Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 77

Θέμα: Να πω και εγώ τον πόνο μου ,αφού γύρισα απο το Νοσοκομείο ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    περαστικά και αγύριστα.
    Πολύ προσοχή εκεί έξω...έχουν αγριέψει όλοι,τι να λέμε..

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos19 Προβολή μηνύματος
    Καταρχήν περαστικά!

    Το τηλεφωνάκι σίγουρα του το "σφύριξαν" να το κάνει. Στα του δικαστηρίου, κάνε ό,τι είπε ο Vaska. Έχε τον δικηγόρο σε αναμονή, και κράτα όποια χαρτούρα μπορείς! Εξετάσεις, αποδείξεις από ταξί κλπ.
    Το τί έγινε θα το πεις στην κατάθεση που θα δώσεις για τη δικογραφία. Δεν τρέχει τίποτα που δεν είπες κάτι εκείνη τη στιγμή.
    Από εκεί και πέρα, αν το αυτοκίνητο είναι χτυπημένο στο μπροστινό μέρος, δεν έχεις να φοβάσαι απολύτως τίποτα.
    Για τους μάρτυρες, βρες κάποιον(ους) που να θέλουν να καταθέσουν το τί έγινε!

    Όλα καλά!

    edit: Όταν θα δώσεις κατάθεση θα σε ρωτήσουν αν επιθυμείς την ποινική δίωξη του άλλου οδηγού. Θα έλεγα να πεις ναι. Θα γίνει μετά από καμιά 4 χρόνια το ποινικό, αλλά οκ. (για δικό μου ατύχημα του 2007, το ποινικό έγινε φέτος!)

    Δεν ξερω,εαν με ηχογραφουσε οταν του ελεγε οτι δεν φοραω γυψο.Δεν ξερω εαν παιζει ρολο αυτο.

    Αυριο το πρωι θα μιλησω με δικηγορο απο την ιντερσαλονικα οσο για εξετασεις κτλ, πηγα στο παπανικολαου υπαρχει εισαγωγη κανονικοτατη.

    ΟΚ,αυριο πρωι θα τα καταθεσω ολα ,μεχρι και ζημια στον εξοπλισμο μου κτλ.
    Οσο για μαρτυρες οσους θες.

    Ναι,θα κανω τα παντα μεχρι τελος θα του το παω .

  3. #18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω,εαν με ηχογραφουσε οταν του ελεγε οτι δεν φοραω γυψο.Δεν ξερω εαν παιζει ρολο αυτο.

    Αυριο το πρωι θα μιλησω με δικηγορο απο την ιντερσαλονικα οσο για εξετασεις κτλ, πηγα στο παπανικολαου υπαρχει εισαγωγη κανονικοτατη.

    ΟΚ,αυριο πρωι θα τα καταθεσω ολα ,μεχρι και ζημια στον εξοπλισμο μου κτλ.
    Οσο για μαρτυρες οσους θες.

    Ναι,θα κανω τα παντα μεχρι τελος θα του το παω .

    Έχε υπόψην σου πως θα έχεις 2 "μέτωπα". Το ένα είναι με την ασφαλιστική του τύπου, από την οποία θα πάρεις τα χρήματα για τις όποιες ζημιές-τραυματισμούς. Την χαρτούρα την χρειάζεσαι σε περίπτωση που δεν σε αποζημειώσουν κ το πας δικαστικά (αστική δίωξη νομίζω λέγεται). Το άλλο είναι καθαρά η ποινική δίωξή του, που όπως έγραψα παραπάνω θα αργήσει να έρθει αν τη ζητήσεις.
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos19 Προβολή μηνύματος
    Έχε υπόψην σου πως θα έχεις 2 "μέτωπα". Το ένα είναι με την ασφαλιστική του τύπου, από την οποία θα πάρεις τα χρήματα για τις όποιες ζημιές-τραυματισμούς. Την χαρτούρα την χρειάζεσαι σε περίπτωση που δεν σε αποζημειώσουν κ το πας δικαστικά (αστική δίωξη νομίζω λέγεται). Το άλλο είναι καθαρά η ποινική δίωξή του, που όπως έγραψα παραπάνω θα αργήσει να έρθει αν τη ζητήσεις.
    ας ειναι και 15 τα μετωπα,δεν υπαρχει περιπτωση.

    Θελω να μου καλυψει την ζημια του εξοπλισμου η μποτες χαρακτηκαν τελειως,το κρανος απο πισω εχει κανει λακουβες, το μπουφαν μου εχει μερικα ανοιγματα -σκησιματα.
    Η μηχανη εχει αρπαξει λιγο το τιμονι το κουστουμι γρατζουνιες και η εξατμιση.
    Απο οσα διαβασα εως τωρα μπορω και εχω το δικαιωμα να ζητησω αντικατασταση.

  5. #20
    Πετραν μαζεψε οσο πιο πολυ χαρτουρα μπορεις, απο γιατρους, αποδειξεις απο μπουφαν, μποτες, ταξι για να πιγενεις στην σχολη κτλ...
    Ετσι και αλλιως ειναι τελειωμενει υποθεση αφου περασε stop, μαλακια του που δεν ειπε οτι εφτεγε αυτος και να τελειωνε εκει, τωρα πατα τον...

    Αφου εισαι εσυ καλα, αυτο μετραει, ολα τα αλλα θα γινουν

    Α και κοιτα να βρεις ατομα που το ειδα για να καταθεσουν υπερ σου οταν γινει η δικη γιατι θα παει απο αναβολη σε αναβολη λογικα να ξες...

    Περαστικα φιλε μου!!!

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    ας ειναι και 15 τα μετωπα,δεν υπαρχει περιπτωση.

    Θελω να μου καλυψει την ζημια του εξοπλισμου η μποτες χαρακτηκαν τελειως,το κρανος απο πισω εχει κανει λακουβες, το μπουφαν μου εχει μερικα ανοιγματα -σκησιματα.
    Η μηχανη εχει αρπαξει λιγο το τιμονι το κουστουμι γρατζουνιες και η εξατμιση.
    Απο οσα διαβασα εως τωρα μπορω και εχω το δικαιωμα να ζητησω αντικατασταση.
    Απλά το αναφέρω για να καταλάβεις πως το πάρε-δώσε σου θα είναι με την ασφαλιστική του
    Από εκεί και πέρα, έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις αποζημίωση για ό,τι καταστράφηκε.
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fkol k4
    Εγγραφή
    23/10/2011
    Μηνύματα
    766
    Περαστικά ρε παλλίκαρε, αφού τη γλύτωσες όλα τα άλλα μπορείς να τα κάνεις. Λίγο επιμονή και κυνήγι χρειάζεται.
    Πρόσεχε τι εύχεσαι, γιατί κάποτε μπορεί και να συμβεί!

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από fdTolis Προβολή μηνύματος
    Πετραν μαζεψε οσο πιο πολυ χαρτουρα μπορεις, απο γιατρους, αποδειξεις απο μπουφαν, μποτες, ταξι για να πιγενεις στην σχολη κτλ...
    Ετσι και αλλιως ειναι τελειωμενει υποθεση αφου περασε stop, μαλακια του που δεν ειπε οτι εφτεγε αυτος και να τελειωνε εκει, τωρα πατα τον...

    Αφου εισαι εσυ καλα, αυτο μετραει, ολα τα αλλα θα γινουν

    Α και κοιτα να βρεις ατομα που το ειδα για να καταθεσουν υπερ σου οταν γινει η δικη γιατι θα παει απο αναβολη σε αναβολη λογικα να ξες...

    Περαστικα φιλε μου!!!
    Ναι,θα τα μαζεψω οσα μπορω απο οτι καταλαβα.

    Οσο για αυτον ναι,με κατηγορουσε κιολας οτι εκανα σλαλομ και ετρεχα πολυ κτλ.

    Ναι,ευτηχως ειμαι καλα.

    και ναι θα βρω ατομα ηδη εχω 2 στανταρακια!

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgos19 Προβολή μηνύματος
    Απλά το αναφέρω για να καταλάβεις πως το πάρε-δώσε σου θα είναι με την ασφαλιστική του
    Από εκεί και πέρα, έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις αποζημίωση για ό,τι καταστράφηκε.
    ναι ξερω και σε ευχαρστιω,αλλαδεν θα μεινει τιποτα ορθιο θα τα κυνηγησω ΟΛΑ

  10. #25
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    τα σιδερα και τα δερματα-υφασματα γινονται...αφου δεν χτυπησες παραπανω,ολα οκ!!!τωρα οπως ειπαν,υπομονη.μιλας με δικηγορο,του εξηγεις την κατασταση,παιρνεις χαρτια απο νοσοκομεια,ασφαλιστικες κλπ και αφηνεις τον δικηγορο να κανει την δουλεια του,που ξερει τι και πως....περαστικα και ποτε ξανα!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  11. #26
    Ψυχή βαθιά ... Καρδιακός Το avatar του/της Ασωτος
    Εγγραφή
    25/07/2006
    Μηνύματα
    284
    Περαστικά παληκάρι,

    Τα περισσότερα, αν όχι όλα σου τα είπαν τα παιδιά.

    Εσύ κοίτα τώρα να ηρεμήσεις λίγο, η ζωή σου συνεχίζεται ...

    Τούμπα που ; πάνω στη Λαμπράκη ;
    Μια από τις σχέσεις που δεν ξέρεις, μου φώναξε ένα πρωινό, κάνεις εσύ αυτό που θέλεις, γι΄αυτό βαθιά και σε μισώ ...

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Ναι ναι ,μπροστά στις καφετερίες!

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    τα σιδερα και τα δερματα-υφασματα γινονται...αφου δεν χτυπησες παραπανω,ολα οκ!!!τωρα οπως ειπαν,υπομονη.μιλας με δικηγορο,του εξηγεις την κατασταση,παιρνεις χαρτια απο νοσοκομεια,ασφαλιστικες κλπ και αφηνεις τον δικηγορο να κανει την δουλεια του,που ξερει τι και πως....περαστικα και ποτε ξανα!

    ακριβώς πρώτο πράγμα αύριο πρωί πρωί ! ευχαριστώ να 'σε καλα

  14. #29
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    152
    φιλαρακι το νου σου!!! εμενα σημερα πηγε να με φαει ενας απο ενα στοπ. εβγαλε την μουρη του, με ειδε που ερχομουν και το κοκκαλωσε το αμαξι. σκαω γκαζια να μην τον εχω τον μαλακα να περιμενει και αυτος γυρναει απο την αλλη να τσεκαρει και λεει "αφου δεν εχεται κανεις και απο εδω ας περασω στα γρηγορα. βγαινει λοιπον σφαιρατος να με προλαβει χωρις καν να γυρισει να με δει. εγω πηγαινα που πηγαινα με πολλα και δεν προλαβαινα να σταματησω για κανενα λογο γιατι πανω του θα πηγαινα και τα εδωσα ολα και περασα. χεστηκα πανω μου εγω αυτος και η μανα του που ηταν συνοδηγος. απλα κατεβασα σταντ στη μεση της φορμιονως και εκοψα το ρευμα μου, πηγα μπροστα του ενω ηταν ακομα παγωμενος και του εδωσα μια στην πορτα της μπεμπας με την μποτα που την εκανα σκατα. δεν ειπε τιποτα ομως ευτυχως. μετα σηκωθηκα και εφυγα σαν κυριος.

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nauagios Προβολή μηνύματος
    φιλαρακι το νου σου!!! εμενα σημερα πηγε να με φαει ενας απο ενα στοπ. εβγαλε την μουρη του, με ειδε που ερχομουν και το κοκκαλωσε το αμαξι. σκαω γκαζια να μην τον εχω τον μαλακα να περιμενει και αυτος γυρναει απο την αλλη να τσεκαρει και λεει "αφου δεν εχεται κανεις και απο εδω ας περασω στα γρηγορα. βγαινει λοιπον σφαιρατος να με προλαβει χωρις καν να γυρισει να με δει. εγω πηγαινα που πηγαινα με πολλα και δεν προλαβαινα να σταματησω για κανενα λογο γιατι πανω του θα πηγαινα και τα εδωσα ολα και περασα. χεστηκα πανω μου εγω αυτος και η μανα του που ηταν συνοδηγος. απλα κατεβασα σταντ στη μεση της φορμιονως και εκοψα το ρευμα μου, πηγα μπροστα του ενω ηταν ακομα παγωμενος και του εδωσα μια στην πορτα της μπεμπας με την μποτα που την εκανα σκατα. δεν ειπε τιποτα ομως ευτυχως. μετα σηκωθηκα και εφυγα σαν κυριος.

    το είχε η μέρα σημερα και στο νοσοκομειο που ημουν ,ενα παλικαρι με κουστουμι Dainese και Ζ750 εφυγε σε στροφη απο σαπουνονερα,και ηταν ψιλοχαλια εκεινος... το ειχε η ημερα!

    Περαστικα εν μερι και σε εσενα απο την τρομαρα σου,μακαρι να τον ξεφευγα και εγω αλλα εαν εκανα οτιδηποτε παραπανω ειχα βγει και ειχα πεσει πανω στο λεωφορειο. που θυμαμαι οτι ερχοταν στο βαθος...οσο θυμαμαι δηλαδη!

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 21:15
  2. Να μαι και εγω
    από X_NR750 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 13:04
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 10:33
  4. Να Πω Και Εγω?
    από bm_gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 10:30
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 21:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF