Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 65

Θέμα: σερρες με τον δουκα?

  1. #46
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε άλλο θέμα βρισκόμασταν, έκανα μια απλή ερώτηση, έτσι από περιέργεια και καταλήξαμε εδώ. Δεν το είχα σκοπό το σπλιτάκι ε. :P

    Και τώρα πάω να σβήσω τις κουτσομπολίστικες μαλακίες από πάνω.
    thes na soy doso to vstrom na kaneis kana gyrako na kaneis goysta re adelfe?kai ase moy to douka edo kamia bdomada na ston prosexo ligo...ti les?

    kai se parakalo ayta ta ...de thelo na ton spaso..lioso na to skiso.. mi ta les re file.. mi ta les...

    spasto skisto gama toy ta prekia ti to pires ..ktm einai..

  2. #47
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    ...

    spasto skisto gama toy ta prekia ti to pires ..ktm einai..
    εννοείς οτι έτσι και αλλιώς θα σπάσει οπότε ας το χαρεί πρώτα εεεεε? αν προλάβει βεβαίως βεβαίως.....

  3. #48
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    gataaaaaa eisai leme.

  4. #49
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε άλλο θέμα βρισκόμασταν....
    Το ξέρω αλλα στην ερώτηση σου απαντώ! Οσες φορές εχω πάει πανω, θέμα ειναι να χω δει 4-5 μονοκυλινδρα.... κ αυτό πάλιά κ συνηθως παλι πρώτα μηχανάκια παιδιών. Αν πας δε τωρα πρόσφατα ουτε 600 δικύλινδρο δεν βλέπεις.... Ολοι αυτοί που σου απαντούν, αν τους δωσεις 600 δεν θα ανεβουν πανω γιατι θα τους περνάνε στην ευθεία.... κατα τα αλλα που ειναι το fun δεν μπορω να καταλαβω;;;; Τι θα ταν αμα σου έλεγα να πας σε οικο ανοχής κ να αυτοικανοποιηθεις σε μια γωνία; Fun? Ετσι θα νιωσεις, το μονο σιγουρο... Αν ειναι για την εμπειρια, στα κοριτσα στο σιδηροκαστρο περισσοτερες θα αποκτήσεις...

    κατα τα αλλα συμφωνω με DukasII
    Ban 'em all

  5. #50
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DUKASII Προβολή μηνύματος
    kai se parakalo ayta ta ...de thelo na ton spaso..lioso na to skiso.. mi ta les re file.. mi ta les...

    spasto skisto gama toy ta prekia ti to pires ..ktm einai..
    Είπα εγώ κάτι τέτοιο?!

    @stabak: Το να με περνάνε στην ευθεία, δε μου λέει κάτι. Το ότι θα είναι γεμάτη 1000άρια, πάλι δε μου λέει κάτι. Δεν έχει πλάκα να τρέχεις με μικρότερα μηχανάκια ένιγουει :P Όπως είπα, μια ηλίθια ερώτηση έκανα, από περιέργεια. Ήξερα ότι είναι ανοιχτή πίστα, απλά δεν είχα ακριβή εικόνα.

    Ούτε τώρα έχω, βέβαια, αλλά διασκεδάσαμε με το φλέημ ^^
    Life begins at 45°.

  6. #51
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ήξερα ότι είναι ανοιχτή πίστα, απλά δεν είχα ακριβή εικόνα.

    Ούτε τώρα έχω, βέβαια, αλλά διασκεδάσαμε με το φλέημ ^^
    Ψίτ όργιο....μπές στο site και δες τις στροφές μία μία σε φωτό αλλά και σε κάτοψη για να έχεις ακριβη εικόνα.Κατά τα άλλα καλή διασκέδαση...είναι το μόνο σίγουρο.

    http://www.serrescircuit.gr/
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #52
    Πάντως στα μέγαρα μια χαρά θα πρέπει να είνια το 690
    Τουτέστιν πάει να πει οτι η σημερινή νεολαία μας έχει γραμμένους στα παλιά της τα καρμπιρατέρ!

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vourkoufales Προβολή μηνύματος
    Πάντως στα μέγαρα μια χαρά θα πρέπει να είνια το 690
    οχι απλα μια χαρα , αλλα θα πρεπει να γαΜει ...
    PROzacRIDER

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos force Προβολή μηνύματος
    οχι απλα μια χαρα , αλλα θα πρεπει να γαΜει ...
    Εσυ δεν εχεις καν περασει εξω απο τις σερρες..
    ORGIA!!!!!

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    Εσυ δεν εχεις καν περασει εξω απο τις σερρες..
    ναι αλλα δεν μιλησα ουτε εγω ουτε ο βουρκις για σερρες ,αλλα για ΜΕΓΑΡΑ ... παρε λοιπον να εχεις ΟουΝντ ,για να βιαζεσαι να μιλησεις
    PROzacRIDER

  11. #56
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos force Προβολή μηνύματος
    ναι αλλα δεν μιλησα ουτε εγω ουτε ο βουρκις για σερρες ,αλλα για ΜΕΓΑΡΑ ... παρε λοιπον να εχεις ΟουΝντ ,για να βιαζεσαι να μιλησεις
    καλα καλα οταν τελειωσεις το topend ελα να μας πεις για τις περιπετειες σου στη παχη αχαχαχαχαχχαα
    Ban 'em all

  12. #57
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stabak Προβολή μηνύματος
    καλα καλα οταν τελειωσεις το topend ελα να μας πεις για τις περιπετειες σου στη παχη αχαχαχαχαχχαα
    κανουμε και κομματα?? πως λεγεστε ? αναπηροι ελληνες????ΑΧΑχΑΧΧΑχΑ ...
    PROzacRIDER

  13. #58
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    καλησπέρα παιδιά είναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ και έμελλε να είναι σε αυτό το θέμα. είμαι κάτοχος ενός δούκα και πρώην κάτοχος xr εντούρο μετατροπή μοταρντ με τα γνωστά αποτελέσματα σε όλους(δυνατό εργαλείο αλλά δεν κάθεται για κανένα λόγο δίπλα στα ευρωπαϊκά). ο κολλητός μου έχει το δαλλάρα, άρα έχω πάρει πολλές φορές και το μαμά μοταρντ. δεν το παίζω φωστήρας γιατί ούτε σέρρες έχω μπει ούτε μέγαρα. αυτό που ξέρω από την πείρα μου είναι ότι ο μόνος τρόπος να δώσει το xr τσάι στον δούκα είναι σε πολύ κλειστή διαδρομή με πολύ χαμηλές ταχύτητες ώστε να μικρύνει το χάσμα που δημιουργούν τα κορυφαία περιφέρειακα του δούκα. από φρεναρίσματα 80km σε 0km δεν είναι μεγάλη η διάφορα στα φρένα τους. σε ένα λίγο πιο ανοιχτό κομμάτι όμως ο δούκας υπερτερεί γιατί ξεφεύγουμε από τα μεγέθη του χωμάτινου παρελθόντος του xr και περνάμε σε άλλη διάσταση, με τα φρένα και την γεωμετρία της μηχανής να έχουν τον πρώτο λόγο. ότι και να αλλάξεις στο χοντα δεν θα το φτάσει τον μαμά δούκα εκτός από τα άλογα ίσως, για δούκα με τα evo1 /evo2 κιτ δεν πας πουθενά. και ξέρω εκ πείρας ότι μετά τα 130km τα χωμάτινα καλαμάκια που είχε μπροστά το xr ακολουθούσε καθένα τον δρόμο του.

    υ.γ σε καμία περίπτωση δεν θέλω να πιστεύω ότι τα συγκρίνεις αυτά τα 2 μηχανάκια για την καταλληλότητα τους στη πιστά των σερρών και να βγάζεις το χοντα πιο κατάλληλο. στην αυλή του παππού μου μόνο μπορεί το xr να κεράσει τσάι τον δούκα μιλώντας πάντα με απόλυτα μεγέθη και συγκρίνοντας τα μηχανάκια και όχι τον αδηγό που τα καβαλάει. γιατί εγώ είμαι κουλάδι ενώ εσύ μπορεί να ξύνεις και το φρύδι σου στην ασφάλτο.

  14. #59
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Ωραία όλα αυτά και 100% αληθινά, αλλά το XR του devils έχει υποστεί 5.5 μύρια μετατροπές (ΕΔΩ) κι εμένα δεν είχε ούτε εξάτμιση τότε. Ανοίξαμε σε ευθεία και μόνο από ρολλαριστές δευτέρες μέχρι πέμπτες ή κάτι, μέχρι που μας έκοψε η κυκλοφορία. Δεν τίθεται θέμα Duke ΙΙΙ vs οποιοδήποτε γιαπωνέζικο μονοκύλινδρο μαμά. Ή ευρωπαϊκό φορ δατ μάτερ.

    Μήπως έχεις χάρτη για Δούκα με evo2? :P
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 30/07/2012 στις 19:57.
    Life begins at 45°.

  15. #60
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    άμα σου πω ότι αυτό διάβαζα εδώ και μια ώρα θα με πιστέψεις? μπράβο του που το έκανε ανταγωνιστικό αλλά πάλι δεν άλλαξε ο χαρακτήρας του. εφόσον πλαίσιο/υποπλαίσιο και στήσιμο έμειναν ίδια και δεν άλλαξε και ο ρόλος που παίζει το πλαίσιο και ο κινητήρας στην γεωμετρία της μηχανής είναι πάλι ένα μηχανάκι τούμπανο αλλά στα σημεία θα χάσει λόγω του ότι δεν έχει φτιαχτεί για να κυνηγάει δούκες. κάτι είχε πει για τα φρένα του ότι δεν τα θεωρεί υποδεέστερα και δεν τον κατάλαβα. όταν είδα ότι έβαλε τα aftermarket είδα ότι είναι στο σωστό δρόμο. αλλά για να έχεις το φρενάρισμα του δούκα από τα πολλά στα πολύ λίγα θες και τα ανάλογα καλάμια και όλο το μπροστινό. τώρα απλά συναγωνίζεται το smc ας πούμε στα φρένα αλλά όχι τον δούκα. ο δούκας στα κατάλληλα χέρια είναι μια μηχανή που μπορείς να ξύσεις γόνατο. και αυτό επειδή δεν είναι καθαρό μοταρντ και τέλος.

    υγ προχτές έκλεισα 1 χρόνο με το μηχανάκι και έξω 12000κμ. το μετάνιωσα που δεν πήρα την r έκδοση παρόλου που είχα τα λεφτά. δεν το ήθελα τόσο καρνάβαλο στα χρώματα και πήρα το μαύρο άσπρο με χρυσά γράμματα. δεν του έξω βάλει τίποτα γιατί θέλω να του τα βάλω όλα μαζί μια και καλή να μου βγει πιο φτηνά. δεν εχω την χαρτογράφηση που λες αν εννοείς την μαμά αλλά μπορείς να την βρεις στα εξουσιοδοτημένα. αλλιώς φτιάξε με το tune εκυ εχω ακούσει πολλούς αλλά με διάφορα θέματα κυρίως stall του κινητήρα

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 05/07/2008, 15:10
  2. Καλημέρα με τον...
    από powerphot στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2005, 14:39
  3. Θα παω στη ζουγκλα με τον Ταρζαν!!!
    από Boxer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 20:10
  4. Η συνάντηση με τον jimbar...
    από parji στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2004, 19:14
  5. "Τα βάζω με τον εαυτό μου..."
    από bikersonly στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 10:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF