Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 139

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΓΙΑ 2ΚΑΒΑΛΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΜΕΧΡΙ 4000€

  1. #76
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    το πρωτο ειναι καλη περιπτωση,και εχει επεμβει στα φρενα που πασχει το dl.........
    είσαι γάτα.....

    η δε επέμβαση στα μπροστινά προκύπτει (μάλλον) από τα αυτοκολητάκια τα οποια ειναι wp ενώ η πίσω είναι όλινς........

    δεν τα έγραφα μην τυχόν και το πάρει γραμμή ο πωλητής και το ανεβάσει....


  2. #77
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Μπορείς να μείνεις και στο Vstrom 650 και να μη πας στο 1000...
    είναι κρίμα για αμελητέα χρηματική διαφορά να μην παρει το 1000 έναντι του 650 (που δεν νομίζω οτι έχουν)....

    αν βέβαια δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι....

  3. #78
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Μ' αρέσουν οι χαιρετούρες μας όμως. Νιώθω σαν να είμαι στον δρόμο και να συναντώ μοτοσακιστές

    Φίλε επειδή η μνήμη μου δεν με απατά... είναι άλλη κατηγορία η ss, άλλη η sport touring, άλλη η touring και άλλη η on off

    Ταξιδάκια δικάβαλο κάνει και ο δούκας αλλά μιλάμε ή κλάνουμε για να καταλάβω;

    Ο τίτλος παραπέμπει σε touring μοτοσακό ενώ το gs σε on-off. Κάποιοι υποθέσαμε πως θέλει touring και προτείναμε αμιγώς touring μοτά και άλλοι πως θέλει gs που κάνει και ταξίδια.
    Στην ταυτοποίηση όμως του ταξιδιού με το gs δεν θα συμφωνήσουμε όσο και αν επιμένετε. Υπάρχει ξεχωριστή κατηγορία.-


    Ε... Και σε ρωτησα ποια η διαφορα ( εκτος απο τις δυο παραμετρους που αναλυσα παραπανω ) σε ενα ταξιδι δικαβαλο μεταξυ ενος "mega" on off ( για να μην κλανουμε ) και ενος touring και δεν μου αναφερεις την διαφωνια σου ( μιας και δεν συμφωνεις....)


    ( Ε ρε... Καλα τους κανουν οι ΚΤΜαδες με τα 990 και τους περνανε στις στροφες της εθνικης μεχρι να ερθει η επομενη ευθεια..... )


    ( εβαλα δυο-τρεις παραπανω καθως δεν εχει εμοτικο με φωτα για σινιαλο...)

  4. #79
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    ( Ε ρε... Καλα τους κανουν οι ΚΤΜαδες με τα 990 και τους περνανε στις στροφες της εθνικης μεχρι να ερθει η επομενη ευθεια..... )



    XXEXEXE...και Αρτεμίσιο, Δομοκό, Μπράλο και συναφή ορεινά στροφιλίκια....breakfast...

    Κατά τα άλλα κάθεστε και μαλώνετε για χάρη κάποιου που προφανώς γουστάρει BMW... αλλά το μπάτζετ δεν του βγαίνει για παραπέρα από 1150 και αντί να ρωτήσει στα ίσα για το συγκεκριμένο κάνει στροφή και ανοίγει την κουβέντα, χωρίς λόγο προφανώς, αφού ούτε που έδωσε σημασία να απαντήσει σε όσα λέτε...
    Ένιγουει, που λεν και εδω πα, προτάσεις έπεσαν πολλές, συγκεκριμένες και άκρως ενδιαφέρουσες...εγώ προσωπικά θα είχα μπερδευτεί άσχημα...
    Πιθανολογώ ότι η αναζήτηση αφορά 1150...αν κάνω λάθος ας με διορθώσει ο ενδιαφερόμενος και σόρρυ κιόλας προκαταβολικά για το μισαντερστάντιγκ...
    Καλό ψάξιμο, καλές αγορές και καλά ταξίδια...

    υ.γ. Γενικά θα ήταν πολύ χρήσιμο για όλους μας , όποιος σηκώνει αντίστοιχα "νήματα" να είναι ποιο συγκεκριμένος, λεπτομερής και πάνω από όλα ειλικρινής...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  5. #80
    Συγκαμένο μέλος Το avatar του/της Drake Ramore
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    329
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    είναι κρίμα για αμελητέα χρηματική διαφορά να μην παρει το 1000 έναντι του 650 (που δεν νομίζω οτι έχουν)....

    αν βέβαια δεν συντρέχουν άλλοι λόγοι....

    Είναι κρίμα να πάρει το 1000 ακόμη και αν έχει διαφορά υπέρ του θα έλεγα εγώ!
    Περισσότερα άλογα μεν και ροπή, αλλά ψιλοαχρείαστα για το είδος της μοτοσυκλέτας, περισσότερη κατανάλωση και κυρίως απουσία ABS. Ποιος ο λόγος να προτιμήσει κάποιος το 1000αρι;

    Άσε που και τα τέλη κυκλοφορίας είναι τα διπλά+!

    Το καλό το vstrom είναι το 650αρι!

  6. #81
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    εμένα δεν μ'αρέσει, το θεωρώ μαλακία μηχανάκι. αλλά αν το θες, πάρτο._

  7. #82
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854

  8. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/08/2012
    Μηνύματα
    84
    αν δε σε νοιαζει το κοστος συντηρησης και σου αρεσει,παρτο το 1150,αν ομως επειδη μιλαμε για 4000ε σε νοιαζει εστω και λιγο,συνιστω να το αποφυγεις ,ακριβοτερο σερβις φαρμακειο εργατικα και αν βγαλει ζημια πολυ ακριβη επισκευη,σε on-of το παιρνω και ζηταει λιγα, africa-vstrom(ναι 650),σε τουρισμου το vfr ειναι στο στοιχειο του και συνηθως δεν ειναι και σκισμενα..

  9. #84
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STOYBI Προβολή μηνύματος
    Ε... Και σε ρωτησα ποια η διαφορα ( εκτος απο τις δυο παραμετρους που αναλυσα παραπανω ) σε ενα ταξιδι δικαβαλο μεταξυ ενος "mega" on off ( για να μην κλανουμε ) και ενος touring και δεν μου αναφερεις την διαφωνια σου ( μιας και δεν συμφωνεις....)
    Να κάτσω να σου παραθέσω τις διαφορές ενός on-off με ένα touring για να το χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα? Αλήθεια μου το ζητάς για 2η φορά?
    Μήπως θες να σου καθαρίσω και τους ηλιόσπορους? :a029: Ανοιξε κάνα περιοδικό, διάβασε κάνα test και μάθε ρε συ.

    Για το φλέγον θέμα της επικαιρότητας...
    Ο LOUKIS το έγραψε σωστά : ''αντί να ρωτήσει στα ίσα για το συγκεκριμένο κάνει στροφή και ανοίγει την κουβέντα''
    Αυτή είναι η πιο λογική εξήγηση. (Η 2η είναι πως το θρεντ είναι τρολιά)
    Πες το απ την αρχή αδερφέ μου πως θέλεις μπέμπα γιατί το 'χες απωθημένο απο μικρός να σε δεις σε καθρέφτη βιτρίνας καβάλα στο άτι το Γερμανικό...
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  10. #85
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από endopandou Προβολή μηνύματος
    Να κάτσω να σου παραθέσω τις διαφορές ενός on-off με ένα touring για να το χρησιμοποιήσω ως επιχείρημα? Αλήθεια μου το ζητάς για 2η φορά?
    Μήπως θες να σου καθαρίσω και τους ηλιόσπορους? :a029: Ανοιξε κάνα περιοδικό, διάβασε κάνα test και μάθε ρε συ.

    Για το φλέγον θέμα της επικαιρότητας...
    Ο LOUKIS το έγραψε σωστά : ''αντί να ρωτήσει στα ίσα για το συγκεκριμένο κάνει στροφή και ανοίγει την κουβέντα''
    Αυτή είναι η πιο λογική εξήγηση. (Η 2η είναι πως το θρεντ είναι τρολιά)
    Πες το απ την αρχή αδερφέ μου πως θέλεις μπέμπα γιατί το 'χες απωθημένο απο μικρός να σε δεις σε καθρέφτη βιτρίνας καβάλα στο άτι το Γερμανικό...

    Θα κατσω να διαβασω περιοδικο οκ........!!!!


    Καλα τα λεει ο λουκι αλλα το μονο που ξερω ειναι οτι για το θεμα του φιλου που ανοιξε το θρεντ εχω δωσει απαντηση πολυ παραπανω και εχω τελειωσει εκει...!!!

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    605
    Και επιμένω..... Ο ερώτων δεν έχει ξανά εμφανιστεί και μάλλον έχει αγοράσει το1150 που βρήκε......
    Και προφανώς ΔΕΝ θα ξανά ασχοληθεί μαζι σας/μας .....


    Οπότε ανοιχτέ ένα θέμα ¨ το καλύτερο δικαβαλο για εκδρομες ¨ και συνεχιστε εκει.....

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  12. #87
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/11/2012
    Μηνύματα
    27
    Αυτό δεν το είχα σκεφτεί

  13. #88
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/11/2012
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Το δίνεις στην γυναίκα κι εσύ ακολουθείς με το SS που πήρες ένα χιλάρικο;
    Αυτό δεν το είχα σκεφτεί

  14. #89
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Throttleman11 Προβολή μηνύματος
    Αυτό δεν το είχα σκεφτεί
    από όλα όσα γράφτηκαν αυτό σκέφτηκες να κάνεις παράθεση ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #90
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/11/2012
    Μηνύματα
    27
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    απο το 1150 φτασαμε στο zx-12?
    Έχω κα@@@βλα με hayabusa αλλά η άνεση του συνεπιβάτη δεν… θα πέσει παντόφλα

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΤΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από sabayam στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2010, 17:37
  2. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ
    από DT_Bear στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 22:23
  3. ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΗΣ ΑΠΟ ΙΔΙΩΤΗ
    από SKIP στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2005, 09:39
  4. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2004, 00:11
  5. Αγορα ΜηΧανησ
    από noble στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 16:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF