Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 49

Θέμα: Ερώτηση περί μεταφοράς βενζίνης με μπιτόνι στο πορτ μπαγκάζ.

  1. #1
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925

    Ερώτηση περί μεταφοράς βενζίνης με μπιτόνι στο πορτ μπαγκάζ.

    Τα φώτα σας όσοι γνωρίζετε παρακαλώ.

    Πρόκειται να πάω ταξίδι αυτές τις μέρες και τα χιλιόμετρα θα είναι πολλά, σε μια μέρα και σε διαδρομή την οποία δεν την έχω ξανακάνει. Επίσης θα οδηγώ αυτοκίνητο (όχι το δικό μου) εξωφρενικά πολλών κυβικών που καίει τη μάνα του και τον πατέρα του, αλλά όπως είπα δεν είναι δικό μου οπότε δεν έχω την εμπειρία να ξέρω την κατανάλωσή του σε γενικές γραμμές για να μπορώ να προβλέψω πιθανή στραβή.

    Σκέφτομαι λοιπόν να το παίξω εκ του ασφαλούς και να κουβαλήσω στο πορτ μπαγκάζ το εικοσάλιτρο βαρβάτο μπιτόνι μου φουλαρισμένο με τζίνα, ώστε αν τυχόν γίνει καμιά μαλακία μη μείνω στη μέση του πουθενά.

    Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν υπάρχει κανένας νόμος που να απαγορέυει τη μεταφορά καυσίμου (χωρίς ειδική άδεια και μπλα μπλα μπλα). Νομίζω κάτι τέτοιο είχε πάρει το αυτί μου το προηγούμενο καλοκαίρι ως μέτρο προστασίας από τους εμπρηστές. Μη με σταματήσουνε για κανάν τυπικό έλεγχο στο δρόμο και βρούνε το μπιτόνι και με δέσουνε για εμπρηστή και κάνω μάυρη πρωτοχρονιά σε κανά κρατητήριο της επαρχίας. Δε λέει.

    Για πείτε αν γνωρίζετε.

    ΥΓ. Κάποιε μοντ, αν έχεις την καλοσυνη σιάξε λίγο τον τίτλο. Πορτ μπαγκάζ ήθελα να πω. Μπαγκλάζ δεν ξέρω να υπάρχει. Μαμημένο τάμπλετ.

  2. #2
    Ναι, υπάρχει περιορισμος και στα λιτρα αλλα και στο ειδος του δοχείου.

    Ρωτα σε βενζιναδικο. Παντως, εκτος εαν πας στο Καζακσταν, βενζινη θα βρεις παντου, όσο και τον πατο του να καιει το όχημα (που μπορεις να δεις πόσο καίει απο το trip computer)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    μερες που 'ναι, και θεωρουνται τα αδεια μπουκαλια ενοχοποιητικα στοιχεια, το να σε πανε για επιδοξο εμπρηστη ειναι το λιγοτερο (αν με πιανεις ).γενικα εχει δικιο ο καπτεν για να αποφυγεις τις στραβες.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #4
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Τα αυτοκίνητα που καταναλώνουν πολύ συνήθως έχουν και μεγάλα ντεπόζιτα. Αν έχεις σκοπό να κινηθείς σε ορεινές και χιονισμένες περιοχές και χρησιμοποιήσεις αρκετά τετρακίνηση, η κατανάλωση θα αυξηθεί σημαντικά.

    Γνώμη μου, ενημερώσου για βενζινάδικα στην περιοχή που θα κινηθείς και φουλάρισε στο τελευταίο διαθέσιμο, μάθε επίσης που είναι το επόμενο βενζινάδικο προς την κατεύθυνση που σκοπεύεις να κινηθείς. Έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2010
    Μηνύματα
    191
    Καλημέρα,

    Αν θες να είσαι τυπικός με τα όλα σου, πάρε τηλ υπουργείο εμπορίου/ανάπτυξης και ίσως στο συνήγορο του πολίτη.
    Νομίζω όπως ειπώθηκε ότι υπάρχει διάταξη με περιορισμό στην ποσότητα και στον τύπου δοχείου.

    Επίσης, καλό θα ήταν ο τ ρ ο π ο ς με τον οποίο θα τοποθετήσεις το δοχείο να αποσκοπεί στη σταθερότητά του εκεί που θα το τοποθετήσεις (το σφηνώνεις ή το δένεις) και στη στεγανότητά του (όχι πάνω ή κοντά σε αιχμηρές επιφάνειες κλπ).
    Σε έναν έλεγχο αλλιώς δείχνει ένα χύμα μπιτόνι τζίνας και αλλιώς ένα καλά τοποθετημένο/κλεισμένο.

  6. #6
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Επισης για καλο και κακο καλυτερα μη καπνιζεις μεσα στο αυτοκινητο
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #7
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    1. Τα καλύτερα δοχεία μεταφοράς καυσίμων με σημαντική χωρητικότητα είναι τα μεταλικά με την τσιμούχα σστο στόμιο και περόνη ασφαλείας (όπως εκείνα που έχουν τα στρατιωτικά αυτοκίνητα περίπου)
    2. Υπάρχουν και τα μικρότερα πλαστικά που παίρνουν μέχρι 5λίτρα που μπορείς ν' αγοράσεις από τα περισσότερα βενζινάδικα.

    Πρόσεχε :
    1. Βεβαιώσου ότι μπορείς να βάλεις την βενζίνη από το δοχείο στο ρεζερβουάρ. Πολλά ρεζερβουάρ θέλουν να μπει το στόμιο της αντλίας, διαφορετικά έχουν κάλυμα.
    2. Αν το έχεις μέσα στο χώρο, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ κανένας στο χώρο
    3. Αν έχεις τέτοιους φόβους, να γεμίζεις το ρεζερβουάρ τακτικά
    4. Λόγω του (3) να έχεις μαζί σου αρκετά χρήματα.
    5. Αν κινηθείς χειμώνα σε άγνωστους δρόμους τότε:
    α. μπορεί να είναι χιονισμένοι/παγωμένοι - έχε μαζί σου αλυσίδες
    β. Μπορεί να βρεις εμπόδιο μπροστά σου - εχε μαζί σου ένα πριόνι ή/και τσεκούρι
    γ. 2α στεγνά ρούχα (τουλάχιστον 2ο ζευγάρι κάλτσες αν δεν εχεις αδιάβροχες μπότες [που κι αυτές έχουν κάποια όρια])
    δ. Ξηρά τροφή για 1-2 μέρες (και ΝΕΡΟ - και κάτι για να το λιώνεις αν έχει πολλούς βαθμούς μείον...)
    6. Έχω κι άλλα αλλα δεν έχεις τον χρόνο να τα μάθεις.

    Γενικά πρόσεχε...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #8
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    1. Τα καλύτερα δοχεία μεταφοράς καυσίμων με σημαντική χωρητικότητα είναι τα μεταλικά με την τσιμούχα σστο στόμιο και περόνη ασφαλείας (όπως εκείνα που έχουν τα στρατιωτικά αυτοκίνητα περίπου)
    2. Υπάρχουν και τα μικρότερα πλαστικά που παίρνουν μέχρι 5λίτρα που μπορείς ν' αγοράσεις από τα περισσότερα βενζινάδικα.

    Πρόσεχε :
    1. Βεβαιώσου ότι μπορείς να βάλεις την βενζίνη από το δοχείο στο ρεζερβουάρ. Πολλά ρεζερβουάρ θέλουν να μπει το στόμιο της αντλίας, διαφορετικά έχουν κάλυμα.
    2. Αν το έχεις μέσα στο χώρο, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ κανένας στο χώρο
    3. Αν έχεις τέτοιους φόβους, να γεμίζεις το ρεζερβουάρ τακτικά
    4. Λόγω του (3) να έχεις μαζί σου αρκετά χρήματα.
    5. Αν κινηθείς χειμώνα σε άγνωστους δρόμους τότε:
    α. μπορεί να είναι χιονισμένοι/παγωμένοι - έχε μαζί σου αλυσίδες
    β. Μπορεί να βρεις εμπόδιο μπροστά σου - εχε μαζί σου ένα πριόνι ή/και τσεκούρι
    γ. 2α στεγνά ρούχα (τουλάχιστον 2ο ζευγάρι κάλτσες αν δεν εχεις αδιάβροχες μπότες [που κι αυτές έχουν κάποια όρια])
    δ. Ξηρά τροφή για 1-2 μέρες (και ΝΕΡΟ - και κάτι για να το λιώνεις αν έχει πολλούς βαθμούς μείον...)
    6. Έχω κι άλλα αλλα δεν έχεις τον χρόνο να τα μάθεις.

    Γενικά πρόσεχε...
    Και προφυλακτικά να έχει μαζί του, ξέχασες ν' αναφέρεις.

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #9
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Και προφυλακτικά να έχει μαζί του, ξέχασες ν' αναφέρεις.

    Θα έχει η αρκούδα... της περίσσεψαν απο τον κυνηγό.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #10
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Θα έχει η αρκούδα... της περίσσεψαν απο τον κυνηγό.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #11
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ναι, υπάρχει περιορισμος και στα λιτρα αλλα και στο ειδος του δοχείου.

    Ρωτα σε βενζιναδικο. Παντως, εκτος εαν πας στο Καζακσταν, βενζινη θα βρεις παντου, όσο και τον πατο του να καιει το όχημα (που μπορεις να δεις πόσο καίει απο το trip computer)
    Το δοχείο πιθανότατα πρέπει να πληρεί τις πορϋποθέσεις. Μπιτόνι που το είχα αγοράσει 40 ευρώ είναι. Όχι ότι ξέρω και πολλά γύρω από μπιτόνια (υπάρχει άραγε τέτοια ειδικότητα?) αλλά νομίζω υπάρχουν τα απλά και τα ασφαλείας. Αυτό είναι ασφαλείας. Είχα ένα ίδιο για να καβαντζάρω μερικά λίτρα βενζίνη στο γκαράζ μου να υπάρχουν, ώστε σε περίπτωση που χρειαστεί να φύγω σφαίρα για κάπου και θυμηθώ εκείνη την ώρα ότι το αυτοκίνητο/μηχανή είναι με λαμπάκι και δεν προλαβαίνω να σταματήσω σε βενζινάδικο, του βάζω από αυτό. Το καλοκαίρι που είχε ανέβει κάπως η θερμοκρασία στο γκαράζ, λόγω των ατμών της βενζίνης είχε πρηστεί και είχε γίνει σα μπαλόνι και δεν έκανε την παραμικρή ρωγμή/ραγάδα/οτιδήποτε. Το άνοιξα, έκανε τον ήχο "coca cola πάει με όλα", ξαναμάζεψε στην κανονική του διάσταση χωρίς την παραμικρή παραμόρφωση κι όλα κομπλέ. Για να είμαι σίγουρος βέβαια το άφησα στην άκρη για άλλες χρήσεις πλέον κι αγόρασα καινούριο. Αυτό που έχω τώρα.

    Βεζίνη όντως βρίσκεις παντού, αλλά δε θέλω να βάλω ούτε απλή ούτε αγνώστου προελεύσεως κάτουρο. Θα μου πεις θα σε σώσουν 20 λίτρα? Όχι, αλλά μπορεί λίγο παρακάτω από την frygian oils 67 επτανίων να πετύχω καμιά shell.

    Όσο για τον υπολογισμό του computer σχετικά με την κατανάλωση βράστα (όπως και με όλα τα αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει κι έχουν τέτοιο μπιμπλίκι). Σου μένουν 200 χιλιόμετρα κατα τον υπολογιστή κι εσύ πρέπει να υπολογίζεις ότι σου μένουν τα μισά ανάλογα με το πόσο βαρύ πόδι έχεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    μερες που 'ναι, και θεωρουνται τα αδεια μπουκαλια ενοχοποιητικα στοιχεια, το να σε πανε για επιδοξο εμπρηστη ειναι το λιγοτερο (αν με πιανεις ).γενικα εχει δικιο ο καπτεν για να αποφυγεις τις στραβες.
    Μωρέ αν σε πιάνω λέει Απλά δεν το ανέφερα κι αυτό στο πρώτο ποστ για να μην προκαλέσω. Ούτε μπουκάλι με νερό δε θα κουβαλάω. Άσε που σκέφτομαι τα ρούχα μου να τα στείλω με μεταφορική μην περάσουν κανά σώβρακο για στουπί και με τρέχουνε λέμε.

    Συμφωνώ με τον κάπτεν, απλά το θέμα είναι ότι δε νομίζω να βρω βενζινάδικο που να μπορεί να μου δώσει υπεύθυνη απάντηση σχετικά με το τι επιτρέπεται και τι όχι.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Τα αυτοκίνητα που καταναλώνουν πολύ συνήθως έχουν και μεγάλα ντεπόζιτα. Αν έχεις σκοπό να κινηθείς σε ορεινές και χιονισμένες περιοχές και χρησιμοποιήσεις αρκετά τετρακίνηση, η κατανάλωση θα αυξηθεί σημαντικά.

    Γνώμη μου, ενημερώσου για βενζινάδικα στην περιοχή που θα κινηθείς και φουλάρισε στο τελευταίο διαθέσιμο, μάθε επίσης που είναι το επόμενο βενζινάδικο προς την κατεύθυνση που σκοπεύεις να κινηθείς. Έτσι δεν θα έχεις πρόβλημα.
    Τετρακούνες μακριά από μας κύριος. Μόνο πισωκούνες καβαλάμε
    Και μεγάλο που είναι το ντεπόζιτο πίστεψέ με το στραγγίζει το ρημάδι για πλάκα. Να τσεκάρω για βενζινάδικα στη διαδρομή/περιοχή δε'ν'κακή ιδέα πάντως. Θα ρωτήσω το φίλο μου τον google. Όλο και κάτι θα έχει να μου πει.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alres Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,

    Αν θες να είσαι τυπικός με τα όλα σου, πάρε τηλ υπουργείο εμπορίου/ανάπτυξης και ίσως στο συνήγορο του πολίτη.
    Νομίζω όπως ειπώθηκε ότι υπάρχει διάταξη με περιορισμό στην ποσότητα και στον τύπου δοχείου.

    Επίσης, καλό θα ήταν ο τ ρ ο π ο ς με τον οποίο θα τοποθετήσεις το δοχείο να αποσκοπεί στη σταθερότητά του εκεί που θα το τοποθετήσεις (το σφηνώνεις ή το δένεις) και στη στεγανότητά του (όχι πάνω ή κοντά σε αιχμηρές επιφάνειες κλπ).
    Σε έναν έλεγχο αλλιώς δείχνει ένα χύμα μπιτόνι τζίνας και αλλιώς ένα καλά τοποθετημένο/κλεισμένο.
    Καλά για τον τρόπο τοποθέτησης εννοείται. Σιγά μην το κρατήσω κι αγκαλιά για να στηρίζω πάνω του το τασάκι την ώρα που καπνίζω κι ο συνοδηγός από δίπλα να καθαρίζει πατάτες με ξιφολόγχη Είπαμε. Πάνω απ'όλα με ενδιαφέρει σαφώς η δική μου ασφάλεια. Αυτά τα έχω ήδη φροντίσει. Το θέμα του ελέγχου είναι που με απασχολεί.

    Όλα αυτά περί υπουργείων και συνηγόρων κλπ κλπ είναι καλά και άγια. Απλά δυστυχώς στην επαρχία εξακολουθεί (σε κάποιες περιοχές και σε κάποιο βαθμό τουλάχιστον) να υπάρχει ακόμα η έννοια του χωροφύλακα-σερίφη και του σκεπτικού "Τι λες ουρέ ζαγάρ στου όργανου! Ιγού κάνου κουμάντου δου χάμου κι άπαξ κι σι που ιγού όυτι παρανουμείς παρανουμείς!".

    Τέσπα. Ίσως η καλύτερη λύση είναι να το αποφύγω τελείως αλλά όσο υπάρχουν ακόμα δυο-τρεις μέρες μπροστά μου μέχρι να φύγω θα το ψειρίσω λίγο μπας και βγάλω καμιά άκρη. Θα τσεκάρω και τα όσα μου είπατε.
    Τσιμπάτε κι από ένα σαλέπι να την παλέψετε με το κρύο

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    .... Τετρακούνες μακριά από μας κύριος. Μόνο πισωκούνες καβαλάμε ....
    Α καλά...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    1. Τα καλύτερα δοχεία μεταφοράς καυσίμων με σημαντική χωρητικότητα είναι τα μεταλικά με την τσιμούχα σστο στόμιο και περόνη ασφαλείας (όπως εκείνα που έχουν τα στρατιωτικά αυτοκίνητα περίπου)
    2. Υπάρχουν και τα μικρότερα πλαστικά που παίρνουν μέχρι 5λίτρα που μπορείς ν' αγοράσεις από τα περισσότερα βενζινάδικα.

    Πρόσεχε :
    1. Βεβαιώσου ότι μπορείς να βάλεις την βενζίνη από το δοχείο στο ρεζερβουάρ. Πολλά ρεζερβουάρ θέλουν να μπει το στόμιο της αντλίας, διαφορετικά έχουν κάλυμα.
    2. Αν το έχεις μέσα στο χώρο, ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ κανένας στο χώρο
    3. Αν έχεις τέτοιους φόβους, να γεμίζεις το ρεζερβουάρ τακτικά
    4. Λόγω του (3) να έχεις μαζί σου αρκετά χρήματα.
    5. Αν κινηθείς χειμώνα σε άγνωστους δρόμους τότε:
    α. μπορεί να είναι χιονισμένοι/παγωμένοι - έχε μαζί σου αλυσίδες
    β. Μπορεί να βρεις εμπόδιο μπροστά σου - εχε μαζί σου ένα πριόνι ή/και τσεκούρι
    γ. 2α στεγνά ρούχα (τουλάχιστον 2ο ζευγάρι κάλτσες αν δεν εχεις αδιάβροχες μπότες [που κι αυτές έχουν κάποια όρια])
    δ. Ξηρά τροφή για 1-2 μέρες (και ΝΕΡΟ - και κάτι για να το λιώνεις αν έχει πολλούς βαθμούς μείον...)
    6. Έχω κι άλλα αλλα δεν έχεις τον χρόνο να τα μάθεις.

    Γενικά πρόσεχε...
    Κι έλεγα θα εμφανιστεί δε θα εμφανιστεί.....

    Περίμενα το σκέτο "Ναι. Και?" αλλά με εξέπληξες
    Πάρε κι εσύ σαλεπάκι να ηρεμήσεις να μη με αποπαίρνεις

    ΥΓ. Δε μαμάω πια αρκούδες. Της τελευταίας της δάγκωσα την πλάτη πάνω στην κορύφωση και μου την έπεσε η wwf κι ο αρκτούρος.

  14. #14
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Α καλά...
    Τί έπαθες παλι?

    Τί έκανα ο έρμος?

  15. #15
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Τί έπαθες παλι? Τί έκανα ο έρμος?
    Ε κάποια μ@λακία θα είπες... Εκτός κι αν σε λένε Χάρβονεν... και πας με πισωκίνητο σε δρόμους που δεν ξέρεις και δεν βάζεις και μπετζίνα από τον όποιον να 'ναι... Καλού κακού, πριν ξεκινήσεις κάνε ένα μπανάκι...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Περί ατυχημάτων… με τα δικά μου μάτια
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2011, 11:11
  2. Ερωτηση περι καταναλωσης στο ρελαντι.
    από webassasin στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2011, 22:32
  3. Ερωτηση Περι Κλησεωσ
    από kalgeorge στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2005, 10:22
  4. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18
  5. Ερωτηση περι τρακαρισματος
    από BlueRider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2004, 08:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF