Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 40

Θέμα: Μηχανη στην Κρητη - Πλατανια ή θα με φανε ζωντανο?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101

    Μηχανη στην Κρητη - Πλατανια ή θα με φανε ζωντανο?

    Λοιπον, λεω να κατεβω με τη μηχανη στην κρητη στα χανια, και πιο συγκεκριμενα στον πλατανια. Ακουω διαφορα για τους οδηγους εκει , οτι δεν την παλευουν καστανο και εχω μερικες αμφιβολιες.


    Ειναι οντως τοσο χαλια οι οδηγοι κατω? Θα μου ερθει κανενας ουρανοκατεβατος ? Υποψην οτι δεν θα παω με σκοπο να γυρισω την κρητη με τη μηχανη, αλλα για να κανω 1-2 διαδρομες μονο, στον πλατανια θα την εχουμε αραξει
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  2. #2
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Εμείς πάντως επιβιώνουμε χρόνια τώρα...

    Σοβαρά τώρα: Πρόσεχε λίγο παραπάνω, μην οδηγείς λιώμα και θα είσαι οκ.

  3. #3
    Χρηστος Το avatar του/της sv9cvk
    Εγγραφή
    25/10/2009
    Μηνύματα
    3.834
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    Λοιπον, λεω να κατεβω με τη μηχανη στην κρητη στα χανια, και πιο συγκεκριμενα στον πλατανια. Ακουω διαφορα για τους οδηγους εκει , οτι δεν την παλευουν καστανο και εχω μερικες αμφιβολιες.


    Ειναι οντως τοσο χαλια οι οδηγοι κατω? Θα μου ερθει κανενας ουρανοκατεβατος ? Υποψην οτι δεν θα παω με σκοπο να γυρισω την κρητη με τη μηχανη, αλλα για να κανω 1-2 διαδρομες μονο, στον πλατανια θα την εχουμε αραξει
    Μου θυμιζεις την Πιπιλη που ειχε κατεβει Ρεθυμνο την εποχη που ηταν τα Ζωνιανα και εβλεπε παντου "εγκληματιες" .Μεχρι και την τραυματικη εμπειρια της με εναν "μεγαλο νονο" με ποδηλατο και πορτοκαλι πουκαμισο εβαλε στο μπλογκ της η..... (μην την χαρακτηρισω)!!!

    Δεν νομιζω να δεις και μεγαλη διαφορα απο τους "πιλοτους" της υπολοιπης Ελλαδας !!
    Αντε με το καλο να ερθεις!!!
    ΡΕΘΥΜΝΟ Χρηστος www.sv9cvk.gr
    CB750 four K7 (1977) , CB750 four K2 (1972) , , XL185S
    , Vespa GT200 TS50W

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Ακουλουθείς τον απλό κανόνα του "δεν έχω πουθενά προτεραιότητα" και επιβιώνεις όπως κάνουμε χρόνια
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peter86
    Εγγραφή
    31/03/2007
    Μηνύματα
    634
    πρόσεχε το βράδυ (και το πρωί θα έλεγα) οσο αυτο μπορεί να γίνει τους μεθυσμένους.
    Είναι καποιου είδους χόμπι από τι έχω καταλάβει για την Κρήτη το να οδηγάς μεθυσμένος.....
    Honda bros pgm 400 '06-'09 45.000 χλμ.
    Suzuki Βandit 650 '09-'15 120.000 χλμ.
    Βmw k1300s '15 -

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Βασικα μονο για την ημερα αν θα παιξουν διαδρομες με τη μηχανη γιατι καποιες ωρες το μεσημερι θα δουλειε και ο κολητος. Το βραδυ δεν σκοπευω, διοτι το γνωριζω καλα το χομπυ τους, ασε που θα αραζουμε κι εμεις κοντα στο δωματιο.

    Αντε, αυριο ή μεθαυριο θα ερθω, αναλογως ποτε θα βρω εισητηρια
    Να μου θυμιζετε οτι ειμαι νεος οδηγος στις μηχανες και δεν πρεπει να παιρνουν τα μυαλα μου αερα...

    για να μπορουμε να μιλαμε κι αυριο!

  7. #7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    Λοιπον, λεω να κατεβω με τη μηχανη στην κρητη στα χανια, και πιο συγκεκριμενα στον πλατανια. Ακουω διαφορα για τους οδηγους εκει , οτι δεν την παλευουν καστανο και εχω μερικες αμφιβολιες.
    Καμία αμφιβολία. Δεν ξέρουμε να οδηγάμε. Πάμε μεσ' τα όλα, προσπέραση στην προσπέραση στην προσπέραση, παντού τελειωμένες καταστάσεις. Εξ' άλλου είμαστε πρώτοι πανελλαδικά στα τροχαία. Κόκκινα απλά δεν υπάρχουν. Παντού και μόνο πράσινο για όλους!
    Σε αυτό πρόσθεσε μερικές χιλιάδες τουρίστες που πάνε σα χαμένοι, την ανύπαρκτη σήμανση (εμπλοκή μου έρχονται αντίθετα στην "εθνική", τα έχω δει όλα!!! ), τους γάμους (άρα πολλοί μεθυσμένοι παρασκευοσαββατοκύριακο απόγευμα και μετά), το μπορντέλο οδικό δίκτυο, τα ζώα που πάνε όπως να 'ναι μέσα σε όλο το δίκτυο και άλλα πολλά εμπριμέ.
    Αλλά Πλατανιά θα πήξει το μάτι σου στο ξ3κωλο. Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
    Επειδή μένω Χανιά, ό,τι χρειαστείς στείλε πμ.
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  8. #8
    Όπως τα λέει ο από πάνω είναι πάνω κάτω .

    Όλα θα πάνε καλά . Να έχεις μονίμως το νου σου στους άλλους και να πηγαίνεις σιγά .Αμυντική οδήγηση και το χέρι πάντα στο φρένο .

    Επισημαίνω ξανά .
    Ζώα ,
    οδόστρωμα (δεν είναι μόνο που σε μερικά σημεία γλυστράει...ξεφυτρώνουν και λακούβες πάνω σε στροφές )
    και τουρίστες .

    ...Καλές διακοπές .

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    αυξημενη προσοχη και θα εισαι μια χαρα...
    εγω τον γυρισα σχεδον ολο τον νομο Χανιων και δεν ετρεξε καστανο, εκτος απο εναν γροθο εργολαβο που εστρωνε ολο τον δρομο πισσολαδο και επεσα με 2χλμ/ωρα...

    γεια σου ρε Στελακο!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Επειδή έχω ζήσει και εγώ Χανιά,κατά ένα περίεργο τρόπο νομίζω πως οι περισσότεροι τα μηχανάκια τα προσέχουν.Με το αυτοκίνητο μπορεί και να σε πατήσουν
    Πέρα απο την πλάκα,απλά έχουν άλλο "στύλ" οδήγησης.
    Με λίγο προσοχή και οδηγώντας φυλαγμένος επιβιώνεις παντού.

  11. #11
    kitakse epidi stin kriti kindinevis mexri ke korkodiloi me punto turbo kikloforane
    8a pis oti piges stin malta
    stin malta ine orea politismena i an8ropoi odigane stin lourida tous me ipomoni den anigoun to para8iro na petane prasinokafe roxales oute prospernas agrotiko ke sou erxete na lipo8imisis apo tin mpoxa pou anadioi to kopkit oxi i karotsa...
    ke ama sou er8i afti i xlapatsa stin mouri pote den zitas ton logo aftos pou stin erikse sterite noimosinis ke oplofori
    meta makria po kritikes lene sinexia mantinades gia ton erota ala exoun kani ta panta se xorafia se axirones mpori na kolisis apo trixomonades mexri falakra..

    ke ena mistiko ine na odigas poli grigora na min se prolaveni to atixima
    episis ama ise se trapezis ke 8es na klasis min sikonese amolati eki xalaraaaa

    tora san meros i kriti-malta... den pezete orees diadromes mesa se xoria patas tou kosmou tis kavalines ton zoon vlepis olo kati kritikous me moustakes ke ama pas pros ta vouna exi platania me potamia ke magazakia se xoria na paris tin gkazoza sou

    episis min pas sta xania gia gkomenes den iparxoun ine oles skorpismenes i krivonte epidi i kritikoi kanoun na doun gineka olo ton ximona tous vlepoun pinasmenous ke krivonte

    ama 8es gkomenes pigene se ena mikro nisi

    episis i kriti pia ine ena poli akrivo nisi den simferi ka8olou i apli amolivdi exi apo 1,90 mexri 2 fevga ke ine katourima
    ola eki ta exoun akrivini giati exi pesi pina ke gia na katalavis me ta lefta pou 8es na pas eki idika me mixani pas kanaria nisia karaiviki gia mia vdomada ama kitaksi paketa 8a pa8is sok ke ola pliromena

    ama 8es na pas odigikes diakopes pigene ton giro tis peloponisou kalitera
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  12. #12
    κατεβαινω και γω στις 20 στα χανια. εχω ζησει στα χανια 4 χρονια και κυκλοφορουσα με μηχανη. η αληθεια ειναι οτι θελει πολυ προσοχη.αλλα οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω θα οδηγας παντα σαν να εχουν οι αλλοι προτεραιοτητα και δε θα εχεις κανενα προβλημα. καλα να περασεις.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimzan
    Εγγραφή
    25/05/2010
    Μηνύματα
    1.101
    Τελικά μια χαρά ολα. Οι δρόμοι δεν είναι και οι καλύτεροι άλλα δεν πέτυχα περίεργους οδηγούς.

    Κόσμος αρκετός άλλα περίεργώς όχι τό βράδυ. Που στο καλό βγαίνει ο κόσμος εδώ ? Ακούω προτάσεις

    Υγ τό βράδυ δεν κυκλοφορούμε με τη μηχανή βεβαία άλλα και τό ταξί πανάκριβο

  14. #14
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Μόλις γύρισα Αθήνα και γω με το απογευματινό από Καστέλι.Ήμουν βέβαια με αμάξι αλλά εύκολα ξεχώριζες τους γροθους πριν κάνουν την μλκια.
    Συνετή και κριτική οδήγηση και θα είσαι μία χαρά. Καλές διακοπές νά έχεις!
    Keep spamming!!!:a13:

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimzan Προβολή μηνύματος
    Κόσμος αρκετός άλλα περίεργώς όχι τό βράδυ. Που στο καλό βγαίνει ο κόσμος εδώ ? Ακούω προτάσεις
    Ρε κανένας απάντρευτος να δώσει στο κοπέλι οδηγίες;
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2011, 12:19
  2. μαγαζιά με ανταλλακτικά στην Κρήτη?
    από sakismip στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2007, 20:19
  3. Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2006, 09:47
  4. Απίστευτο, ρε θα μας φάνε το site
    από cityfly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 23:47
  5. Ταξίδι στην Κρήτη.
    από kchrono στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF