Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 77

Θέμα: Να πω και εγώ τον πόνο μου ,αφού γύρισα απο το Νοσοκομείο ?

  1. #46
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/11/2012
    Μηνύματα
    8
    Πάντως τώρα που το αναφέρανε τα παιδιά για καταθέσεις...λογικά είναι μια βόλτα μέχρι το τμήμα που είναι στην Όλγας με Συνδίκα (στο γωνιακό διατηρητέο, που ήταν παλιά εστιατόριο ). Παραδόξως κάνουν καλά τη δουλειά τους τα στρουμφάκια εκεί, οπότε μάθε αν μπορούν να πάνε να καταθέσουν από τώρα...βέβαια σε παρόμοια περίπτωση μου ήρθε περιπολικό με κλήση για κατάθεση, αλλά εγώ εκεί ήμουν μάρτυρας σε εγκατάλειψη χωρίς θύματα, μόνο υλικές ζημιές (και ήμουν και αυτός που τα κάλεσε τα στρουμφάκια...οδηγός τράκαρε παρκαρισμένο αμάξι και μηχανή και μετά την έκανε Λούης). Ίσως η περίπτωση των μαρτύρων σου να διαφέρει, αλλά κάνε τους ένα τηλεφωνάκι. Γενικά για τα τμήματα της περιοχής μας (γιατί με όλα έχει τύχει για τον ένα ή τον άλλο λόγο να μιλήσω) ισχύει η γενική αρχή: "ώρες γραφείου μιλάς με γραμματεία που ξέρει αλλά βαριέται, ενώ απογεύματα μιλάς με αξιωματικό υπηρεσίας που συχνά έχει όρεξη να βοηθήσει, αλλά δεν ξέρει"...διαλέγεις και παίρνεις!

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Ενημέρωση 26-11-2012:

    Ακόμα περιμένουμε την ασφαλιστική Εθνική να μας πεί την τελική τιμή για την αποζημίωση μου ,μηχανή+εξοπλισμός+σωματική βλάβη.
    (Σήμερα έπεσαν τα τηλ. και με είπαν εντός εβδομάδας θα έχω την απάντηση μου)

    Αστικα,λογικα θα παρω αποζημιωση ανταξια της μηχανης θελω να πιστευω πλεον,αν οχι θα δειξει τι θα κανω.

    Ποινικα ακομα δεν εχει κινηθει τιποτα,καθως περιμενουμε με την δικηγορο να ετοιμαστουν και η αυτεπαγγελτη κατηγορια απο την αστυνομια

    Η μηχανη ειναι για πληρη διαγραφητελικα, στραβωσε σασι κτλ. θα με αποζημιωσουν την τιμη της τρεχουσας τιμης στην αγορα.

    Ελπιζω ολα να πανε καλα,να μπορεσω να ανεβω κατηγορια κιολας Να κανω και αντικατασταση στον εξοπλισμο μου.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    833
    να δουμε τι θα σου πουν για ολικη...
    και μακαρι να μην γελασουμε.

  4. #49
    Τι μηχανάκι έχεις petran ?

    Μοντέλο , κυβικά , χρονολογία ?

  5. #50
    Bladerunner Το avatar του/της siraxanz
    Εγγραφή
    17/07/2003
    Μηνύματα
    420
    Περαστικα και αγύριστα να είναι...

    Μπράβο σου που φόραγες φουλ προστασίες!!!!
    ταξίδι νάναι και με καλή παρέα...ζητώ πολλά? :-)

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Honda CBR 125 JC34 2006 Model
    29800 χλμ - ΥΠΕΡ ΑΡΙΣΤΗ κατάσταση,ούτε γρατζουνιά που λέμε και όλα μανίσια πάνω στην μηχανή .

    Η Honda έδεινε μέση τιμή πώλησης 1450 € σε ιδιώτη, λόγω της κατάστασης της.

    Ο εξοπλισμός μου επίσης κοστίζει άλλα τόσα.

    Οπότε η ολική απο ότι με είπε ο ασφαλιστής θα είναι

    Μηχανή + Εξοπλισμός + Σωματική βλάβη = Αποζημιώση μου συνολική.

    Απο οσο έμαθα αυτοι κοιτάνε την μέση τιμή πώλησης αντικειμενικής της εκαστοτε μηχανης απο το mototriti.

  7. #52
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Μηχανή + Εξοπλισμός + Σωματική βλάβη = Αποζημιώση μου συνολική.
    Αφού έχεις αυτό στην εξίσωση θα πληρωθείς σίγουρα καλά !!

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Αφού έχεις αυτό στην εξίσωση θα πληρωθείς σίγουρα καλά !!


    αρχίσανε τα τύμπα απο της 11 νοεμβριου τρεχω ακαι τωρα ζητανε παλι επεναξεταση γιατι δεν συμφωνω.

    Επειδη με πηρανε παρασκευη απογευμα τηλ,και με ειπαν οτι συμφωνησα σε 1000 € για την μηχανη και χωρις εξοπλισμο,και λεω πατε καλα ρε ? ποτε συμφωνησα και δεν το ξερω ? με λενε,ο εξοπλισμος παρουσιασε ο εμπειρογνομωνας οτι εχει φυσιολογικες φθορες, λεω πατε καλα ? πως εχω σωματικη βλαβη ενω εσπασαν τα κοκκαλα,απο τον εξοπλισμο μου κτλ και με λετε τωρα δεν θα παρω τιποτα ?

    Οποτε σημερα 6 το απογευμα εχω ραντεβου με την δικηγορο μου να παρει εκεινη τηλ. γιατι ηδη περιμενα αρκετο καιρο !

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Ενημέρωση 26-11-2012:



    Η μηχανη ειναι για πληρη διαγραφητελικα, στραβωσε σασι κτλ. θα με αποζημιωσουν την τιμη της τρεχουσας τιμης στην αγορα.

    Ελπιζω ολα να πανε καλα,να μπορεσω να ανεβω κατηγορια κιολας Να κανω και αντικατασταση στον εξοπλισμο μου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    αρχίσανε τα τύμπα απο της 11 νοεμβριου τρεχω ακαι τωρα ζητανε παλι επεναξεταση γιατι δεν συμφωνω.

    Επειδη με πηρανε παρασκευη απογευμα τηλ,και με ειπαν οτι συμφωνησα σε 1000 € για την μηχανη και χωρις εξοπλισμο,και λεω πατε καλα ρε ? ποτε συμφωνησα και δεν το ξερω ? με λενε,ο εξοπλισμος παρουσιασε ο εμπειρογνομωνας οτι εχει φυσιολογικες φθορες, λεω πατε καλα ? πως εχω σωματικη βλαβη ενω εσπασαν τα κοκκαλα,απο τον εξοπλισμο μου κτλ και με λετε τωρα δεν θα παρω τιποτα ?

    Οποτε σημερα 6 το απογευμα εχω ραντεβου με την δικηγορο μου να παρει εκεινη τηλ. γιατι ηδη περιμενα αρκετο καιρο !

    χωρις να θελω να σε απογοητευσω, θα σου πω τα εξης:
    σε αντιστοιχο ατυχημα που ειχα, και ενω εκανε θετικη δηλωση ο ανθρωπος που εφταιγε...
    μου εβγαλαν συνυπαιτιοτητα 30% και φυσικα δεν πηρα ποτε αυτα που ζητουσα...
    η μηχανη αγορασμενη καινουργια 80 ημερων και ουτε στρωμενη καλα καλα και μου ελεγαν για επιδιορθωση καποιων ανταλλακτικων και οχι αντικατασταση...

    δεν το δεχτηκα γιατι το μηχανακι ηταν οντως καινουργιο και επιανε ενα αξιοσεβαστο αριθμο χλμ, οποτε δεν μπορουσα ποτε να ειμαι σιγουρος...

    πηγα δικαστικα, νικησα το πρωτο δικαστηριο...
    εκαναν εφεση, και βγηκε η συνυπαιτιοτητα...με λεφτα πολυ λιγοτερα και φυσικα μειον η αποζημιωση του δικηγορου...αρα χαμενος...

    σημειωτεον οτι ολα αυτα κρατησαν 3 χρονια και εγω ειχα φτιαξει την μηχανη (5.000€ ζημια) με δικα μου λεφτα γιατι αλλιως δεν θα κλυκλοφορουσα...
    ουσιαστικα στηριζονται σε αυτο...δλδ αν δεν πας με αυτα που σου δινουν, και θες να το τραβηξεις με δικαστηρια πρεπει να εχεις τα χρηματα να αντικαταστησεις οτι εχει χαλασει (μηχανη, εξοπλισμος κλπ)...και ειναι πολυ δυσκολο καποιος να εχει μαζεμενα για να τα δωσει και μετα να περιμενει Χ χρονια...

    σιγουρα δεν ειναι χαζοι, και ειναι μεσα στα πραγματα γιατι αυτη ειναι η δουλεια τους, εσυ εισαι απλα μια υποθεση γι'αυτους...

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Για πες μας τι έγινε με την δικηγόρο σου. Τι τους είπε και τι απάντησαν.
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  11. #56
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Μετά απο πολύ καιρό απο οτι δείχνουν τα πράγματα και αναβολή στην αναβολή,αύριο θα έχει προσωπικό τηλ. η δικηγόρος μου απο τον προιστάμενο της Εθνικής,το πρώι ώς μια τελική πρόταση, γιατί πολύ απλά η μια που μου έκαναν απορρίφθηκε καθώς μέσα στην ζημιά δεν είχαν βάλει τον εξοπλισμό μου.
    Γιατί , ο βλάκας ο πραγματογνώμονας τους έβαλε φυσιολογική φθορά,στην έκθεση του , αλλά θα τον στρώσω και εκείνον.

    Οπότε για νεότερα αύριο ...

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    07-12-2012

    Oύτε καν πήραν τηλ. την δικηγόρο μου.

    Δευτέρα με το καλό με είπε,και θα τους στείλει και εσωτερικό φαξ.

    Τίποτα νεότερο,μόνο το οτι άρχισα κιόλας να απελπίζομαι στον 1 μήνα κιόλας που πάει τόσο μακριά σιγά σιγά η βαλίτσα... και θέλω να πάρω μηχανή

  13. #58
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    07-12-2012

    Oύτε καν πήραν τηλ. την δικηγόρο μου.

    Δευτέρα με το καλό με είπε,και θα τους στείλει και εσωτερικό φαξ.

    Τίποτα νεότερο,μόνο το οτι άρχισα κιόλας να απελπίζομαι στον 1 μήνα κιόλας που πάει τόσο μακριά σιγά σιγά η βαλίτσα... και θέλω να πάρω μηχανή
    καλα...κρατησου καμια 4ετια...
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #59
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    13-12-2012.

    Είχαμε νεότερα ,όχι τίποτα άλλο ..αλλά γιατί άρχισε να μου πονάει το πόδι μου πάλι αρκετά.
    Που λέτε πήγα σε ορθοπεδικό φίλο , που ήταν γιατρός ΄μου οταν ετρεχα πρωταθλητισμο , εκανε υπεροχογραφημα, καθεστε ?

    Στο νοσοκομειο με ειχαν πει οτι μια χαρα κτλ,και οτι 1 μηνα περιπου θα παρει να μου περασει το ποδι

    Ο γιατρος μου βρηκε , 4 θλασεις περιπου 2-3 διαμετρο εκ. μαυρες που ελειπε εσωτερικα ο μυης, 1 καταγμα ραγισμα στα δαχτυλα του ποδιου λιγο πιο ψηλα και , κακωση στον αστραγαλο,με εστειλε σουμπιτο για μαγνητικη την εκανα σημερα, και αυριο αποτελεσματα.
    Το ειπα στην δικηγορο και επεσε το τηλ.και μου λεει να της παω τα χαρτια,και οτι τωρα εφοσων φαινετε ο τραυματισμος και ηταν λαθος νοσοκομειου,και πηρα και το χαρτι το αναλυτικο του νοσοκομειου που εγραφε οτι με ειδε και χειρουργος και ορθοπεδικος,οτι τωρα θα τα δωσουν με το παραπανω,και το νεοτερο?
    οτι πηγα τον εξοπλισμο γιατι μου ειπαν οτι καποιος πρεπει να το ελενξει,λεω ποιος ?λεει καλο ειναι απο εκει που το πηρες τον εξοπλισμο σου,πηγα το εδειξα στα παιδια μεινανε καγκελο,λενε καλα αυτο ειναι φυσιολογικη φθορα ?λεω για αυτους ειναι , βγαλανε καινουργιο χαρτι με προσφορα και με βαση νομου οτι ο εξοπλισμος πρεπει να αντικαταστηθει λογω κρουσης γιατι φαινετε,τα ειπα αυτα στην δικηγορο.
    Μου ειπε οτι τωρα οντως δεν τους συμφερει να παμε στα δικαστηρια, οποτε αυριο θα μαθω τα νεοτερα με την γνωματευση και θα παω τα χαρτια αρα απο Δευτερα ωρα να αρχισουν να φοβουνται λιγο ,γιατι μου ειπε και για αγωγες

    Να 'και κατι καλο.

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    29-01-2013

    Όπως φαίνετε πάμε δικαστικά.

    Σήμερα,είχαμε την κατάθεση στην αστυνομία εφόσων μου έγινε η "πρόσκληση" πήγα , ζήτησα ποινική δίωξη του ανθρώπου κατέθεσα,και αυτά που έπρεπε,έβαλα και τους μάρτυρες μου.

    Απο την ασφαλιστική τους τελικά , (ΕΘΝΙΚΗ) δίνουν παιδιά... μόνο 1000€ για όλα.Δεν με πληρώνουν τίποτα για σωματική βλάβη, για την μηχανή που Μ.Ο(Πώλησης έχει : 1500-1600 ευρώ) , εξοπλισμό κτλ. τίποτα.ΜΌΝΟ 1000 €

    Πλέον όμως ,όντως υπάρχει σωματική βλάβη στο πόδι , και τώρα έχω και επανεξέταση, γιατί παρότι θλάσεις ,κάκωση κτλ. (έκανα μαγνητικές) ,και έχω ακόμα ενοχλήσεις ,έπρεπε για 1 μήνα να μην το κουράζω και να το ζορίζω.

    Επίσης , είχαμε και ένα ... ακόμα θέμα υγείας με μαγνητική εγκεφάλου ,γιατί έχω απο τότε κάτι ζαλάδες και σκοτοδείνες,και κάνω και για αυτά εξετάσεις, τι να πω ? έχασα εν μέρη την μισή εξεταστική στην αρχή και τα μαθήματα που έμεινα εξαιτίας του συμβάντος. Άντε να δώ τι θα γίνει.

    Αύριο θα πέσει τελευταία κλήση προς την ασφαλιστική για την "πληρωμη" , μηπως καιαλλαξουν τα πραγματα αλλα με ειπε (η δικηγορος μου) οτι μετα θα κανουμε αγωγη και ξεκιναει ο γολγοθας.

    Δεν δεχομαι μετα απο ολα αυτα μονο 1000€

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 21:15
  2. Να μαι και εγω
    από X_NR750 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 13:04
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 10:33
  4. Να Πω Και Εγω?
    από bm_gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 10:30
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 21:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF