Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 130

Θέμα: Ανασφάλιστα οχήματα

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    Υ.γ.Σημερα ειχα παει την γυναικα στον οδοντιατρο μολις παρκαρω διπλα μου σταματαει και ενας με ενα varadero (χωρις πινακιδα) φιλε του λεω την πινακιδα σου την παρεδωσες?Κανονικοτατα μου λεει αφου και αυτοι(κρατος) παιζουν με τις ζωες μας χωρις να ρωτανε κανενα ετσι και εγω μου λεει...Τι να πω αγριευουν τα πραγματα..
    Ούτε πιτυρίδα στα μαλλιά του δεν θα ήθελα να ήμουνα αν του κάτσει καμιά στραβή...

  2. #32
    Μέλος Το avatar του/της pab-lo
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    93
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    me tis ygies sas...

    https://www.asfalistra.gr/Web/Newsle...aTemplate.html


    [FONT=Verdana]Η ασφάλιση είναι μονόδρομος!!![/FONT]
    [FONT=Verdana]
    Σύμφωνα με την νέα τροπολογία για τα ανασφάλιστα και το πρόστιμο των 250€ ή 500€ , πρέπει πλέον να ασφαλίσετε το οχημά σας έστω και αν αυτό βρίσκεται σε ακινησία. Η προθεσμία για να τακτοποιήσετε την ασφαλισή σας τελειώνει στις 15 Απριλίου.
    [/FONT]


    posa koroida tha tsibisoun anarwtieme...
    αν εχω παραδωσει πινακιδες πρεπει να το εχω ασφαλισμενο δηλαδη?

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pab-lo Προβολή μηνύματος
    αν εχω παραδωσει πινακιδες πρεπει να το εχω ασφαλισμενο δηλαδη?
    natos o prwtos...

    to link pou evala einai apo ena site (isws to megalytero)pou prosferei asfalies oximatwn...ayto pou exoun grapsei (symfwna me ta legomena tou ypourgiou alla den vazoume kai to xeri mas stin fwtia) einai parapliroforisi...se ena sovaro kratos tha eixe pesei kiollas tsekouri kai prostimo gia eksapatisi tou katanalwti...

    i koini logiki (kai o nomos vevews vevews) leei oti ena oxima pou exei paradwsi pnakides den prepei na exei asfalisi...vevea stin Ellada den yparxei oute logiki oute nomos...

  4. #34
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    natos o prwtos...

    to link pou evala einai apo ena site (isws to megalytero)pou prosferei asfalies oximatwn...ayto pou exoun grapsei (symfwna me ta legomena tou ypourgiou alla den vazoume kai to xeri mas stin fwtia) einai parapliroforisi...se ena sovaro kratos tha eixe pesei kiollas tsekouri kai prostimo gia eksapatisi tou katanalwti...

    i koini logiki (kai o nomos vevews vevews) leei oti ena oxima pou exei paradwsi pnakides den prepei na exei asfalisi...vevea stin Ellada den yparxei oute logiki oute nomos...
    Αυτό που γραψαν είναι παιχνίδι με τις λέξεις, δε λένε "έστω κι αν έχετε παραδώσει πινακίδες", απλά ποντάρουν στην παρανόηση που μπορεί να δημιουργηθεί μεταξύ ακινητοποιημένου ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ και ακινητοποιημένου ΑΝΕΥ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #35
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αυτό που γραψαν είναι παιχνίδι με τις λέξεις, δε λένε "έστω κι αν έχετε παραδώσει πινακίδες", απλά ποντάρουν στην παρανόηση που μπορεί να δημιουργηθεί μεταξύ ακινητοποιημένου ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ και ακινητοποιημένου ΑΝΕΥ
    file moy (nomizw) oti episima i leksi akinisia simainei exw paradwsei pinakides...an pali mas aresei na paizoume me tis lekseis tha eprepe na grapsoun "to exete" kai oxi "vriskete"...tespa...mi safis diafimisi panta parapemti se parapliroforisi...ektos an eixan kana asteraki opou sto vathos me poly mikra grammatakia eksigousan ti simanei akinisia...

    tha tsibisoun dystixws kapoioi kai meta trexa gyreve...

  6. #36
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από blackbusa Προβολή μηνύματος
    file moy (nomizw) oti episima i leksi akinisia simainei exw paradwsei pinakides...an pali mas aresei na paizoume me tis lekseis tha eprepe na grapsoun "to exete" kai oxi "vriskete"...tespa...mi safis diafimisi panta parapemti se parapliroforisi...ektos an eixan kana asteraki opou sto vathos me poly mikra grammatakia eksigousan ti simanei akinisia...

    tha tsibisoun dystixws kapoioi kai meta trexa gyreve...
    εγώ 1000% μαζί σου είμαι, εννοείται ότι είναι απατεωνίστικος ο τρόπος που το παρουσιάζουν

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Mέχρι να τον τσουβαλιάσουν και αυτόν...
    Τους μαγκες του κρατους ποτε θα τους τσουβαλιασουν μου λες?

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ανατριχιαστικό, επαναστάτης Ποπολάρος ο τύπος, ένα βήμα πρίν το αντάρτικο πόλεων... Καθαρά από περιέργεια λόγω Varadero, πινακίδες δεν είχε, κράνος φόραγε;
    Κρανακι,γυαλι ηλιου απο μεσα,μπουφανακι ηταν σενιος το θεμα ειναι οτι αυτο που εκανε θα αρχησουν να το κανουν πολλοι σε λιγο καιρο..Επι της ευκαιριας πρεπει νατανε 50+ ανετα λεω μην πει κανενας οτι θαταν κανας πιτσιρικας που θαχει το μυαλο πανω απτο κεφαλι και οχι μεσα..Αν παιζει ρολο η ηλικια για καποιους λεμε τωρα..

  9. #39
    Την Δευτερα πήγα ιντερσαλονικα (αν θεωρειται διαφημιση παρακαλω να σβηστει) να ασφαλισω ενα glx που εκανα ανακατασκευη και το V STROM ανανεωση και ειχαν ανακοινωση επισημα οτι μεσα στο Μαρτιο θα στειλουν προστιμα 250 ευρω και αν δεν ασφαλιστουν σε χρονικο διάστημα 20 ημερων προσαυξηση 500 ευρω (ανεπισημα ακομα δεν ψαχνουν οσους εχουν καταθεσει πινακιδες) γινοτανε χαμος απο ανθρωπους που ασφαλιζανε μηχανακια - φοβατε ο κοσμος(οπως και εγω) το προστιμο
    aleaxzafeir

  10. #40
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    Την Δευτερα πήγα ιντερσαλονικα (αν θεωρειται διαφημιση παρακαλω να σβηστει) να ασφαλισω ενα glx που εκανα ανακατασκευη και το V STROM ανανεωση και ειχαν ανακοινωση επισημα οτι μεσα στο Μαρτιο θα στειλουν προστιμα 250 ευρω και αν δεν ασφαλιστουν σε χρονικο διάστημα 20 ημερων προσαυξηση 500 ευρω (ανεπισημα ακομα δεν ψαχνουν οσους εχουν καταθεσει πινακιδες) γινοτανε χαμος απο ανθρωπους που ασφαλιζανε μηχανακια - φοβατε ο κοσμος(οπως και εγω) το προστιμο
    Μιλάμε για 50άρι GLX ;
    και πως καταθέτω πινακίδα στο 50αράκι ;;;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Μιλάμε για 50άρι GLX ;
    και πως καταθέτω πινακίδα στο 50αράκι ;;;
    Την ''περνάς'' σε καταστροφέα εγγράφων και καθάρισες.

  12. #42
    glx 90
    aleaxzafeir

  13. #43
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Εαν ξερει κανενας ....

    Σε αρχαιο 50αρι το οποιο η αδεια δεν εχει ανανεωθει εδω και 8-9 χρονια (δεν ξερω καν εαν υπαρχει καπου η αδεια) τι γινεται ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  14. #44
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Εαν ξερει κανενας ....

    Σε αρχαιο 50αρι το οποιο η αδεια δεν εχει ανανεωθει εδω και 8-9 χρονια (δεν ξερω καν εαν υπαρχει καπου η αδεια) τι γινεται ?
    8 χρόνια ;;;
    εσύ είσαι μια χαρά μη το συζητάς
    Όπως είχα ξαναγράψει, ο έλεγχος θα γίνει μέσω στοιχείων που θα στείλουν οι ασφαλιστικές στις εφορίες και vice versa
    άρα...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karavidas Προβολή μηνύματος
    ...διπλα μου σταματαει και ενας με ενα varadero (χωρις πινακιδα) φιλε του λεω την πινακιδα σου την παρεδωσες?Κανονικοτατα μου λεει αφου και αυτοι(κρατος) παιζουν με τις ζωες μας χωρις να ρωτανε κανενα ετσι και εγω μου λεει...Τι να πω αγριευουν τα πραγματα..
    Δηλαδή εάν τα πράγματα ήταν αλλιώς θα κυκλοφορούσε κανονικά ,αλλά ανασφάλιστος ...Ρε πάμε καλά ;;;

    Οι μόνοι που τον πίνουν είναι τα νοικιάρικα και τα πίστας κτλ .

    Όλοι οι άλλοι δηλο ..Να έχουνε πινακίδα , αλλά ασφάλεια δεν χρειάζεται αφού δεν την ¨πολυκυκλοφορούν¨ Τί για μια βόλτα μια στις τόσες να κάνουμε και ασφάλεια ...

    Το καλύτερο μέτρο μέχρι σήμερα για μένα ήταν αυτό .

    Όποιος δεν έχει ασφάλεια τί την θέλει την μηχανή με πινακίδα ; Άμα το αποφασίσει ...Να πάει να πάρει τις πινακίδες πίσω . ΔΕΝ είναι υποχρεωτική η ασφάλεια σε ακινητοποιημένα οχήματα . Αλλά ξαναλέω πως όχημα με πινακίδες ΔΕΝ θεωρείται ακινητοποιημένο .

    ΜΗν τρελαθούμε τελείως

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1746
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2019, 09:41
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  4. Ωραια οχηματα.............
    από devil's animal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 17:19
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF