Σελίδα 5 από 24 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 356

Θέμα: CBR F4 vs ALL

  1. #61
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    εσεις ολοι που στελενετε απανωτα μηνυματα στο παρων θρεντ τι σκατα θελατε και μπηκατε να δειτε? να τρολαρω λοιπον κι εγω.... πηρα στα ισα και μαλιστα 3 φορες ενα gsxr600k7 ρολαριστοι με 1ες χαμηλα. μεχρι 200-230.. μετρα δεν θυμαμαι.. ακομα νρεπεται να ανοιξει το στομα του. δεν περασα το Κ7 περασα τον Τολη με το κ7.. περασα στα ισα 400 απο σταση καλοφτιαγμενο TDM 850. με εκκεντροφορια απο τον μπουμπη pcIII ροικες πιστονια,κλπ... στα πρωτα 200μ εκανα αμαν για να τον μαζεψω.. μου ξυνεται ο κωλος για 636 απο σταση.. ειδικα με τους βεροιωτες καφετερ.. ε αναβατες ηθελα να πω... με ξεκωλιασε με ολες τις ταχυτητες κι απο σταση κι οπως θελετε το CBR600RR του αδερφου μου. 08 μοντελο, με το ιδιο ειχα τρεξει κι οταν ειχα το F3 (δεν βαζω μυαλο, ξερω τι θελω) και τοτε ειχαμε μεγαλυτερη διαφορα. με εκεινη την παλιογρια ειχα περασει με καλη διαφορα ενα CBR600RR 06 φιλου, ρολαριστοι με 1ες.. με το που ειδα 180 τον ακουσα μεχρι να δω 200 με ειχε ηδη περασει. τα ειχα δωσει πολλακις με R6 00 το οποιο εριχνε απο σταση στο R1 01 του αδερφου του, ποτε ομως πανω απο δευτερα και τον ακουγα να αλλαζει σαν ξερο τις ταχυτητες.. απορω ακομα ποσο κοντο ηταν.. δεν θα μαθουμε εσπασε μοτερ προπερσι οπως ολα τα R6 της χρονολογιας του.. αυτα συναδελφοι μοτοσυκλετιστες.. κι επιμενω οτι στα 400 μετρα μετρανε τα χερια.. εγωας πουμε δεν εχω...

  2. #62
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2012
    Μηνύματα
    54
    γιατι οχι κ που καταλαβες οτι ειναι κινεζικες κ οχι γερμανικες;;;πρωτον ειναι πολυ καλες τσεκαρισμενες...δευτερον αυτος που τις πουλαει ειναι γνωστος κ δεν θα μου τις εδεινε γιατι ξερει τι χρηση κανω στην μηχανη...κ τριτον φρεναρει καλυτερα απο τις μαμα κ ειδικα με την ακτινικη τρομπα σε λιγο που θα αλλαξω κ μπροστινο θα ειναι ακομα καλυτερα!!!
    Τελευταία τροποποίηση από ArgirisVale; 13/11/2012 στις 02:37.

  3. #63
    [QUOTE=motomaniac;2256097]εσεις ολοι που στελενετε απανωτα μηνυματα στο παρων θρεντ τι σκατα θελατε και μπηκατε να δειτε? να τρολαρω λοιπον κι εγω.... πηρα στα ισα και μαλιστα 3 φορες ενα gsxr600k7 ρολαριστοι με 1ες χαμηλα. μεχρι 200-230.. μετρα δεν θυμαμαι.. ακομα νρεπεται να ανοιξει το στομα του. δεν περασα το Κ7 περασα τον Τολη με το κ7.. περασα στα ισα 400 απο σταση καλοφτιαγμενο TDM 850. με εκκεντροφορια απο τον μπουμπη pcIII ροικες πιστονια,κλπ... στα πρωτα 200μ εκανα αμαν για να τον μαζεψω..

    Pc3 σε καρμπυρατερατο tdm? δεν πας για υπνο καλυτερα;;

  4. #64
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    χαχαχχαχαχα δικιο εχεις. μπερδευομαι με τα πολλα που βλεπω σε κεινο το συνεργειο + οτι δεν ασχολουμε με τα γιαμαπα.. (αλλα ολο χωνονται στο γκαραζ μου..) θα το βγαλω φωτο με την πρωτη ευκαιρια να το ανεβασω να το δεις. φοραει μπροστινο απο zx10r νομιζω ζαντες απο Ζ750, ακτινικα φρενα ολοσωμη εξατμιση ohlins πισω, νιτρο, κατσε να θυμηθω... ειχε αγορασει keihin cr να βαλει αλλα δεν καθοντουσαν ευκολα λογω κλισης κι οπως καθοντουσαν δεν δουλευουνε.. προσφατα εσπασε πιστονι απο κλειστο γκαζι σε πατημα νιτρο ας πουμε.. και το παταει ανευ λογου.. στην περιπτωση μου οχι.. τα κερατα του φοραει.. μπερδευτηκα αν και δεν τομαζευω.. στην διπλανη ραμπα ηταν του μαστορα το ΖΧ10... τουρμπο με PCIIΙ ναι αυτο εχει αλλα αλλες λεπτομερεις δεν θυμαμαι.. αλλα για καποιον λογω θελει να μπερδεψει τον μαμα εγκεφαλο που τον κοβε λογω αισθητηρα πιεσης.. βλεπεις πολλα ακους πολλα πινεις ρετσινες μπερδευεις πραγματα.. παλι καλα που τρεχω νηφαλιος..

  5. #65
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.722
    φαγωθείτε ελεύθερα

  6. #66
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Μου δημιουργείται η εντύπωση, πώς όλοι όσοι καβάλησαν ένα cbr 600 f και διαπίστωσαν ιδίοις ώμασοι τι είδους μοτοσυκλέτες φτιάχνει αυτή η ρημάδα η εταιρεία, αποφάσισαν να πηδήξουν όλο τον κόσμο χωρίς να ξέρουν που βρίσκεται το ..... τους! Το εν λόγω μοτοσακό είναι ένα καταπληκτικό εργαλείο με πολλές δυνατότητες, αλλα σαν να τα ακούω πολλα τα κατορθώματα από μηχανακια 10ετίας και βάλε. 400άρια πιο γρήγορα και από top fuel dragster, τελικές από cbr xx και άνω, συμπεριφορές στη στροφή τουλάχιστον για σεμινάριο! Ένα f ήθελε και ο rossi για να πάρει πρωτάθλημα στα moto gp. Είμαι λάθος;

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/09/2012
    Μηνύματα
    54
    δεν ειναι θεμα φαγομαρας... κ ναι αυτο το μοτοσακο μπορει να κανει πολλα!!! οπως ειπε ο φιλος motomaniac πρεπει να εχεις κ χερια για να κουμανταρεις αυτα τα εργοστασια ροπης κ οχι ιπποδυναμης... εγω απλα ανεφερα αυτα που εχω δει κ εχω βιωσει με το συγκεκριμενο μηχανακι τωρα αν οι αλλοι δηλαδη ο φιλος μου με το cb1000 κ οι τρεις γνωστοι με τα υπολοιπα να ειναι τοσο κουλομαριες δεν νομιζω αλλα κ δεν φταιω εγω... τωρα αν βρεθει καποιο καλο πιλοτακι με ενα απο αυτα τα μηχανακια κ μου ριξει στα αυτια,δεν εχω κανενα κομπλεξ κ θα το αναφερω κ δεν τρεχει τιποτα η αν ερθει κανενας Χαλκιδα με κανενα απο αυτα τα μηχανακια για βολτα κ θελει να τα δοκιμασουμε δεκτο δεν με χαλαει κ ουτε εχω προβλημα...αυτα λοιπον!!! ΑΑΑ!!! κ την Κυριακη εχει track day Μεγαρα οποιος θελει κ μπορει ας κατεβει...

  8. #68

  9. #69
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Ρε φιλαράκι... κάνεις λες κι ανακάλυψες την Αμερική..

    Το είχαμε λέμε και το καβαλάγαμε 2 χρόνια αυτό το μηχανάκι (το 2004 και σήμερα σχεδόν τελειώνει το 2012). Και βόλτες πήγαμε, και πίστα μπήκαμε ουκ ολίγες φορές, μην μας κάνεις σεμινάρια τι μπορεί να κάνει...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #70
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ArgirisVale Προβολή μηνύματος
    (...)πρεπει να εχεις κ χερια για να κουμανταρεις αυτα τα εργοστασια ροπης (...)


    Ειλικρινά συγνώμη αλλά δεν άντεξα!

    Όταν πρωτοδήγησα σε πίστα ένα F4 Sport μου άρεσε τόσο πολύ που αποφάσισα να πάρω το RR. Αλλά "εργοστάσια ροπής;;;;"
    Think faster than you ride

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    989
    Προφανώς ο φίλος μιλάει για τα 1000άρια,1300άρια και 1400άρια που αναφέρονται πιο πάνω
    Εγώ αυτό κατάλαβα πάντως..

  12. #72
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος


    Αλλά "εργοστάσια ροπής;;;;"
    Μάλλον εννοούσε τα 1000ρια και 1300ρια που οπως λέει πάτησε με το F4 εννοώντας οτι ειναι κουλοί.

    Argiris το F4 καλό και χρυσό για βόλτες κλπ αλλά βρισκει κατω για πλάκα, πόσο γυρνας Μεγαρα?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  13. #73
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος


    Ειλικρινά συγνώμη αλλά δεν άντεξα!

    Όταν πρωτοδήγησα σε πίστα ένα F4 Sport μου άρεσε τόσο πολύ που αποφάσισα να πάρω το RR. Αλλά "εργοστάσια ροπής;;;;"
    Τρακτέρ λέμε....

    @ArgirisVale : ρε φιλαράκι, ΟΚ.. σου αρέσει πολύ... και το 'χεις κάνεις εξωτερικά ωραίο (κατά την δική σου αισθητική). Του άλλαξες και τις δισκόπλακες (δεν έχει αλλάξει και πολύ το γεγονός ότι και πάλι φρένα δεν έχεις)... Μην το πας πας παρακάτω όμως... θα εκτεθείς λέμε... δεν ακούτε ρε γμτ..
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #74
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μάλλον εννοούσε τα 1000ρια και 1300ρια που οπως λέει πάτησε με το F4 εννοώντας οτι ειναι κουλοί.

    Argiris το F4 καλό και χρυσό για βόλτες κλπ αλλά βρισκει κατω για πλάκα, πόσο γυρνας Μεγαρα?
    Καλά δεν βρίσκει και τόσο εύκολα κάτω... μην το πας στα χωριάφια κι εσύ... Εμένα ποτέ δεν βρήκε κάτω.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Προφανώς ο φίλος μιλάει για τα 1000άρια,1300άρια και 1400άρια που αναφέρονται πιο πάνω
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Μάλλον εννοούσε τα 1000ρια και 1300ρια που οπως λέει πάτησε με το F4 εννοώντας οτι ειναι κουλοί.
    Πάω πάσο. Ξαναζητώ συγγνώμη. Το όλο θέμα όμως έχει την πλάκα του!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Καλά δεν βρίσκει και τόσο εύκολα κάτω... μην το πας στα χωριάφια κι εσύ... Εμένα ποτέ δεν βρήκε κάτω.
    Κάτι έκανες καλά και δεν έβρισκες.
    Τα sport που οδηγούσα εγώ ξύνανε μέχρι και την εξάτμιση στα βιράζ. Δεν κάνω πλάκα. Νομίζω στην 5 στις Σέρρες την είχα τρυπήσει από το ξύσιμο!
    Think faster than you ride

Σελίδα 5 από 24 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CBR 1000 Vs R1
    από wintersunset στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2007, 08:57
  2. CBR 600RR vs ανταγωνισμός
    από onireum στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 16:00
  3. cbr-125 vs CBR-600RR!!!
    από Kizoku στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 11:14
  4. cbr 600rr vs yamaπα r6
    από tassosrr στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 110
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 10:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF