φ4ι.
    απο εκει και περα οι μηχανες ειναι παρομοιες και αν βρεις καλο φ4 στα λεφτα που δινεις παρε το.
    απλα ισως το φ4ι να εχει λιγο καλυτερη μεταπωλητικη αξια λογου του ψεκασμου.

    αν εννοεις πιο μεταξι σπορτ και απλου τοτε εχει να κανει με το τι θες να κανεις.
    αν θες ανετη σελα για εσενα και τον συνοδηγο για ταξιδια κτλ τοτε πας στο απλο.
    εχει και χερουλι να κρατιεται ο συνοδιγος που βοηθαει αρκετα.
    αν θες να κανεις βολτες στην πολη μονος και κανα μικρο ταξιδακι το πολυ 200-300κμ εισαι μια χαρα με το αλλο.

    παντως δεν εχουν τρελες διαφορες μεταξι τους οποτε παρε αυτο που σου αρεσει καλυτερα στο ματι.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisblest Προβολή μηνύματος
    αν εννοεις πιο απο τα δυο μεταξι ψεκαστου και καρμπυρατερ.
    εχω ακουσει - διαβασει οτι το καρμπυρατερατο ηταν πιο οικονομικο.
    αυτο ισως ισχυει στο ταξιδι που ταο γκαζι ειναι σταθερο και το φ4 ειχε πιο μακρυα 5η και 6η οποτε δουλευει σε πιο χαμηλες στροφες.
    το φ4ι ομως πιστευω στην πολη θα καιει λιγοτερο.
    το παλιο επισης εχει μονο φαναρι μπροστα που εγω το βρισκω πιο "παλιο" σχεδιαστικα και νομιζω οτι φεγγει λιγοτερο.
    τα οργανα του επισης ειναι καπως πιο πεπαλαιομενα απλα αναλογικα σε σχεση με του φ4ι.
    απο εκει και περα οι μηχανες ειναι παρομοιες και αν βρεις καλο φ4 στα λεφτα που δινεις παρε το.
    απλα ισως το φ4ι να εχει λιγο καλυτερη μεταπωλητικη αξια λογου του ψεκασμου.

    αν εννοεις πιο μεταξι σπορτ και απλου τοτε εχει να κανει με το τι θες να κανεις.
    αν θες ανετη σελα για εσενα και τον συνοδηγο για ταξιδια κτλ τοτε πας στο απλο.
    εχει και χερουλι να κρατιεται ο συνοδιγος που βοηθαει αρκετα.
    αν θες να κανεις βολτες στην πολη μονος και κανα μικρο ταξιδακι το πολυ 200-300κμ εισαι μια χαρα με το αλλο.

    παντως δεν εχουν τρελες διαφορες μεταξι τους οποτε παρε αυτο που σου αρεσει καλυτερα στο ματι.
    Κατατοπιστικοτατος. Σ΄ευχαριστω πολυ αδερφε!

  9. #9
    Χιαρ αι αμ.Φιλε μου καλησπερα για το προαναφερθεν "κοκκινο" στειλε μου πμ.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/11/2008
    Μηνύματα
    103
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrated Προβολή μηνύματος
    Χιαρ αι αμ.Φιλε μου καλησπερα για το προαναφερθεν "κοκκινο" στειλε μου πμ.
    Σου εστειλα....

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF