Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Πάσχα στη Βιέννη

  1. #16
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος


    Κι όμως πόσο δίκιο έχεις...




    Δεν ξέρω πώς το εννοείς αυτό. Αν σκοπεύεις να βασιστείς στους μαμά χάρτες του για πλοήγηση, be prepared to be dissapointed. Μπορεί να σε κρεμάσουν και να μην αναγνωρίζουν κάποια περιοχή και να σου ζητήσουν να κατεβάσεις third party εφαρμογή.
    Αν δε θες πλοήγηση και θες να το χρησιμποιήσεις καθαρά και μόνο σα χάρτη τότε οκ. Και οι μαμά του λογικά σε καλύπτουν, και στο νετ μπορείς να μπεις να δεις που πατάς και πού βρίσκεσαι. Κι αφού θα έχεις και χάρτες κανονικούς μαζί σου θα είσαι υπερκομπλέ.



    Αφού είναι γυμνό, είτε ψηλός είτε κοντός το ξύλο σου θα το έτρωγες. Το θέμα είναι από τη στιγμή που είσαι ψηλός κατά πόσο θα σε καλύψει μια μικρή ζελατίνα (πόσο ψηλός κιόλας? Άμα είσαι 2 μέτρα χέσ'το).
    Να μην κάνει απολύτως τίποτα δεν το νομίζω. Εσένα σου αρέσει στο μάτι? Θα την έβαζες ούτως ή άλλως στη μηχανή ανεξαρτήτως ταξιδίου? Αν τη βάλεις θα του την αφήσεις γυρνώντας για να γλιτώνεις και το ξύλο στις καθημερινές μετακινήσεις ή θα τη βγάλεις γιατί τη βλέπεις κι ανακατεύεσαι? (εγώ πχ τις σιχαίνομαι οπτικά τις ζελατίνες στα γυμνά)
    Αν σου αρέσει και σκόπευες να του τη βάλεις ούτως ή άλλως κλπ τότε κατ'εμέ βάλ'την.
    Τις βλέπω και ανακατεύομαι και γω στα γυμνά
    Θα την είχα μόνο για κανα ταξιδάκι!
    Κοντά στα 2,00μ είμαι πάντως..οπότε μάλλον θα είναι δώρον άδωρον.
    Έτσι κ αλλιώς σκοπεύω να πηγαίνω με cruising speed εκεί γύρω στα 120-130 σταθερά.ΠΟΟΟΟΣΟ ξύλο πια να φάω;
    Όσο για το Iphone θα έχω 3rd party εφαρμογή με κατεβασμένους τους χάρτες ήδη.

  2. #17
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    Τις βλέπω και ανακατεύομαι και γω στα γυμνά
    Θα την είχα μόνο για κανα ταξιδάκι!
    Κοντά στα 2,00μ είμαι πάντως..οπότε μάλλον θα είναι δώρον άδωρον.
    Ε τότε χέσ'τη. Εκτός κι αν σκόπευες να έβγαζες όλη τη διαδρομή σκυμμένος να δίνεις φιλάκια στο ντεπόζιτο

    Κομπλέ θα είσαι κι άνευ. No worries. Απόλαυσέ το και απλά το βάρος ρίξ'το στο θέμα εξοπλισμού από πλευράς ρούχων όπως σου είπαν τα παιδιά. Μην πας να τη βγάλεις με κανά ισοθερμικό nike από αυτά που φοράνε στην προπόνηση οι ποδοσφαιριστές.

  3. #18
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    Ναι, αυτό θα γίνει τελικά.Πιστόλι λοιπόν η ζελατίνα

    Να πω για όσους μπορεί να τους ενδιαφέρει ότι η Minoan έχει early booking έκτπωση 20% για όλο το 2013 αν κλείσετε τα εισητήριά σας μέχρι τις 28/02!
    Γιατί έτσι τα βρήκα εγώ τόσο φτηνά και συμφέρει ΠΑΡΑ πολύ.

  4. #19
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    ...Update, σήμερα τακτοποιήθηκαν τα διαδικαστικά για την ανταλλαγή του ninja με το mt-03 συν μετρητά!
    Απίστευτη σύμπτωση: τα νούμερα και στα 2 μηχανάκια είναι . . . - 777 !!Σα να φώναζε το mt ότι είναι δικό μου..
    Πέμπτη θα κατατεθούν τα χαρτιά.Παρασκευή να υποθέσω ότι θα το έχω ε;

    Ξεκινάει η έρευνα σιγά σιγά για tankbag, κράνος καινούριο και μπουφάν.
    Ρίχτε καμιά ιδέα..
    Το κράνος δεν με ενδιαφέρει να είναι ανοιγόμενο.Θα προτιμούσα να μην είναι και πολύ βαρύ αλλά οκ.

    Επίσης πωλείται και αυτό το κράνος σε πολύ καλή κατάσταση (θα το βάλω και στις αγγελίες) :http://motorcycleindustry.co.uk/pres...454336e6_b.jpg στα 100ε.

    Για tankbag μάλλον συγκλίνω προς της Givi με το tanklock system..μου φαίνεται αρκετά καλό.

    Για μπουφάν δεν έχω ιδέα και είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση, απλά θα προτιμούσα να είναι με αφαιρούμενη επένδυση για να μπορεί να φοριέται και άνοιξη-φθινόπωρο

  5. #20
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    ...Update, σήμερα τακτοποιήθηκαν τα διαδικαστικά για την ανταλλαγή του ninja με το mt-03 συν μετρητά!
    Απίστευτη σύμπτωση: τα νούμερα και στα 2 μηχανάκια είναι . . . - 777 !!Σα να φώναζε το mt ότι είναι δικό μου..
    Πέμπτη θα κατατεθούν τα χαρτιά.Παρασκευή να υποθέσω ότι θα το έχω ε;

    Ξεκινάει η έρευνα σιγά σιγά για tankbag, κράνος καινούριο και μπουφάν.
    Ρίχτε καμιά ιδέα..
    Το κράνος δεν με ενδιαφέρει να είναι ανοιγόμενο.Θα προτιμούσα να μην είναι και πολύ βαρύ αλλά οκ.

    Επίσης πωλείται και αυτό το κράνος σε πολύ καλή κατάσταση (θα το βάλω και στις αγγελίες) :http://motorcycleindustry.co.uk/pres...454336e6_b.jpg στα 100ε.

    Για tankbag μάλλον συγκλίνω προς της Givi με το tanklock system..μου φαίνεται αρκετά καλό.

    Για μπουφάν δεν έχω ιδέα και είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση, απλά θα προτιμούσα να είναι με αφαιρούμενη επένδυση για να μπορεί να φοριέται και άνοιξη-φθινόπωρο
    Δες αν σε ενδιαφέρει αυτό : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=133581

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Μέσα εγώ με προτιμητέα διαδρομή μέσω Βαλκανίων με το γυιό μου οι 2 σε aprilia caponord, αυστηρώς επιλεγμένες διανυκτερεύσεις σε αξιοπρεπή και budget ξενοδοχεία, υποστηρικτικός εξοπλισμός gps, φαρμακεία που αναφέρεις αλλά και σετ επισκευής ελαστικών, εργαλεία κλπ από μένα -μόνο αναλώσιμα δικά μας ο καθένας - αλλά απαραίτητη προϋπόθεση σε καλό καιρό κάνα - δυό κοντινά ταξιδάκια μαζί να μάθουμε να μιλάμε και οι 3 την ίδια γλώσσα (μεταφορικά).

    Προσωπικά έχω συνυπάρξει και με αγνώστους και κοινές τουαλέτες, αλλά θέλω οι υπόλοιποι να αισθάνονται άνετα.

    1η συμμετοχή λοιπόν γιατί ούτως η άλλως είναι μια καλή πρόταση

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Μαρέσει το μηχανάκι σου για το συγκεκριμένο ταξίδι γι αυτό κι ακολουθώ, έχοντας φάει το κολωκάραβο και τη βαρεμάρα με το κουτάλι στο κατάστρωμα, νομίζω έχουμε τις λύσεις να περάσουμε καλά σε τόσο σύντομο ταξίδι.

  8. #23
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.772
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω πώς το εννοείς αυτό. Αν σκοπεύεις να βασιστείς στους μαμά χάρτες του για πλοήγηση, be prepared to be dissapointed. ...
    Εγώ θα έλεγα be prepared to be surprised. Θα δες πράγματα που δεν τα είχες προγραμματίσει.


    Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως η τσάντα πλάτης είναι ολίγον τι μεγάλη. Θα είναι κουραστική, ακόμα και αν ακουμπάει στην σέλα και μάλλον άβολη.

    Α ναι! Και δυο τρία εργαλεία για βασικές εργασίες στη μηχανή σου (δες αντίστοιχο section) και σετ επισκευής ελαστικών.
    Sent from me using a computer.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    Για μπουφάν δεν έχω ιδέα και είμαι ανοιχτός σε κάθε πρόταση, απλά θα προτιμούσα να είναι με αφαιρούμενη επένδυση για να μπορεί να φοριέται και άνοιξη-φθινόπωρο
    Δες στο αντιστοιχο σεξιον του φορουμ ( http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=35 ) και δες και τις αγγελιες, εχει συζητηθει το θεμα πολλες φορες, για να μη βγαινουμε εκτος θεματος εδω.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #25
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Δες αν σε ενδιαφέρει αυτό : http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=133581
    δυστυχώς small δεν μου κάνει με την καμία.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Μέσα εγώ με προτιμητέα διαδρομή μέσω Βαλκανίων με το γυιό μου οι 2 σε aprilia caponord, αυστηρώς επιλεγμένες διανυκτερεύσεις σε αξιοπρεπή και budget ξενοδοχεία, υποστηρικτικός εξοπλισμός gps, φαρμακεία που αναφέρεις αλλά και σετ επισκευής ελαστικών, εργαλεία κλπ από μένα -μόνο αναλώσιμα δικά μας ο καθένας - αλλά απαραίτητη προϋπόθεση σε καλό καιρό κάνα - δυό κοντινά ταξιδάκια μαζί να μάθουμε να μιλάμε και οι 3 την ίδια γλώσσα (μεταφορικά).

    Προσωπικά έχω συνυπάρξει και με αγνώστους και κοινές τουαλέτες, αλλά θέλω οι υπόλοιποι να αισθάνονται άνετα.

    1η συμμετοχή λοιπόν γιατί ούτως η άλλως είναι μια καλή πρόταση
    Σε λίγη ώρα έχεις ΠΜ
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Εγώ θα έλεγα be prepared to be surprised. Θα δες πράγματα που δεν τα είχες προγραμματίσει.


    Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως η τσάντα πλάτης είναι ολίγον τι μεγάλη. Θα είναι κουραστική, ακόμα και αν ακουμπάει στην σέλα και μάλλον άβολη.

    Α ναι! Και δυο τρία εργαλεία για βασικές εργασίες στη μηχανή σου (δες αντίστοιχο section) και σετ επισκευής ελαστικών.
    ναι τα εργαλεία τα είχα υπόψην..όσο για την τσάντα θα πάω να δοκιμάσω κανα δυο στο motoraid που το έχω και σχετικά κοντά!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Δες στο αντιστοιχο σεξιον του φορουμ ( http://www.moto.gr/forums/forumdisplay.php?f=35 ) και δες και τις αγγελιες, εχει συζητηθει το θεμα πολλες φορες, για να μη βγαινουμε εκτος θεματος εδω.

    no problem, πάω

  11. #26
    para ma para poly kala gantia...i vroxi einai ena thema ontws alla kai to kryo twn Alpewn einai ena allo...idios Maio mina...

    p.s. ena kalo farmakeio prepei na exeis anta mazi sou...oxi mono gia esena alla gia periptwsi pou tha xreiastei na voithiseis kanenan allo...opws kai vevea kit episkevis elastikwn...

  12. #27
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    μπραβο ρε φιλε καλο ταξιδι. να μας ενημερωνεις κ εμας τους προς το παρων ονειρευομενους για τετοιες εξορμησεις
    ..without engineers, science is just philosophy..

  13. #28
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    para ma para poly kala gantia...i vroxi einai ena thema ontws alla kai to kryo twn Alpewn einai ena allo...idios Maio mina...

    p.s. ena kalo farmakeio prepei na exeis anta mazi sou...oxi mono gia esena alla gia periptwsi pou tha xreiastei na voithiseis kanenan allo...opws kai vevea kit episkevis elastikwn...
    θα τα φροντίσω όλα αυτά, δεν είναι και κανα τρελό έξοδο έτσι και αλλιώς
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    μπραβο ρε φιλε καλο ταξιδι. να μας ενημερωνεις κ εμας τους προς το παρων ονειρευομενους για τετοιες εξορμησεις
    να'σαι καλά..!θα ενημερώνω όσο μπορώ για ό,τι εξέλιξη υπάρχει

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Verde Προβολή μηνύματος
    θα τα φροντίσω όλα αυτά, δεν είναι και κανα τρελό έξοδο έτσι και αλλιώς
    τα γάντια? θα εκπλαγείς.....

  15. #30
    Νέωψ Το avatar του/της Verde
    Εγγραφή
    27/08/2012
    Μηνύματα
    96
    όλα μαζί

    Update! Σήμερα παρέλαβα το MT..Τσίμπησα και μπουφανάκι με αφαιρούμενο αδιάβροχο ΚΑΙ αφαιρούμενη επένδυση ζεστή.

    έχω να πω 2 λέξεις : ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΟ ΣΟΚ. αυτό έπαθα όταν άνοιξα μία δευτέρα στην παραλιακή της πάτρας (κωλοάσφαλτος) με βροχή. πέταγε κώλους με το καλημέρα.
    Περιττό να πω ότι μετά πήγαινα σα χεσμένος, νιώθω λες και δεν έχω οδηγήσει ποτέ μου μηχανή . Πρέπει να μάθω πως στρίβει, ΠΟΣΟ στρίβει κλπ.σε κάτι διασταυρώσεις φανάρια έστριβα με 10 από το χ..σιμο...
    Άμα δε γράψω χιλιόμετρα μέχρι το πάσχα δε πάω πουθενά

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2004, 09:08
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/03/2004, 17:01
  3. Βόλτα στη Λευκάδα, τη Κυριακή 21/3
    από parji στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 17:29
  4. Arai RX7-RR4 στη μισή τιμή!!!
    από Wizard13 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2003, 14:50
  5. Πάμε μια βόλτα στη........στη........
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF