Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: ax1.Tη γνωμη σας παρακαλω...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2012
    Μηνύματα
    3

    ax1.Tη γνωμη σας παρακαλω...

    Γεια σας και απο μενα παιδια,ειμαι 32 και μολις εβγαλα διπλωμα.Σκεφτομαι να αγορασω ενα μεταχειρισμενο παλιο που να μην καιει πολυ,να ειναι ευκολο στην οδηγηση(πρωτη μηχανη),και κυριως να μην τραβαει πολυ το βλεμα(η μηχανη θα αφηνεται εξω-κινδυνος για κλοπη).Κατεληξα στο ax1 και θα ηθελα τη γνωμη σας δεδομενου οτι ειναι καπως ψηλη μηχανη και εγω ειμαι 1.78(εμαθα σε cbf125).Eυχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    δεν ειναι και ο kyriakost ρε γαμοτο να μας πει δυο πραματα...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2012
    Μηνύματα
    3
    περιμενουμε δεν πειραζει...

  4. #4
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dim z Προβολή μηνύματος
    περιμενουμε δεν πειραζει...
    Θα περιμένεις πολύ..

    Όλα τραβάνε τα βλέματα. Καλό το ΑΧ1 αλλά παλιό... για την πολη καλό είναι, τπτ παραπάνω.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #5
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.043
    Εγώ θα προτιμούσα KLE Anhelo 250
    The mountain is you

  6. #6
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Aν δε θες οπωσδηποτε 250,γιατι δε κοιτας την all time classic λυση...ΧΤ 600;Και ξεχνα,για μενα,το 'να μη τραβαει τα βλεματα' γιατι ακρη δε θα βρεις και κοιτα να εχεις τη μηχανη παντα εντος του οπτικου σου πεδιου...ειναι μα**κια αλλα γινεται συνηθεια.

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Manalishi Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα προτιμούσα KLE Anhelo 250
    Συγκρίνεις το KLE με το ΑΧ;;;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    εαν το αχ ειναι καλο και δεν ειναι παρταλι δεν υπαρχει καλυτερο μηχανακι . ασπαστο σε παει παντου ακομα και με 2 ατομα και δεν ζηταει τιποτε . εκανα την μαλακια και το πουλισα για ενα τρανσαλπ και ακομα βαραω το κεφαλη μου πας οπου θελεις με 120-130 χιλομετρα ακομα και ταξηδη. εαν δεν ειναι παρταλι παρτο και δεν θα θελεις ποτε να τα αλαξης..
    ποτε ξανα σκουπιδια της BMW. καλυτερα κινεζικο παπι....

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της Isi
    Εγγραφή
    19/09/2012
    Μηνύματα
    99
    Καλησπέρα . Θα σου περιγράψω εν ολίγοις την προσωπική μου εμπειρία ,μήπως και βοηθήσω στην απόφασή σου . Πριν κάποιους μήνες ήμουν στη θέση σου . Πρώτη μηχανή , μικρό budget και χωρίς δυνατότητα να ανταπεξέλθω σε πολλά έξοδα συντήρησης. Άρχισα να ψάχνω παλιό - μικρού κυβισμού - "δε σπάει δε χαλάει" - χαμηλή ....(1.56m και 45kg) ....Παρά την αισθητική παραφωνία του αθάνατου honda έμοιαζε η καλύτερη λύση για πρώτη μηχανή που να μπορώ ενδεχομένως να ικανοποιήσω κάποιες απο τις μοτοτουριστικές μου ανησυχίες....
    Βγήκα λοιπόν στην αγορα .....Φεύ....
    Όταν πρόκειται να αγοράσεις μια μηχανή 20ετίας ....έχεις κατα νου το 1000ρικο ... αν βρεθεί κάτι καλοσυντηρημένο. Αν έχεις ήδη ψάξει θα δεις οτι κοστολογείται ως αντίκα πια ...1500 - 1700ευρώ έτοιμα να αποσυντεθούν ...όχι δε μιλάμε για γιέν..... Δύσκολο task... + εξοπλισμό που δεν είχα 500 ευρωπαικά ακόμη....
    Αυτό στο οποίο κατέληξα είναι ένα babyVara του 02 με πρώτη ταξινόμιση το 2004....1400 απο τα ευρωπαικά που λέγαμε , απεδείχθησαν χρυσά για το υπομονετικό, στους άγαρμπους χειρισμους μου και τις δεκάδες εν στάσει πτώσεις, μοτο-γαιδουράκι μου με τελική που δεν ξεπερνά τα 130χλμ/ωρα...V2 κινητήρα πρόθυμο να αντέχει μεγάλες " αργοτουριστικές " διαδρομές χωρίς γκρίνιες.Όσο για αυτονομία και οικονομία ....τι να πω, δε θα το πιστέψεις για υψηλόστροφο μοτερ...517χλμ με ένα γέμισμα (17λίτρα) .
    Καλές οι θεωρητικές προσεγγίσεις πάντως ... όλοι πριν κάνουμε την πρώτη μας αγορά τις εξαντλούμε μα...Στην αγορά μεταχειρισμένου είναι και λίγο θέμα τύχης ...στο τί θα συναντήσει κανείς ...απο άποψη προτέρου βίου της μηχανής ...το μοντέλο κι η εταιρεία που ψάχνεις είναι απλώς μια κατευθυντήρια γραμμή. Επίσης να προσθέσω πως μεγάλη σημασία έχει η αίσθηση που σου δίνει κάθε μηχανή όταν κάτσεις σ αυτήν...πόσο οικεία νιώθεις.
    Καλή τύχη
    Pinky: Gee, Brain. What are we going to do tonight?
    The Brain: The same thing we do every night, Pinky. Try to take over the world.

  10. #10
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Μηχανάκι 20ετίας να πάρεις μόνο αν πιάνουν τα χέρια σου. Καλά και χρυσά τα ΑΧ1 όταν κυκλοφορούσαν την δεκαετία του '90, αλλά σήμερα δεν υπάρχει ούτε ένα που να μην χρειάζεται τουλάχιστον 500-600 ευρώ σε σέρβις. Κάποιοι που τα έχουν μπιμπελό έχουν ρίξει πολύ χρήμα και χρόνο για να τα έχουν έτσι και φυσικά δεν τα πουλάνε.

    Αν έλεγες να πάρεις ένα για να το αναστήσεις και να το κάνεις όπως ήταν όταν πρωτοβγήκε, μαζί σου! Αλλά εσυ θες πρώτη μηχανή, και δεν είσαι ακόμη έτοιμος για μια τέτοια απαιτητική σχέση σε αναλώσιμα και σερβις και βλάβες απο την φθορά του χρόνου. Κοίτα για κάποιο νεώτερο μοντέλο.

  11. #11
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Όχι AX1 στις μέρες μας.

  12. #12
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Mε 1000 έως 1300 παίρνεις AX αστέρι και το πιο πιθανό είναι να μην χρειάζεται τίποτα. Είναι λίγα αυτά βέβαια αλλά υπάρχουν.
    Το μοτό είναι απολαυστικό εργαλείο κι ας είναι παλιό, αρκεί να αγοραστεί συνειδητοποιημένα.
    Το κέρδος σε σχέση με τα παπιά της ίδιας τιμής είναι πως σε προσέχουν πολύ περισσότερο και πας ξεκούραστα μικρά ταξιδάκια. Για να μην σου πω πως με τις ταχύτητες που κινούνται πλέον τα μεγάλα στα ταξίδια θα πάτε παρέα δικάβαλο.
    Μην το φοβάσαι, πάρτο.
    Εναλλακτικά: ΚLE (έχει κάποια θεματάκια αξιοπιστίας) ή ΚLR - XLR - ΧΤ (χωρίς μίζα αυτά) αν θές να θες και χώμα.

  13. #13
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    μηχανακι 20ετιας,χοντα(σαρακακης),παραεισαγωγης.

    αμα θελεις μπορω αφιλοκερδως να σου χτυπαω εγω το κεφαλι στα βραχια αντι να παλευεις μονος σου
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    μηχανακι 20ετιας,χοντα(σαρακακης),παραεισαγωγης.

    αμα θελεις μπορω αφιλοκερδως να σου χτυπαω εγω το κεφαλι στα βραχια αντι να παλευεις μονος σου
    Τα ΑΧ1 τα εισήχθησαν κανονικότατα απο τον Σ... Ψιτ νεαρούλη... 1-0
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/09/2012
    Μηνύματα
    3
    παιδια αν και με προβληματισατε ,νομιζω με βοηθησατε...μαλλον θα το παρω.Θα κοιταξω για καποιο κολοδιατηρημενο.Εχετε καποιο υπ΄οψη σας???Σας ευχαριστω πολυ.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνωμη σας παρακαλω
    από cardriver στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2007, 10:00
  2. Την γνώμη σας παρακαλω , για θεμα ασφάλειας οδηγου.
    από rc31 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 03:43
  3. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48
  4. Τη γνώμη σας παρακαλώ..
    από almalibera στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2003, 12:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF