Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 77

Θέμα: Να πω και εγώ τον πόνο μου ,αφού γύρισα απο το Νοσοκομείο ?

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Κατ΄αρχάς περαστικά,

    Πέρα από τα χαρτιά που σου είπαν όλοι, κάτι οργανωτικό: κάνε ένα φάκελο για κάθε πράγμα ξεχωριστά και απέξω σημείωνε τα περιεχόμενα και τις εκκρεμότητες.

    πχ: ένας φάκελος έξοδα εξετάσεων-φαρμάκων κλπ, άλλος δικογραφίας, άλλος για αποδείξεις για τυχόν αναγκαία χρήση ταξί (αν δεν έχεις μεταφορικό στο σπίτι) διαφορετικά τις επιπλέον διαδρομές (τη βενζίνη) που έχεις κάνει εξαιτίας του ατυχήματος, φάκελος για τα προσωπικά είδη που καταστράφηκαν (φωτό, αποδείξεις, προσφορές κλπ), φάκελος μοτό, φάκελος με στοιχεία μαρτύρων και ούτω καθεξής... Κάθε χαρτί που παίρνεις στα χέρια σου, μπαίνει στον οικείο φάκελο.

    Όταν φτάσει λοιπόν εκείνη η καλή ώρα, θα έχεις ένα οργανωμένο με ημερομηνίες και σειρά υλικό, το οποίο θα βοηθήσει το δικηγόρο σου και το δικαστή (αν φτάσει εκεί..), στον οποίο δίνεις μια πολύ ξεκάθαρη και ακριβή εικόνα για τις ζημιές σου.

    Θα στο πει και ο δικηγόρος, αλλά:
    1) ΜΗ ΒΙΑΣΤΕΙΣ να καταθέσεις αγωγές κλπ, μέχρι να ξέρεις οριστικά και τελεσίδικα τι έχεις πάθει (σωματικά). Κάνε όλες τις εξετάσεις για οτιδήποτε έχεις υποψία, κράτα χαρτιά και μην αφήσεις τίποτα να πέσει κάτω.
    2) Δεν είσαι υποχρεωμένος να δεχτείς τον "έλεγχο" της ασφαλιστικής του υπαιτίου σου, παρά μόνο στο μέτρο και αν αποφασίσεις να το λήξεις εξωδικαστικά (αν δηλαδή ο άλλος κάνει θετική). Συνεπώς, τηλέφωνα σπίτι σου, καλοθελητές να σ εξετάσουν, υπονοούμενα για το ότι "είσαι περδίκι", είναι μη ανεκτά και τα καταγράφεις με ημερομηνίες και ονόματα.

    Η "οργάνωση" που σου λέω είναι ένας ορθός, σύνομος και σύντομος τρόπος να μην χάσεις όσα δικαιούσαι.

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    σε ευχαριστω,ειχα σκοπο να το κανω αυτο με τους φακελους γιατι ειμαι λιγο ψηρας,ακομα και αποδειξεις κτλ τα εχω σε φακελους με μηνες και τα λοιπα χωριστα.

    Οποτε μπορεις να καταλαβεις οτι ειμαι λιγο ψηρας.

    Θα μαζεψω οτι μπορω.
    Απο οτι καταλαβα ο αλλος θα δηλωσε αρνητικη αρα παμε στα δικαστηρια,ηδη με πηρε 1 φορα τηλ για να μαθει για το ποδι μου δεν ξερω εαν με ηχογραφουσε ωστε να το χρησιμοποιησει.
    Αλλα ξερω οτι απο αυριο το πρωι που θα μιλησω με δικηγορο θα του πω οτι θα μιλαει με την ασφαλιστικη μου και μονο,και δεν δεχομαι καποιον ελεγχο απο εκεινον.Γιατι πολυ απλα ο εξοπλισμος μου εχει χτυπηθει οπως και η μηχανη μου ,νομιζω οτι εχω δικαιωμα να απαιτησω αντικατασταση.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    σε ευχαριστω,ειχα σκοπο να το κανω αυτο με τους φακελους γιατι ειμαι λιγο ψηρας,ακομα και αποδειξεις κτλ τα εχω σε φακελους με μηνες και τα λοιπα χωριστα.

    Οποτε μπορεις να καταλαβεις οτι ειμαι λιγο ψηρας.

    Θα μαζεψω οτι μπορω.
    Απο οτι καταλαβα ο αλλος θα δηλωσε αρνητικη αρα παμε στα δικαστηρια,ηδη με πηρε 1 φορα τηλ για να μαθει για το ποδι μου δεν ξερω εαν με ηχογραφουσε ωστε να το χρησιμοποιησει.
    Αλλα ξερω οτι απο αυριο το πρωι που θα μιλησω με δικηγορο θα του πω οτι θα μιλαει με την ασφαλιστικη μου και μονο,και δεν δεχομαι καποιον ελεγχο απο εκεινον.Γιατι πολυ απλα ο εξοπλισμος μου εχει χτυπηθει οπως και η μηχανη μου ,νομιζω οτι εχω δικαιωμα να απαιτησω αντικατασταση.
    Ρε δε μπα να χει και δορυφόρο να γράφει...
    Μετράει αυτό που θα γράψει ο γιατρός του νοσοκομείου και αυτό που θα δείχνουν οι εξετάσεις.
    Και ας τολμήσει να προσάγει υποκλαπείσα συνομιλία και δη τέτοια (που είναι αστείου περιεχομένου έτσι όπως τα λες)...Θα χει 2 ποινικά μετά, όχι ένα...

    Μην σε αγχώνει τίποτα. Πέρασε στοπ, δε συζητάς τίποτα. Κοίτα να τσεκάρεις τις ζημιές σου και να τις αποκαταστήσεις, ψυχραιμία, οργάνωση και ποτέ ξανά.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Ρε δε μπα να χει και δορυφόρο να γράφει...
    Μετράει αυτό που θα γράψει ο γιατρός του νοσοκομείου και αυτό που θα δείχνουν οι εξετάσεις.
    Και ας τολμήσει να προσάγει υποκλαπείσα συνομιλία και δη τέτοια (που είναι αστείου περιεχομένου έτσι όπως τα λες)...Θα χει 2 ποινικά μετά, όχι ένα...

    Μην σε αγχώνει τίποτα. Πέρασε στοπ, δε συζητάς τίποτα. Κοίτα να τσεκάρεις τις ζημιές σου και να τις αποκαταστήσεις, ψυχραιμία, οργάνωση και ποτέ ξανά.
    δεν ξέρω απο τετοια πρωτη φορα μου συμβαινει οτι μαθαινω απο τριιγυρω μικρος ειμαι (22χρονων τα ειχα ολα ασφαλεια,διπλωμα ολα ολα δεν ειναι αυτο) απλα δενγνωριζω, φοβηθηκα παρα πολυ. Πιο πολυ για την ζωη μου ακομα δεν εχω ηρεμησει...

    Καμια 8-9 ακτινογραφιες εχω και φοραω κολαρο,γιατι τεντωθηκαν οι σπονδυλοι απο το χτυπημα.

    Μπορει να το εισαγει ομως,οπως τα ειπα με ειπε αυτα ακριβως.
    Ετσι μου ειπε και ο αστυνομικος,οτι περασε στοπ και με 300 να πηγαινα, παραβιασε στοπ αρα ειναι υπετιος,παροτι ειμαι εγω νομιμος και ειχε πολλα ατομα που το ειδαν...

    Οι ζημιες ειναι κρανος σιγουρα,μπουφαν και μποτες 100 % .
    Μηχανη δεν ξερω,εαν μπορω να ζητησω αλλαγη σε οτι ραγισε η γρατζουνιστηκε κυριως για κουστουμια μιλαμε...

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2012
    Μηνύματα
    8
    Σιδερένιος και καλή τύχη από εδώ και πέρα (και όχι μόνο στα του ατυχήματος)!

    Αν και νέο μέλος εδώ (και χωρίς μηχανή, τουλάχιστον μέχρι αύριο αν όλα πάνε καλά) είχα αντίστοιχη εμπειρία από την πλευρά του οδηγού. Βγαίνω από στενό στην Ιασονίδου, κλασσική διπλοσειρά στη γωνία, οπότε αφήνω το φρένο για να τσουλήσω 30 πόντους να δω ανάμεσα στα παράθυρα. Την στιγμή εκείνη ανεβαίνει ένα παληκάρι με Transalp (όχι γρήγορα) πηγαίνοντας τέρμα δεξιά στο ρεύμα του και βρίσκει με την άκρη του μαρσπιέ στη γωνία μου. (Στο αμάξι είχα μια βαθιά γραντζουνιά μόνο). Το παληκάρι έφαγε φέτα, ευτυχώς όμως δεν έμεινε κάτω από τη μηχανή. Κατέβηκα, έλεγξα ότι είναι καλά αυτός (ευτυχώς αγρατζούνιστος, μόνο τα προστατευτικά του, το μαρσπιέ και η πλευρά της μηχανής που σύρθηκε πάθανε ζημιά), σηκώσαμε τη μηχανή, φωνάξαμε ασφαλιστικές και αστυνομία και γνωριστήκαμε. ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...για αυτό πληρώνουμε τα μαλλιοκέφαλα μας σε ασφάλειες, για να είμαστε άνθρωποι όταν γίνει κάτι τέτοιο. Ναι, το παιδί είπε ότι δεν πρόσεχε γιατί δεν είδε τη μούρη μου, ναι πήγαινε πολύ δεξιά (δεν είναι παράνομο, αλλά δε πιστεύω να μην κράτησε safe positioning ξανά), αλλά εγώ τον χτύπησα. Να κάνω σαν τον δικό σου τον πίθηκο και να πάω να βγω από πάνω, αντί να σταυροκοπιέμαι που χτύπησα μηχανή και ο αναβάτης σηκώθηκε υγιής.

    Τεσπά, να ξέρεις ότι η εμπειρία σου βοήθησε άλλους. Πάντα έτσι είναι. Για αρχή, αν δεν ήσουν εσύ...Λαμπράκη είναι αυτή και Κυριακή, μπορεί να ήταν ο κλασσικός τσιπιρίκος με το παπί και προφύλαξη το κερί στο μαλλί και το φωσφοριζέ κορδόνι στο παπουτσάκι. Και με το που το έγραψες εδώ και το διάβασα (λίγες ώρες πριν πάω για την πρώτη μου μηχανή) μου λύνεις και οριστικά ένα τελευταίο δίλημμα. Μπήκα να διαβάσω για κράνη και εξοπλισμό ασφαλείας γιατί είμαι στενά και -ενώ έχω αποφασίσει να πάρω σίγουρα ένα οικονομικό δερμάτινο αλλά με όλα του τα προστατευτικά σωστά- έλεγα να αφήσω τα γάντια για αργότερα και να πάρω τώρα ένα κράνος στα λίγα και από τον άλλο μήνα (όταν νιώσω άνετα να πάρω επιβάτη) να πάρω ένα καλύτερο και να έχω το δεύτερο για τον αναβάτη...ΜΠΑ ΤΑΚΗ!! Ένα σπρώξιμο ήθελα και θα πάω να πάρω ένα καλύτερο full face κατευθείαν και ας ζοριστώ λίγο, παίρνω για καβάτζα ένα άλλο κράνος αργότερα. Και σίγουρα ανάμεσα στα δυο εξτρά που θέλω, μαξιλαράκι επιβάτη ή κάγκελο...διαλέγω κάγκελο. Το δε βαλιτσάκι και σχάρα μετατρέπεται και αυτό σε έξτρα λεφτά για εξοπλισμό ασφαλείας...καλύτερα να κουβαλώ το κράνος στην καφετέρια παρά να με κουβαλάνε στην καφετέρια...σωστά; Και τα άλλα αγοράζονται αργά αργά.

    Οπότε, και αφού είσαι καλά...ευχαριστώ.

  6. #36
    The fine art of sliding Το avatar του/της Aνεμος
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    494
    Περαστικά και αγύριστα φιλαράκο .

    Για τα διαδικαστικά, ότι σου είπαν και οι απο πάνω , οργάνωση σε φακέλους οτι χαρτούρα έχεις και απο μάρτυρες βρές κανα τηλέφωνο τώρα που είναι φρέσκια η φάση γιατι όσο περνάει ο καιρός ο κόσμος ξεχνάει, δεν θέλει να μπλέξει κτλ.

    Δικαιούσαι επισκευή της μοτό και αποζημίωση για τον εξοπλισμό ακόμα και θετική δήλωση να κάνει ο υπαίτιος ( ο φιλικός διακανονισμός αποζημιώνει κράνος, μπουφάν και - μάλλον ασχετο για σενα - μπαγκαζιέρα. Για τις μπότες δεν ξέρω, αλλα θα ρωτήσω) . Αν έχεις - που έχεις -απαίτησεις για τραυματισμό, χαμένα μεροκάματα και λοιπά έξοδα, η περίπτωση σου βγαίνει εκτός φιλικού διακανονισμού οπότε η ασφαλιστική που θα σε αποζημιώσει δεν θα είναι η δική σου αλλα του υπαίτιου, εφόσον πάντα ο τύπος αποδεχτεί οτι φταίει. Σε περίπτωση που δεν το αποδεχτεί, πάτε δικαστικά. Αργεί, αλλα συνήθως δικαιώνεσαι. Επίσης δικαστικά μπορείς να το πάς εαν το ποσό που σου προσφέρουν ως αποζημίωση για ιατρικά έξοδα, επισκευή μοτό και εξοπλισμό είναι πολύ κατώτερο απο την πραγματικότητα.

    Γενικά, έχε υπόψην σου οτι :1) όταν (αν) σε καλέσουν απο την ασφαλιστική του τύπου, συνήθως "ξεχνάνε" να σου αναφέρουν οτι δικαιούσαι και αποζημίωση για τον εξοπλισμό . Θύμησέ τους το εσύ. 2) Οι άνθρωποι που σε παίρνουν τηλέφωνο απο την ασφαλιστική συνήθως είναι ψιλοάσχετοι απο μοτοσυκλέτες και δεν κατανοούν απόλυτα την δυναμική ενός ατυχήματος/πτώσης με μοτό και τείνουν να την αντιμετωπίζουν ως τρακάρισμα με αυτοκίνητο , που σημαίνει οτι παίζει να ακούσεις και ατάκες του στύλ " μα αφού σας χτύπησε απο δεξιά, πως εξηγείτε τα σπασμένα πλαστικά στην αριστερή πλευρά της μοτό σας " . Φρόντισε λοιπόν η κατάθεση που θα δώσεις σε όποιον ενδιαφερόμενο να εξηγεί λεπτομερώς πως έγινε ότι έγινε, με κάθε λεπτομέρεια , ακόμα και αν αυτά σου φαίνονται αυτονόητα, πχ" πετάχτηκε απο το στοπ και με χτύπησε απο δεξιά, με αποτέλεσμα η μοτό να πέσει απο αριστερά και να προκληθούν ζημιές και στις δύο πλευρές της " , αντι για το "πετάχτηκε απο το στόπ και με χτύπησε απο δεξιά".

    Δώσε βάση στα παραπάνω, θα σε γλιτώσουν απο χρόνο και σπάσιμο νεύρων.

    Περαστικά και πάλι και πάντα όρθιος απο εδώ και στο εξής
    there's no such thing as impossible

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από etzimas Προβολή μηνύματος
    Σιδερένιος και καλή τύχη από εδώ και πέρα (και όχι μόνο στα του ατυχήματος)!

    Αν και νέο μέλος εδώ (και χωρίς μηχανή, τουλάχιστον μέχρι αύριο αν όλα πάνε καλά) είχα αντίστοιχη εμπειρία από την πλευρά του οδηγού. Βγαίνω από στενό στην Ιασονίδου, κλασσική διπλοσειρά στη γωνία, οπότε αφήνω το φρένο για να τσουλήσω 30 πόντους να δω ανάμεσα στα παράθυρα. Την στιγμή εκείνη ανεβαίνει ένα παληκάρι με Transalp (όχι γρήγορα) πηγαίνοντας τέρμα δεξιά στο ρεύμα του και βρίσκει με την άκρη του μαρσπιέ στη γωνία μου. (Στο αμάξι είχα μια βαθιά γραντζουνιά μόνο). Το παληκάρι έφαγε φέτα, ευτυχώς όμως δεν έμεινε κάτω από τη μηχανή. Κατέβηκα, έλεγξα ότι είναι καλά αυτός (ευτυχώς αγρατζούνιστος, μόνο τα προστατευτικά του, το μαρσπιέ και η πλευρά της μηχανής που σύρθηκε πάθανε ζημιά), σηκώσαμε τη μηχανή, φωνάξαμε ασφαλιστικές και αστυνομία και γνωριστήκαμε. ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ...για αυτό πληρώνουμε τα μαλλιοκέφαλα μας σε ασφάλειες, για να είμαστε άνθρωποι όταν γίνει κάτι τέτοιο. Ναι, το παιδί είπε ότι δεν πρόσεχε γιατί δεν είδε τη μούρη μου, ναι πήγαινε πολύ δεξιά (δεν είναι παράνομο, αλλά δε πιστεύω να μην κράτησε safe positioning ξανά), αλλά εγώ τον χτύπησα. Να κάνω σαν τον δικό σου τον πίθηκο και να πάω να βγω από πάνω, αντί να σταυροκοπιέμαι που χτύπησα μηχανή και ο αναβάτης σηκώθηκε υγιής.

    Τεσπά, να ξέρεις ότι η εμπειρία σου βοήθησε άλλους. Πάντα έτσι είναι. Για αρχή, αν δεν ήσουν εσύ...Λαμπράκη είναι αυτή και Κυριακή, μπορεί να ήταν ο κλασσικός τσιπιρίκος με το παπί και προφύλαξη το κερί στο μαλλί και το φωσφοριζέ κορδόνι στο παπουτσάκι. Και με το που το έγραψες εδώ και το διάβασα (λίγες ώρες πριν πάω για την πρώτη μου μηχανή) μου λύνεις και οριστικά ένα τελευταίο δίλημμα. Μπήκα να διαβάσω για κράνη και εξοπλισμό ασφαλείας γιατί είμαι στενά και -ενώ έχω αποφασίσει να πάρω σίγουρα ένα οικονομικό δερμάτινο αλλά με όλα του τα προστατευτικά σωστά- έλεγα να αφήσω τα γάντια για αργότερα και να πάρω τώρα ένα κράνος στα λίγα και από τον άλλο μήνα (όταν νιώσω άνετα να πάρω επιβάτη) να πάρω ένα καλύτερο και να έχω το δεύτερο για τον αναβάτη...ΜΠΑ ΤΑΚΗ!! Ένα σπρώξιμο ήθελα και θα πάω να πάρω ένα καλύτερο full face κατευθείαν και ας ζοριστώ λίγο, παίρνω για καβάτζα ένα άλλο κράνος αργότερα. Και σίγουρα ανάμεσα στα δυο εξτρά που θέλω, μαξιλαράκι επιβάτη ή κάγκελο...διαλέγω κάγκελο. Το δε βαλιτσάκι και σχάρα μετατρέπεται και αυτό σε έξτρα λεφτά για εξοπλισμό ασφαλείας...καλύτερα να κουβαλώ το κράνος στην καφετέρια παρά να με κουβαλάνε στην καφετέρια...σωστά; Και τα άλλα αγοράζονται αργά αργά.

    Οπότε, και αφού είσαι καλά...ευχαριστώ.
    Ναι,αυτο θα πει ανθρωπια οχι με το που κατεβει να με πει με υφος τι ασφαληστικη εχεις,δηλαδη για τον θεο ,αυτα με εκνευρισαν ,και ακομα δεν ειμαι καλα , δηλαδη ελεος, αν ειχα παθει κατι σοβαρο πιο πολυ η καποιος δεν φορουσε τιποτα και τωρα ηταν νεκρος ????!!!!
    Μα να με κατηγορει κιολας ? Ας πει οτι εφταιγε οπως εγινε δηλαδη και να κανει θετικη δηλωση και να ταπληρωσει η ασφαλιστικη εαν κανει αρνητικη την εχει κατσει απο σωματικη βλαβη μεχρι ψυχολογικη θα τον παω... Γιατι ακομα ειμαι αστα να πανε, που ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

    Ναι να παρεις καλο κρανος,εαν δεν φορουσα μποτες θα ειχα συνθλιψει το ποδι μου τα κοκκαλα του μεσα διαμελυσμενα θα ηταν ηταν ενισχυμενες μποτες αγωνων κιολας.
    Αν ηταν απλες χαμηλες δεν ξερω ποσο θα ειχαν κανει δουλεια.
    Να προσεχεις και εσυ και σε ευχαρσιτω.

    Και ναι εαν ηταν πιτσιρικας εκει περα που συχναζουν με τοσο κοσμο και ολοι ξερογκαζιδια....

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Περαστικά και αγύριστα φιλαράκο .

    Για τα διαδικαστικά, ότι σου είπαν και οι απο πάνω , οργάνωση σε φακέλους οτι χαρτούρα έχεις και απο μάρτυρες βρές κανα τηλέφωνο τώρα που είναι φρέσκια η φάση γιατι όσο περνάει ο καιρός ο κόσμος ξεχνάει, δεν θέλει να μπλέξει κτλ.

    Δικαιούσαι επισκευή της μοτό και αποζημίωση για τον εξοπλισμό ακόμα και θετική δήλωση να κάνει ο υπαίτιος ( ο φιλικός διακανονισμός αποζημιώνει κράνος, μπουφάν και - μάλλον ασχετο για σενα - μπαγκαζιέρα. Για τις μπότες δεν ξέρω, αλλα θα ρωτήσω) . Αν έχεις - που έχεις -απαίτησεις για τραυματισμό, χαμένα μεροκάματα και λοιπά έξοδα, η περίπτωση σου βγαίνει εκτός φιλικού διακανονισμού οπότε η ασφαλιστική που θα σε αποζημιώσει δεν θα είναι η δική σου αλλα του υπαίτιου, εφόσον πάντα ο τύπος αποδεχτεί οτι φταίει. Σε περίπτωση που δεν το αποδεχτεί, πάτε δικαστικά. Αργεί, αλλα συνήθως δικαιώνεσαι. Επίσης δικαστικά μπορείς να το πάς εαν το ποσό που σου προσφέρουν ως αποζημίωση για ιατρικά έξοδα, επισκευή μοτό και εξοπλισμό είναι πολύ κατώτερο απο την πραγματικότητα.

    Γενικά, έχε υπόψην σου οτι :1) όταν (αν) σε καλέσουν απο την ασφαλιστική του τύπου, συνήθως "ξεχνάνε" να σου αναφέρουν οτι δικαιούσαι και αποζημίωση για τον εξοπλισμό . Θύμησέ τους το εσύ. 2) Οι άνθρωποι που σε παίρνουν τηλέφωνο απο την ασφαλιστική συνήθως είναι ψιλοάσχετοι απο μοτοσυκλέτες και δεν κατανοούν απόλυτα την δυναμική ενός ατυχήματος/πτώσης με μοτό και τείνουν να την αντιμετωπίζουν ως τρακάρισμα με αυτοκίνητο , που σημαίνει οτι παίζει να ακούσεις και ατάκες του στύλ " μα αφού σας χτύπησε απο δεξιά, πως εξηγείτε τα σπασμένα πλαστικά στην αριστερή πλευρά της μοτό σας " . Φρόντισε λοιπόν η κατάθεση που θα δώσεις σε όποιον ενδιαφερόμενο να εξηγεί λεπτομερώς πως έγινε ότι έγινε, με κάθε λεπτομέρεια , ακόμα και αν αυτά σου φαίνονται αυτονόητα, πχ" πετάχτηκε απο το στοπ και με χτύπησε απο δεξιά, με αποτέλεσμα η μοτό να πέσει απο αριστερά και να προκληθούν ζημιές και στις δύο πλευρές της " , αντι για το "πετάχτηκε απο το στόπ και με χτύπησε απο δεξιά".

    Δώσε βάση στα παραπάνω, θα σε γλιτώσουν απο χρόνο και σπάσιμο νεύρων.

    Περαστικά και πάλι και πάντα όρθιος απο εδώ και στο εξής
    Καλα που μου τα ειπες να τα εχω κατα νου.Ας αργησει δεν με ενδαιφερει να πληρωθει ο εξοπλισμος μου, και η μηχανη μου και τελος.Αν μου προσφερουν ελαχιστα χρηματα τοτε δεν γινεται μονο ο εξοπλισμος μου βγαινει κοντα στα 900 € ,για να γινει αντικατασταση.
    Αν με παρει η ασφαλιστικη κτλ και γινουν αυτα πιστεψε με θα το τονισω το πως και το τι επεσα... σκεψου αυτος ηταν δεξια και εγω βρεθηκα να σερνομαι δεξια!!!

    Να'σε καλα,σε ευχαριστω.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Περαστικά και αγύριστα φίλε μου. Τρέξτον τον παπάρα μόνο και μόνο επειδή δεν φέρθηκε ανθρώπινα!

    Ποιο μοντέλο της Sidi είχες; Αν θες βάλε και καμιά φωτό του εξοπλισμού σου (κράνος, μπότες, μπουφάν) έτσι όπως έγιναν μετά το ατύχημα. Αποτελούν σημαντικό μάθημα για νεότερους και όχι μόνο.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  10. #40
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    περαστικα και καλο κουραγιο τοσο σε σενα οσο και στους μαρτυρες σου.

    μεχρι το τελος (οπως κι εγω παλιοτερα)!!!
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  11. #41
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Περαστικά ρε φίλε. Να τον κυνηγήσεις γιατί του αξίζει.
    Ελπίζω να αντέξεις την ταλαιπωρία, θα κρατήσει χρόνια δυστυχώς.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Περαστικα! ευχομαι γρηγορα ξεμπερδεματα!
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  13. #43
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Κατ' αρχάς περαστικά και αγύριστα.

    Κατά δεύτερον ως προς το νομικό μέρος πρόσεξε το εξής:

    Επειδή οι μάρτυρες εξαφανίζονται εύκολα και όταν στο μέλλον τους χρειαστείς να πιέσεις την τροχαία να πάρει τώρα όσες περισσότερες καταθέσεις γίνεται.
    Εν ανάγκη, αν δεις ότι το %$$*βαράνε, να βρεις εσύ τους μάρτυρες και κάνεις εσύ μήνυση τώρα. Πλέον μπορείς να πάρεις μόνο σου (σε συμβολαιογράφο ή στο Ειρηνοδικείο) τις καταθέσεις και να τις βάλεις εσύ στον φάκελο.
    Δες το να μην του ψάχνεις μετα.

    Από κει και πέρα για την αγωγή βλέπεις αργότερα τί θα κάνεις.

    Άντε περαστικά

  14. #44
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sergiosm Προβολή μηνύματος
    Κατ' αρχάς περαστικά και αγύριστα.

    Κατά δεύτερον ως προς το νομικό μέρος πρόσεξε το εξής:

    Επειδή οι μάρτυρες εξαφανίζονται εύκολα και όταν στο μέλλον τους χρειαστείς να πιέσεις την τροχαία να πάρει τώρα όσες περισσότερες καταθέσεις γίνεται.
    Εν ανάγκη, αν δεις ότι το %$$*βαράνε, να βρεις εσύ τους μάρτυρες και κάνεις εσύ μήνυση τώρα. Πλέον μπορείς να πάρεις μόνο σου (σε συμβολαιογράφο ή στο Ειρηνοδικείο) τις καταθέσεις και να τις βάλεις εσύ στον φάκελο.
    Δες το να μην του ψάχνεις μετα.

    Από κει και πέρα για την αγωγή βλέπεις αργότερα τί θα κάνεις.

    Άντε περαστικά

    εχω 2 μάρτυρες 100 %

    Και για το μελλον ακομα τους εχω,σιγουρα.

    Σας ευχαριστω ολους στο μεγιστο

  15. #45
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Περαστικά και καλή τύχη με τα υπόλοιπα
    φαίνεται ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 21:15
  2. Να μαι και εγω
    από X_NR750 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 13:04
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 10:33
  4. Να Πω Και Εγω?
    από bm_gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 10:30
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 21:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF