Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Καρμπυρατέρ καθαρισμός

  1. #1

    Καρμπυρατέρ καθαρισμός

    Γειά σας είμαι κάτοχος ενός suzuki freewid 650 mont 98 και τελευταία μου κάνει νούμερα το καρμπυρατέρ 10ον οταν το βάζω μπρος και ανοίγω το γκάζι λίγο απότομα σβήνει Δεν το έκανε αυτό πρώτα 2ον καίει αρκετά πιο πολύ απο το φυσιολογικό 6 λίτρα δεν μου βγάζουν 80 χιλ με νορμάλ λειτουργεία μου βγάζαν 100 παλιότερα και 3ον κανα δυο φορές έχει κάνει υπερχείληση και γέμισε το φίλτρο βενζίνα.
    το συμπέρασμα μου βγάλαμε είναι ότι θέλει καθαρισμα και ρύθμιση.
    Για τη ρύθμξση το έχω κανωνίσει με κάτι φίλους το καθάρισμα θα το κάνω εγώ και να το λύσω να το καθαρίσω δεν έχω πρόβλημα εκεί που δυσκολεύομαι είναι ότι δεν μπορώ να βρω σετ τσιμούχες-φλάτζες σε όσους πήρα μου λένε ότι δεν πάνε σετ αλλα ανα τεμάχιο.
    επίσης δεν ξέρω τι καθαριστικό να χρησημοποιήσω αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα μένω Β Ελλάδα Κιλκίς
    Όσες και αν χτίζουν φυλακές και ο κλοιός στενεύει ο νούς μας είναι αληταριό και πάντα δραπετεύει.

    http://youtu.be/834jRg35TRM

  2. #2
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kilointia3 Προβολή μηνύματος
    Για τη ρύθμξση το έχω κανωνίσει με κάτι φίλους
    Καλό θα είναι οι φίλοι να μην έχουν δει την προηγούμενη στον ύπνο τους παπά να τηγανίζει μπαρμπούνια...


    Υ.Γ.
    Επειδή την ανθίζομαι ότι θα τα κάνετε νισουάζ, καλύτερα βγάλε το καρμπυρατέρ και πήγαινέ το σε μάστορα για καθαρισμό και ρύθμιση (ουσιατικά αντικατασταση φθαρμένων εξαρτημάτων.)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Καλό θα είναι οι φίλοι να μην έχουν δει την προηγούμενη στον ύπνο τους παπά να τηγανίζει μπαρμπούνια...


    Υ.Γ.
    Επειδή την ανθίζομαι ότι θα τα κάνετε νισουάζ, καλύτερα βγάλε το καρμπυρατέρ και πήγαινέ το σε μάστορα για καθαρισμό και ρύθμιση (ουσιατικά αντικατασταση φθαρμένων εξαρτημάτων.)

    AKOY TO ΜΠΑΛΙΟ

  4. #4
    Στον μάστορα την τελευταία φορά που πήγα τα έκανε λίγο χειρότερα τα πράγματα οπότε άστο καλύτερα οι φίλοι που ανέφερα είναι τεχνίτες και ετοιμάζουν μηχανές για αγώνες έχουν όλες τις γνώσεις και τα μηχανήματα να κάνουν τις σωστές ρυθμίσεις απλά μένουν μακρυά και δεν υπάρχει δυνατότητα να αφήσω εκεί τη μηχανή.όσο για τις τσιμούχες ξέρω ότι υπάρχει σετ
    Όσες και αν χτίζουν φυλακές και ο κλοιός στενεύει ο νούς μας είναι αληταριό και πάντα δραπετεύει.

    http://youtu.be/834jRg35TRM

  5. #5
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Για να μην παιδεύεσαι άδικα..

    Εκτός από τις τσιμουχόφλαντζες, πιθανόν να θέλουν αντικατάσταση και η μεμβράνη (αν είναι υποπίεσης) καθώς και κάμποσα λαστιχάκια και O-rings..

    Βρες τον τύπο του καρμπυρατερ σου και δες τι περιλαμβάνει το σετ "γενικής"..


    Υ.Γ.
    Άποψή μου είναι η όλη δουλειά να γίνει στον χώρο που θα γίνει και η ρύθμιση, αλλιώς θα λύσεις και θα δέσεις πολλές φορές τα ίδια πραγματα..
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

Παρόμοια θέματα

  1. Καθαρισμός καρμπυρατέρ
    από Tomahawk στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2009, 12:06
  2. Καθαρισμός καρμπυρατέρ σε "μπάνιο" χημικού καθαριστικού
    από sotirisp στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 20/06/2008, 13:17
  3. Καρμπυρατερ
    από xtzanos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 13:05
  4. καρμπυρατερ για xt125
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF