Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 127

Θέμα: Πλησιάζει η μέρα της "εξέτασης"....πως να το χειριστώ ;;;;

  1. #46
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από evilnanouk Προβολή μηνύματος
    ..το λοιπον πλησιαζει η μερα που θα δωσω εξετασεις και εχω αγχωθει καπως.. καθως θεωρω πως ο αρμοδιος δασκαλος που εχω δεν μου δινει την απαραιτητη προσοχη....ουτε καν θυμαται τι ειχα κανει την τελευταια φορα και γενικα εχει και αλλους μαθητες ταυτοχρονα, κανει διακρισεις κ.λ.π....

    ...οποτε καπως ετσι στις "δοκιμασιες" ειμαι ας πουμε μονος μου....... και η μονη που με αγχωνει καπως περισσοτερο ειναι ο αργος διαδρομος καθως ναι οκ τον εχω καταφερει αρκετες φορες αλλα ειμαι γεματος ερωτηματικα που δεν βρισκεται κανεις να μου λυσει...

    ...βεβαια στην αθανατη πατριδα μας παιζει και το λαδωμα... που ουτε καν γνωριζω σε τι ποσο ανερχεται...

    ..υπαρχει καποιος standard τροπος για τον αργο διαδρομο ? ( εγω βαζω πρωτη αφινω συμπλεκτη και στο ρελαντι τσουλαει μονο του, δεν ξερω αν κανω καλα ) που ισως θα μπορει να με βοηθησει? Και αν εν τελη νιωσω τοσο ανασφαλης στα ποσα χρηματα ανερχεται το "λαδι" ?

    Σας ευχαριστω
    Φιλε ισορροπια με ποδηλατο ξερεις καλα? ..
    δεν κανω πλακα...

    γιατι οταν εκανα μαθηματα για διπλωμα, ηταν ενας που οταν του λεγαν να παει πολυ αργα, επεφτε...
    και τον ρωτησε ενας δασκαλος... "ποδηλατο ξερεις καλα?" και ειπε οχι...
    αντε τοτε να μαθεις καλη ισορροπια με ποδηλατο, και οταν ποδηλαταρεις πολυ σιγα χωρις να πεφτεις, ελα ξανα για μαθηματα μοτοσυκλετας του απαντησε...

    γιατι εαν δεν μπορεις να περασεις αυτες τις γελοιες εξετασεις για διπλωμα... φαντασουν να εισαι και στον δρομο με ολους τους αλλους διπλα σου, αρκετοι απο αυτους με λαδωμα...

    ρεζουμε, προπονησου λιγο παραπανω... δεν ειναι τιποτε σπουδαιο αυτο το θεμα που αναφερεις, της πλακας ειναι...

  2. #47
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Αν θελήσουν "λάδωμα", κάνε μια καταγγελία επώνυμη στους ανάλογους φορείς. Άντε ποτέ θα ξεβρωμίσουμε επιτέλους. & εννοείται πρέπει να κοπούν και αυτές οι λογικές από τους πολίτες.
    Πάνε περίπου 10 χρόνια από τότε που έδωσα για μηχανάκι και αυτοκίνητο, δεν ξέρω τι ισχύει σήμερα, λογικά δεν νομίζω να έχει αλλάξει το "κατεστημένο", αλλά επειδή εξεταστές-δάσκαλοι οδήγησης πρέπει να γνωρίζουν πλέον και τα άπλυτα τους, η καταγγελία νομίζω όπως θα γίνει έτσι και θα εξαφανιστεί. Απ'ότι κατάλαβα, αν έχεις πολύ καλή σχέση με το δάσκαλο σου, τότε αυτός θα μπορεί να σου πει ποιος λαδώνεται και ποιος όχι. Έπειτα, εξαρτάται από εσένα τι θες να κάνεις. Για μερικούς είναι και θέμα αξιοπρέπειας και εγωισμού, αλλά δεν έχουν και όλοι να δίνουν 200ρες για ψύλλου πήδημα επειδή δεν άναψε ο μαθητής τα φώτα στο παπί(και κόπηκε στεγνά) ενώ άλλος παραδίπλα ξεκίνησε με σταντ κατεβασμένο

  3. #48
    CB 400 sf Το avatar του/της leoncupra
    Εγγραφή
    23/09/2012
    Μηνύματα
    75
    :rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao: θεος....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Το google είναι φίλος μας. Τιμή λαδιού!
    Catch me if you can

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Τις βέσπες με το ρελαντί στον θεό, τις θυμάται κανείς..??

  5. #50
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από evilnanouk Προβολή μηνύματος
    ...βεβαια στην αθανατη πατριδα μας παιζει και το λαδωμα... που ουτε καν γνωριζω σε τι ποσο ανερχεται...

    Και αν εν τελη νιωσω τοσο ανασφαλης στα ποσα χρηματα ανερχεται το "λαδι" ?
    Tί είν΄η πατρίδα μας; Μην είν' οι κάμποι; Μην είναι τ' άσπαρτα ψηλά βουνά; Μην είναι ο ήλιος της που χρυσολάμπει;

  6. #51
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από evilnanouk Προβολή μηνύματος
    ... και η μονη που με αγχωνει καπως περισσοτερο ειναι ο αργος διαδρομος
    Εμένα πάλι άλλο με αγχώνει με όλο το συμπάθειο...

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/03/2013
    Μηνύματα
    23
    παιδια πολυτιμες οι συμβουλες σας....σας ευχαριστω και παλι..

    ..να ρωτησω για αυτους που τις εχουν φρεσκιες τις εξετασεις..η πιστα εχει 2 γρηγορους διαδρομους...2 αργους και 2 σλαλομ ( ενα με 8 κονους νομιζω και ενα με περισσοτερους οπου οι κονοι ειναι σε μικροτεροι αποσταση για μεγαλυτερη δυσκολια ).

    ...τι απο ολα αυτα κανω στην εξεταση ???????? ολα ????????? η καποια απο αυτα ?

  8. #53
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από evilnanouk Προβολή μηνύματος
    παιδια πολυτιμες οι συμβουλες σας....σας ευχαριστω και παλι..

    ..να ρωτησω για αυτους που τις εχουν φρεσκιες τις εξετασεις..η πιστα εχει 2 γρηγορους διαδρομους...2 αργους και 2 σλαλομ ( ενα με 8 κονους νομιζω και ενα με περισσοτερους οπου οι κονοι ειναι σε μικροτεροι αποσταση για μεγαλυτερη δυσκολια ).

    ...τι απο ολα αυτα κανω στην εξεταση ???????? ολα ????????? η καποια απο αυτα ?
    Στην αρχή θεωρητικές ερωτήσεις. Κάνεις ένα σλαλομ, ένα αργό και ένα γρήγορο, με όποια σειρά στα ζητήσουν και σε όποιον διάδρομο σου πουν. Μετά πας στην άλλη πίστα και κάνεις αποφυγή εμποδίου και φρένα πανικού. Μια ευκαιρία. Αν αποτύχεις σε ένα, σταματάς εκεί, δεν συνεχίζεις. Τέλος, πορεία.

  9. #54
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Sandra4 Προβολή μηνύματος
    Στην αρχή θεωρητικές ερωτήσεις. Κάνεις ένα σλαλομ, ένα αργό και ένα γρήγορο, με όποια σειρά στα ζητήσουν και σε όποιον διάδρομο σου πουν. Μετά πας στην άλλη πίστα και κάνεις αποφυγή εμποδίου και φρένα πανικού. Μια ευκαιρία. Αν αποτύχεις σε ένα, σταματάς εκεί, δεν συνεχίζεις. Τέλος, πορεία.
    η παλια ειναι αλλιως...

  10. #55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    η παλια ειναι αλλιως...
    Ε, όχι και παλιά στο θέμα εξετάσεων. Την Παρασκευή έδωσα.

  11. #56
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Εφόσον τα βγάζετε όλα στη φόρα... έδωσα εξετάσεις (απεριορίστων κυβικών) με ένα 125άρι παπί. Με 3 θεωρητικά μαθήματα και 2 πρακτικά. Μέσα σε ελάχιστες μέρες. Δεν είχα ποτέ παπί ή άλλου είδους μηχανοκίνητο δίτροχο στην κατοχή μου. Οδήγησα πρώτη φορά δίκυκλο με συμπλέκτη, όταν αγόρασα το πρώτο μου μηχανάκι (CB 600). Και το πήγα σπίτι δικάβαλος. Ε κάποια στιγμή μαθαίνεις...
    Life begins at 45°.

  12. #57
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Φίλος, εχω δεί ΣΕΜιτζή δόκιμο να πηγαίνει ΡΕΟ (διαξονικό) μέσα σε στίβο αρμάτων μάχης τέρμα γκάζι.... (δεν είχε καν διπλωμα, ο πατέρας του είχε νταλίκες όμως...).

    Το θέαμα ήταν εξωπραγματικό....
    οχι ποιο εξωπραγματικο απο το να βλεπεις το follow me να εχει ξεχασει αναμενα τα λαμπιονια, κλειστο τον ασυρματο και να φερνει ''κοτσαδουρα'' το μπλοκ 52 πλας στην καντινα της ΜΕΥ στην 111 για προαριστο
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #58
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    +1000 σε οτι εχει πει ο ολντμαν.

    δεν λαδωνεις αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εμαθες να οδηγας.

    και να λαδωσεις παλι δεν εγινε και τπτ σε σχεση με την οδηγηση.

    αλλα το να μην λαδωσεις ειναι σταση. ειναι προσπαθεια αλλαγης μιας ολοκληρης νοοτροπιας. ειναι αυτο το ''αντε γ@μηθειτε ρε π@νι@. δεν σας δινω φραγκο''. απο κει και περα εγκειται στις ανοχες του καθενος πως, ποσο και μεχρι που θα το τραβηξει.

    στην ουσια περι της εξετασης πανε πολλα χρονια που εδωσα και πηρα διπλωμα και δεν θυμαμαι ουτε τι επρεπε να κανω στην εξεταση ουτε το πως επρεπε να το κανω.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #59
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TROOPER Προβολή μηνύματος
    δεν λαδωνεις αλλα αυτο δεν σημαινει οτι εμαθες να οδηγας.

    και να λαδωσεις παλι δεν εγινε και τπτ σε σχεση με την οδηγηση.

    αλλα το να μην λαδωσεις ειναι σταση. ειναι προσπαθεια αλλαγης μιας ολοκληρης νοοτροπιας. ειναι αυτο το ''αντε γ@μηθειτε ρε π@νι@. δεν σας δινω φραγκο''
    that's what i'm talking about!!
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  15. #60
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Τις βέσπες με το ρελαντί στον θεό, τις θυμάται κανείς..??
    κυρ-κυρ-κυρ... Να πω μάθημα;
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ειμαι γκαντεμης.......πως να το κανουμε. need advise
    από stefanara στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 21:57
  2. πως να το βαψω??
    από GTZ750 στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2007, 17:32
  3. Πως να το βαψω?????
    από gousouxourou στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 11:32
  4. Ε μάθε επιτέλους πώς να το κάνεις
    από island στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2007, 10:26
  5. **Πως να το κάνετε μέσα σε Mini**
    από lampros_fazer στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 12:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF