Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 77

Θέμα: Να πω και εγώ τον πόνο μου ,αφού γύρισα απο το Νοσοκομείο ?

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    13-12-2012.


    Στο νοσοκομειο με ειχαν πει οτι μια χαρα κτλ,και οτι 1 μηνα περιπου θα παρει να μου περασει το ποδι

    Ο γιατρος μου βρηκε , 4 θλασεις περιπου 2-3 διαμετρο εκ. μαυρες που ελειπε εσωτερικα ο μυης, 1 καταγμα ραγισμα στα δαχτυλα του ποδιου λιγο πιο ψηλα και , κακωση στον αστραγαλο,με εστειλε σουμπιτο για μαγνητικη την εκανα σημερα, και αυριο αποτελεσματα.
    Το ειπα στην δικηγορο και επεσε το τηλ.και μου λεει να της παω τα χαρτια,και οτι τωρα εφοσων φαινετε ο τραυματισμος και ηταν λαθος νοσοκομειου,και πηρα και το χαρτι το αναλυτικο του νοσοκομειου που εγραφε οτι με ειδε και χειρουργος και ορθοπεδικος,οτι τωρα θα τα δωσουν με το παραπανω...
    Εγώ και μια αγωγή στο νοσοκομείο θα την έκανα και σ αυτούς που υποτίθεται ότι σε εξέτασαν !

    (άρα παλιάνθρωποι ανεύθυνοι)

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    Χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω τις καινούργιες εξετάσεις πολύ πιθανό να μην τις δεχτούν γιατί έχει περάσει αρκετό διάστημα από τότε που έγινε το ατύχημα και εσύ μπορεί να έχεις κάνει διάφορα .
    Φίλος με παρόμοιο ατύχημα στην Θεσσαλονίκη με bmw1200gsa 2 χρόνων που κάνει 20.000 , σωματικές βλάβες 2 άτομα και 2 κράνη πήρε μόνο 14.000 σύνολο μετά από ένα χρόνο συνομιλιών .

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Δεν αμφιβάλλω,το θέμα είναι οτι το είχα αναφέρει στο νοσοκομείο και με είπαν οτι είναι απο το ΣΟΚ ,αλλά απο τότε με ταλαιπωρεί ...

    Θα δείξει αύριο έχω ραντεβού με τους γιατρούς προς στιγμή ξεκινήσαμε αγωγή στην ασφαλιστική.ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΩΣ ΤΟ ΤΕΡΜΑ,ΚΑΙ 200 € ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑΞΩ ΤΟΥΣ ... @*$!#(*$!($)*#!@*( ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ,Μαζί και το τσογλάνι αυτόν (παρά την φιλική δήλωση που εν μέρη έκανε)

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Δεν αμφιβάλλω,το θέμα είναι οτι το είχα αναφέρει στο νοσοκομείο και με είπαν οτι είναι απο το ΣΟΚ ,αλλά απο τότε με ταλαιπωρεί ...

    Θα δείξει αύριο έχω ραντεβού με τους γιατρούς προς στιγμή ξεκινήσαμε αγωγή στην ασφαλιστική.ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΩΣ ΤΟ ΤΕΡΜΑ,ΚΑΙ 200 € ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ,ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑΞΩ ΤΟΥΣ ... @*$!#(*$!($)*#!@*( ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΤΣΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ,Μαζί και το τσογλάνι αυτόν (παρά την φιλική δήλωση που εν μέρη έκανε)
    καλα, χαλαρωσε λιγακι και αραξε στα κυβικα σου γιατι παιζεις στο γηπεδο τους...
    υπολογισε οτι ακομα και να νικησεις στο δικαστηριο, θα πρεπει να πληρωσεις και τον δικηγορο...(μην περιμενεις προκοπη απο την νομικη καλυψη της ασφαλιστικης σου)...

    και οπως σου ειπα σε προηγουμενο ποστ, βασιζονται στο γεγονος οτι δεν παιζει ρευστο στην αγορα για να φτιαχτει (ή στην περιπτωση σου να αγοραστει κατι αλλο, αφου βγηκε ολικη)..
    και εσυ μενεις ΑΜΗΧΑΝΟΣ για οσο τραβηξουν τα δικαστηρια...και πιστεψε με...τραβανε ΠΟΛΥ...

    καλη συνεχεια και ολα να πανε κατ'ευχην...

  5. #65
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    καλα, χαλαρωσε λιγακι και αραξε στα κυβικα σου γιατι παιζεις στο γηπεδο τους...
    υπολογισε οτι ακομα και να νικησεις στο δικαστηριο, θα πρεπει να πληρωσεις και τον δικηγορο...(μην περιμενεις προκοπη απο την νομικη καλυψη της ασφαλιστικης σου)...

    και οπως σου ειπα σε προηγουμενο ποστ, βασιζονται στο γεγονος οτι δεν παιζει ρευστο στην αγορα για να φτιαχτει (ή στην περιπτωση σου να αγοραστει κατι αλλο, αφου βγηκε ολικη)..
    και εσυ μενεις ΑΜΗΧΑΝΟΣ για οσο τραβηξουν τα δικαστηρια...και πιστεψε με...τραβανε ΠΟΛΥ...

    καλη συνεχεια και ολα να πανε κατ'ευχην...
    Γιατί γήπεδο τους αν μπορείς να μου το εξηγήσεις ?

    Δεν είναι δικηγόρος ασφαλιστικής,εξωτερικός είναι γιατί δεν είχα νομική κάλυψη επειδή το ήθελα εγώ να βάλω οικογενειακό φίλο.
    Ξέρω απο τώρα ήδη πόσο θα πληρωθεί .

    Το τελευταίο περί να αγοραστεί κάτι άλλο,υπάρχει κάποια μικρή περίπτωση να πάρω ενός μέλους απο εδώ μέσα , γνωστός κιόλας φιλαράκι

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    καλα, χαλαρωσε λιγακι και αραξε στα κυβικα σου γιατι παιζεις στο γηπεδο τους...
    υπολογισε οτι ακομα και να νικησεις στο δικαστηριο, θα πρεπει να πληρωσεις και τον δικηγορο...(μην περιμενεις προκοπη απο την νομικη καλυψη της ασφαλιστικης σου)...

    και οπως σου ειπα σε προηγουμενο ποστ, βασιζονται στο γεγονος οτι δεν παιζει ρευστο στην αγορα για να φτιαχτει (ή στην περιπτωση σου να αγοραστει κατι αλλο, αφου βγηκε ολικη)..
    και εσυ μενεις ΑΜΗΧΑΝΟΣ για οσο τραβηξουν τα δικαστηρια...και πιστεψε με...τραβανε ΠΟΛΥ...

    καλη συνεχεια και ολα να πανε κατ'ευχην...
    Αυτός είναι ο εκβιασμός που κάνουν ΣΕ ΟΛΟΥΣ κι όπου πιάσει.
    Οι δικηγόροι λοιπόν που το ξέρουν παίρνουν ποσοστά (20%)
    Ο χρόνος είναι πρόβλημα μεν αλλά παίρνει ΚΑΙ τόκους δε…
    ΑΝ κερδίσει φυσικά.
    Εγώ θα έκανα αγωγή και στο νοσοκομείο.
    Είναι απαράδεκτη ΤΕΤΟΙΑ χοντράδα.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Γιατί γήπεδο τους αν μπορείς να μου το εξηγήσεις ?

    Δεν είναι δικηγόρος ασφαλιστικής,εξωτερικός είναι γιατί δεν είχα νομική κάλυψη επειδή το ήθελα εγώ να βάλω οικογενειακό φίλο.
    Ξέρω απο τώρα ήδη πόσο θα πληρωθεί .

    Το τελευταίο περί να αγοραστεί κάτι άλλο,υπάρχει κάποια μικρή περίπτωση να πάρω ενός μέλους απο εδώ μέσα , γνωστός κιόλας φιλαράκι

    γιατι για αυτους και τους δικηγορους τους, ειναι απλα η δουλεια τους που την εχουν κανει χιλιαδες φορες...
    δεν φοβουνται τα δικαστηρια και παιρνουν το ρισκο τους για να δωσουν κατι τις παραπανω απο αυτα που δινουν τωρα, μετα απο Χ χρονια...
    αυτα, οσον αφορα το γηπεδο τους...

    ο δικηγορος συνηθως παιρνει το 20% των δεδικασμενων...αν εχεις κανει αλλο deal, πασο...

    επισης αν εχεις τα λεφτα να παρεις κατι αλλο για να μην μεινεις αμηχανος, το κανεις για να εισαι χαλαρος οσον αφορα το θεμα μηχανη και επιπλεον, θα σου δωσει ενα boost για να μπορεσεις να αντεξεις τον χρονο που θα παρει ολο αυτο...

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Επειδή ακούστηκε να κάνεις αγωγή στο νοσοκομείο: έτσι όπως λες το ιστορικό, δεν έχεις ελπίδες. Λάθος διάγνωση που δεν οδηγεί κάπου αλλού, δεν σημαίνει "βλάβη" (όχι πάντα, αλλά στην περίπτωσή σου ναι). Η δε διαδικασία να κυνηγήσεις το νοσοκομείο, για αυτό που έχεις πάθει (το οποίο όπως τα λες δε συνιστά κάτι "δυνατό"), είναι Πολύς κόπος Πολύς χρόνος για το τίποτα. Το ξεχνάς από τώρα.

    Τώρα για το πόσο θα περιμένεις αν κάνεις αγωγή, οι χρόνοι δεν είναι αυτοί που ακούστηκαν αλλά μικρότεροι.
    Έτσι που τα λες, η αγωγή είναι μονόδρομος. Και αν (δυστυχώς για σένα) έχεις και θέματα που προέκυψαν και δεν φαινόντουσαν, χειρότερα για αυτούς "καλύτερα" για εσένα. Είχε στοπ, τι συζητάμε τώρα.

    Σου είπα εξ αρχής μη βιαστείς να κάνεις κάτι, γιατί πρέπει να ξεκαθαρίσει το τοπίο γύρω από το τι έχεις πάθει. Άλλο πέφτω στο μπάσκετ άλλο τρακάρω με αυτοκίνητο, στη δεύτερη δεν ξέρεις που χτυπάς. Έχουν συμβεί πολύ χειρότερα από το να μη βρουν ένα ράγισμα. Ευτυχώς το βρήκαν.

    Και επίσης η ασφαλιστική που λες, δεν αποζημιώνει καθόλου χωρίς αγωγή, δινει ψίχουλα και όποιος τσιμπήσει.

    Επίσης μου φαίνεσαι (δικαιολογημένα) ανυπόμονος να τελειώσει η ιστορία γρήγορα.
    Αγορίνα είσαι 22 χρονών, πολύ όμορφα, πολύ ωραία, σκυλιά-γατιά-παιδιά δεν έχεις, ο Στουρνάρας ακόμα δεν σε κυνηγά, γιατί βιάζεσαι; Χαλάρωσε, βγες βόλτες με φίλους, διάβασε κανά βιβλίο, φρόντισε ό,τι σε πονάει και ξεχνά αυτή τη φάση. Δώσε τα χαρτιά σου στη δικηγόρο σου και ξέχνα το. Μετά από κάποιο καιρό θα είναι το δικαστήριο και μετά η απόφαση. Αν δεν έχει εφέσεις, θα έρθει σε χ χρόνο αποζημίωση που θα καλύψει αρκετά από αυτά που έπαθες.

    Όταν σου περάσουν οι πόνοι και αφού ρωτήσεις κανά γιατρό, δοκίμασε ποδήλατο για μεταφορικό, θα μαζεύεις αδρεναλίνη κάθε μέρα!

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    παιδιά θα σας απαντήσω αμέσως μόλις γυρίσω απο την σχολή γιατί δίνω μάθημα

  10. #70
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    έκανα πρωταθλητισμό στο ποδήλατο ποιάνει ? ποιο πολύ κοστίζει το ποδήλατο μου ,παρά η μηχανή μου . να πώ και το καλαμπούρι μου.

    Ναι ,γνωρίζω οτι δεν με κυνηγάνε αυτά,απλά και εγώ έχω κάποια οικογενειακά,έχεις δίκιο οτι δεν πρέπει να με παίρνει απο κάτω καινα ζήσω όσο μπορώ την ζωή μου αλλά εντάξει.

    Απλά θέλω να ησυχάσω όλα να μπούν σε μια σειρά και τέλος μετά όσο και αν πάρει αν είναι να μου έρθουν σε 3 χρόνια κάποια χρήματα καλώς να έρθουν,θα μπορέσω να φύγω και έξω πιο εύκολα για πτυχίο.

    Όσο για το θέμα υγείας ακόμα έχει τρέξιμο σήμερα έχω επανεξέταση στον γιατρό (ορθοπεδικό) να δούμε,και αύριο ,απο οτι δείχνει ο νευρολόγος μου.Πρέπει να κάνω και αγγιογραφεία όμως οπότε και απο εκεί είναι ένα θέμα...

    Όσο επίσης για τα υπόλοιπα,ναι ρίχνουν άδεια,αλλά εντάξει σιγά μην τσιμπήσω.. 1000 € ? Τραγικά λίγα!

  11. #71
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    Πλεόν η συμφωνία μετά απο τόσους μήνες ,τρεχάματος κτλ κτλ. και στο οτι δεν έχω πάθει καμία "μεγαλύτερη ζημιά" , έχει πάει σε ένα επαυθές ποσό που το χρειάζετε,άμεσα η οικογένεια μου ,σήμερα πήγα να το κλείσω σαν συμφωνία ,και βγήκα; ΜΕ ΝΕΥΡΑ!

    Είχαν έναν μικρό - υπό όρο που είδε η δικηγόρος μου οτι δεν θα διώξω ποινικά τον τυπά, και λέω δεν υπάρχει περίτωση να το δεχθώ αυτό για τα λεφτά αυτά,θέλω να τιμωρηθεί ,πήραν κανένα 10 τηλ. στα κεντρικά μπροστά μου επί μια ώρα ο ένας έριχνε την ευθύνη στον άλλον,και στό τέλος ; Μας είπαν ή έτσι ή όχι,και λέμε ΌΧΙ ΦΥΣΙΚΑ!

    Και φύγαμε... οπότε μάλλον πάμε για αγωγή, γιατί η π...στιά που μας παίξανε ήταν στα ψιλά τα γράμματα,μετά απο την συμπεριφορά του τυπά !

    Τι να πω; Καλό μου κουράγιο ακόμα!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Viper4
    Εγγραφή
    20/11/2010
    Μηνύματα
    372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    Πλεόν η συμφωνία μετά απο τόσους μήνες ,τρεχάματος κτλ κτλ. και στο οτι δεν έχω πάθει καμία "μεγαλύτερη ζημιά" , έχει πάει σε ένα επαυθές ποσό που το χρειάζετε,άμεσα η οικογένεια μου ,σήμερα πήγα να το κλείσω σαν συμφωνία ,και βγήκα; ΜΕ ΝΕΥΡΑ!

    Είχαν έναν μικρό - υπό όρο που είδε η δικηγόρος μου οτι δεν θα διώξω ποινικά τον τυπά, και λέω δεν υπάρχει περίτωση να το δεχθώ αυτό για τα λεφτά αυτά,θέλω να τιμωρηθεί ,πήραν κανένα 10 τηλ. στα κεντρικά μπροστά μου επί μια ώρα ο ένας έριχνε την ευθύνη στον άλλον,και στό τέλος ; Μας είπαν ή έτσι ή όχι,και λέμε ΌΧΙ ΦΥΣΙΚΑ!

    Και φύγαμε... οπότε μάλλον πάμε για αγωγή, γιατί η π...στιά που μας παίξανε ήταν στα ψιλά τα γράμματα,μετά απο την συμπεριφορά του τυπά !

    Τι να πω; Καλό μου κουράγιο ακόμα!

    Σκίστωνα!!! Αν επιτρέπεται πόσα σου πρόσφεραν;
    Μ' αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον..

  13. #73
    Welcome to my playground Το avatar του/της Toumpas
    Εγγραφή
    06/02/2008
    Μηνύματα
    509
    Περαστικά και αγύριστα.
    http://www.youtube.com/watch?v=GO0pxaHKjWU&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=iQ3JLDhsMaM&feature=digest

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/04/2011
    Μηνύματα
    1.912
    δεν θα ήθελα να αναφερθώ στο ποσό.
    Απλά,είναι κάτι το οποίο είναι -ετσι- και -έτσι- για ικανοποίηση.Δηλαδή τουλαχιστόν παίρνω πίσω τα σπασμένα της μηχανης τους γιατρους και ολα οσα πληρωσα , ακριβως σαν να τα ειχαν υπολογισμενα και ενα 100€ για δώρο.

    Για να καταλαβεις.

    Αλλα ηθελα να τον κυνηγησω αυτον.

  15. #75
    Χρεοκοπημενο μελος Το avatar του/της taskon
    Εγγραφή
    01/11/2004
    Μηνύματα
    161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PetranGR Προβολή μηνύματος
    δεν θα ήθελα να αναφερθώ στο ποσό.
    Απλά,είναι κάτι το οποίο είναι -ετσι- και -έτσι- για ικανοποίηση.Δηλαδή τουλαχιστόν παίρνω πίσω τα σπασμένα της μηχανης τους γιατρους και ολα οσα πληρωσα , ακριβως σαν να τα ειχαν υπολογισμενα και ενα 100€ για δώρο.

    Για να καταλαβεις.

    Αλλα ηθελα να τον κυνηγησω αυτον.
    τι εννοεις να τον κυνηγησεις γιατι καταλαβαινω οτι τον κυνηγας αστικα και οχι ποινικά. Εσυ θελεις να παει φυλακη ο τυπος ή κατι αλλο? Η αποζημίωση απο την ασφαλιστικη εταιρεια καλυπτει την δικη του ευθυνη και οχι της ασφαλιστικης οπότε δεχομενος την αποζημιωση παραιτεισαι καθε αλλης διεκδικησης.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 21:15
  2. Να μαι και εγω
    από X_NR750 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 31/07/2006, 13:04
  3. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2006, 10:33
  4. Να Πω Και Εγω?
    από bm_gr στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2004, 10:30
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ, θα σας πω τον πόνο μου!!!
    από Adventure-R στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 21:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF