Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 39

Θέμα: yamaha yzf r-125 πρωτη μηχανη

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25

    Exclamation yamaha yzf r-125 πρωτη μηχανη

    Γεια σας,ανοιξα εχθες ενα θεμα για τα νεα διπλωματα αφου ειμαι 17 και θα παρω διπλωμα το καλοκαιρι και τελικα απο οσο καταλαβα θα πρεπει να περιοριστω στα 125 cc ( δυστυχως ) Κοιταξα λοιπον τις επιλογες μου και μια μου εχει κολησει στο μυαλο ως καλυτερη επιλογη,που οπως βλεπετε και απο το θεμα ειναι η yamaha yzf r-125.Θα ηθελα λοιπον την αποψη σας για αυτη τη μηχανη και αν εχετε να μου πρωτεινετε κατι καλυτερο κατα την αποψη σας εννοειτε πως πρωτεινετε ελευθερα.(Εγω ηθελα να παρω τη νιντζα αλλα δεν θα μπορω με το διπλωμα που θα βγαλω)Τελος λαβετε υποψην οτι θελω η μηχανη να μοιαζει με supersport γιατι...γιατι ετσι μου αρεσουν οι μηχανες απλα :P
    Ζήσε τη ζωή στο ΜΕΓΙΣΤΟ

  2. #2
    Αν οι μηχανες που κυκλοφορουν στο δρομο σου ειναι αδιαφοεες και κοιτας μονο τις σουπερσπορ ,τοτε εχεις. μεγαλες πιθανοτητες να γινεις ενας απο αυτους τους γρηγορους που περναν και οι αλλοι....Απλα κοιτανε ...
    Αυτοι οι αναβατες ειναι μια ιδιεταιρη κατηγορια .
    Το γεγονος που θες να οδηγεις μονο αυτο για το οποιο εχεις διπλωμα δειχνει σοβαρο ατομο και οχι κανγκουρα πιτσιρικα ,οποτε ....

    *Παρε το γιαμαχακι να το μαθεις και να το χαρεις και μολις μεγαλωσεις , το δινεις σχετικα. ευκολα για καποιο μεγαλυτερο.
    *Αφηνεις στην ακρη τα ιαπωνικα και παιρνεις το απριλια το ρς και γουσταρεις...Δυχρονο ομως και σχετικα δυσκολη μεταπωληση...Ειναι ομως αλλου σε σχεση μς τα λοιπα 125 απο ολες τις αποψεις.
    * Την λυση να περιμενεις να μεγαλωσεις με σκουτεροπαπι και μετα να παρεις το μεγαλυτερο δε στην αναφερω καθολου γιατι ημουν και εγω17και ξερω πως ειναι...


    ...Τυχεροι πιτσιρικαδες...

  3. #3
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος

    ...Τυχεροι πιτσιρικαδες...

    Τυχεροί όταν υπάρχουν τα λεφτά έτσι ; Γιατί σίγουρα δεκάδες ήθελαν/θέλαμε ένα RS50 στα 16 αλλά που να βρεις €3000 ;
    Give me fuel, Give me fire

  4. #4
    εχει λ7 τουτος. Δεν το καταλαβες ;

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    Nai lefta gia mhxanh exw,ta mazeuw edw kai 3 xronia...kai mou e3igei opoios mporei giati einai kaluteri i aprilia apo thn yzf r125?

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Γιατί δεν μπορείς να πάρεις το νιντζακι ?? Αμα βγάλεις το δίπλωμα στα 18 (Α1) μπορείς να οδηγείς οτιδήποτε μέχρι 250 κ.ε. και 33 άλογα οπότε το νιντζα μπορείς !!
    Αν έχεις μια σχετική εμπειρία πάρε το νιντζα. Αλλιώς το R 125 το οποίο το εχω οδηγήσει και είναι σκέτο παιχνίδι και το καλύτερο σχολείο αλλά και αρκετά σκυφτό και κουράζει.
    Κατά την γνώμη μου το R 125 θα το βαρεθείς γρήγορα αν δεν το θες για να κάνεις μόστρα.

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    File mou panagiwth,apo oso fainete den gnwrizeis oti stis 19-1-13 ta oria ilikias allazoun kai mpainei allh mia kthgoria diplwmatos kai etsi sta 18 epitrepete mono mexri 125cc...ama den isxue afto enoeite pws 8a pigena gia ninja sorry gia ta greeklish alla de grafw apo pc kai den exei ellhnika afti i saxlamara

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 4ss4s1n Προβολή μηνύματος
    File mou panagiwth,apo oso fainete den gnwrizeis oti stis 19-1-13 ta oria ilikias allazoun kai mpainei allh mia kthgoria diplwmatos kai etsi sta 18 epitrepete mono mexri 125cc...ama den isxue afto enoeite pws 8a pigena gia ninja
    Α οκ πάσο........δεν το ήξερα αυτό!! Τότε αν έχεις όρεξη και πατέρα βενζινά δες και το RS 125. Καλό χρυσό και άγιο το R 125 αλλά του λείπουν άλογα, θα μπορούσε να διαχειριστεί χαλαρά άλλα τόσα απ' αυτά που έχει !! Τέλος πάντων εσύ ξέρεις τις ανάγκες σου !!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    Den exw patera benzina,ta lefta ta mazepsa apo to xartzilikh mou..alla poso na kaiei mia mhxanh 125cc?? I yzf pou grafw ston titlo kai 2,8lt/100km i to rs den exw idea..to 8ema to anoi3a gia na akousw prwtaseis panw se mhxanes supersport 125cc kai to supersport se eisagwgika etsi..125 cc kai supersport den paei..

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Το RS είναι δίχρονο και καίει πάνω απο τα διπλά σε σχέση με το R 125. Επίσης το RS καίει σαν δίχρονο και λάδι που πρέπει να το συνυπολογίσεις στην κατανάλωση.
    Αν ψάχνεις οικονομία τότε το R 125. Παρεμπίπτοντος πόσα λεφτά διαθέτεις ??

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 4ss4s1n Προβολή μηνύματος
    Nai lefta gia mhxanh exw,ta mazeuw edw kai 3 xronia...kai mou e3igei opoios mporei giati einai kaluteri i aprilia apo thn yzf r125?
    Ειναι καλυτερη γιατι εχει ψυχη.Η αλλη δεν εχει.
    Το γιαμαχα ειναι ενα ψοφιο 125αρι σαν τα cbr-cbf ακια αλλα με ενα απιστευτα ομορφο λουκ σε σχεση με αυτα και τιποτα παραπανω.
    Το αλλο !!! Το αλλο ειναι φτιαγμενο σαν να ηρθε απο τα τζιπι που λενε...
    Φρεναρες 4πιατονες ,αναρτησαρα και ψαλιδαρα σχεδον ακαμπυη για την κατηγορια του,αναποδο μπροστηνο ,γυρω στα 33 αλογα ,λουκ ρσβ που σκοτωνει κτλ κτλ..
    ...Αλλα πρεπει να του μιλας.Να βλεπεις τα λαδακια ,να κανεις σερβις στην ωρα του κτλ κτλ.
    Μονο αν το παρεις και μετα οδηγησεις ενα απο τα αλλα , αυτα χωρις ψυχη,τα μηχανακια που τα φτιαχνουν με το κιλο θα καταλαβεις την διαφορα.
    Εκει θα πρεπει να δεις ποιο δρομο θα ακολουθησεις. Να παρεις κατι φθηνοτερο,πιο καθημερηνο με συμβηβασμους η να πας σε κατι πιο ιδιαιτερο που θα σε κανει απο μονο του να το αγαπησεις.

    ....Φιλε μου εγω ειχα μηχανακι που μετα απο λιγο καιρο δεν μου εκανε και πολυ ασθηση που το εβλεπα.
    Ειχα και εχω ομως και απο τα αλλα που το βλεπω και δεν το πιστευω πως ειναι δικο μου.


    ...Δεν ξερω τι με επιασε σημερα ρε πστ μ .

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    To budget mou einai 6000-7000 alla me ton e3oplismo,kai enoeite pws den prokeite na to xalasw epeidh to exw...8a protimisw tin kaluterh epilogh omws kai se sxesh me to kostos,kai egw sthn idia krish zw,alla opws 3anapa mazeuw xrhmata edw kai 3 xronia gia na kanw thn kaula mou.me mesh katanalwsh 6 eimai kala,twra gia ta ladia einai kati parapanw alla den nomizw na kaiei kai paraa pollaa..dhladh neta apo posa gemismata reserbouar 8a prepei na allazw ladia?

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 4ss4s1n Προβολή μηνύματος
    To budget mou einai 6000-7000 alla me ton e3oplismo,kai enoeite pws den prokeite na to xalasw epeidh to exw...8a protimisw tin kaluterh epilogh omws kai se sxesh me to kostos,kai egw sthn idia krish zw,alla opws 3anapa mazeuw xrhmata edw kai 3 xronia gia na kanw thn kaula mou.me mesh katanalwsh 6 eimai kala,twra gia ta ladia einai kati parapanw alla den nomizw na kaiei kai paraa pollaa..dhladh neta apo posa gemismata reserbouar 8a prepei na allazw ladia?
    Για το RS μιλάς εδώ ???

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2012
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panagiwths Προβολή μηνύματος
    Για το RS μιλάς εδώ ???
    ναι μιλαω για το rs,και βασικα τωρα μπηκα απο τον υπολογιστη και κοιταξα την τιμη του..λοιπον 1ο παραπονο-απορια : Γιατι το rs κανει οσο η νιντζα που ειναι 100 cc παραπανω απο εκεινη?2η απορια :ποια ειναι η διαφορα της rs 125 με την rs4 125?οπως ξαναπα ειμαι ασχετος αλλα εχω ρωτησει διαφορους και μου εχουν πει οτι 5000 για την νιντζα ειναι πολλα και πως καλυτερα να παρψ ενα 1000ρι που θα το εβρισκα στα ιδια λεφτα...Γιατι να δωσω λοιπον τοσα χρηματα για κατι ακομα λιγοτερο?Τι ξεχωριστο εχει αυτη η μηχανη?
    Ζήσε τη ζωή στο ΜΕΓΙΣΤΟ

  15. #15
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 4ss4s1n Προβολή μηνύματος
    ναι μιλαω για το rs,και βασικα τωρα μπηκα απο τον υπολογιστη και κοιταξα την τιμη του..λοιπον 1ο παραπονο-απορια : Γιατι το rs κανει οσο η νιντζα που ειναι 100 cc παραπανω απο εκεινη?2η απορια :ποια ειναι η διαφορα της rs 125 με την rs4 125?οπως ξαναπα ειμαι ασχετος αλλα εχω ρωτησει διαφορους και μου εχουν πει οτι 5000 για την νιντζα ειναι πολλα και πως καλυτερα να παρψ ενα 1000ρι που θα το εβρισκα στα ιδια λεφτα...Γιατι να δωσω λοιπον τοσα χρηματα για κατι ακομα λιγοτερο?Τι ξεχωριστο εχει αυτη η μηχανη?
    Φαντάζομαι το 4 σημαίνει τετράχρονη ενώ το απλό είναι δίχρονο

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha Yzf r-125
    από Μπουου!! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2010, 16:10
  2. Ανακληση yamaha yzf-r 125...
    από ADVENTURAZ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2009, 11:05
  3. Yamaha YZF-R125 VS Aprilia RS 125
    από ernimia στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2009, 07:50
  4. Yamaha R6 πρώτη μηχανή
    από Silver_Rider στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 108
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2008, 01:31
  5. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2007, 14:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF