Σελίδα 16 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 611121314151617181920 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 240 από 287

Θέμα: Κάτι πρέπει να γίνει με τους μπινέδες με Xenon

  1. #226
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    δεν εχετε δει τιποτα. πριν λιγες μερες συναντησα πουλμαν (καινουριο, μοντελο λιγων ετων) και το προσπερασα. τι το ηθελα? για 2 χλμ δε μπορουσα να κανω τιποτα και τον ειχα πισω μου, κοντεψα να χασω το φως μου (ειχε το πιο αθλιο κιτ xenon που υπαρχει). το αυτοκινητο μου ειχε γινει ασπρο μεσα. δεν μπορεσα να βγαζω καλη φωτο, φενοτανε μονο μια λαμψη οπως στις ταινιες. ειναι απο το τοπικο κτελ το πουλμαν και πιθανων να το ξαναπετυχω, θα βγαλω φωτο οπωςδηποτε. μιλαμε να εχω αλλαξει τη θεση του κεντρικου καθρευτη, να εχω το χερι στον αριστερο (ουπε και να τον πηγα με το κουμπι με τυφλωνε).
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  2. #227
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Ο κάθε φτωχομπινές για να το παίξει δήθεν κάποιος πάει και κοτσάρει αυτές τις μαλακίες στο αμάξι/μηχανάκι/πουλμαν/ταξι......κλπ.κλπ.κλπ και δεν καταλαβαίνει ότι το μόνο που καταφέρνει είναι να ταλαιπωρεί τους άλλους. Αν έχεις την κάψα ρε τελειωμένε, βάλε το χέρι στην τσέπη και κάν' το ΣΩΣΤΑ!!
    Αφού δεν είναι συμβατές αυτές οι λάμπες με τα κάτοπτρα της εταιρείας... γιατί τα βάζεις; Αφού είσαι τσίπης γιατί δεν κάθεσαι στ' αυγά σου;

    Τα δε μηχανάκια είναι για κλωτσιές επίσης.. Τις παπαριές του στυλ.. "τα βάζω για να με βλέπουν"... αλλού! Με πάει προφυλακτήρα πριν κάτι μήνες (εγώ με ΙΧ-βράδυ) ένα beverly στον Κορυδαλλό και με έχει πεθάνει με τα φώτα του. Στο φανάρι του τη λέω κανονικά και μου απαντάει... ¨Καλά, γιατί φωνάζεις ρε φίλε..."

    Καλά εγώ λεω τον πόνο μου τώρα.. αλλά αμάν με τους καραγκιόζηδες πια.

  3. #228
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από slzr Προβολή μηνύματος
    Ο κάθε φτωχομπινές για να το παίξει δήθεν κάποιος πάει και κοτσάρει αυτές τις μαλακίες στο αμάξι/μηχανάκι/πουλμαν/ταξι......κλπ.κλπ.κλπ και δεν καταλαβαίνει ότι το μόνο που καταφέρνει είναι να ταλαιπωρεί τους άλλους. Αν έχεις την κάψα ρε τελειωμένε, βάλε το χέρι στην τσέπη και κάν' το ΣΩΣΤΑ!!
    Αφού δεν είναι συμβατές αυτές οι λάμπες με τα κάτοπτρα της εταιρείας... γιατί τα βάζεις; Αφού είσαι τσίπης γιατί δεν κάθεσαι στ' αυγά σου;

    Τα δε μηχανάκια είναι για κλωτσιές επίσης.. Τις παπαριές του στυλ.. "τα βάζω για να με βλέπουν"... αλλού! Με πάει προφυλακτήρα πριν κάτι μήνες (εγώ με ΙΧ-βράδυ) ένα beverly στον Κορυδαλλό και με έχει πεθάνει με τα φώτα του. Στο φανάρι του τη λέω κανονικά και μου απαντάει... ¨Καλά, γιατί φωνάζεις ρε φίλε..."

    Καλά εγώ λεω τον πόνο μου τώρα.. αλλά αμάν με τους καραγκιόζηδες πια.
    Tα Beverly τυφλωνουν τον μπροστα ασχετως το τι λαμπα φορανε.
    Διαπιστωμενο πολλακις.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #229
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Tα Beverly τυφλωνουν τον μπροστα ασχετως το τι λαμπα φορανε.
    Διαπιστωμενο πολλακις.
    Έχεις δίκιο, αλλά ο συγκεκριμένος είχε και Xenon... Προσπαθώ καθημερινά να διευκολύνω τα δίκυκλα στην κίνηση (αφού το ξέρω το έργο.. έχω κι εγώ), αλλά ρε πστ μου.. αν έχει xenon και με τυφλώνει (πολλοί το κάνουν επίτηδες) στα στενά για να περάσει... δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσω.

  5. #230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Tα Beverly τυφλωνουν τον μπροστα ασχετως το τι λαμπα φορανε.
    Διαπιστωμενο πολλακις.
    Σωστος. Τα 500ρια. Εχουν το φαναρι πολυ ψηλα.

  6. #231
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Το ξεθάβω (λίγο) Σήμερα beverly με xenon με τύφλωσε... έχω κάνει ενοχλητικές διαδρομές με άτομα με xenon από πίσω μου, αλλά αυτό σήμερα απλά με τύφλωσε... για αρκετά μέτρα και ενώ πήγαινα και με μάλλον αρκετά χιλιόμετρα...Δεν έβλεπα μπροστά μου τίποτα! Ήταν πολύ δυνατά τα φώτα του ήταν μια σχετική υψομετρική διαφορά ήταν και το σημείο και τι να πω δε μου έχει τύχει ξανά τόσο έντονα να μη βλέπω τίποτα μπροστά μου και ενώ το μηχανάκι ήταν πίσω μου ...

  7. #232
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Το ξεθάβω (λίγο) Σήμερα beverly με xenon με τύφλωσε... έχω κάνει ενοχλητικές διαδρομές με άτομα με xenon από πίσω μου, αλλά αυτό σήμερα απλά με τύφλωσε... για αρκετά μέτρα και ενώ πήγαινα και με μάλλον αρκετά χιλιόμετρα...Δεν έβλεπα μπροστά μου τίποτα! Ήταν πολύ δυνατά τα φώτα του ήταν μια σχετική υψομετρική διαφορά ήταν και το σημείο και τι να πω δε μου έχει τύχει ξανά τόσο έντονα να μη βλέπω τίποτα μπροστά μου και ενώ το μηχανάκι ήταν πίσω μου ...
    Τσιμπα ενα καλο φρενο ντε...

  8. #233
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Και xenon να μην ειχε παλι θα σε τυφλωνε.
    Τα Beverly εχουν πολυ ψηλα τοποθετημενο το φαναρι και τυφλωνουν τους παντες που θα πετυχουν σε κοντινη αποσταση.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  9. #234
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Τσιμπα ενα καλο φρενο ντε...
    Φιλαρακι......νταλικιερης εισαι;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #235
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.964
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pisoapotislekseis-01.jpg 
Προβολές:	94 
Μέγεθος:	20,9 KB 
ID:	346351

    Κάποτε θα τα βγάλω....
    ανανήψαντας

  11. #236
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Φιλαρακι......νταλικιερης εισαι;
    Εχω βαρεθει να τσακωνομαι στους δρομους με κατι μαλακες με xenon..
    Το οτι τα beverly εχουν το φαναρι ψηλα δεν σημαινει οτι πρεπει να σε στραβωνει.
    Αν ηταν ετσι το τρεμερε που το φαναρι ειναι πιο ψηλα ακομη,θα επρεπε να τους στραβωνω ολους,
    αλλα δεν δημιουργω προβλημα ακομη και σταματημενος στο φαναρι πισω απο κουτι το φως χτυπα χαμηλα.

  12. #237
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Και xenon να μην ειχε παλι θα σε τυφλωνε.
    Τα Beverly εχουν πολυ ψηλα τοποθετημενο το φαναρι και τυφλωνουν τους παντες που θα πετυχουν σε κοντινη αποσταση.
    Βάλε ντε ένα κωλοφαναρο στην πλάτη

  13. #238
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Μαζι σου ρε συ.
    Απλα λεω οτι μονο στο συγκεκριμενο μηχανακι εχω παρατηρησει αυτο το φαινομενο.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  14. #239
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Θυμαμαι στο παλιο αμαξι, ο πατερας μου ειχε βιδωσει πισω ,εναν κιτρινο προβολεα τεραστιο σαν τηγανι.
    Οποτε τον πλησιαζε αυτοκινητο με ξεχασμενα φωτα στην μεγαλη σκαλα αναβε στιγμιαια το τερας .......
    Κυριες ολοι.........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #240
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Μαζι σου ρε συ.
    Απλα λεω οτι μονο στο συγκεκριμενο μηχανακι εχω παρατηρησει αυτο το φαινομενο.
    To συγκεκριμενο μηχανακι εχει τρελα ποσοστα καγκουροποιησης. Οπως τα TDM ενα πραμα ...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF