Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: KTM Duke iii

  1. #1

    KTM Duke iii

    Kαλησπέρα!
    Θα ήθελα να μου πείτε γνώμες (εντυπώσεις) για το Δούκα!
    Οτιδήποτε θεωρείτε οτι θα μου ήταν χρήσιμο!
    Π.χ κατανάλωση, το γνωστό θέμα με τυχόν προβλήματα που μπορεί να παρουσιάσει κ.ά.
    Α! Και πώς θα σας φαινόταν για γυναίκα?
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    καλησπερα! για ποιον δουκα μιλας??

  3. #3
    Το γράφω στον τίτλο. Duke III 690.

  4. #4
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.333
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra4 Προβολή μηνύματος
    Το γράφω στον τίτλο. Duke III 690.
    το 690 δεν το εγραφες! υπαρχει και το 125!!
    το 690 παντως το εχει μια γνωστη μου, και μια χαρα την εχει βολεψει!! τωρα για το θεμα αξιοπιστιας των ΚΤΜ που θα ακουσεις να λενε, αποψη μου ειναι πως ειναι
    μπαρουφες!!! αλιμονο αν εν ετη 2012, μηχανακια ευρωπαικα βγαζαν τοσα προβληματα οσα ο κανεντρεχεις γιαπωνεζοφιλοι θελουν να διαδιδουν! για καταναλωσεις
    και λοιπα, δεν γνωριζω να σου πω!
    το αλλο θεμα τωρα, δεν ειναι πως το βλεπουμε εμεις για γυναικα.. ειναι τι θες εσυ απο ενα μηχανακι!γιατι εχω γνωστη που προσφατα περασαν στα χερια της δυο
    μηχανακια που εμεις τα θεωρουμε καθαρα αντρικα εργαλεια και ουτε στα πιο τρελα παιχνιδια του μυαλου μας δεν μπορουσαμε να φανταστουμε οτι θα μπορουσε
    γυναικα να καβαλησει ποτε τετοιο μηχανημα!

  5. #5
    Ε, ναι το 690 δεν το έγραφα...
    Για 2 χρόνια περίπου οδηγούσα το Duke II '04. Δεν ήταν δικό μου όμως. Από τον ιδιοκτήτη είχα ακούσει οτι γενικά είχε θεματάκια συχνά πυκνά. Μάλιστα σε μένα ορισμένες φορές που το "δούλευα" χαμηλά την άκουγε λίγο. Οπότε δεν ξέρω αν το ΙΙΙ θα έχει πρόβλημα στην πόλη-κίνηση.
    Δεν γνωρίζω όμως αν είναι το ίδιο και το ΙΙΙ...
    (Να αναφέρω οτι από μηχανολογικά δεν ξέρω και πολλά)
    Μου αρέσει πολύ σαν εμφάνιση αλλά με προβληματίζουν όλα αυτά που ακούω....

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Το 690 είναι το πιο αξιόπιστο μοτεράκι που έχει βγάλει ποτέ η ΚΤΜ. Γενικά, σαν μονοκύλινδρο, θέλει να παίζεις με το γκαζάκι του και να μην οδηγείς συνεχώς σε συγκεκριμένο φάσμα στροφών. Πόσο μάλλον σαν ΚΤΜ To σκορτσάρισμα γενικά να το αποφεύγεις. Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω στην πόλη είναι ότι δεν έχω αρκετά μεγάλη διαδρομή (15 χλμ μόνο :/) μέχρι τη δουλειά μου για να το απολαύσω
    Life begins at 45°.

  7. #7
    Wellcome Sandra 4 .
    ότι σου είπε ο απο πάνω .
    Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις με το 690 . Πολύ καλό μηχανάκι ,αλλά θα πρέπει να του φερθείς και εσύ ανάλογα ....

    Τα σέρβις στην ώρα τους από κάποιον που να γνωρίζει από ΚΤΜ.
    Ζέσταμα στην αρχή ή πολύ χαλαρά στα πρώτα χλμ (μετά το σκίζεις).

    ...Και το βασικότερο ... Θέλει να του πίνεις το αίμα . Χαλαρή οδήγηση και ΚΤΜ δεν πάνε μαζί . Για αυτό χαλάνε . Δεν είναι μηχανάκια που δουλεύουν χαμηλά και ειδικά το συγκεκριμένο .

    Αν δεν μπορείς να το πηγαίνεις ,καλύτερα να μην το πάρεις .

    Αυτά .


  8. #8
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    Καλησπέρα και καλως ήρθες

    Το 690 είναι γενικά πιο εύκολο μηχανάκι απο το 640, και ο Δούκας ο τρίτος είναι και πιο χαμηλός απο τον ΙΙ που οδηγούσες.

    Πιο πολιτισμένο δούλεμα,θέλει κι αυτό να μην το δουλεύεις χαμηλα γιατί σκορτσάρει αλλα σε γενικές γραμμές πιο ελαστικό απο το 640,- δεν την ακούει τόσο-,θέλει ενα μεγαλύτερο γρανάζι πίσω για αποφυγή του παραπάνω "ακούσματος" , οικονομικό απο κατανάλωση, γύρω στα 4 κόμμα κάτι λίτρα ανα 100χλμ.

    Μηχανάκι σχολείο με τεράστιες δυνατότητες . Φοβερά φρένα, πολύ γκάζι, οδηγικά θα σου φανεί ευκολότερο απο το Duke II.

    Πιο αξιόπιστο γενικά , με σωστή συντήρηση στην ώρα της (ση-μα-ντι-κό-τα-το !! ) και αποφεύγοντας να το δουλεύεις στα χαμηλά (όπως ήδη έχεις εκπαιδευτεί απο το 640 )

    θα σε συντροφεύει για πολλάααα χιλιόμετρα.

    Πως μας φαίνεται για γυναίκα ?? Αφού καβάλαγες το 640, το Duke III 690 θα σου φανεί εύκολο. Και σαν θέαμα........:a32:
    there's no such thing as impossible

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω στην πόλη είναι ότι δεν έχω αρκετά μεγάλη διαδρομή (15 χλμ μόνο :/) μέχρι τη δουλειά μου για να το απολαύσω
    προβλήματα ρε πστ μου που έχουν μερικοί άνθρωποι..
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  10. #10
    ...Και επειδή περιμένπουμε μια φωτό από μια άλλη τύπησα με δούκα σε κάποιο άλλο θρέντ...Άμα το πάρεις ,βάλε εσύ για να κλήσει και το θέμα γυναίκα και δούκας .

  11. #11
    Α! Άλλο ένα θέμα που είχα ήταν οτι στο ΙΙ πατούσα με τις μύτες στο έδαφος. Οπότε αν το ΙΙΙ είναι χαμηλότερο, ακόμα καλύτερα.
    Νομίζω οτι αν οδηγήσεις ΚΤΜ, δεν θές κανένα άλλο. Σκεφτόμουν στην αρχή για Yamaha Mt 03 αλλά... έχω κολλήσει με το Δούκα απ' όλες τις απόψεις..
    Ο μόνος μου ενδοιασμός είναι τα προβλήματα που λένε οτι βγάζει. Η κλασική ατάκα δηλαδή "Κάθε Τρίτη Μάστορα"...
    Αλλά αν είναι έτσι όπως τα λέτε, κολλάω ακόμα περισσότερο..
    Οπότε το συστήνετε για πόλη, έ?
    Και ταξίδια?
    Με το ΙΙ υπήρχε θέμα. Ζοριζόταν ακριβώς επειδή δεν θέλει να δουλεύει για ώρα σε συγκεκριμένο φάσμα στροφών όπως προανέφερε και ο BLiTzER. Επίσης, για τον "πίσω" δεν ήταν και πολύ ευχάριστο. Και δεν παίρνει και πλαινά για βαλίτσες...

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Α επίσης είναι πιο οικονομικό σε καύσιμο από το 640 SM που είχα. Και πολύ πιο άνετο σε μεγαλύτερες/πιο ανοιχτές διαδρομές. Απλά μην περιμένεις να οδηγήσεις motard, το μηχανάκι είναι ένα καθαρά street/γυμνό μηχανάκι, με ευέλικτο μονοκύλινδρο μοτέρ και σφιχτές αναρτήσεις. Ένα πόντο χαμηλότερο από το 640 SM και μισό κιλό κάτω, αν θυμάμαι καλά.

    "Μικρό" σέρβις κάνω κάθε 2,500 χλμ (στα 5,000 λέει η ΚΤΜ) και δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα, εκτός από μια τρόμπα βενζίνης αμέσως μόλις το αγόρασα (μεταχειρισμένο), την οποία χρεώθηκε το μαγαζί. Το μόνο θεματάκι που έχουν κάποια ('08 νομίζω μόνο) είναι ότι σβήνουν, χωρίς ιδιαίτερο λόγο μερικές φορές. Κι αυτό, όμως, αν ρωτήσεις εμένα, είναι λόγω ιδιαιτερότητας των συγκεκριμένων εργαλείων. Θέλει συγκεκριμένο τρόπο οδήγησης, θα το συνηθίσεις. Παραδίδω μαθήματα ;P
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Δε χρειάζεται να πατάς σταθερά. Εγώ πατάω με μισή μύτη. Τρόπο θέλουν, όχι κόπο. Στην πόλη, το μηχανάκι "σκοτώνει". Σε ταξίδι, χμου, το χω κάνει, αλλά δεν είναι ότι πιο ευχάριστο. Έχω κάνει και 500 χλμ με 5λεπτη στάση για βενζίνη. Αν αντέχεις εσύ, το μηχανάκι σίγουρα θα αντέξει. Αλλά σε καμία περίπτωση σταθερό γκάζι.

    Βαλίτσες? Αλήθεια? Γιατί θέλεις Duke είπαμε? :P
    Life begins at 45°.

  14. #14
    Δεν έχω οδηγήσει τίποτε άλλο, ούτε άλλη μηχανή, ούτε σκουτεράκι, ούτε τίποτα. Εκεί έμαθα και αυτό οδηγούσα μόνο. Άρα δεν ξέρω πως είναι τα άλλα που λες.
    Άσε, φοβάμαι οτι μεταχειρισμένο που θα θέλω θα το έχουν σκίσει, ειδικά αν ο άλλος το έχει ζορίσει..
    Όσο για τον τρόπο οδήγησης του συγκεκριμένου μου χρειάστηκα αρκετές προσπάθειες για να τον μάθω. Πολύ γέλιο.
    Σκέψου να μην εχεις ιδέα από μηχανές και να πιάνεις Δούκα για πρώτη φορά.
    Καλά κι εσύ γιατί το παίρνεις μόνο για να πάς στη δουλειά???!!! Εγώ αν το είχα θα αλώνιζα όοοοοολη μέρα..

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra4 Προβολή μηνύματος
    Εγώ αν το είχα θα αλώνιζα όοοοοολη μέρα..
    μέχρι να αρχίσει να βγάζει καπνούς απο παντού
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM Duke III 690 από Κυψέλη
    από macdeath_s στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2012, 00:11
  2. KTM Duke III 690
    από arisklx στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2006, 08:01
  3. Ktm Duke 2
    από kosei στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2004, 21:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF