Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 51

Θέμα: Νεα μοτοσυκλετα...

  1. #31
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Δεν εχει διπλωμα Τρουπ

  2. #32
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    ναι και?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  3. #33
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    ναι και?
    Να παρει κατι σημερα που θα μπορεί νομιμα να οδηγαει σε 4 χρονια?

  4. #34
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Να παρει κατι σημερα που θα μπορεί νομιμα να οδηγαει σε 4 χρονια?
    να παρει κατι σημερα που θα μπορει πανω του να εξασκηθει,να δει αμα του αρεσει,να ειναι ασφαλης,να δειξει στους γονεις του υπευθυνοτητα και να το οδηγαει στα τρακ ντειζ για να ξεχαρμανιαζει.απο το ολοτελα...τα χρηματα που θα εδινε για βολτα θα τα δωσει για να ειναι ετοιμος οταν θα βγει για βολτα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #35
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    να παρει κατι σημερα που θα μπορει πανω του να εξασκηθει,να δει αμα του αρεσει,να ειναι ασφαλης,να δειξει στους γονεις του υπευθυνοτητα και να το οδηγαει στα τρακ ντειζ για να ξεχαρμανιαζει.απο το ολοτελα...τα χρηματα που θα εδινε για βολτα θα τα δωσει για να ειναι ετοιμος οταν θα βγει για βολτα.
    Δε διαφωνω με αυτα που λες, αλλα πηγαινε πισω οταν ησουν 18-19 εσυ.
    Θα εχεις το RR κατώ αραχτό και θα περιμένεις να κάνεις ενα-δυο TD το χρόνο?

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2013
    Μηνύματα
    19
    Καλα εχεις πολυ φαντασια!!!!(με την καλη ενοια) δεν το ειχα σκεφτει αυτο αλλα δεν ακουγεται ασχημο... Αλλα δεν ξερω αν θα τους πεισω ετσι... Γιατι εικαζω οτι θα μου πουν " θα πληρωσουμε 4 χιλιατικα για να κανεις εσυ την κ@υλα σου 1 στο τοσο" με την ενοια ρε παιδι μου οτι θα το εχεις μονο για πιστα ενω θα μενει στο γκαραζ ξερω εγω τον περισσοτερο καιρο.... Απο το να οδηγαω το scooter καθε μερα προτιμω να οδηγαω 1 φορα τον χρονο το cbr.... Δεν ξερω ομως θελει σκεψη... Θα το συζητησω βεβαια και με τους δικους μου να δω τι θα μου πουν..... Καλη ιδεα παντως και σε ευχαριστω!!!! αλλα για να λες 3 χιλιαρικα μηχανη λογικα θα μιλαμε για κανα cbr του 2004-2005 μετα απο 5 χρονια αν θελω να το πουλησω πως θα το πουλησω;

  7. #37
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Miltos7 Προβολή μηνύματος
    Καλα εχεις πολυ φαντασια!!!!(με την καλη ενοια) δεν το ειχα σκεφτει αυτο αλλα δεν ακουγεται ασχημο... Αλλα δεν ξερω αν θα τους πεισω ετσι... Γιατι εικαζω οτι θα μου πουν " θα πληρωσουμε 4 χιλιατικα για να κανεις εσυ την κ@υλα σου 1 στο τοσο" με την ενοια ρε παιδι μου οτι θα το εχεις μονο για πιστα ενω θα μενει στο γκαραζ ξερω εγω τον περισσοτερο καιρο.... Απο το να οδηγαω το scooter καθε μερα προτιμω να οδηγαω 1 φορα τον χρονο το cbr.... Δεν ξερω ομως θελει σκεψη... Θα το συζητησω βεβαια και με τους δικους μου να δω τι θα μου πουν..... Καλη ιδεα παντως και σε ευχαριστω!!!! αλλα για να λες 3 χιλιαρικα μηχανη λογικα θα μιλαμε για κανα cbr του 2004-2005 μετα απο 5 χρονια αν θελω να το πουλησω πως θα το πουλησω;
    Μετα απο 4 χρονια θα μπορεις να το βγαλεις στο δρομο και θα το πουλησεις πριν το βγάλεις?

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2013
    Μηνύματα
    19
    Ειναι και αυτο που λεειο sadapak θα ξεσκωνιζεις καθε μερα το σπιτι για να βρεις τα κλειδια!!! Αλλα να ρωτησω κατι εχει μεγαλη διαφορα η ηλικια των 18 με τα 21 ;;; Δηλαδη οι 18 χρονοι ειναι πιο "τρελαμενοι"απο τους 21 χρονους;;;

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2013
    Μηνύματα
    19
    Χαχαχαχα ναι οντως!!! Δεν ξερω μπορει να το βαρεθω...

  10. #40
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Miltos7 Προβολή μηνύματος
    Δηλαδη οι 18 χρονοι ειναι πιο "τρελαμενοι"απο τους 21 χρονους;;;
    Ας απαντησουν αυτοι που ειναι πανω απο 21

    Δε καταλαβαινω το σκοπο της ερωτησης σου

  11. #41
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sapadak Προβολή μηνύματος
    Δε διαφωνω με αυτα που λες, αλλα πηγαινε πισω οταν ησουν 18-19 εσυ.
    Θα εχεις το RR κατώ αραχτό και θα περιμένεις να κάνεις ενα-δυο TD το χρόνο?
    εγω ειμαι ιδιαζουσα περιπτωση (σιγα το νεο).στα 18-19 μου ειχα καβαλησει καποιες φορες κατι τσαλακια και κατι αστρακια και εκεινη τη περιοδο ειχα χασει μια συμμαθητρια μου και δεν ηθελα να παρω μηχανη.πολυ περισσοτερο ενα RR, αλλα καταλαβαινω τι λες.απο την αλλη ομως ειναι καλυτερα να μην το εχεις ουτε για track days (που δεν θα κανει 2 τον χρονο, αλλα οσα σηκωνει η τσεπη του) και η να κανεις καμια βλακεια καβαλωντας του κολητου η να παθεις καταθλιψη?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Miltos7 Προβολή μηνύματος
    Καλα εχεις πολυ φαντασια!!!!(με την καλη ενοια) δεν το ειχα σκεφτει αυτο αλλα δεν ακουγεται ασχημο... Αλλα δεν ξερω αν θα τους πεισω ετσι... Γιατι εικαζω οτι θα μου πουν " θα πληρωσουμε 4 χιλιατικα για να κανεις εσυ την κ@υλα σου 1 στο τοσο" με την ενοια ρε παιδι μου οτι θα το εχεις μονο για πιστα ενω θα μενει στο γκαραζ ξερω εγω τον περισσοτερο καιρο.... Απο το να οδηγαω το scooter καθε μερα προτιμω να οδηγαω 1 φορα τον χρονο το cbr.... Δεν ξερω ομως θελει σκεψη... Θα το συζητησω βεβαια και με τους δικους μου να δω τι θα μου πουν..... Καλη ιδεα παντως και σε ευχαριστω!!!! αλλα για να λες 3 χιλιαρικα μηχανη λογικα θα μιλαμε για κανα cbr του 2004-2005 μετα απο 5 χρονια αν θελω να το πουλησω πως θα το πουλησω;
    τοτε θα περιμενεις 5 χρονια ακομα για να παρεις μηχανακι.μηχανη ψαχνεις η επενδυση?(που και σαν επενδυση να το δεις αξιζει τα λ7 του μια και θα σε κανει ασφαλη).
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  12. #42
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Miltos7 Προβολή μηνύματος
    Ειναι και αυτο που λεειο sadapak θα ξεσκωνιζεις καθε μερα το σπιτι για να βρεις τα κλειδια!!! Αλλα να ρωτησω κατι εχει μεγαλη διαφορα η ηλικια των 18 με τα 21 ;;; Δηλαδη οι 18 χρονοι ειναι πιο "τρελαμενοι"απο τους 21 χρονους;;;
    ρε μιλτο τι να σου πω εδω...?

    μαλλον θεμα ανθρωπου ειναι και οχι θεμα ηλικιας.αλλα ο νομος δεν αστειευεται και αν κανεις το λαθος απεναντι του θα πρεπει να εισαι ετοιμος να αντιμετωπισεις και τις συνεπειες.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #43
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    προβλήματα που έχει ο κόσμος...

  14. #44
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    τωρα που τα παιδια σου εξηγησαν και φαινεται να καταλαβες...εγω θα σου πω να κανεις κατι τελειως διαφορετικο με το οποιο και εσυ θα αποκτησεις το μηχανακι που γουσταρεις,και θα πεισεις τους γονεις σου να μην σε κοντραρουν και επι της ουσιας οταν θα βγεις στα 21 σου στον δρομο θα εισαι και αφαλης και γρηγορος.

    ακου λοιπον τη δικια μου προταση και κρινε.

    πας στον πατερα σου και του λες να διαθεσει κανα τριαρι χιλιαρικα για να παρεις ενα honda 600RR (που σου αρεσει κι ολας).του εξηγεις οτι τα κλειδια θα τα εχει εκεινος ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ!!
    βαζετε αλλα 8 κατοσταρικα και αγοραζεις εξοπλισμο (κρανος,γαντια,μποτες,μπουφαν δερματινο,παντελονι).εισαι στα 3800 και ετοιμος για το ονειρο.

    μετα του δειχνεις αυτο--->http://www.motorcycleridingacademy.com/ και του λες οτι θα οδηγησει εκεινος με εσενα απο πισω μεχρι εκει για να κανεις το μαθημα.
    αφοτου κατανοησεις και κανεις κτημα σου τα μαθηματα που θα παρεις απο εκει, θα του πεις να σε παει στα μεγαρα μια μερα που θα εχει track day και θα μπεις στο γκρουπ των αρχαριων για να οδηγησεις και να κανεις τις ασκησεις που σου μαθανε.

    μετα θα περασεις στο επομενο λεβελ παιρνοντας μαθηματα απο εδω---->http://www.superbikeschool.co.gr/

    κ.ο.κ

    ετσι και θα αποκτησεις την γνωση για να καβαλας ενα τετοιο οπλο,και θα αποκτησεις το μηχανακι που γουσταρεις και θα πεισεις τους γονεις σου οτι εισαι ωριμος και δεν θα εχεις μανουρες, και θα ξεχαρμανιαζεις οδηγωντας στην πιστα που ειναι ενα ασφαλες περιβαλλον.

    πως σου φαινεται σαν ιδεα?
    Γιώργο καλή η ιδέα σου αλλά και το ένα και το άλλο απαιτούν δίπλωμα οδήγησης.

  15. #45
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Γιώργο καλή η ιδέα σου αλλά και το ένα και το άλλο απαιτούν δίπλωμα οδήγησης.
    δεν νομιζω.διαφημιζουν αλλωστε το παπασταυρακι ο οποιος δεν εχει διπλωμα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέα μοτοσυκλέτα, ίσως;
    από lookingboobies στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/04/2013, 00:43
  2. Η νεα μου μοτοσυκλετα
    από emix24 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2009, 14:56
  3. Νεος οδηγός, νέα μοτοσυκλέτα, ζητάω τα φώτα σας...
    από Shinji στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2006, 22:36
  4. Νέα Κατηγορία στο forum "Μοτοσυκλέτα"
    από Webmaster στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 08:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF