Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 176

Θέμα: Γνώμες για πρόσθετο λιπαντικό Polytron

  1. #1

    Γνώμες για πρόσθετο λιπαντικό Polytron

    Είναι κανένα παληκάρι που να το έχει χρησιμοποιήσει ;;; Με εμφανή αποτελέσματα ;;

    Έβαλε κάποιος γνωστός και οδηγάει λέει άλλη μοτό ...¨ Θεαματικά αποτελέσματα !!! ¨


    Αν είναι όπως τα λένε , να το βάλω και εγώ ρε παιδί ...

    Το σάιτ το βρήκα με μια γρήγορη αναζήτηση http://www.polytron.gr/ ,αλλά το βίντεο με παραξένεψε περισσότερο.

    Γίνονται αυτά τα πράματα ;;
    POLYTRON vs other oils βίντεο στο τούμπ https://www.youtube.com/watch?v=Bdr0M7TCcuw

  2. #2
    ELEOS

    Παρε ενα μαγνητακι, φορα και ενα βραχιολακι power balance

  3. #3
    Γατος ο αρκας που το φερνει..εφτιαξε και σελιδουλα...Μια χαρα πουλαει την π@παρια του ο καθεις...

  4. #4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    ELEOS

    Παρε ενα μαγνητακι, φορα και ενα βραχιολακι power balance


    Τα θεωρούσα απάτη

  5. #5
    Πάντως μου κάνει εντύπωση πως ο τύπος που το έβαλε σε μοτό και λέει πως πάει καλύτερα , τα πήρε περισότερο για χωματουργικά μηχανήματα ωστε να έχει λιγότερες φθορές και δεν είναι και κανένας άσχετος ... Ίσα ίσα .

  6. #6
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Πάντως μου κάνει εντύπωση πως ο τύπος που το έβαλε σε μοτό και λέει πως πάει καλύτερα , τα πήρε περισότερο για χωματουργικά μηχανήματα ωστε να έχει λιγότερες φθορές και δεν είναι και κανένας άσχετος ... Ίσα ίσα .
    Η ψυχολογία είναι άτιμο πράμα. Συνήθως ό,τι φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, όντως είναι. Ή μάλλον δεν είναι. Μπερδεύτηκα.

    Εγώ στη μηχανή βάζω φιδέλαιο 10W-40 ημισυνθετικό (το έστιψα από ανακόντα-ρόμποκοπ) άλλο να σου λέω κι άλλο να το βλέπεις. Χάρη στα φιδοπρόσθετα κλείνω το γκάζι και επειδή δεν υπάρχουν τριβές δεν πέφτουν οι στροφές, δυο φορές κόντεψα να σκοτωθώ μέχρι να συνηθίσω.

  7. #7
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.238
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Η ψυχολογία είναι άτιμο πράμα. Συνήθως ό,τι φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, όντως είναι. Ή μάλλον δεν είναι. Μπερδεύτηκα.

    Εγώ στη μηχανή βάζω φιδέλαιο 10W-40 ημισυνθετικό (το έστιψα από ανακόντα-ρόμποκοπ) άλλο να σου λέω κι άλλο να το βλέπεις. Χάρη στα φιδοπρόσθετα κλείνω το γκάζι και επειδή δεν υπάρχουν τριβές δεν πέφτουν οι στροφές, δυο φορές κόντεψα να σκοτωθώ μέχρι να συνηθίσω.

    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #8
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Εγώ στη μηχανή βάζω φιδέλαιο 10W-40 ημισυνθετικό (το έστιψα από ανακόντα-ρόμποκοπ) άλλο να σου λέω κι άλλο να το βλέπεις. Χάρη στα φιδοπρόσθετα κλείνω το γκάζι και επειδή δεν υπάρχουν τριβές δεν πέφτουν οι στροφές, δυο φορές κόντεψα να σκοτωθώ μέχρι να συνηθίσω.



    ωραίος
    Give me fuel, Give me fire

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Η ψυχολογία είναι άτιμο πράμα. Συνήθως ό,τι φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, όντως είναι. Ή μάλλον δεν είναι. Μπερδεύτηκα.

    Εγώ στη μηχανή βάζω φιδέλαιο 10W-40 ημισυνθετικό (το έστιψα από ανακόντα-ρόμποκοπ) άλλο να σου λέω κι άλλο να το βλέπεις. Χάρη στα φιδοπρόσθετα κλείνω το γκάζι και επειδή δεν υπάρχουν τριβές δεν πέφτουν οι στροφές, δυο φορές κόντεψα να σκοτωθώ μέχρι να συνηθίσω.

    Κρυάδες.

    Αυτό ισχύει μόνο για το καστορέλαιο.

  10. #10
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Κρυάδες.
    Αυτό ισχύει μόνο για το καστορέλαιο.
    Πφφφφ.... κι αν το φίδι έχει φάει κάστορα;



    (Απάντηση: Λάδι Βιντάλ Σασσούν 2 σε 1, για μεταξένια μαλλιά και βελούδινα ρουλμάν)

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Όσο η κρίση βαθαίνει όλο και περισσότεροι θα πουλάνε "λαγούς για πετραχίλια".
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Πφφφφ.... κι αν το φίδι έχει φάει κάστορα;
    Με λίγα λόγια, ο ανακόντας θα του έχει βγάλει το λάδι;

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.001
    Κάντε ένα search εδώ για Motorkote .

  14. #14
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Η ψυχολογία είναι άτιμο πράμα. Συνήθως ό,τι φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό, όντως είναι. Ή μάλλον δεν είναι. Μπερδεύτηκα.

    Εγώ στη μηχανή βάζω φιδέλαιο 10W-40 ημισυνθετικό (το έστιψα από ανακόντα-ρόμποκοπ) άλλο να σου λέω κι άλλο να το βλέπεις. Χάρη στα φιδοπρόσθετα κλείνω το γκάζι και επειδή δεν υπάρχουν τριβές δεν πέφτουν οι στροφές, δυο φορές κόντεψα να σκοτωθώ μέχρι να συνηθίσω.
    Μας πέθανες.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    28

    Polytron

    Αγαπητέ φίλε ο γνωστός σου είδε θεαματικά αποτελέσματα, γιατί με το Polytron σταμάτησε τις τριβές του κινητήρα του που βέβαια μείωναν την απόδοση της λειτουργίας του.

    Αυτό συνέβη γιατί το πρόσθετο Polytron MTC έχει την ιδιότητα να αυξάνει θεαματικά την αντοχή μετάλλων στην τριβή, τις υψηλές πιέσεις και θερμοκρασίες με την δημιουργία ποιοτικότερων και εξαιρετικά ανθεκτικών στην τριβή επιφανειών.

    Όπως αντιλαμβάνεσαι η εξουδετέρωση της τριβής πλέον είναι θέμα ποιότητας μετάλλου και όχι λαδιού, γι’ αυτό το Polytron αποδίδει ανάλογα με την κατάσταση των μετάλλων που βρίσκει στον κινητήρα. Όταν είναι καινούργια τα μέταλλα η απόδοση είναι μικρή, και όταν υπάρχει φθορά τότε η απόδοση είναι μεγαλύτερη.

    Όσο για το video που είδες είναι πραγματικότητα. Αυτή την παρουσίαση την έχω κάνει εγώ ο ίδιος σε πολλούς φίλους γιατί έχω τον εξοπλισμό που βλέπεις στο video.

    Αγαπητέ φίλε η μηχανή του video απλά πιέζει τα μέταλλα σε σημείο που να εξαντλήσει τα όρια της αντοχής της λιπαντικής μεμβράνης που προστατεύει τα μέταλλα που έρχονται σε τριβή, με σκοπό αυτά να έρθουν σε επαφή, να τριφτούν, να υπερθερμανθούν και να κολλήσουν.

    Το video θέλει να σου αποδείξει ότι αν προστεθεί Polytron MTC στο λιπαντικό, τότε ακόμα και στην περίπτωση που η λιπαντική μεμβράνη εξαντληθεί, τα μέταλλα θα συνεχίσουν να κινούνται εξ’ αιτίας των κατεργασμένων από το Polytron ανθεκτικότατων επιφανειών τους.

    Μπορείς να χρησιμοποιήσεις Polytron στην μηχανή σου εφόσον αυτή δεν φέρει πολύδισκο υγρό συμπλέκτη που λιπαίνεται από το λάδι του κινητήρα γιατί υπάρχει περίπτωση να πατινάρει.

    Εάν ο συμπλέκτης είναι ξηρός τότε μπορείς να προσθέσεις Polytron MTC και να δεις από μόνος σου εάν υπάρχει διαφορά στην απόδοση του κινητήρα σου.

    Το Polytron MTC δεν περιέχει μόρια Teflon, μολυβδένιου ή άλλης στερεής ή πλαστικής ύλης που μπορούν να προβληματίσουν την λειτουργία του κινητήρα σου.

    Κώστας Μπιλίσης
    Τεχνολόγος Μηχανικός Οχημάτων - Τεχνική υποστήριξη Polytron
    Τελευταία τροποποίηση από bilcon; 27/02/2013 στις 07:54.

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητουντε Γνωμες Για Xt600!!!!!
    από nickmonstro στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 07:55
  2. Γνωμες για το Suzukomania???
    από fallenheaven στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2010, 19:22
  3. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  4. Γνώμες για Kymco Spike 125
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 12:32
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF