Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Agility 125 και λοιπά βοήθεια!

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17

    Agility 125 και λοιπά βοήθεια!

    Καλησπέρα παιδιά...Έχω καταλήξει πια στην κατηγορία της πρώτης μου μηχανής και αυτή θα είναι scooter...Λόγω τιμής και τίποτα άλλο(το τονίζω) έχω δει για το Agility 125 της Kymco...Επειδή το μόνο scooter που έχω οδηγήσει σε αυτά τα κυβικά είναι το runner ενός φίλου,μπορείτε να μου πείτε γνώμες ή και εναλλακτικές; Ευχαριστώ!

    Τάκης!

  2. #2
    αν παρεις το kymco παρε το 150 και οχι το 125. η διαφορα ειναι μονο 40 ευρω. δες και το SYM SYMPHONY 150 περιπου στα ιδια λεφτα. απο τα 2 το SYM ειναι καλυτερο στις λεπτομερειες. παντως οτι και να παρεις απο τα 2 να παρεις το 150αρι
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  3. #3
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    είμαι 18.5,δεν μπορώ να πάρω πάνω απο 125 κυβικά...για αυτό άλλωστε κοιτάω και εκεί...

  4. #4
    Σπασμενο....μελος Το avatar του/της manosamos
    Εγγραφή
    09/03/2009
    Μηνύματα
    260
    Ειχα το 150αρι για 2,5 χρονια και δεν στο συνηστώ σαν αγορα.

    Υπερ..χωροι,κρατημα,φρενα,φτηνα ανταλλακτικα(εκτος εξατμισης)..

    Κατα,,,καταναλωση(4,2 λιτρα/100),τακτικα σερβις,τριμοι απο πλαστικα,καρδασμοι που ξεβιδωνουν βιδες.......πλαστικα ευτελους αξιας(απο στατικη πτωση εσπασε ΟΛΗ
    η ουρα) και φυσικα η ζημια εκπληξη που ακουει στο ονομα σπασμενη εξατμιση ενα μηνα μετα την ληξη της εγγυησης στα 12.000χλμ.

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    Ποο ρε μεγάλε σε μάμησε εσένα...για την κατανάλωση είμαι ενήμερος,αλλά τα άλλα που είπες με βάζουν σε σκέψεις...λέτε να ξανασκεφτώ για παπί(για μηχανή πχ cbf,cbr και τέτοια τα έχω αποκλείσει προς το παρόν για δικούς μου λόγους...); Ένα innova-κι δεν θα με χάλαγε να πω την αλήθεια...αν και από παπί έχω οδηγήσει μόνο ένα kriss και ένα crypton-x...Δεν είχα τρομερό πρόβλημα σε κάτι...Τι προτείνετε;

  6. #6
    Σπασμενο....μελος Το avatar του/της manosamos
    Εγγραφή
    09/03/2009
    Μηνύματα
    260
    Σκουτερ γενικα δεν θα ξαναγορασω,εστω και εαν προκειτε για το σουπερ ντουπερ αξιοπιστο Χ μοντελο.
    Βαριατορ,μπίλιες φερμουιτ φυγοκεντρικου ανεβαζουν το κοστος χρησης ψηλα.

    Ειχα 10 χρονια KAZE R και με χαρα βλεπω οτι πριν λιγες μερες ηρθε το νεο μοντελο στα 1900 ευρω,με το παλιο καρμπυρατερ χωρις τα προβληματα του ΖΧ 130.
    Αυτο θα παρω εαν φτιαξουν τα οικονομικα μου.
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/3292815/

    Innova δεν θα αγοραζα λογο ακριβων ανταλλακτικων.
    Πριν 5 χρονια πληρωσα για το ΚΑΖΕ 100 ευρω για καινουρια ολοκληρη γνησια εξατμιση και νεα σελλα.
    Η τελικη επιλογη δικη σου.

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    Σε ευχαριστώ...θα περιμένω να ακούσω μερικές γνώμες...Η αλήθεια είναι ότι βιάζομαι λόγω σχολής,αλλά δεν θέλω να κάνω κάτι επιπόλαιο...και πάλι ευχαριστώ!

  8. #8
    στα 125 κυβικα αναμεσα σε παπι και σκουτερ 1000 φορες παπι. σχεδον μιση καταναλωση ελαχιστα χρηματα για σερβις και αν παρεις και κανενα καλο δε χαλανε με τπτ. εγω θα σου προτεινα kawasaki - modenas που ειναι σχεδον ιδια η κανενα yamaha η suzuki.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    Θα το δούμε φίλε...Κάτσε να πάρω 2-3 γνώμες ακόμα από τα παιδιά του φόρουμ

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    απο συναδελφο στη δουλεια που το εχει το μηχανακι ειναι ντενεκες..... φτηνα πλαστικα και ενω ειναι καινουριο τριζει...... δε ξερω αν διορθωνεται καπως αυτο το πραμα αλλα μου εκανε πολυ αρνητικη εντυπωση....

    Οταν δε καναμε συγκρισεις για την καταναλωση που εχω στο PCX και αυτη που εχει στο agility του εκλαιγε......

  11. #11
    Φίλε μου , τα σκούτερ δεν είναι για σένα .
    Σκούτερ καλό είναι να έχει όποιος θέλει ένα 2ο μηχανάκι για την πόλη να κάνει τις δουλειές του κτλ και να μην παίρνει την μεγάλη μηχανή .Πάρε παπί και θα με θυμηθείς .
    Εγώ είχα και 150 symphony και τώρα έχω πάλι sym 200άρι,αλλά το έχω για 2ο και κάνω τον σταυρό μου, μην τύχει και πέσω .
    Αφού δεν μπορείς να πάρεις πάνω από 125άρι σκούτερ (δηλ από 200 καιπάνω- injection) ,τότε δεν αξίζει . Το 150άρι το άλλαξα για τους λόγους που είπανε πιο πάνω .Άσε που τα ρεζερβουάρ είναι μικρά και πρέπει κάθε τρεις και λίγο να μπαίνεις βενζυνάδικο .
    Στα δεδομένα σου και οικονομικό και μαιτζέβελο ...πάρε ένα παπί που και στην τελική δεν θα χάσει και πολύ την αξία του αν πουληθεί μεθαύριο για να πας σε κάτι μεγαλύτερο.
    Για τα σκούτερ ενδεικτικά θα σου πω πως χάνουν κάθε χρόνο από 300-400ευρώ της αρχικής τους αξίας αρκεί να είναι αγρατζούνιστα (πράγμα πολύ δύσκολο στα σκούτερ).

    Ενώ το παπί ...Είναι παπί .

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    .....και ενω ειναι καινουριο τριζει...... δε ξερω αν διορθωνεται καπως αυτο το πραμα αλλα μου εκανε πολυ αρνητικη εντυπωση..........
    Αν ακούγεται από μπροστά , μάλλον με ένα πλύσιμο στρώνει . Από τα φρένα θα ακούγεται . Και εμένα έτσι έκανε το 150άρι

  13. #13
    Νέο μέλος Το avatar του/της TakisSL
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    17
    pcx,runner και τέτοια τα έχω αποκλείσει λόγω τιμής,γιατί είναι είναι και το κράνος μέσα στο budget μου(το οποίο είναι πολύ μικρό)...Επειδή λοιπόν από ότι ακούω και από εδώ μέσα,αλλά και από γνωστούς δεν αξίζει το scooter σε τέτοια φάση...Θα κοιτάξω μήπως βρω κάποιο παπί! Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

  14. #14
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TakisSL Προβολή μηνύματος
    είμαι 18.5,δεν μπορώ να πάρω πάνω απο 125 κυβικά...για αυτό άλλωστε κοιτάω και εκεί...

    Από που προκύπτει αυτό;
    Give me fuel, Give me fire

  15. #15
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Το ειχα και το εδωσα.
    Τελικα ειναι οτι πληρωνεις παιρνεις.
    Η καταναλωση ειναι υπερβολικη - για το 150 μιλαω - σε 18 χλμ με 2ο ατομο για διαδρομη με ανηφορες εφαγε ενα ολοκληρο ντεποζιτο.
    Τα τριξιματα ισχυουν η θεση οδηγησης ειναι χαλια,σε εμενα επεφτε καως χαμηλα το υψος απο το τιμονι.
    Το κιβωτιο ειναι πολυ χαλι...κραταει την 1η ας πουμε για πολυ ωρα μεσα ,το τσοκ δουλευει πολυ ωρα στην εκκινηση και ενα 10λεπτο να το αφησεις οι στροφες θα ειναι ψηλα.
    Ταχυτητα τελικη ειναι δεν ειναι τα 90χλμ..αργο ...πολυ αργο στο ανοιγμα γκαζιου.
    Το 125 με το 150 και το 200 μαλλον η διαφορα που εχουν ειναι το αυτοκολλητο...το 200 εχει 1/2 γαϊδούρι περισσοτερο απο το 150.
    Υλικα κατασκευης μαλλον τις πλακας...ειχα δει σκουριες σε απιθανα σημεια που ηταν αδυνατον να ξυσεις κατα την οδηγηση η το παρκαρισμα για να πιασουν σκουρια...ακομα και το μπουλονι της πισω ροδας ειχε σκουριασει που υποτιθεται ειναι ανοξείδωτα.

    Στα υπερ οτι εχει πολυ φτηνα ανταλλακτικα

    Σκουτερ ΜΟΝΟ ΧΟΝΤΑ..ολα τ αλλα ειναι της Κυριακης χαρα και της Δευτερας λυπη.
    SH θα δωσεις αρκετα παραπανω αλλα θα το "εχεις" και δεν θα χασεις λεφτα μετα απο 2 χρονια αν το πουλησεις
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. και άλλη βοήθεια απο δω....
    από tati στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2007, 15:41
  2. λαδια και λοιπα καταλοιπα
    από nikos force στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2006, 12:12
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 20:09
  4. Περι δημοκρατιας και λοιπα.
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 10:11
  5. Παπακαλιατης σπερματα και λοιπα
    από DUKASII στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF