Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 201

Θέμα: Isle of Man TT ! 2013 ! Όσοι πιστοί προσέλθετε !

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    το google την διαδρομη βενετια/Λιβεροολ την βγαζει στα 1940χμ δηλαδη βαζεις 4800+χμ με τις βολτες στο Νησι και το να πας Πατρα

    τωρα με αυτο βαλε

    βενζινη
    μεταφορα πατρα Βενετια/βενετια Πατρα
    Γκαλες/Ντοβερ και πισω
    Λιβερποολ Ισλε οφ Μαν και πισω
    διοδια
    φαγητο/ποτα
    διαμονη καθ'οδον
    Διαμονη στο νησι
    αγορα σουβενιρ απο το νησι

    τα 3000ε και παιζει να τα ξεπερασεις!



    Εγω παντος εφαγα 1000ε αλλα τα ειχα αγωρασει ολλα εισητηρια (για φερρυ τον Ιουνιο και τον ιανουαριο αεροπορικο για Λονδινο, τρενο για λιβερποολ) και εμεινα και τζαμπα στο Νησι
    Άρα 10 μέρες πάνω κάτω η διαδρομή μόνο δρόμος χωρίς τα βαπόρια.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Kαλα... κι ένας μαλ@κας έκανε 700 χλμ με ΑΧ1 (350 και πισω) κι ακόμα πονάει... το τι ήπιε δε για να ισιώσει είναι ακόμα άγνωστο.
    Κοκτέιλ βολταρέν μουσκορίλ στο κωλαράκι για 5 μέρες!
    Αλλά άμα δεν έχει καλό χέρι ο μάστορας θα κάνει κάτι μελανιές ΝΑ !
    (κι άντε να πεις μετά ότι δεν έκανες τίποτα κίνκι)



  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    ανετα βγαινει .. εγω μεσα με sr250 lol

  4. #49
    Τελικά τι λέτε να πάω η να το ακυρώσω ?

  5. #50
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Τελικά τι λέτε να πάω η να το ακυρώσω ?
    Tο να πεις τη λέξη ακυρώσω σημαίνει ότι έχεις κάνει και όλη την οργάνωση αυτου του ταξιδιού, μάλλον θα εννοείς να αφήσεις την ιδέα η να την αναβάλεις μέχρι να σου ξαναδωθεί η ευκαιρία... προσωπικά θα σου έλεγα να κάτσεις και να δοκιμάσεις πρώτα στην Ελλάδα φέτος να πας πχ ιωάννινα,Μετέωρα και πάει λεγοντας για να δεις απο τη μια όψη τις αντοχές σου.αλλά μη ξεχνάς και τα καιρικά φαινόμενα που θα συναντήσεις σε ενα τετοιο ταξίδι,και μιλάμε για χώρες με διαφορετικά κλιματα σε σχέση η μια με την άλλη...
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  6. #51
    Ρεεεεεε ... Τί του λέτε για κλίματα και αντοχές και μπίξε και δείξε . Μόνο ο shiatman και κανα δυο τρεις άλλοι είμαστε που του λέμε να πάει ...

    Τί πάει να πει προπόνηση στα χλμτρα ;

    Και με την σέλα που έχει το παπί χωρίς αλλαγή οποιοσδήποτε συδηρηρόκωλος νέος βγάζει άνετα 500 χλμ την ημέρα χαλαρά με 1-2 στάσεις για πλάκα .

    Το θέμα είναι καθαρά οκονομικό στην περίπτωση αυτή και η απειρία του συγκεκρημένου σε ανάλογα ταξλιδια . Το τελευταίο που πρέπει να τον απασχολεί είναι αν βγαίνει η διαδρομή .
    Γιατί ;;; Η διαδρομή βγαίνει και παραβγαίνει ....
    Κάντε τα χλμ της διαδρομής στον χάρτη της Ελλάδας να δώσετε μια διαδρομή να δείτε αν βγαίνει ....
    Τα προβλήματα που ίσως υπάρξουν είναι τα διαδικαστικά και ίσως κάποια τεχνικά όπως αναφέρθηκε .

    Αυτός θα πάει ...Θα το δείτε !!!

  7. #52
    Lioulios σε πάω +1000 like εάν δεν βγω οικονομικά να πάω με το Crypton μου θα πάω αεροπορικός χωρίς αυτό ! εκεί είναι πιο οικονομικά και αν κλείσω τώρα εισιτήρια θα μου έρθει φθηνά ! Πάντως καλό θα ήταν να πήγαινα Θεσσαλονίκη με παρεούλα και να έβλεπα μια μεγάλη διαδρομή !

  8. #53
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από N1kolas Προβολή μηνύματος
    Πάντως καλό θα ήταν να πήγαινα Θεσσαλονίκη με παρεούλα και να έβλεπα μια μεγάλη διαδρομή !
    μη μου βαζεις ιδεες..
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

  9. #54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ρεεεεεε ... Τί του λέτε για κλίματα και αντοχές και μπίξε και δείξε . Μόνο ο shiatman και κανα δυο τρεις άλλοι είμαστε που του λέμε να πάει ...

    Τί πάει να πει προπόνηση στα χλμτρα ;

    Και με την σέλα που έχει το παπί χωρίς αλλαγή οποιοσδήποτε συδηρηρόκωλος νέος βγάζει άνετα 500 χλμ την ημέρα χαλαρά με 1-2 στάσεις για πλάκα .

    Το θέμα είναι καθαρά οκονομικό στην περίπτωση αυτή και η απειρία του συγκεκρημένου σε ανάλογα ταξλιδια . Το τελευταίο που πρέπει να τον απασχολεί είναι αν βγαίνει η διαδρομή .
    Γιατί ;;; Η διαδρομή βγαίνει και παραβγαίνει ....
    Κάντε τα χλμ της διαδρομής στον χάρτη της Ελλάδας να δώσετε μια διαδρομή να δείτε αν βγαίνει ....
    Τα προβλήματα που ίσως υπάρξουν είναι τα διαδικαστικά και ίσως κάποια τεχνικά όπως αναφέρθηκε .

    Αυτός θα πάει ...Θα το δείτε !!!

    εσυ εχεις παει εξωτερικο με μηχανη και ποσο μακρια? αλλιως ειναι να το λες και αλλιως να το κανεις....

    Παντος φιλε Νικολας αυτη την στιγμη θα επρεπε να ψαχνεις εισητιρα αν θες να εισαι εκει τον ιουνιο.. οι αγωνες ειναι για 5 μερες.. μια μετρα τρεχουν μια μερα οχι...
    ORGIA!!!!!

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nic mor Προβολή μηνύματος
    μη μου βαζεις ιδεες..
    Αν σου βάζω ιδέες είμαι μέσα εγώ !

  11. #56
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astroman76 Προβολή μηνύματος
    εσυ εχεις παει εξωτερικο με μηχανη και ποσο μακρια? αλλιως ειναι να το λες και αλλιως να το κανεις....

    Παντος φιλε Νικολας αυτη την στιγμή θα έπρεπε να ψάχνεις εισητιρα αν θες να είσαι εκει τον ιουνιο.. οι αγωνες ειναι για 5 μερες.. μια μετρα τρεχουν μια μέρα όχι...
    Τώρα τώρα δεν έχω τα λεφτά astroman76 έχω κάποια αλλά όχι όλα όσα χρειάζονται ! κοιτάω για 2014 μάλλον ! Αλλά θα δω γιατί μου είπαν ότι αν πας πεζός στο καράβι μπαίνεις τα εισιτήρια τα κλίνουν μηχανόβιοι όχι πεζοί ! οπότε βλέποντας και κάνοντας !

  12. #57
    Δεν παιζει να πας στο Λιβερποολ μερα που αναχωρει το φερρυ και εσυ να βρεις εισητιριο...

    παντος απο οτι καταλαβαινω το κριπτον ειναι το πρωτο σου μηχανακι αρα δεν εχεις την εμπηρια για τετοιο μεγαλο ταξηδι...
    ORGIA!!!!!

  13. #58
    2ο είναι είχα ένα Piaggio Fly 100 τώρα αυτό !

    Δεν έχω κάνει μεγάλο ταξίδι ούτε το είπα αυτό ! Για αυτό θα προτιμούσα με παρέα !

  14. #59
    καλημέρα

    το μόνο που θα σου πω είναι οτι, για τέτοιο ταξίδι, με τις ιδιαιτερότητές του, και αφού ψάχνεις για συνταξιδιώτη, θα πρέπει να συνταξιδευεις με αδελφή ψυχή....

    οτιδήποτε άλλο είναι λίγο ριψοκίνδυνο....

    ελπίζω να γίνομαι αντιληπτός....

    κατά τα άλλα, σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις και να έρθει η ώρα να διαβάζουμε το ταξιδιωτικό σου....

    Τελευταία τροποποίηση από spyrakos35; 19/12/2012 στις 07:12.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Εγώ βλέπω ενεργεια που χρειάζεται να εκτονωθεί..
    Ξεκίνα απο τα βασικά,μια Χαλκίδα η Κόρινθο,και ανέβαινε σταδιακά αποκτώντας παράλληλα εμπειρίες που θα σου φανούν πολύτιμες σε ένα μεγάλο ταξίδι.Αν πέσεις στα βαθιά κατ'ευθείαν ίσως απογοητευτείς και τελικά χάσεις το νόημα..
    The only easy day was yesterday.

Σελίδα 4 από 14 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Isle of man TT road race - respect!
    από trelf στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2012, 19:06
  2. Isle of Man TT 2012
    από chr1s_86 στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2012, 02:26
  3. The Spectacular TT (Isle of Man)
    από chester24 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2012, 08:52
  4. Isle of Man TT
    από cillis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2012, 15:47
  5. Isle Of Man 2007 Centennial TT
    από zman στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 09:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF